Eşimin arabasını kaçırcam...

Arabaya birşey olur diye mi korkuyor yoksa bana birşey olur diye mi bilemiyorum.Oğlum var bide çocukla filan nasıl sürcen diyo.Aslında arabası için ölen tiplerden de değil kim istese verir.Bi bana güvenemiyor nedense.
O zaman size birşey olmasından korkuyordur bilemedim şimdi :KK51:

Kızlar ehliyetimi Yen'i aldım.Çok rahat ve güzel araba kullanıyorum.Büyük bir şehirde değilim zaten.Kursa da baya gittim.Yeni sistemde zaten baya zorlaştırdılar.Yeni ehliyet alanlar bilir.Ben sınava girdiğimde çoğu kişi kaldı zaten.Ben hiç yanlışsız gayet rahat bir şekilde tamamladım parkuru.
Gelelim konuya.Sevgili eşim bana kendi arabasını henüz hiç vermedi.Üstelik otomatik:kızgın:.Daha çok olmadı ehliyeti alalı ama zaten bu gidişte direksiyonu tutmayı da unutçam.Neymiş bunun motoru yüksekmiş.Yarın arabayı garaja bırakıp iş için gidecek bende fırsat bu fırsat arabayı garajdan çıkartıyım diyorum.Ama otomatik arabayı çalıştırmayı dahi bilmiyorum.Birde garaj hafif aşağı eğimli yanlışlıkla öne gidip bi yere toslarım diye korkuyorum.Ben o kadar milletin içinde manuel arabayı on numara kullandım ama kendi arabamıza binmeye cesaret edemiyorum:KK43: Araba kullanmak cesaret işi değil mi zaten.Bi el atın sizin ilk araba kullanma tecrübeleriniz neler.Birde şu otomatik arabayı garajdan nasıl çıkartırım bi yardım edin.:KK51:[/QUOT
Kızlar ehliyetimi Yen'i aldım.Çok rahat ve güzel araba kullanıyorum.Büyük bir şehirde değilim zaten.Kursa da baya gittim.Yeni sistemde zaten baya zorlaştırdılar.Yeni ehliyet alanlar bilir.Ben sınava girdiğimde çoğu kişi kaldı zaten.Ben hiç yanlışsız gayet rahat bir şekilde tamamladım parkuru.
Gelelim konuya.Sevgili eşim bana kendi arabasını henüz hiç vermedi.Üstelik otomatik:kızgın:.Daha çok olmadı ehliyeti alalı ama zaten bu gidişte direksiyonu tutmayı da unutçam.Neymiş bunun motoru yüksekmiş.Yarın arabayı garaja bırakıp iş için gidecek bende fırsat bu fırsat arabayı garajdan çıkartıyım diyorum.Ama otomatik arabayı çalıştırmayı dahi bilmiyorum.Birde garaj hafif aşağı eğimli yanlışlıkla öne gidip bi yere toslarım diye korkuyorum.Ben o kadar milletin içinde manuel arabayı on numara kullandım ama kendi arabamıza binmeye cesaret edemiyorum:KK43: Araba kullanmak cesaret işi değil mi zaten.Bi el atın sizin ilk araba kullanma tecrübeleriniz neler.Birde şu otomatik arabayı garajdan nasıl çıkartırım bi yardım edin.:KK51:
Ehliyetiniz hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler :dua: bende manuel ehliyet aldım ve iki ay sonra otomatik araba aldık. Hemen kurstaki hocamı aradım ve özel ders almak istediğimi söyledim otomatik ile...İlk gün kursun aracı ile çalıştık ikinci gün kendi aracımla çalıştık. 3.gün evin kapalı otoparkindan aracı benim çıkarmamı istedi hocam. Yanıma oturmadı dışarıdan talimat verdi. Ama ben naptım arka kapıyı kolona sürttüm :oha:kapı çöktü :kızgın:hocam nazarlık olsun bu dedi gayet sakin derse devam ettirdi. Tabi benim elim ayağım titreyerek nasıl gittim bilmiyorum.
Korkutmak gibi olmasın ama hocam yanımdayken bunu yaşadım. Ama ben çok panik stresli korkarak araba kullanıyordum onun etkisi var. Tabi sonradan alıştım daha rahatım ama hala dar sokakta karşıdan araç gelsin panik oluyorum.
Kendinize güvenmeniz çok güzel ama en azından ilk deneyiminizi ya eşinizle yada hoca ile yapmanız daha iyi olur.

Türkiyede ehliyeti bence kasaptan alıyoe insanlar. Yeni ehliyet alan arkadaşlarımın en az bir sene arabasına binmem. Eşiniz haklı. Kusura bakmayın.
Yok şimdi eskisi gibi değil.Eskiden bana eşim öğretecek diyene veriyolardı.Ama şimdi en ufak bi hatayı affetmiyorlar.

Ehliyetiniz hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler :dua: bende manuel ehliyet aldım ve iki ay sonra otomatik araba aldık. Hemen kurstaki hocamı aradım ve özel ders almak istediğimi söyledim otomatik ile...İlk gün kursun aracı ile çalıştık ikinci gün kendi aracımla çalıştık. 3.gün evin kapalı otoparkindan aracı benim çıkarmamı istedi hocam. Yanıma oturmadı dışarıdan talimat verdi. Ama ben naptım arka kapıyı kolona sürttüm :oha:kapı çöktü :kızgın:hocam nazarlık olsun bu dedi gayet sakin derse devam ettirdi. Tabi benim elim ayağım titreyerek nasıl gittim bilmiyorum.
Korkutmak gibi olmasın ama hocam yanımdayken bunu yaşadım. Ama ben çok panik stresli korkarak araba kullanıyordum onun etkisi var. Tabi sonradan alıştım daha rahatım ama hala dar sokakta karşıdan araç gelsin panik oluyorum.
Kendinize güvenmeniz çok güzel ama en azından ilk deneyiminizi ya eşinizle yada hoca ile yapmanız daha iyi olur.
Sanırım benim yazıldığım kursta otomatik araba yok.Anlattıkların gözümü korkuttu:110:

Yurt dışına çıkma imkanı buldum ve gözlemlediğim. Türkiyede kimse araba kullanmasını bilmiyor.
Yurt dışında ehliyet almak Türkiye ye göre tabiki çok daha zor.Bi arkadaşım 13 sene önce İsviçre'de almış çok zor demişti.Ama 13 sene önce Türkiye'de ehliyet almak çocuk oyuncağıydı.Şimdi eskiye göre daha sıkı tutuyorlar.

Yurt dışında ehliyet almak Türkiye ye göre tabiki çok daha zor.Bi arkadaşım 13 sene önce İsviçre'de almış çok zor demişti.Ama 13 sene önce Türkiye'de ehliyet almak çocuk oyuncağıydı.Şimdi eskiye göre daha sıkı tutuyorlar.
Ama bence de eşinizin arabayı elinize teslim edecek kadar iyi öğretmiyorlar. Bunu söylemek istyorum. Bence eşinize kızmayın.

Hiç biri yok.Vazgeçtim zaten.Bin dese de binmem.
Hiç naz yapmayın bence. Yapabiliyorsanız, bir kurstan ders alın. Ama yapamıyorsanız, eşinize yapışın. Size sakin yerlerde göstersin. Arabaları çok kıymetli olur erkeklerin. Vermek istemezler. Öğretmekle uğraşmak istemezler. Israr edeceksiniz. Ne demek, arabamız var ama benim kullanmama izin yok?

Biraz kavgayı, biraz alttan almayı göze alacaksınız. Orta kıvamda davranın istediğinizi yaptırana kadar.

Ben bir gün eşimle sürerken, bağırıp çağırmasıyla kenara çektim, al arabanı kullanmam bir daha. İçimden diyorum, arabasına mı kaldım, öğrenmiyeyim, gurur yapıyorum filan. Onun da istediği şey o.

Sonra düşündüm, eşime tavır koyunca, zararlı çıkan ben oluyorum zaten. Duymadım ondan sonra dediklerini.

Hiç gurur yapmayın. Alttan üstten siz işinizi görmeye bakın.

Zaten yıllar geçip siz de iyi bir sürücü olduğunuzda, eşinizin çok da haksız olmadığını göreceksiniz. Çünkü siz de aynı şekilde düşünüyor olacaksınız. Ama öğrenene kadar, idare etmek gerekiyor.

Esimin arabasini kaciracagim basligi üzücü cunku o senin de araban, izinle kaçırmayla kullanma gerekirse tavrını koy.
Yillar önce trafiğe çıkmaktan araba sürmekten korktuğum dönem,eşim arabayı işyerime bırakıp ordan kendi işine geçiriyordu ki mecbur kalıp eve kendim doneyim sürmeyi öğreneyim. 1bucuk saatlik trafikte yenmiştim korkumu.Yalniz kalinca usta olursun yalnız önce ara sokaklarda pratik yap.

Esimin arabasini kaciracagim basligi üzücü cunku o senin de araban, izinle kaçırmayla kullanma gerekirse tavrını koy.
Yillar önce trafiğe çıkmaktan araba sürmekten korktuğum dönem,eşim arabayı işyerime bırakıp ordan kendi işine geçiriyordu ki mecbur kalıp eve kendim doneyim sürmeyi öğreneyim. 1bucuk saatlik trafikte yenmiştim korkumu.Yalniz kalinca usta olursun yalnız önce ara sokaklarda pratik yap.
Benim eşim aşırı paniktir.Nasıl imreniyorum böyle rahat eşi olanlara.Yani ben erkek olsam kesin öyle olurdum.Ama o bana güvenmiyor sanırım.Yani bilmiyorum yanımda belki oğlumu da götüreceğim için mi böyle yapıyor.Bişey olur deyip duruyor.Her konuda böyle paniktir.

Gelelim konuya.Sevgili eşim bana kendi arabasını henüz hiç vermedi.Üstelik otomatik:kızgın:.Daha çok olmadı ehliyeti alalı ama zaten bu gidişte direksiyonu tutmayı da unutçam.Neymiş bunun motoru yüksekmiş.Yarın arabayı garaja bırakıp iş için gidecek bende fırsat bu fırsat arabayı garajdan çıkartıyım diyorum.Ama otomatik arabayı çalıştırmayı dahi bilmiyorum.Birde garaj hafif aşağı eğimli yanlışlıkla öne gidip bi yere toslarım diye korkuyorum.Ben o kadar milletin içinde manuel arabayı on numara kullandım ama kendi arabamıza binmeye cesaret edemiyorum:KK43: Araba kullanmak cesaret işi değil mi zaten.Bi el atın sizin ilk araba kullanma tecrübeleriniz neler.Birde şu otomatik arabayı garajdan nasıl çıkartırım bi yardım edin.:KK51:
Yeterince pratik yapmadan, "çalıştırmayı dahi bilmiyorum" dediğiniz bir aracı eşinizden gizli vs dışarıya çıkararak, lütfen kendinizin ve diğer insanların sağlığını tehlikeye atmayın. Fren yerine gaza basan kişilerin haberlerini görüyoruz...

Yeterince pratik yapmadan, "çalıştırmayı dahi bilmiyorum" dediğiniz bir aracı eşinizden gizli vs dışarıya çıkararak, lütfen kendinizin ve diğer insanların sağlığını tehlikeye atmayın. Fren yerine gaza basan kişilerin haberlerini görüyoruz...
Yok canım fren yerine gaza basmam heralde :110:

Yok canım fren yerine gaza basmam heralde :110:
Öyle dememek lazım, bunu yapanlar da yaparım dememişlerdir. Sonra geri dönüşü olmayan şeyler yaşamamak adına en az 1 hafta direksiyon dersi alınması lazım. Bir de insan kendi yapısını bilir aşırı panik insanların bence araba kullanmaması lazım.

Valla ehliyet alali 6 ay oldu. Ben esimin yaninda felanda kullaniyordm ama. Evden benm is yerim 15 dk araba mesafesi ile. Bigun uyirkan arabanin anahtarlarini aldim 50 kere stop ettire ettire gttim ama esime bisi soylemedim guzelce gottim geldim dedim :KK70: simdi o varken bile ben kullaniyorm. Ehliyeti bana soforluk yapmak icin almadin mi diyor :KK70:

X