Eşimin ailesinin yaptıkları..

Kendini başkalarıyla karşılaştırırsan hiç mutlu olamazsın ki. Herkesin başka sınavı var şu hayatta. Hepimiz benzer hayatlar yaşıyacağız, bu işin standardı bu . şöyle olacak gibi bir durum yok ki.

En azından eşim iyi, yumuşak başlı, yapıcı bir insan...Severek evlendik, seviyor beni diyorsun. Burada ki konulara bak, eşinden dertleri ne kadar insan var. 2 aylık evliliğini de 10 yıllık evliliğini de sırf eşinden muzdarip sonlandıranlarla dolu bdv.

Şu aşamda kendini mutsuz eden sensin, bunu da sonlandırmak senin elinde gibi geliyor bana.

Gulzen hanım yanlış anlamayı bırakın hiçbir şey anlamamışsınız. Bu üslubunuzu hiç hoş bulmadım. İş konusunda Allah’ıma şükür hiç bir sıkıntı yaşamadık. Eşim sadece düğün ve balayı aşamasında işsiz kaldı sayılır. Hele takı beklediğimizden çok çok daha iyiydi. Bir çok mesajda eşim ve ailesinin bekarlık borcu dedim zaten okumadan, anlamadan yorum yapmak nedir?Eşimin ailesinden asla bir beklentiye de girmedim. Aksine bize dokunmasalar hiç bir problem yoktu. Eğer sayısal olarak bir veri anlamanızı sağlayacaksa 60 binlik takıdan ve maksimum 30 binlik eşyalardan bahsediyoruz. Şimdi anlayabildiniz mi? Bu aradaki 30 binlik fark AYAKLARI ÜZERİNDE DURAMAYAN İKİ İŞSİZ İÇİN geçinmeye yetecek hatta eşimin borçlarını da kapatacak bir meblağ. Allah sizi çoluğumuzu çoçuğunuzu bu duruma düşürmesin inşallah. Ne diyebilirim ki?

Oooo, o zaman keşke vermeseydiniz. Ben şahsen böyle durumlarda gerekirse kavga bile ederim. Benim hakkımı yüzsüzce yiyen insanlara asil davranacak halim yok. Keşke "kusura bakmayın, eşya masrafımız bu kadar. Gerisi beni ilgilendirmez." deyip çekilseydiniz kenara. Eşinizin de işine gelmiş böylesi.

Ah nasıl pişmanım, ama geçmiş geri gelmiyor işte. Ve kabullenmek de çok zor. 1 yıl oldu asla kötü duygularım hafiflemiyor aksine artıyor.

Borç zaten sizin esyalar için yapılmış kp in kredi kartı borcu eşinizin borcu da olabilirdi eşyalar size alınmış burada hata bulamadim. Asıl hata sizin evlenme aşamasında bilinçsiz hareket etmeniz olmuş para yok birikim yok niye evlendiniz .
E üst üste biriken maddi sorunlar psikolojinizi bozmuş o yüzden kp kv ye takılı kalmissiniz . Artık yalnizsiniz bunlar hep imtihan. Kendi başınızın çaresine bakmaktan başka çare yok gibi . Çocuk düşünmeyin zaten çok zor bu durumda . İse girin mesleğiniz olmasa da mecburuz para kazanmaya öyle değil mi .
Evde oturup kendinizi yemekten iyidir

Borç zaten sizin esyalar için yapılmış kp in kredi kartı borcu eşinizin borcu da olabilirdi eşyalar size alınmış burada hata bulamadim. Asıl hata sizin evlenme aşamasında bilinçsiz hareket etmeniz olmuş para yok birikim yok niye evlendiniz .
E üst üste biriken maddi sorunlar psikolojinizi bozmuş o yüzden kp kv ye takılı kalmissiniz . Artık yalnizsiniz bunlar hep imtihan. Kendi başınızın çaresine bakmaktan başka çare yok gibi . Çocuk düşünmeyin zaten çok zor bu durumda . İse girin mesleğiniz olmasa da mecburuz para kazanmaya öyle değil mi .
Evde oturup kendinizi yemekten iyidir

Zaten iş arayışındayım ve illa kendi mesleğim olsun diye de inat etmiyorum. Başvurabileceğim bütün sektördeki işlere başvurdum. Benim takıldığım nokta SİGORTASIZ ve Asgari ücretin çok daha ALTINDA bir ücretle 6 gün boyunca 10 saat çalışmak. Bu şartlarda çalışmayı kimse hak etmiyor bence. En azından asgari ücret ve sigortayla bir iş bulana kadar beklemek istiyorum. Yani onların yaptıkları yüzünden ben bu şartlarda bir işte çalışsam belki daha da çok üzüleceğim. Daha çok bunalacağım bilmiyorum. İş konusunda kararsızım.

Yani açıklamarınızı okudukça üzüldüm, üniversite mezunu gayet aklı başında birisiniz belli ki, sizi düşürdükleri durum gerçekten çok kötü olmuş ama seçenekler belli; ya her şeye sünger çekip (unutun demiyorum mesafe koyun aileye) devam etmek ya da her şeyi bi kenara bırakıp gitmek.

2. Seçenek bir kadının yapmakta zorlanacağı bi seçenek haliyle, kimse son raddesine gelmeden o seçeneği kullanmıyor.

İnşallah uygun şartlarda bi işiniz olur ama bulamazsanız da kendinize kesinlikle bi uğraş bulun, ne bileyim ücretsiz kurslara falan gidin ki kafanız dağılsın, yoksa aynı şeyin etrafında dön dur, ne uzar ne kısalır insan.

Ne kadar piskin bir aile !

Ben bütün sucu esinizde buldum. Bence en bastan beri biliyordu tum altinlarin bozulacagini. Yoksa neden sesini çıkarmasın ki ? Esiniz hic masum degil.

Ne kadar piskin bir aile !

Ben bütün sucu esinizde buldum. Bence en bastan beri biliyordu tum altinlarin bozulacagini. Yoksa neden sesini çıkarmasın ki ? Esiniz hic masum degil.
Evet eşim asla masum değil. Bu olaylar olurken tek söylediği ‘bilezikleri bozdurmasak’ oldu. Ailesi de o zaman para yetmiyor diyip herşeyi bozdurdular. Ve benim gibi eşim de engel olamadı. Aksine ben paragöz oldum sürekli bu olayın lafını ettiğim için. Ben sadece param olunca mutlu olurmuşum vs.

Hayatta hersey para degil evet ama bircok sey para malesef ki...

Onunuzde 2 secenek var.
1. Ya bosanacaksiniz

2. YA da eskiye sunger cekip hayatiniza devam edeceksiniz.

Hayatta hersey para degil evet ama bircok sey para malesef ki...

Onunuzde 2 secenek var.
1. Ya bosanacaksiniz

2. YA da eskiye sunger cekip hayatiniza devam edeceksiniz.
Gerçekten eşimi hayatıma hiç sokmamış olmak isterdim. Daha en baştan. Çünkü ben evliliği böyle hayal etmedim. Ama evlenince arkamı dönüp gitmek kolay olmuyor. Bana evlenmeden önce de evlendikten sonra da çok değer verdi her zaman. Ama bu bana yaşattıklarına anlam veremiyorum. Şimdi de eşimle Hayalimdeki güzel günleri yaşayamadığımız için bir an önce bu zamanları atlatmak istiyorum. Eşimde bir taraftan çalışabileceği kadar çok çalışıyor. Beni mutlu etmek için elinden geleni yapıyor. Gözümün içine bakıyor. Ama bilmiyorum altından kalkabilecek miyiz?

Gecmise takilip kalmayin o zaman. O sayfayi kapatmazsaniz asla mutlu olamazsiniz.
Biraz birbirinize zaman taniyin.
Siz de calisin hem boylece kendin kazanciniz olur hem de bunlari dusunecek vaktiniz olmamis olur.

Benim anlamadigim konu kayinpederin parasini biz taksit taksit odycektik diyosunuz...e tamam odeyin daha dogrusu odemis olarak kabulenin her ay kenara atin o parayi...evet canim maalesef evlilik hayal ettigimiz gibi cikmiyo...ben babamin evindeyken parasizlik bilmezdim orta direktik...esimle evlenince senden kat kat zorlandik...ama esimin yaninda oldum buda gecer dedim gectide...allaha sukur bitti o gunler canim...sende tut esinin elinden zor zamandan guclu evlilikler cikar unutma bunu...

onlara borcumuzdan daha fazlasını verdik. Borcumuzun iki katı kadar tuttu takılar. Şuanda da eşimin başka kişisel borçları olduğu için elimize çok para kalmıyor. Halbuki takılarımız bize kalsaydı hiç bir sıkıntımız olmayacaktı. Ben de eşimin yanında olmaya çalışıyorum. Dediğim gibi işe girmek istiyorum ama en azından asgari ücret ve sigortalı bir işe girmek istiyorum. Bunları yaşamayı zaten haketmedim bir de üstüne kötü şartlarda bir işte çalışmak istemiyorum.

O kadar kolayki cekip gitmek. Anladigim kadariyla aileniz arkanizda. Hergun bunu dusunup hayati kendinize zehir edeceginize daha mutlu stressiz gunler gecirin. Hayat o kadar kisa ki hic bunlar derdiniz olmasin

Altinlari sizin yaninizda bozulmus kac para etti biliyorsunuz ev esyalari icin kredi kartindan ne kadar kullandiniz biliyorsunuz tabi dugun salonu ve ek masraflar icinde aile belki borc bulmustu bilemiyorum tabi insanlar zaten para olmadigini soylemisler keyfi olarakta altinlari almamislar sonucta sizin icin kullanilmis boyle dusunursen esinede kendinede hayati zehir etmezsin ailenin tek hatasi keske biraz borc olarak bile olsa size destek olabilselermis.

Esinin ailesine bosuna kızma onlarin durumu demekki yokmustu eşinde biliyordu odeyemeyeceklerini muhtemelen de düğünden once konuşuldu bunlar eşinde biliyorki sana sert çıkışmış surat yapiyosun diye bazı insanların gercekten durumu olmayabilir ama esin enazindan bildiğini anlatması lazımdı evet sonucta sizin borcunuzu ödemişler biz ödeyemeyiz siz ne yapıyorsanız yapın deselerdi sizde takıları bozduracaktınız burda esine kiz

Diyorsunuz ya eşimin suçu ne diye, kurduğu yeni aileyi savunmamak, annesinin babasının kardeşinin her dediğine boyun eğmek eşinizin suçu...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…