Eşimin arabasını kaçırcam...

Yok canım fren yerine gaza basmam heralde :110:
Manuel’den otomatiğe geçişte en önemli fark, Manuel’de çift ayak kullanılırken, otomatikte tek ayak kullanılmasıdır. İkisi de motor beceridir. Yani frenin ve gazın yerini bilmeniz bir şey ifade etmiyor. Motor beceri pratikle gelişir.

Ehliyeti manuel aldiysan sol ayagini kullanmaman lazim,otomatikte, dikkat et. Bu konuda insanlar şaşırabilir. Bence esinden gizli is yapma canim. Motoru yuksek demekte de hakli birden hizlanir bide otomatik frenden ayagini kaldırdığın an vuuuv.
Yapma bence.

Otomatigi bende kullanamam sanirim bikere kullandim gerci rahatti... Esinizden gizli almayin bence bende ex esimin koca jipi calip kacmistim kavga edince kizip ama ben yillardir arac kullaniyorum kendi aracimda var

Bence böyle bir şey yapmayın düz vitesle ne kadar başarılı olsanız da araba değiştiği anda alıştığınız her şey değişmiş olacak. Bana otomatik çok daha komplike gelmişti nedense. Özgüven güzel bir şey ama deneme yapacağınız yer simülasyon değil gerçek hayat riski çok fazla sadece kendinizi değil trafikteki her şeyi tehlikeye atmış olursunuz.
Eşinizi ikna edip birkaç kere beraber çalışın sonra tek de çıkarsınız.

Kaçırmadın galiba ,tüh gitti ekşın. Bu arada eşime ben araba kullanmayı öğrettim. Kendi arabamda, cinnet geçirerek :KK70: Her çıkışımızda deli gibi kavga ettik çünkü ben çıldırdım hep. Şu lanet debriyajdan o çirkin ayağını yavaş çek demedim mi milyon kez embesil demişliğim var son çıkışlardan birinde :KK70: Sonra şirket otomatik araba verdi. Eşimde ben öğrenirim, uzak dur benden dedi, sorun bitti. Ben dayanamıyorum. Bir şeyi 3ten fazla kez söylüyorsam ve karşıda ki yapmıyorsa içimden dayakçı ilkokul öğretmeni çıkıyor.

arabayı garajdan çıkarmayı bilmeden sakın trafiğe çıkmayın 2 saat özel dersle canavar gibi olursunuz cesaretiniz gelir

Ben olsam kaçırırım, evlenmeden önce de babamın arabasını az kaçırmadım :ıslık: pişman değilim ,yine olsa yine yaparım :) hem kaza yapsan da kimse banane deyip ,çekip gitmez ,illa ki yardımcı olurlar :) boş bir yerde yavaş yavaş talim yap ..

Ama bence de eşinizin arabayı elinize teslim edecek kadar iyi öğretmiyorlar. Bunu söylemek istyorum. Bence eşinize kızmayın.
Evet belki daha tam bilmediğim için böyleyim.Am
arabayı kaçırdın mı diye bakmaya geldim:))
Yok canım ya annem teyzem filanda yok dediler.Yanında çocuk var bikaç kere göstersin eşin dediler.Oda tamam istersen çıkartayım dedi.Herkes öyle deyince vazgeçtim Zaten.

Kızlar ehliyetimi Yen'i aldım.Çok rahat ve güzel araba kullanıyorum.Büyük bir şehirde değilim zaten.Kursa da baya gittim.Yeni sistemde zaten baya zorlaştırdılar.Yeni ehliyet alanlar bilir.Ben sınava girdiğimde çoğu kişi kaldı zaten.Ben hiç yanlışsız gayet rahat bir şekilde tamamladım parkuru.
Gelelim konuya.Sevgili eşim bana kendi arabasını henüz hiç vermedi.Üstelik otomatik:kızgın:.Daha çok olmadı ehliyeti alalı ama zaten bu gidişte direksiyonu tutmayı da unutçam.Neymiş bunun motoru yüksekmiş.Yarın arabayı garaja bırakıp iş için gidecek bende fırsat bu fırsat arabayı garajdan çıkartıyım diyorum.Ama otomatik arabayı çalıştırmayı dahi bilmiyorum.Birde garaj hafif aşağı eğimli yanlışlıkla öne gidip bi yere toslarım diye korkuyorum.Ben o kadar milletin içinde manuel arabayı on numara kullandım ama kendi arabamıza binmeye cesaret edemiyorum:KK43: Araba kullanmak cesaret işi değil mi zaten.Bi el atın sizin ilk araba kullanma tecrübeleriniz neler.Birde şu otomatik arabayı garajdan nasıl çıkartırım bi yardım edin.:KK51:
Bende manuel kullandım otomatigi bilmem once ogrenmelisin yoksa baska otomatikle Manuel ...r yapip arka arka cikican d yapip surucen sqnirim ama yapma kaza yapabilirsin inanmıyorum konu 2018 sorry bayanlar

Kızlar ehliyetimi Yen'i aldım.Çok rahat ve güzel araba kullanıyorum.Büyük bir şehirde değilim zaten.Kursa da baya gittim.Yeni sistemde zaten baya zorlaştırdılar.Yeni ehliyet alanlar bilir.Ben sınava girdiğimde çoğu kişi kaldı zaten.Ben hiç yanlışsız gayet rahat bir şekilde tamamladım parkuru.
Gelelim konuya.Sevgili eşim bana kendi arabasını henüz hiç vermedi.Üstelik otomatik:kızgın:.Daha çok olmadı ehliyeti alalı ama zaten bu gidişte direksiyonu tutmayı da unutçam.Neymiş bunun motoru yüksekmiş.Yarın arabayı garaja bırakıp iş için gidecek bende fırsat bu fırsat arabayı garajdan çıkartıyım diyorum.Ama otomatik arabayı çalıştırmayı dahi bilmiyorum.Birde garaj hafif aşağı eğimli yanlışlıkla öne gidip bi yere toslarım diye korkuyorum.Ben o kadar milletin içinde manuel arabayı on numara kullandım ama kendi arabamıza binmeye cesaret edemiyorum:KK43: Araba kullanmak cesaret işi değil mi zaten.Bi el atın sizin ilk araba kullanma tecrübeleriniz neler.Birde şu otomatik arabayı garajdan nasıl çıkartırım bi yardım edin.:KK51:

Sakin olun ve o araba anahtarını yavaşça yerine bırakın lütfen. 😡

Garajdan manevrayla çıkmak aslında zor olan bir kısımdır. İdeali ilk seferinde onun çıkarıp düz arazide denemeniz.
Motoru güçlüden kastı gaza yüklenince hemen hızlanır demek.

Otomatik kullanmak daha kolaydır elbette ama debriyaja alışkın bir ayak alışkanlığınız var.

En klasik hata el frenini indirdikten sonra hareket eden arabayı durdurmak için fren yerine gaza basmadır.

Tabi bir de çıktığınız yere geri girmek var.
En basitincen otoparktaki yeri değişse yine farkedilicek.

Güven kırmayın ve o arabadan uzak durun

X