Eşimin akrabama saygısızlığı, akrabamın laf sokmaları.

Akrabalar arasında eşinizin nasıl biri olduğunun konusu illaki dönüyordur. Uzak akraba falan fark etmez herkes her şeyi biliyor. Mesela ben akrabalarla hiç samimi değilimdir ona rağmen dıdısının dıdısını duyuyorum. Bu akrabada ondan dolayı gıcık davranmıştır.

Merhaba kızlar bildiğiniz üzere eşimle kendi iş yerimiz var gıda üzerine, ve birlikte çalışıyoruz. Az önce dükkana tesadüfen bir akrabam geldi, kadında kendi halinde ve çok patavatsız bir kadın normalde, ama çoğu zamanda doğruyu söyler patavatsızca da olsa. Neyse, o da bizim yerimiz olduğunu bilmiyordu burasının, tesadüfen geldi yani bi şeyler almaya. Sonra oturdu çay ikram ettim. Muhabbet sohbet flan. Eşimle tanıştırdım. Akrabam dedi ki eşime “sen mi yapıyorsun bütün bu tezgahtaki malları?” Eşim de evet abla ben yapıyorum dedi.

Akrabamda aman ne olcak bende yaparım bana da göster aynısını yaparım dedi. Eşim de dediki, abla evde yaptığın gibi bi şey değil bu dedi bayağı tecrübe edip öğrenmen lazım dedi. Ben çocukluktan beri yapıyorum bu işi dedi. Akrabamda olsun ne olacak bir iki derken sonrasında güzel yaparım dedi. Eşim de yine abla olmaz yapamazsın falan filan bu böyle bayağı bi uzadı gitti artık çirkinleşmeye başladı. Resmen karşılıklı atıştılar. Ama eşim de, kadının yani akrabamın kendi halinde olduğunu bilmiyordu normal bir akrabam sandı onu. Ama yine de akrabam olduğunu söyledim, biliyordu yani.
Tam inatlaşmaya devam ederken müşteri geldi içeri, burdan bi şey yenmez belki güzel değildir dedi. Allahtan gelen müşteri arkadaşımızdı. Çok ayıp etti burada akrabam.

İyice inatlaşmalar çoğaldıktan sonra akrabam hemen patavatsızca lafını yapıştırdı; bundan sana koca falan olmaz kızım hiç beğenmedim damadı çok inatçı dedi. Eşim de sinir olunca karşılık verdi bende seni beğenmedim zaten dedi. Sonra gülerek gitti akrabam dükkandan, nasıl sinir ettim onu diyor bi de bana :) üstelik bu akrabam temiz kalpli de aslında çünkü bana eşin seni aldatabilir ilerde çok yüz verme demişti durup dururken, daha ben yeni evliyken. Bunu tamamen kalbiyle söyledi çünkü eşimi falan asla tanımıyordu.

Neyse Yani bu konuda eşime de kızdım diyorum sen neden uzatıyorsun inatlaşıyorsun kadınla? Sonuçta akrabam benim diyorum. He de geç amma uzattın dedim. Ama eşim de onun kendi halinde olduğunu bilmediğini ve laflarına çok kırıldığını söyledi. Şimdi kadın bütün sülaleye anlatacak kötüleyecek eşimi. Sizce kim haklı? Ben işin içinden çıkamadım.
Esin haklı o kisi akrabanda olsa eşin Bi emek veriyor onane ki insan gibi çayını içse gitseymisti bence eşin haklı

Kadın bilmiş. Valla tanimadan eşinjn sen hala eşinin yaptıklarını bilmiyormusun eşimi sulalaye kotulecek diyosun sanki dört dörtlük de
Ahahahahah sorma ya ne güldüm kiraz mevsimi kilolu herhalde, hamur işlerinden vazgeçemediği için kocasını bırakamıyor 😃😂😂

Kendinizi çok önemli goruyorsunuz. Sizin sorununuz bu. Aman boşandı demesinler, aman kiraz mevsiminin kocası kötü demesinler. Zaten çok ekstrem durumlar hariç kimin ne olduğu çevredeki insanlar biliyordur. Teyze kocanizi sevse ne sevmese ne? Sizin kocaniz sevilecek insan olsa umurunuzda bile olmaz. Burada sanal ortamda bile rezil olmamak için yalan söylediniz. Bize ne sizin evliliginizden? Onu çeken, aynı evde yaşayan sizsiniz. Birgun gelecek ( umarım o aydınlanmayı yasarsiniz) anne, babanizin bile o kadar da umrunda olmadığınızı, kendinize söylediğiniz yalanların sadece size zarar verdiğini göreceksiniz.

Merhaba kızlar bildiğiniz üzere eşimle kendi iş yerimiz var gıda üzerine, ve birlikte çalışıyoruz. Az önce dükkana tesadüfen bir akrabam geldi, kadında kendi halinde ve çok patavatsız bir kadın normalde, ama çoğu zamanda doğruyu söyler patavatsızca da olsa. Neyse, o da bizim yerimiz olduğunu bilmiyordu burasının, tesadüfen geldi yani bi şeyler almaya. Sonra oturdu çay ikram ettim. Muhabbet sohbet flan. Eşimle tanıştırdım. Akrabam dedi ki eşime “sen mi yapıyorsun bütün bu tezgahtaki malları?” Eşim de evet abla ben yapıyorum dedi.

Akrabamda aman ne olcak bende yaparım bana da göster aynısını yaparım dedi. Eşim de dediki, abla evde yaptığın gibi bi şey değil bu dedi bayağı tecrübe edip öğrenmen lazım dedi. Ben çocukluktan beri yapıyorum bu işi dedi. Akrabamda olsun ne olacak bir iki derken sonrasında güzel yaparım dedi. Eşim de yine abla olmaz yapamazsın falan filan bu böyle bayağı bi uzadı gitti artık çirkinleşmeye başladı. Resmen karşılıklı atıştılar. Ama eşim de, kadının yani akrabamın kendi halinde olduğunu bilmiyordu normal bir akrabam sandı onu. Ama yine de akrabam olduğunu söyledim, biliyordu yani.
Tam inatlaşmaya devam ederken müşteri geldi içeri, burdan bi şey yenmez belki güzel değildir dedi. Allahtan gelen müşteri arkadaşımızdı. Çok ayıp etti burada akrabam.

İyice inatlaşmalar çoğaldıktan sonra akrabam hemen patavatsızca lafını yapıştırdı; bundan sana koca falan olmaz kızım hiç beğenmedim damadı çok inatçı dedi. Eşim de sinir olunca karşılık verdi bende seni beğenmedim zaten dedi. Sonra gülerek gitti akrabam dükkandan, nasıl sinir ettim onu diyor bi de bana :) üstelik bu akrabam temiz kalpli de aslında çünkü bana eşin seni aldatabilir ilerde çok yüz verme demişti durup dururken, daha ben yeni evliyken. Bunu tamamen kalbiyle söyledi çünkü eşimi falan asla tanımıyordu.

Neyse Yani bu konuda eşime de kızdım diyorum sen neden uzatıyorsun inatlaşıyorsun kadınla? Sonuçta akrabam benim diyorum. He de geç amma uzattın dedim. Ama eşim de onun kendi halinde olduğunu bilmediğini ve laflarına çok kırıldığını söyledi. Şimdi kadın bütün sülaleye anlatacak kötüleyecek eşimi. Sizce kim haklı? Ben işin içinden çıkamadım.
Her ne kadar akrabanız da olsa ki yakın akrabanız değil anladığım kadarı ile bence bu konuda eşiniz daha haklı kadın uzatınca keşke siz konuyu kapattırsaydınız yani sizin dahil olmanız konuyu bu noktaya getirmezdi bence birde kadının senin kocan aldatır demesi temiz kalplilik değil daha yeni evli bir çiftin arasına nifak sokmaktır ki bakın başarılı olmuş zaman geçmesine rağmen aklınızda kalmış. Bence bu konuda eşinizin yanında olmalısınız hem eşinizin el emeğini mesleğini işini küçümsemiş hemde size işinize aile kurumumuza saygısızlık etmiş

Eşimle tanıştırdım.

üstelik bu akrabam temiz kalpli de aslında çünkü bana eşin seni aldatabilir ilerde çok yüz verme demişti durup dururken, daha ben yeni evliyken.

Şimdi kadın bütün sülaleye anlatacak kötüleyecek eşimi.

Ama kirazcim sen bizim ayarlarimizla oynamayi ne zaman birakacaksin? Ayrica o akrabani ben hic sevmedim cunku gordugun gibi yanilmis esin seni asla aldatmaz. Kadin butun sulaleye esini anlatip kotulerse sen ne yapacagini biliyorsun zaten bu konuda yeterince tecruben var. Ayni bize anlattigin masallari anlatacaksin. Hani esin cok iyiydi, cok degismisti hatirladin mi? Esini kimsenin kotulemesine izin verme cunku esin bunlari haketmiyor.

X