Eşimin annesinden bıktım 😔

Ben yaşadım vee her seye karsi ciktim.Kiyametler koptuu bosanma davalarindan döndük ama ben bu saatten sonra yıkılıp yeniden yapilamam dedim.Oldugumdan taviz vermedim zaten versem kafayı yerdim.Deli dediler saygısız dediler sonra baktilar olmuyor beni böyle kabul ettiler.Istedigim zaman giderim gelirim kimseye çocuklarım dahil hesap vermem.Ama bu günlere kolay gelmedim.2 yil sürdü.Savasiniz uzun ve yipratici olacak sıkı durun derim😊
2 yıl oldu zaten daha fazla üstüme geliyorlar 😔

Valla sizin bi sıkıntınız var sanırım bahsettiğiniz konu burada yok çünkü. He evde oturan çalışmayan kadın da çocuklarına kendi evinde baksın anasının evinde değil. Eleştirmeye yer aramayın kadın ışığımızı kontrol ediyorlar hemen arıyorlar bi yere gitsek diyor kendi kendinize sen de her gün annenin evine gitme tribine giriyorsunuz tuhaf bir şekilde. Dertlerinizi insanların konularına yansıtmayın :)
Bu kişinin sıkıntısı farklı sanırım kendisinin öyle bir kuyruk acısı var sanırım benim derdimi de öyle zannetti. 😊

Ailesinin agzina bakan mi? Bu hanim tum kendi annesinde o bolumu okumadiniz galiba. Ben calisip eve bakayim sen kendi ailenle fink at benimkilere gelince problem cikar ben adamlarin yerinde olsam direkt bosarim yine bu adamlar durumu idare etmeye ugrasiyorlar

Onu demek istemedim cocuklara bakiyor belki kayin valide. Ben kizlarinda hergun annelerine gitmesi taraftari degilim hadi ilk zamanlar yeni evden ayrilmis olunca kendi evine alisincaya kadar bir sure gerekebilirde ondan sonra erkeklere soylenen" anakuzusu" modundan kizlarinda cikmasi lazim. Ama kizlar simdi istiyor ki ben kendi ailemle goruseyim onlarin her isinize kosayim ama esimin ailesinin lafini bile duymayayim. Adil olmak lazim diyorum sadece.
Eee diyelim kendi annesine daha cok gidiyor anlayamadim konuyu, eşit mi gitmek zorunda? Eşini zorla götürmüyorsa, kocasiyla geçireceği vakti ailesine ayırmıyorsa ne var bunda

Merhaba, eşimin ailesi ile yakın oturuyoruz. Bir yere gitsek nerdesiniz diye soruyorlar. Bu benim için bir sorun ama onlar için merak ediyoruz oluyor. Sürekli çocuk istiyorlar. Ama çocuğumuz olmuyor. İlk evlendiğimde eşimin annesi gerdek gecemi sordu, aradan birkaç ay sonra korunuyorsan korunma dedi. Sürekli n’aptınız çocuk işini diye soruyorlar. Yapılabilecek her şeyi yaptık dediğimiz halde ne duymak istiyorlar bilmiyorum. Sonra eşimin annesi eşime beni şikayet etmiş.arayıp sormuyor gelmiyor diye. Eşimde bana arada git hal hatır sor dedi. Zoruma gitti annesine kıyamadığı için benim kalbimi kırıyor. Bu arada önceden de arada bir giderdim ama soğudum bazı şeylerden dolayı artık gitmek istemiyorum. Annemlere geliyorum ne zaman buraya gelsem bir huzursuzluk oluyor. Yani ne zaman buraya gelsem yanına çağırıyor😕 Kendi kızı da sürekli kendisinde bu arada. Konusu açılınca da kayınvalidesi yakınında değilmiş ayrıca onun çocukları varmış ondan geliyorlarmış. Yani ben kayınvalidemle yakın oturduğum için önceliğim onlar heralde onu anlıyorum. Eşimden bir destek göremiyorum. Ailem beni kabul etse boşanmak istiyorum. Ama kasabada yaşıyoruz. Annem idare et şöyle böyle diyor. Eşime kırgınım ya anne sizene diyemiyor. bu arada kayınvalidem kendi kayınvalidesiyle aynı apartmanda oturuyor. Ondan şikayetçi ama kendisi de onun gibi davranıyor.kayınvalidesi kötü ama kendisi iyi kayınvalide. Çok aşırı koruyucular. Ben bu kadar baskıya alışık değilim. Atanamamış bir öğretmenim. Bunları eşim okusa ne var ki bu anlattıklarında der. Suçlu ben olurum. Kayınvalidem gelinim her gün yanıma gelsin birlikte oturalım bütün gün evde napıyor çocuk da yok kafasında. Ben napayım orda bütün gün. Gittiğimiz geldiğimiz yeri sorguluyorlar, akşam Işıklarımızın yapmadığını görünce bazen arayıp nerdesiniz diye soruyorlar. Daha neler neler 😕Psikolojik destek almayı düşünüyorum çok takıntılıyım. En azında bir sakinleştirici artık kafayı yicem unutkanlık falan başladı. Bu durumu yaşayanlar bir akıl verebilir mi? Ne yapmalıyım?
Kaç yaşındasınız?Ne bılıosunkı çocugun senden kaynaklı olmadıgını.Belkıde allahın sana bı ıkramıdır o adamdan cocuk sahıbı olmaman.

Ben kendi bildiğimi okuyorum ama oda kendi bildiğini okuyor. Mutlaka beni huzursuz edecek bir şey buluyor. Bu sefer de oğlunu kışkırtmaya başladı. Madem öyle kısasa kısas sende benim annemi ara sor dedim. O arayamazmış annemi 😏
Niye arayamıyor beyzade? Aynen devam edin alisirlar. Her gün de gitseniz yaranamazsiniz.

Üzgünüm ama bunlar iyi günlerin 😔
Neden öyle dedin ki. Eşimle anlastık bir hafta onun annesi, bir hafta benim annem. Babası tabı gelmıyonuz dıye söyleniyor. Ayrıca eşim iş degıstırıyor. Full mesaılı calıscak anası aglıycak, gıdelım dıyemez

Merhaba, eşimin ailesi ile yakın oturuyoruz. Bir yere gitsek nerdesiniz diye soruyorlar. Bu benim için bir sorun ama onlar için merak ediyoruz oluyor. Sürekli çocuk istiyorlar. Ama çocuğumuz olmuyor. İlk evlendiğimde eşimin annesi gerdek gecemi sordu, aradan birkaç ay sonra korunuyorsan korunma dedi. Sürekli n’aptınız çocuk işini diye soruyorlar. Yapılabilecek her şeyi yaptık dediğimiz halde ne duymak istiyorlar bilmiyorum. Sonra eşimin annesi eşime beni şikayet etmiş.arayıp sormuyor gelmiyor diye. Eşimde bana arada git hal hatır sor dedi. Zoruma gitti annesine kıyamadığı için benim kalbimi kırıyor. Bu arada önceden de arada bir giderdim ama soğudum bazı şeylerden dolayı artık gitmek istemiyorum. Annemlere geliyorum ne zaman buraya gelsem bir huzursuzluk oluyor. Yani ne zaman buraya gelsem yanına çağırıyor😕 Kendi kızı da sürekli kendisinde bu arada. Konusu açılınca da kayınvalidesi yakınında değilmiş ayrıca onun çocukları varmış ondan geliyorlarmış. Yani ben kayınvalidemle yakın oturduğum için önceliğim onlar heralde onu anlıyorum. Eşimden bir destek göremiyorum. Ailem beni kabul etse boşanmak istiyorum. Ama kasabada yaşıyoruz. Annem idare et şöyle böyle diyor. Eşime kırgınım ya anne sizene diyemiyor. bu arada kayınvalidem kendi kayınvalidesiyle aynı apartmanda oturuyor. Ondan şikayetçi ama kendisi de onun gibi davranıyor.kayınvalidesi kötü ama kendisi iyi kayınvalide. Çok aşırı koruyucular. Ben bu kadar baskıya alışık değilim. Atanamamış bir öğretmenim. Bunları eşim okusa ne var ki bu anlattıklarında der. Suçlu ben olurum. Kayınvalidem gelinim her gün yanıma gelsin birlikte oturalım bütün gün evde napıyor çocuk da yok kafasında. Ben napayım orda bütün gün. Gittiğimiz geldiğimiz yeri sorguluyorlar, akşam Işıklarımızın yapmadığını görünce bazen arayıp nerdesiniz diye soruyorlar. Daha neler neler 😕Psikolojik destek almayı düşünüyorum çok takıntılıyım. En azında bir sakinleştirici artık kafayı yicem unutkanlık falan başladı. Bu durumu yaşayanlar bir akıl verebilir mi? Ne yapmalıyım?
Ben olsam takilmazdim bunlara. Çok basit şeyler bence. Işıkları sorması falan bana çok normal geldi. Merak etmiştir yani. Annelerin cogu merak eder böyle şeyleri. Ben bosanilacak bir durum göremedim açıkçası.

Ben olsam takilmazdim bunlara. Çok basit şeyler bence. Işıkları sorması falan bana çok normal geldi. Merak etmiştir yani. Annelerin cogu merak eder böyle şeyleri. Ben bosanilacak bir durum göremedim açıkçası.
Hemen bir yere gittiğimizde arayıp sorması normal yani öyle mi? Her bir yere gittiğimizde onlara söylememiz gerekiyor öyle mi?

Neden öyle dedin ki. Eşimle anlastık bir hafta onun annesi, bir hafta benim annem. Babası tabı gelmıyonuz dıye söyleniyor. Ayrıca eşim iş degıstırıyor. Full mesaılı calıscak anası aglıycak, gıdelım dıyemez
İnşallah dediğin gibi olur ama ben de senin gibiyim dediğim dedik ev oturmalarını sevmiyorum. Kendi istediğim gibi yaşamak istiyorum. Ama geldiğim noktaya bak. 1 yıl sonra göreceğim ben seni😊1 yıl sonra umarım buraya her şey düzeldi yazarsın😊

İnşallah dediğin gibi olur ama ben de senin gibiyim dediğim dedik ev oturmalarını sevmiyorum. Kendi istediğim gibi yaşamak istiyorum. Ama geldiğim noktaya bak. 1 yıl sonra göreceğim ben seni😊1 yıl sonra umarım buraya her şey düzeldi yazarsın😊
Neden 1yıl sonra göreceksin. Şuan düzene girdi ki. Ayrıca ben sınava calısıyorum. Telefonu bıle kapatıyorum bazen. Şuan 2kez kavga ettım ve düzene soktuk herseyı.

Ben daralırım. Benı sürekli götürürse kavga edıyoruz.eşim diyorki sen gelme. Ne zaman gıtsem huzur kacıyo diyor.Surat falan yapıyorum.

S

Normal degil. Cocuk mu bu ya kocaman adam. Ben söylemıyorum. Eşim söylüyorsa söylüyordur. Ben hesap vermeyın sevmem
Ben ınsallah bır sene sonra atanmıs baska sehırde olacagım. Ayrıca atanıp araba alınca eşim beni tutamaz evde. Benle gezmezse arkadasım la gezerim

Ayrıca
Ayrıca hani 1sene sonra görürüm diyorsunya daha kötü olursa eşime diycem aile terapistine gidelim diye.Ayrıca eşime Persembe gıdecegız ya bak sürekli gelınce konusacak sey olmuyo sıkılıyorum ama arada gelınce muabbet oluyo, daha guzel gecıyo dıycem

Yakın arkadaşım 5senedır evlı. 2kez bosanma asamasından döndü. Hepsı kv yönunden.gözümün önünde böyle oldu ya evi uzak tutcam diye dırettım ve tuttum. Kv mevlud yapacagız dedı yaptırmadım.evıme akraba getırcem dedı ıstemedım gelmedıler.Ben zaten kadına dedım ben ev oturmasını Sevmiyorum.

Ayrıca atanmadan eşim bizi sahiplenmeden cocuk falan ıstemıyorum. Yoksa sonu kötü olur. Ben baskıya gelemıyorum. Yanı onların ıstedıgı tarzda dakka bası gıdecek gelın degılım. Yapımda yok yani. 5gundur kv benı aramıyor 🤣🤣

Ayrıca atanmadan eşim bizi sahiplenmeden cocuk falan ıstemıyorum. Yoksa sonu kötü olur. Ben baskıya gelemıyorum. Yanı onların ıstedıgı tarzda dakka bası gıdecek gelın degılım. Yapımda yok yani. 5gundur kv benı aramıyor 🤣🤣
Dediklerini okudum da ahh ahh umarım dediğin gibi olur. Onlar pek ders çalışmadan atanmadan anlamıyor. Mesela seninkiler kocandan ayrı bir şehirde yaşamana müsade edecekler mi

Sorun küçük bir yerde yaşamamız ve elalem ne der mantığıyla bakıyorlar. Dedim ya atanamamış bir öğretmenim. İş de bulamadım😕 imkanım olsa boşanırım bir dk düşünmem. Çümkü eşim hiçbir zaman ya anne sizene diyemeyecek
İyi de arkadaşım, eşin seni darlıyor mu? Bu yüzden baskı mı uyguluyor? Niye ailesini onun susturmasını bekliyorsun ki?

Sen de eşinle aynı yaş değil misin? Kendini savunmayı, kendi adına konuşabilmelisin. Kendi kararlarını da net var. Atıyorum, hafta da 1'den fazla gelmem, boşyere teklif bile etmeyin gibi.

Dediklerini okudum da ahh ahh umarım dediğin gibi olur. Onlar pek ders çalışmadan atanmadan anlamıyor. Mesela seninkiler kocandan ayrı bir şehirde yaşamana müsade edecekler mi
İzin isteyen olmadığı için sıkıntı yok. Biz eşimle idare edeceğiz. Ayrıca biz ızmırdeyız. Eşim manısada ıse gırınce tasinalim dıyorum eşime. Anlamazsa keyiflerı bılır

X