Eşimin arabasını kaçırcam...

Birşey demez eğer kaza yapmazsam:KK70:

ben bildiginiz arabanin kaportasini indirdim, sonra da eve dondum, esimi arayip araban surada git al dedim, gitti arabayi topladi geldi.

ona ragmen araba ogrenmem konusunda hep israrci oldu,
cunku benim arac kullanmam onun icin de kolaylik, ozellikle uzun yolda birbirimizi dinlendirebiliyoruz ve de onun olmadigi zamanlarda ben cocuklari okula birakip alabiliyorum vs akli bizde kalmiyor.

esiniz niye bu kadar kati ki, arabasi cok mu kiymetli?

Özel ders alın, ya da biriyle çalışın sonra da kaçırın tabi ki..gurur falan yapıp,elimi sürmem demeyin..böyle konularda özgüven gitti mi 10 sene gelmiyor:/
Benim eşim de benzer bir model sizin eşinize..ben son ehliyet sınavına haber vermeden girdim,geçtim. O kadar geriyordu ki beni,şimdi şimdi biraz araba sürme konusunda moralimi bozmaktan vazgeçti. Kendisi de trafikte bir sürü hata yapıyor, eve sürekli ceza geliyor,ben bişey demiyorum ama o benim en ufak hatamda akşama kadar konuşuyor..
Hem siz ne güzel kullanıyormuşsunuz, niye kasıyorsunuz ki kendinizi..en kısa sürede pekiştirp,kaçırın arabayı:)

Özel ders alın, ya da biriyle çalışın sonra da kaçırın tabi ki..gurur falan yapıp,elimi sürmem demeyin..böyle konularda özgüven gitti mi 10 sene gelmiyor:/
Benim eşim de benzer bir model sizin eşinize..ben son ehliyet sınavına haber vermeden girdim,geçtim. O kadar geriyordu ki beni,şimdi şimdi biraz araba sürme konusunda moralimi bozmaktan vazgeçti. Kendisi de trafikte bir sürü hata yapıyor, eve sürekli ceza geliyor,ben bişey demiyorum ama o benim en ufak hatamda akşama kadar konuşuyor..
Hem siz ne güzel kullanıyormuşsunuz, niye kasıyorsunuz ki kendinizi..en kısa sürede pekiştirp,kaçırın arabayı:)
Kendisi ehliyeti 2011 de aldı.10 metre anca sürmüş.Şimdiki sistemi bilenler vardır çok zorlaştı.İlkinde almak büyük başarı.

Kızlar ehliyetimi Yen'i aldım.Çok rahat ve güzel araba kullanıyorum.Büyük bir şehirde değilim zaten.Kursa da baya gittim.Yeni sistemde zaten baya zorlaştırdılar.Yeni ehliyet alanlar bilir.Ben sınava girdiğimde çoğu kişi kaldı zaten.Ben hiç yanlışsız gayet rahat bir şekilde tamamladım parkuru.
Gelelim konuya.Sevgili eşim bana kendi arabasını henüz hiç vermedi.Üstelik otomatik:kızgın:.Daha çok olmadı ehliyeti alalı ama zaten bu gidişte direksiyonu tutmayı da unutçam.Neymiş bunun motoru yüksekmiş.Yarın arabayı garaja bırakıp iş için gidecek bende fırsat bu fırsat arabayı garajdan çıkartıyım diyorum.Ama otomatik arabayı çalıştırmayı dahi bilmiyorum.Birde garaj hafif aşağı eğimli yanlışlıkla öne gidip bi yere toslarım diye korkuyorum.Ben o kadar milletin içinde manuel arabayı on numara kullandım ama kendi arabamıza binmeye cesaret edemiyorum:KK43: Araba kullanmak cesaret işi değil mi zaten.Bi el atın sizin ilk araba kullanma tecrübeleriniz neler.Birde şu otomatik arabayı garajdan nasıl çıkartırım bi yardım edin.:KK51:
ben babamın arabasını kaçıra kacıra pratik yaptım ancak otomatık arabayı çalıştırmayı dahı bılmıyorum demen benı korkuttu

Araba kullanmayı eşiyle her seferinde kavga ede ede öğrenmiş biri olarak söylüyorum. Kaçırmayın bence arabayı.

Daha otomatik vites kullanmamışsınız hiç. Zaten bilseniz ama biraz pratik yapmak için kaçırmak isteseniz sıkıntı olmaz ama ilk seferinde yanınızda bilen biri yokken yola çıkmayın.

Eşim önce çıkamazsın diyordu, kavgalar sonucu yanımda geldi ama bütün sürüşler ağlatma derecesinde bağırıp çağırarak bitiyordu. Ta ki ben inat edip, ağlamayı bırakıp, öğrenene kadar ayıya dayı diyeceğim kafasına gelene kadar.

Araba kullanmak, trafik hafife alınacak bir şey değil. Bazen tüm otobanı geçer gelir, sokak arasında aniden çıkan bir çocuk, oyuncak, ya da araba yüzünden kaza yapabilirsiniz ve telafisi olmaz bunun.

Eşime sinirli olduğu için kızsam da, ben kimseye araba kullanmayı öğretmem. Öyle de gıcık bir iş. Artık otomatikleşiyor, arabayı eşim de kullansa, ben de aynaları, dönüşleri filan kontrol ediyorum. Kontrolün başkasında, hele de bir acemide olduğunu bilmek çok rahatsız edici bir şey.

Acemi olmanın ayıbı Yok. Eşinizle kavga etmeyi de göze alarak ısrarlarınızla bıktırın ve beraber çıkın yola. Ya da en temizi bir kaç ders alın sürücü kurslarındaki hocalardan.ondan sonra yola çıkın.

Ben ilk kullandığım zamanlarda, dörtlüleri yaka yaka gidiyordum. Acemi olduğumu anlasınlar, pek yanaşmasınlar yakınıma diye.

Kendim okul yolu, annemin tolu gibi bir kaç rotayı ezberledikten sonra çıktım rahat rahat. Kazalar da yaptım, olabilir ama bu daha arabayı hiç kullanmamışsan değil.

Oraların sakinliğine güvenmeyin derim.

Sakın arabayı kaçırmayın,imkanınız varsa özel ders alın derim.
Kocadan hoca olmaz mantığı işte.

Rüyamda araba kaçırmışlığım bile vardır,sonuç araba paramparça oldu.
Sorun ama neden diye,Nuri Alço geldi arabanın her tarafını adamlarına parçalattı :olamaz:

Sakın arabayı kaçırmayın,imkanınız varsa özel ders alın derim.
Kocadan hoca olmaz mantığı işte.

Rüyamda araba kaçırmışlığım bile vardır,sonuç araba paramparça oldu.
Sorun ama neden diye,Nuri Alço geldi arabanın her tarafını adamlarına parçalattı :olamaz:
Ay çok komikmiş:KK70:

Yeni ehliyet alanlar lütfen yanında biti olmadan cesaret örneği göstermesinler.

Yeni ehliyet alanlar ve yeni almayıp acemi olanlar hemen tek başına trafiğe çıkmasın.

Gelen mala gelsin. Arabaya bir şey olsa ne olacak. Arabadaki can, sokaktaki can kıymetli.

arabayi kesin kacircaksaniz kuzen kardes arkadas birini bulun yaniniza, garajdan ona cikarttirin bence

suremedigim arabayi yakarim ben sanirim:KK62:

X