Eşimin annesinden bıktım 😔

Kaynanani degistiremezsin eşin hic degismez arada sen delirirsin. Çocuk yapma simdilik,olmuyorsa zaten rabbimin bir bildigi vardir. Kafaya takmamaya çalış . Biran önce atanmaya çalıs mümkünse 1000km öteye. Böyle hayat gecmez olan sana olur.

Rahatsız olduğumu dile getirdim. Ben ne yapayım bütün gün orda dedim. Anneme gidip kızına söyle korunuyorsa korunmasın şöyle yapsın böyle yapsın demiş. Anneme bunu demesi doğru mu sence bizim özel hayatımıza karışması doğru mu falan filan dedim ama net bir dönüş alamadım. Çümkü aralarında sıkı bir anne oğul ilişkisi var. Annesinin kötü bir niyeti yok ona göre. Ben sana benim annemi neden arayıp sormuyorsun diyor muyum dedim. Ben ailemden bugüne kadar böyle bir tepki almadım şimdi senin annen böyle diyince neden gelmez gitmez diyince tuhafıma gidiyor dedim. Ama ondan net bir dönüş alamamıyorum
Böyle konuşmaya devam ederse annesine diyin ki cocuk yapmayı gel de öğret biz bilmiyoruz herhalde. Hayret bişey ne terbiyesiz insan yatağınızı kalkıp size soruyor size sormakla kalmıyor kalkmış annenize söylüyor ahlaksızlık bu.
Eşinize de keskin bi şekilde söyleyin annenin böyle konuşmasını istemiyorum diye. Senin kayınvaliden çocuğun olmazsa seni boşattırır kapının önüne koyacak potansiyelde bi kadın dikkat et. Bence sen korun anasının emri altında olan bi adamı baba yapma.

Şuan boşanma imkanınız yoksa benim anladığım kadarıyla sizin yüzünüze söylenen bişey yokmuş artık, söylerlerse terslersiniz, eşinize de annesinin söylediği şeylere gelip size söylemesini söylersiniz. Bırakın "sana hiçbisey soylenmiyo" olsun, siz asabi gelin olun, ne güzel işte bulasamasinlar size. İnsanların ağızlarından çıkanı kontrol edemezsiniz, ama onların sizin hayatiniza etkisini kontrol etmek sizin elinizde. Anladım siz biriktirmişsiniz bazı şeyleri ama onlar da bunu hissediyodur zaten. Hiiic kaale almayın, kendi bildiğinizi yapın, akıl vermeye çalışanı tersleyin, gerekirse eşinizi de tersleyin. Size söz geciremiyceklerini anlasınlar. Biraz zaman geçsin zaten olmuyo değişen bişey yok falan diye bosanirsiniz, ailenize de ben denedim işte olmuyo dersiniz

tek careniz atanmak gibi duruyor atamasi varsa alaninizin.. ya da esiniz tayinli bir meslekteyse insallah uzaklasir gidersiniz. o ne derse desin siz mesafe koyun. varsin adiniz kotu geline ciksin. gelmiyor desin.. soguk durun gitseniz bile muhabebt etmeyin.

Rahatsız olduğumu dile getirdim. Ben ne yapayım bütün gün orda dedim. Anneme gidip kızına söyle korunuyorsa korunmasın şöyle yapsın böyle yapsın demiş. Anneme bunu demesi doğru mu sence bizim özel hayatımıza karışması doğru mu falan filan dedim ama net bir dönüş alamadım. Çümkü aralarında sıkı bir anne oğul ilişkisi var. Annesinin kötü bir niyeti yok ona göre. Ben sana benim annemi neden arayıp sormuyorsun diyor muyum dedim. Ben ailemden bugüne kadar böyle bir tepki almadım şimdi senin annen böyle diyince neden gelmez gitmez diyince tuhafıma gidiyor dedim. Ama ondan net bir dönüş alamamıyorum
Kendi annenize hergun mu gidiyorsunuz? Esiniz calisiyor hergun kendi annesine gitme gibi bir firsati yok sizde onun adina onun annesinide ziyaret edebilirsiniz haftada bir annenize haftada bir kayinvalidenize.siz istiyorsunuz ki adam calissin maddi manevi annesine uzak dursun ama ben kendi aileme gideyim her sekilde yanlarinda olayim. Valla herkes yarinin kayinvalidesi ona gore vicdanli karar versin. Dusunun simdi siz calisip eve baksaniz esinizde devamli kendi annesine gitse sizin ailenizle muhatap olmak istemese ne dusunurdunuz? Kendinize adet edinin 2 anneyede ayni sekilde davranin.

Valla madem kimseden size hayır yok kendi göbeğinizi kendiniz keseceksiniz. Oturun çalışın atanın güzelce bu ailesinin ağzına bakan büyümemiş adamı da boşarsınız çat diye.
Ailesinin agzina bakan mi? Bu hanim tum kendi annesinde o bolumu okumadiniz galiba. Ben calisip eve bakayim sen kendi ailenle fink at benimkilere gelince problem cikar ben adamlarin yerinde olsam direkt bosarim yine bu adamlar durumu idare etmeye ugrasiyorlar

Arkadaşlar bazıları çok önyargılı davranmış.sen başta taviz vermişsin şöyle yapmışsın vs. Diye anlatayım hemen Destek olanlara çok teşekkür ederim. Ben 2 senedir atanmak için uğraşıyorum zaten ama olmadı istediğim puan gelmedi. Ev işiydi kocanla ilgilendi olmuyor. Yani belkide yeteri vakit ayıramadığım için olmuyor. Eşime söylemiş ben güya oraya gitmiyormuşum evde napıyor sürekli demiş. Bunlarda şöyle bir zihniyet var anlatayım. Çocuk yok bunlar evde 2 kişi bu evde napıyor niye temizlik yapıyor gözüyle bakıyor. Yani cahilinde cahili kafasındalar. Ben Eylülde canıma tak etti eşimin annesini babasını görümcemde vardı hepsini karşıma alıp konuştum. Ağladım 5 parmağın üstünde 6. Sunu yaratamam ben olmayınca olmuyor niye bu kadar sürekli sürekli gündeme geliyor dedim. Kayınvalidem öyle dalaverici ki sizin buna sevinmeniz lazım bizimle ilgileniyor diye diyor. O konuşmadan sonra bana bir şey diyen olmadı ama o kadar laftan anlamaz ki mutlaka oğluna soruyordur. Ve bunlarda yok diye bir şey yok illa olması gerekir kafasında. Ben arama mesafe koyunca bu sefer oğlunun aklına giriyor . Gitsem arada bir tepeme çıkıyor. Her an birlikte olalım istiyor . Bunda ne var ki oluyor. Ben ders çalışıyorum diyordum çalışırken onu bile galeye almıyorlar çünkü atanmamı istemiyorlar. Belki galesiz olsam takıntılı biri olmasam belki buraya yazmayacağım. Branşım Türkçe bu arada. Kendi kayınvalidesinden şikayetçi ama kendisinin de gözü üstümüzde nereye gidip geldiğimizi takip eden birisi. Yani şöyle eski zihniyetle yaşadınız mı bilmiyorum benimki öyle birisi işte
ilk önce derslerinize odaklanıp atanmaya bakın bırakın çoluk çocuk işini (şimdilik)

bir mesleğinizi elinize alın da sonrası Allah kerim

Ailesinin agzina bakan mi? Bu hanim tum kendi annesinde o bolumu okumadiniz galiba. Ben calisip eve bakayim sen kendi ailenle fink at benimkilere gelince problem cikar ben adamlarin yerinde olsam direkt bosarim yine bu adamlar durumu idare etmeye ugrasiyorlar
Yoo okumadım öyle bir bölüm yok çünkü. Görümcesi her gün annesinde, yani kayınvalidesindeymiş konu sahibinin. Bi şekilde onun kocasına ulaşıp boşa bu kadını önerisini verebilirsiniz yani. İdare etmeye çalışan bir adamda yok konuda idare etmeye çalışan bir kadın var sadece. Nerenize okuyorsanız konuyu o şekilde anlamışsınız, düzgün okuyun.

Yoo okumadım öyle bir bölüm yok çünkü. Görümcesi her gün annesinde, yani kayınvalidesindeymiş konu sahibinin. Bi şekilde onun kocasına ulaşıp boşa bu kadını önerisini verebilirsiniz yani. İdare etmeye çalışan bir adamda yok konuda idare etmeye çalışan bir kadın var sadece. Nerenize okuyorsanız konuyu o şekilde anlamışsınız, düzgün okuyun.
Duzgun okudum zaten konu sahibi hergun annesinde gorumce sanirim cocuklardan dolayi annesinde

Merhaba, eşimin ailesi ile yakın oturuyoruz. Bir yere gitsek nerdesiniz diye soruyorlar. Bu benim için bir sorun ama onlar için merak ediyoruz oluyor. Sürekli çocuk istiyorlar. Ama çocuğumuz olmuyor. İlk evlendiğimde eşimin annesi gerdek gecemi sordu, aradan birkaç ay sonra korunuyorsan korunma dedi. Sürekli n’aptınız çocuk işini diye soruyorlar. Yapılabilecek her şeyi yaptık dediğimiz halde ne duymak istiyorlar bilmiyorum. Sonra eşimin annesi eşime beni şikayet etmiş.arayıp sormuyor gelmiyor diye. Eşimde bana arada git hal hatır sor dedi. Zoruma gitti annesine kıyamadığı için benim kalbimi kırıyor. Bu arada önceden de arada bir giderdim ama soğudum bazı şeylerden dolayı artık gitmek istemiyorum. Annemlere geliyorum ne zaman buraya gelsem bir huzursuzluk oluyor. Yani ne zaman buraya gelsem yanına çağırıyor😕 Kendi kızı da sürekli kendisinde bu arada. Konusu açılınca da kayınvalidesi yakınında değilmiş ayrıca onun çocukları varmış ondan geliyorlarmış. Yani ben kayınvalidemle yakın oturduğum için önceliğim onlar heralde onu anlıyorum. Eşimden bir destek göremiyorum. Ailem beni kabul etse boşanmak istiyorum. Ama kasabada yaşıyoruz. Annem idare et şöyle böyle diyor. Eşime kırgınım ya anne sizene diyemiyor. bu arada kayınvalidem kendi kayınvalidesiyle aynı apartmanda oturuyor. Ondan şikayetçi ama kendisi de onun gibi davranıyor.kayınvalidesi kötü ama kendisi iyi kayınvalide. Çok aşırı koruyucular. Ben bu kadar baskıya alışık değilim. Atanamamış bir öğretmenim. Bunları eşim okusa ne var ki bu anlattıklarında der. Suçlu ben olurum. Kayınvalidem gelinim her gün yanıma gelsin birlikte oturalım bütün gün evde napıyor çocuk da yok kafasında. Ben napayım orda bütün gün. Gittiğimiz geldiğimiz yeri sorguluyorlar, akşam Işıklarımızın yapmadığını görünce bazen arayıp nerdesiniz diye soruyorlar. Daha neler neler 😕Psikolojik destek almayı düşünüyorum çok takıntılıyım. En azında bir sakinleştirici artık kafayı yicem unutkanlık falan başladı. Bu durumu yaşayanlar bir akıl verebilir mi? Ne yapmalıyım?
Ben yaşadım vee her seye karsi ciktim.Kiyametler koptuu bosanma davalarindan döndük ama ben bu saatten sonra yıkılıp yeniden yapilamam dedim.Oldugumdan taviz vermedim zaten versem kafayı yerdim.Deli dediler saygısız dediler sonra baktilar olmuyor beni böyle kabul ettiler.Istedigim zaman giderim gelirim kimseye çocuklarım dahil hesap vermem.Ama bu günlere kolay gelmedim.2 yil sürdü.Savasiniz uzun ve yipratici olacak sıkı durun derim😊

Nerde okuduysanız gösterin o halde 😂Çocuk olunca anne ve kayınvalideye eşit davranma yükümlülüğü kalkıyor sanırım?
Onu demek istemedim cocuklara bakiyor belki kayin valide. Ben kizlarinda hergun annelerine gitmesi taraftari degilim hadi ilk zamanlar yeni evden ayrilmis olunca kendi evine alisincaya kadar bir sure gerekebilirde ondan sonra erkeklere soylenen" anakuzusu" modundan kizlarinda cikmasi lazim. Ama kizlar simdi istiyor ki ben kendi ailemle goruseyim onlarin her isinize kosayim ama esimin ailesinin lafini bile duymayayim. Adil olmak lazim diyorum sadece.

Onu demek istemedim cocuklara bakiyor belki kayin valide. Ben kizlarinda hergun annelerine gitmesi taraftari degilim hadi ilk zamanlar yeni evden ayrilmis olunca kendi evine alisincaya kadar bir sure gerekebilirde ondan sonra erkeklere soylenen" anakuzusu" modundan kizlarinda cikmasi lazim. Ama kizlar simdi istiyor ki ben kendi ailemle goruseyim onlarin her isinize kosayim ama esimin ailesinin lafini bile duymayayim. Adil olmak lazim diyorum sadece.
Valla sizin bi sıkıntınız var sanırım bahsettiğiniz konu burada yok çünkü. He evde oturan çalışmayan kadın da çocuklarına kendi evinde baksın anasının evinde değil. Eleştirmeye yer aramayın kadın ışığımızı kontrol ediyorlar hemen arıyorlar bi yere gitsek diyor kendi kendinize sen de her gün annenin evine gitme tribine giriyorsunuz tuhaf bir şekilde. Dertlerinizi insanların konularına yansıtmayın :)

Kendi annenize hergun mu gidiyorsunuz? Esiniz calisiyor hergun kendi annesine gitme gibi bir firsati yok sizde onun adina onun annesinide ziyaret edebilirsiniz haftada bir annenize haftada bir kayinvalidenize.siz istiyorsunuz ki adam calissin maddi manevi annesine uzak dursun ama ben kendi aileme gideyim her sekilde yanlarinda olayim. Valla herkes yarinin kayinvalidesi ona gore vicdanli karar versin. Dusunun simdi siz calisip eve baksaniz esinizde devamli kendi annesine gitse sizin ailenizle muhatap olmak istemese ne dusunurdunuz? Kendinize adet edinin 2 anneyede ayni sekilde davranin.
Yanlış anlamışsınız beni kendi annemgile hergün gitmiyorum haftada bir ya da iki kez gidiyorum

Kendi ailemle haftada bir ya da 2 kez görüşüyorum eşimin ailesiyle de aynı şekilde keşke bu kadar ön yargılı olmasanız siz evli değilsiniz sanırım

Hay siz çok yaşayın yaaa😊

X