Eşimin aşırı derece olan kıskançlığı

Herkesin dinamiği farklı demek ki. Benim eşim haftada bir dışarı çıkar çıktığı zaman arayıp rahatsız etmem gece 12-1 de de eve dönebilir ama bu sayı arttığı zaman haftada 2-3 e çıkarsa bende rahatsız oluyorum. Bi ara bunun yüzünden tartışmıştık.
zaten akşama kadar iş oluyor akşam eve gelince yemekti falan derken birbirimize günlük ayırdığımız vakit ancak 2 saat. Bir hafta sonu var bunun bir gününü dışarda geçiriyorsa bir gün de benimle geçirmeli tabi diye düşünüyorum. O kadar vakit geçirmeyeceksek birbirimizle niye evlendik 😅
Bir aradayken zaten sıkılma derdimiz yok eşim de ben ayrı odaya bile gitsem yanıma gelir gel yanımda otur diye biraz bağımlıyız birbirimize
Maşallah nickini eşin koydu sanırım el üstünde tutuyor belli ki Maşallah

Hiç kız arkadaşlarınızla dışarı çıkmaz mısınız? Ya da eşiniz kendi arkadaşları ile çıkmaz mı? Ben bazen kardeşimle bazen arkadaşlarımla eşsiz görüşmeyi bir ihtiyaç görürüm mesela.
Bizde de tam tersidir. Ben eşim olmadan biyere gitmem o arkadaşı ile zaten bir kişi. Haftada 2 gün dışarı çıkar. Tabi bende burnundan getiririm 😂 benim eşimde çok kıskanç bi insan yolda yürürken biri dik dik baksa kavga çıkarabilecek bi tip ama açıkçası o derece üstüme düşmüyor gerek olmadıkça kimle ne konuşuyorsun diye sormuyor Allah razı olsun . Allah'ta yardımcınız olsun gerçekten zor aşırı kıskanç biri ile beraber olmak

Kızlar merhaba daha öncede burdan buna benzer sorular sormuştum.Konuya geçeyim hemen eşim çok kıskanç biri.Ben çalışan bir kadınım.İş yerinden kız arkadaşlarım var birkaç tane samimi olduğum ailecekte görüştüğümüz.Arkadaşımla bazen izin günlerimiz denk geldiğinde görüşüyoruz annesinide tanıyorum üçümüz görüşüyoruz eşimlede tanıştılar çoğu kez toplu olarakta görüştük.Arkadaşlarımla ne zaman dışarı çıksam insanların yanında saat başı arar "napıyorsunuz hayatım instagramda storylerini gördüm eğleniyorsunuz ama beni unuttun aramıyorsun beni hiç özlemiyorsun"vs.. tarzında cümleler söylüyor ben insanların yanında ne söyleyeceğimi şaşırıyorum ve bunu saat başı yapıyor.Yine arıyor ve "Napıyorsunuz nerde oturuyorsunuz mekan düzgün bir yer mi çok geçe kalmayın"felan diyor.Biz zaten eşimle bu konuyu konuşmuştuk en geç akşam 10 da evde olacağımı ama o daha 9 buçukta arayıp rahatsız etmeye başlıyor "kalktınız mı hayatım bak saat 9 buçuğa geliyor böyle konuşmamıştık ama biz"demeye başlıyor.Çoğu zaman saate dikkat ediyorum ama her zamanda saat tam 10 da evde olamıyorum muhabbet uzuyor ve zaten onların arabası var toplu taşımayla dönmüyoruz.Arabayla beni eve bırakıyorlar.Başka arkadaşlarımlada görüştüğüm zamanda ben bizim arabayla gidiyorum dönüştede yine herhangi bir toplu ulaşım aracı kullanmadığım için eşime içinin rahat olmasını zaten arabayla dönüyorum dememe rağmen o bunaltmaya devam ediyor.Bir başka örnek ise kız arkadaşlarımla mesajlaşıyorum bazen saat akşam 11 de felan bu başlıyor kimle konuşuyorsun,ne konuşuyorsunuz,eee o ne yapmış bu ne yapmış gibi gülerek sorular sorup olaya dahil etmeye çalışıyor kendini.Beni çok bunaltıyor en son bir ürün almıştım bir sayfadan bedeni olmadığı için iade ediyordum telefondan onunla uğraşıyordum saat akşam 12 di.Bu başladı kimle konuşuyorsun hayatım bende aldığım kazağı iade etmekle uğraşıyorum dedim.Hmm bu saatte cevap veriyorlar mı ki diye sordu bilmiyorum ne zamana cevap verirlerse artık dedim.Yazdığın kişi erkek mi diye sordu ben orda çıldırdım artık.Aramızda çok büyük bir kavga çıktı bağırdım ağlamaya başladım nefes alamıyorum artık bu evin içinde seninle dedim ne yapıyorum ben sana dedi.Sabaha kadar uyumadım ağladım bu böyle gitmez boşanacağım senden dedim ben boşanmıyorum seni çok seviyorum ben kötü bir insan değilim seni çok sevdiğimden yapıyorum bunları deyip o da ağlamaya başladı.Sabah olduğunda ben boşanma dilekçesini yazmaya başka bir odaya gittim yarısına kadar yazmıştım sonra geldi aldı elimden kağıdı ben senden boşanmayacağım seni çok seviyorum kendi canımdan daha çok seviyorum beni bırakma deyip ayaklarıma sarılıp ağlamaya başladı.Sonra bana söz verdi kendini bu konuda düzelteceğine dair.Eğer sözümü tutmayacak gibi olursam o zaman gidip boşanma dilekçesini verirsin hiç lafım olmaz işte o zaman dedi.Bundan sonra arkadaşlarımın yanında saat başı aramayacağını gece 12 dede gelsem sorun çıkarmayacağını çünkü arabayla dönüyorsunuz bu sebeple içim rahat dedi.Gece mesajlaştığında sana kimle konuşuyorsun gibi sorular sormayacağım çünkü ben sana güveniyorum ve senin yanlış birşey yapmayacağını biliyorum bu tarz haraketlerde bulunup seni bunaltmayacağım dedi.Ben çok güvenemedim söylediklerine 38 yaşına gelmiş huylu huyundan vazgeçmez bence.Yinede tamam deyip kabul ettim şuanlık birşey demiyor belkide rol yapıyor bilemiyorum.Sizde değişir mi yoksa rol mu yapıyor artık dayanamıyorum çünkü bu tarz hareketlerine.Kendimi kötü hissediyorum sanki ben yanlış şeyler yapıyormuşum gibi hissettiriyor.Bunlar kıskanç hareketlerinden sadece birkaç tanesi diğerlerini yazmadım bile.Artık aşırı bunaldım kafayı yemek üzereyim eğer bu tarz haraketlerine devam ederse dayanılacak gibi değil.Sizce değişir mi ?

NET.

X