Eşimin aşırı derece olan kıskançlığı

Değişir mi değişmez mi bilmiyorum da aynı evin içinde boşanma dilekçesi hazırlamak biraz değişik olmuş.

Boşanmak isteyen ya adamı evden gönderir ya kendi gider. Davasını açar.

Bizim evin kurallarından biridir ayrı ayrı takılmak yoktur. O yüzden size yorum yapmam doğru olmaz. Her evin, evliliğin, hayatın dinamiği farklı.
Niye sizin ikinizden başka özel hayatınız yok mu birbirinizsiz yapamiyo musunuz bikbik her dakka bilikte mi olmak zorundasiniz. Bu dinamiklik değil bence.

Niye sizin ikinizden başka özel hayatınız yok mu birbirinizsiz yapamiyo musunuz bikbik her dakka bilikte mi olmak zorundasiniz. Bu dinamiklik değil bence.
Yok.

İkimizin de birbirimizden başka özel hayatı yok.

Gerçekten yok.

Çok yoğun çalışıyoruz. Boş vakitlerde arkadaşlar yerine birbirimizle vakit geçirmeyi tercih ediyoruz.

Kızlar merhaba daha öncede burdan buna benzer sorular sormuştum.Konuya geçeyim hemen eşim çok kıskanç biri.Ben çalışan bir kadınım.İş yerinden kız arkadaşlarım var birkaç tane samimi olduğum ailecekte görüştüğümüz.Arkadaşımla bazen izin günlerimiz denk geldiğinde görüşüyoruz annesinide tanıyorum üçümüz görüşüyoruz eşimlede tanıştılar çoğu kez toplu olarakta görüştük.Arkadaşlarımla ne zaman dışarı çıksam insanların yanında saat başı arar "napıyorsunuz hayatım instagramda storylerini gördüm eğleniyorsunuz ama beni unuttun aramıyorsun beni hiç özlemiyorsun"vs.. tarzında cümleler söylüyor ben insanların yanında ne söyleyeceğimi şaşırıyorum ve bunu saat başı yapıyor.Yine arıyor ve "Napıyorsunuz nerde oturuyorsunuz mekan düzgün bir yer mi çok geçe kalmayın"felan diyor.Biz zaten eşimle bu konuyu konuşmuştuk en geç akşam 10 da evde olacağımı ama o daha 9 buçukta arayıp rahatsız etmeye başlıyor "kalktınız mı hayatım bak saat 9 buçuğa geliyor böyle konuşmamıştık ama biz"demeye başlıyor.Çoğu zaman saate dikkat ediyorum ama her zamanda saat tam 10 da evde olamıyorum muhabbet uzuyor ve zaten onların arabası var toplu taşımayla dönmüyoruz.Arabayla beni eve bırakıyorlar.Başka arkadaşlarımlada görüştüğüm zamanda ben bizim arabayla gidiyorum dönüştede yine herhangi bir toplu ulaşım aracı kullanmadığım için eşime içinin rahat olmasını zaten arabayla dönüyorum dememe rağmen o bunaltmaya devam ediyor.Bir başka örnek ise kız arkadaşlarımla mesajlaşıyorum bazen saat akşam 11 de felan bu başlıyor kimle konuşuyorsun,ne konuşuyorsunuz,eee o ne yapmış bu ne yapmış gibi gülerek sorular sorup olaya dahil etmeye çalışıyor kendini.Beni çok bunaltıyor en son bir ürün almıştım bir sayfadan bedeni olmadığı için iade ediyordum telefondan onunla uğraşıyordum saat akşam 12 di.Bu başladı kimle konuşuyorsun hayatım bende aldığım kazağı iade etmekle uğraşıyorum dedim.Hmm bu saatte cevap veriyorlar mı ki diye sordu bilmiyorum ne zamana cevap verirlerse artık dedim.Yazdığın kişi erkek mi diye sordu ben orda çıldırdım artık.Aramızda çok büyük bir kavga çıktı bağırdım ağlamaya başladım nefes alamıyorum artık bu evin içinde seninle dedim ne yapıyorum ben sana dedi.Sabaha kadar uyumadım ağladım bu böyle gitmez boşanacağım senden dedim ben boşanmıyorum seni çok seviyorum ben kötü bir insan değilim seni çok sevdiğimden yapıyorum bunları deyip o da ağlamaya başladı.Sabah olduğunda ben boşanma dilekçesini yazmaya başka bir odaya gittim yarısına kadar yazmıştım sonra geldi aldı elimden kağıdı ben senden boşanmayacağım seni çok seviyorum kendi canımdan daha çok seviyorum beni bırakma deyip ayaklarıma sarılıp ağlamaya başladı.Sonra bana söz verdi kendini bu konuda düzelteceğine dair.Eğer sözümü tutmayacak gibi olursam o zaman gidip boşanma dilekçesini verirsin hiç lafım olmaz işte o zaman dedi.Bundan sonra arkadaşlarımın yanında saat başı aramayacağını gece 12 dede gelsem sorun çıkarmayacağını çünkü arabayla dönüyorsunuz bu sebeple içim rahat dedi.Gece mesajlaştığında sana kimle konuşuyorsun gibi sorular sormayacağım çünkü ben sana güveniyorum ve senin yanlış birşey yapmayacağını biliyorum bu tarz haraketlerde bulunup seni bunaltmayacağım dedi.Ben çok güvenemedim söylediklerine 38 yaşına gelmiş huylu huyundan vazgeçmez bence.Yinede tamam deyip kabul ettim şuanlık birşey demiyor belkide rol yapıyor bilemiyorum.Sizde değişir mi yoksa rol mu yapıyor artık dayanamıyorum çünkü bu tarz hareketlerine.Kendimi kötü hissediyorum sanki ben yanlış şeyler yapıyormuşum gibi hissettiriyor.Bunlar kıskanç hareketlerinden sadece birkaç tanesi diğerlerini yazmadım bile.Artık aşırı bunaldım kafayı yemek üzereyim eğer bu tarz haraketlerine devam ederse dayanılacak gibi değil.Sizce değişir mi ?
Bosanmak elbette sizin tercihiniz fakat bu adam evlendikten sonra mi boyle oldu? Sevgiliyken boyle degil miydi? Yeni mi farkediyorsunuz? Bana bosanmayi gerektirecek bir durum yok gibi geldi. Kotu bir laf soylememis evet sizi sıkıyor bu yaptiklari fakat kotu bir uslubu yok bence konusarak anlasabilirsiniz. Biz esimle, esim aksam isten geldigi andan itibaren cok muhim olmadikca arkadaslarimizla konusmayiz birbirimizle vakit geciririz. O arkadaslariyla bulustugunda ya da ben gerekli olmadikca aramayiz herhangi bir vakit sorunumuz da yoktur ama en gec 1 de evde oluruz. Kural koymadik iliskimiz bizim icin olmasi gerektigi olcude ilerliyor sadece. Her iliski farklidir, sizin de dinamiginiz farkli. Siz onu ara misiniz arkadaslariyla otururken? Bu da bir secenek

Bu kıskançlık değil bağımlılık, size aşırı bağımlı, benim eşim de bana bağımlı o yüzden hemen teşhis koyabiliyorum🤣 ama çok şükür bizde ben disardayken aramaz çünkü baştan cektim resti , ne ben seni ararım ne de sen beni ara dedim
Ama geri kalan her anlattığınız şey eşimin aynısı, yapacak birsey yok bu duruma , seneler geçtikçe biraz azalıyor öyle diyim , biz 8 senemiz bitirdik bu sene ilk defa ayrı tv izlemeyi kabul ettirebildim🤣🤣

Güncelleme: şimdi yukardaki yorumu gördüm eski konularinizla ilgili olanı, sizdeki durum bambaşka, öfke sorunu vs adamın başka problemleri var , üstteki yoruma katılıyorum adam kontrol manyagi , bosanin
Öfke sorunu biriyse evet boşanmalı bence de…

Başlarım böyle aşkın ızdirabina dediklerinden..

Ben eşimle eğlenmekten cok arkadaşlarla eğlenmeyi severim.
O sebepten başka türlüsü beni bozar.

Değişir mi?
Az biraz hafifler belki umarım:/

Bosanmak elbette sizin tercihiniz fakat bu adam evlendikten sonra mi boyle oldu? Sevgiliyken boyle degil miydi? Yeni mi farkediyorsunuz? Bana bosanmayi gerektirecek bir durum yok gibi geldi. Kotu bir laf soylememis evet sizi sıkıyor bu yaptiklari fakat kotu bir uslubu yok bence konusarak anlasabilirsiniz. Biz esimle, esim aksam isten geldigi andan itibaren cok muhim olmadikca arkadaslarimizla konusmayiz birbirimizle vakit geciririz. O arkadaslariyla bulustugunda ya da ben gerekli olmadikca aramayiz herhangi bir vakit sorunumuz da yoktur ama en gec 1 de evde oluruz. Kural koymadik iliskimiz bizim icin olmasi gerektigi olcude ilerliyor sadece. Her iliski farklidir, sizin de dinamiginiz farkli. Siz onu ara misiniz arkadaslariyla otururken? Bu da bir secenek
Ben onu arkadaşlarıyken asla aramam rahatsız etmem güzel güzel vakit geçirsin iş strestinden kafası dağılsın isterim.Hatta ben onu aramadığım için o beni arar bu sefer niye beni aramıyorsun özlemedin mi felan der.Rapor verir şurdayım burdayım şu arkadaşlarımızla şu cafede oturuyoruz diye.Ben bunu istemiyorum ama aramasın arkadaşlarıyla zaman geçirsin istiyorum.Telefonda gece geç saatte bile mesajlaştığında kiminle konuşuyorsun diye sormam çünkü gözüm kapalı güveniyorum ona bence bu birazda güvenle alakalı bir durum.Zaten bunu kendisinede söyledim demek ki içinde bana karşı güven problemi var ki bunları yapıyorsun bana çünkü başka bir açıklaması yok.Ha birde şu açıklaması var o da takıntılı olduğudur

Ben onu arkadaşlarıyken asla aramam rahatsız etmem güzel güzel vakit geçirsin iş strestinden kafası dağılsın isterim.Hatta ben onu aramadığım için o beni arar bu sefer niye beni aramıyorsun özlemedin mi felan der.Rapor verir şurdayım burdayım şu arkadaşlarımızla şu cafede oturuyoruz diye.Ben bunu istemiyorum ama aramasın arkadaşlarıyla zaman geçirsin istiyorum.Telefonda gece geç saatte bile mesajlaştığında kiminle konuşuyorsun diye sormam çünkü gözüm kapalı güveniyorum ona bence bu birazda güvenle alakalı bir durum.Zaten bunu kendisinede söyledim demek ki içinde bana karşı güven problemi var ki bunları yapıyorsun bana çünkü başka bir açıklaması yok.Ha birde şu açıklaması var o da takıntılı olduğudur
Evet güven problemi var ama bu eşinizin değil sizin suçunuz. Önceki konularınıza göre baba evinden kaçmak için eşinizi resmen kullanmışsınız. Adam sevilmediğini hissediyor bu yüzden bu kadar güvensiz ve hırçın. Sizin gözü kapalı güvenmenizin sebebide eşinizin sizi gerçekten sevdiğini hissediyor olmanız. Yazık adamın günahına girmişsiniz hala boşanırsam baba evine dönmek istemiyorum diyorsunuz. Bu resmen bir insanı kullanmak,hakkına girmek. Evlenirken bencillik etmişsiniz bari şimdi etmeyinde boşanın adamdan. En azından gerçekten sevildiği bir yerde mutlu olur bir gün.

Hiç kız arkadaşlarınızla dışarı çıkmaz mısınız? Ya da eşiniz kendi arkadaşları ile çıkmaz mı? Ben bazen kardeşimle bazen arkadaşlarımla eşsiz görüşmeyi bir ihtiyaç görürüm mesela.
Bazı zamanlar mecburen eşsiz görüşmeler olamayabiliyor. Ben mesela dogudayım esimden dolayı. Cıkacak mekan yok kız kıza takılacak bir arkadas ortamın yok hepsi benim gibi evli cocuklu kimisinin bebesi annesiz durmuyor bebekli cıksak bişey anlamıyoruz. Anlastıgım arkadaslarım memlekette kaldı. Yani imkansızlıktan cıkamayabilşyorsun esle alakası olmayabilir. Benim esim karısmaz ama kimle nereye gideyim ki cok cok ev gorusmesi oluyor oda col cocuktan curcunaya dönüyor. Ama esle vakit gecirmeyi sevyprum evde oturup beraber bişeyler hazırlamak gilm acmak o bile dışarıda dolanmaktan daha keyfli geliyor.oda aynı sekilde benimle valit gecirmeyi seviyor zırt pırt cıkması olmaz gece gelmeleri olmaz r ayda bi arkadaslarıyla mangal yaparlar onun dısında evde genelde ben de karısmam.

Konu sahibi de esiniz kıskanç mı degil mi anlamadım ama kıskanc olsa kız kıza takılmanıza da izin vermezdi. Yolluyor ama darlıyor anlamadım valla. Evde sıkıntıdan meraktan darlıypdır sizide

Kızlar merhaba daha öncede burdan buna benzer sorular sormuştum.Konuya geçeyim hemen eşim çok kıskanç biri.Ben çalışan bir kadınım.İş yerinden kız arkadaşlarım var birkaç tane samimi olduğum ailecekte görüştüğümüz.Arkadaşımla bazen izin günlerimiz denk geldiğinde görüşüyoruz annesinide tanıyorum üçümüz görüşüyoruz eşimlede tanıştılar çoğu kez toplu olarakta görüştük.Arkadaşlarımla ne zaman dışarı çıksam insanların yanında saat başı arar "napıyorsunuz hayatım instagramda storylerini gördüm eğleniyorsunuz ama beni unuttun aramıyorsun beni hiç özlemiyorsun"vs.. tarzında cümleler söylüyor ben insanların yanında ne söyleyeceğimi şaşırıyorum ve bunu saat başı yapıyor.Yine arıyor ve "Napıyorsunuz nerde oturuyorsunuz mekan düzgün bir yer mi çok geçe kalmayın"felan diyor.Biz zaten eşimle bu konuyu konuşmuştuk en geç akşam 10 da evde olacağımı ama o daha 9 buçukta arayıp rahatsız etmeye başlıyor "kalktınız mı hayatım bak saat 9 buçuğa geliyor böyle konuşmamıştık ama biz"demeye başlıyor.Çoğu zaman saate dikkat ediyorum ama her zamanda saat tam 10 da evde olamıyorum muhabbet uzuyor ve zaten onların arabası var toplu taşımayla dönmüyoruz.Arabayla beni eve bırakıyorlar.Başka arkadaşlarımlada görüştüğüm zamanda ben bizim arabayla gidiyorum dönüştede yine herhangi bir toplu ulaşım aracı kullanmadığım için eşime içinin rahat olmasını zaten arabayla dönüyorum dememe rağmen o bunaltmaya devam ediyor.Bir başka örnek ise kız arkadaşlarımla mesajlaşıyorum bazen saat akşam 11 de felan bu başlıyor kimle konuşuyorsun,ne konuşuyorsunuz,eee o ne yapmış bu ne yapmış gibi gülerek sorular sorup olaya dahil etmeye çalışıyor kendini.Beni çok bunaltıyor en son bir ürün almıştım bir sayfadan bedeni olmadığı için iade ediyordum telefondan onunla uğraşıyordum saat akşam 12 di.Bu başladı kimle konuşuyorsun hayatım bende aldığım kazağı iade etmekle uğraşıyorum dedim.Hmm bu saatte cevap veriyorlar mı ki diye sordu bilmiyorum ne zamana cevap verirlerse artık dedim.Yazdığın kişi erkek mi diye sordu ben orda çıldırdım artık.Aramızda çok büyük bir kavga çıktı bağırdım ağlamaya başladım nefes alamıyorum artık bu evin içinde seninle dedim ne yapıyorum ben sana dedi.Sabaha kadar uyumadım ağladım bu böyle gitmez boşanacağım senden dedim ben boşanmıyorum seni çok seviyorum ben kötü bir insan değilim seni çok sevdiğimden yapıyorum bunları deyip o da ağlamaya başladı.Sabah olduğunda ben boşanma dilekçesini yazmaya başka bir odaya gittim yarısına kadar yazmıştım sonra geldi aldı elimden kağıdı ben senden boşanmayacağım seni çok seviyorum kendi canımdan daha çok seviyorum beni bırakma deyip ayaklarıma sarılıp ağlamaya başladı.Sonra bana söz verdi kendini bu konuda düzelteceğine dair.Eğer sözümü tutmayacak gibi olursam o zaman gidip boşanma dilekçesini verirsin hiç lafım olmaz işte o zaman dedi.Bundan sonra arkadaşlarımın yanında saat başı aramayacağını gece 12 dede gelsem sorun çıkarmayacağını çünkü arabayla dönüyorsunuz bu sebeple içim rahat dedi.Gece mesajlaştığında sana kimle konuşuyorsun gibi sorular sormayacağım çünkü ben sana güveniyorum ve senin yanlış birşey yapmayacağını biliyorum bu tarz haraketlerde bulunup seni bunaltmayacağım dedi.Ben çok güvenemedim söylediklerine 38 yaşına gelmiş huylu huyundan vazgeçmez bence.Yinede tamam deyip kabul ettim şuanlık birşey demiyor belkide rol yapıyor bilemiyorum.Sizde değişir mi yoksa rol mu yapıyor artık dayanamıyorum çünkü bu tarz hareketlerine.Kendimi kötü hissediyorum sanki ben yanlış şeyler yapıyormuşum gibi hissettiriyor.Bunlar kıskanç hareketlerinden sadece birkaç tanesi diğerlerini yazmadım bile.Artık aşırı bunaldım kafayı yemek üzereyim eğer bu tarz haraketlerine devam ederse dayanılacak gibi değil.Sizce değişir mi ?
Bence bu kıskançlık değil .
Eşinizin sosyal cevresi arkadaşları yok mu ?
Daha çok siz olmayınca cani sikiliyor gibime geldi . Ayrıca gece on iki de telefonla ben uğraşsam eşimde bana sorar ,bunda ne var ki siz çok abartıyorsunuz.
Eşiniz sanki hayatinin merkezine sizi koymuş öyle davranıyor, fazlası sıkıcı olabilir ama boşanma dilekçesi hazırlayacak kadar da değil yani .

Eski konularınızın paylaşılması iyi oldu, keşke konuda biraz onlardan bahsetseydiniz. Siz hala adamı sevmiyorsunuz. Adam da tam tersi sizi seviyor, üzerinize çok düşüyor ve sizden de ilgi görmek istiyor. Sizin onu sevmediğinizin farkında ve bu yüzden öfke patlamaları yaşıyor bence. Sevmediğinizi düşündüğü için güvenmiyor da olabilir. Yani aslında adama bunları hissettiren sizsiniz. Onunla değil de arkadaşlarınızla daha mutlu ve huzurlu olduğunuzu düşünüyor belli ki, sizin de onu özlemenizi arkadaşlarıyla beraberken ne zaman dönersin seni özledim demenizi bekliyor çünkü o sizi özlüyor. Ben eşinize çok acıdım vala yazık adama. Sizi bu kadar severken siz onu kullanıyorsunuz, sevmiyorsunuz ve adam ne yapsa batıyor. Kendiniz de bunu itiraf etmişsiniz. Eşinizin hatası sizden sevgi dilenmesi ve sülük gibi yapışması. Her boşanmak istediğinizde ağlayıp yalvarmak yerine, sevmiyorsan kapı orda dese, biraz gururlu davransa eminim apışıp kalacaksınız ve adam kıymete binecek. Çünkü biliyorsunuz her boşanıcam dediğinizde adam size yalvaracak. Siz de sonuna kadar kullanıyorsunuz. Eğer sevmiyorsanız adama böyle çektirmeyin, siz de biraz dürüst olun ve boşanın. İkiniz de her gün öleceğinize bir kere üzülür sonra özgürlüğünüze kavuşursunuz. İkiniz de esaret altındasınız şu an

herkesin dinamiği evet farklıdır fakat bende dışarı çıktığımda ya da akşam-gece mesaj yazdığımda eşimin sürekli beni darlamasını istemem açıkçası. evlilikte sürekli diken üstünde olmak bana göre değil. ve temeli güvene dayanıyor. yani benim yanlış bir şey yapmayacağıma güveniyorsa, böyle şeylere takılmasını gereksiz görürüm. yalnız eski konularınızdan anladığım kadarıyla siz eşinizi zaten sevmiyorsunuz ve her yaptığı size batıyor. belki onun sevgisini gösterme şekli budur, arayıp sorduğunda vs sevildiğinizi anlarsınız diye düşünüyor da olabilir kendi de sizden beklediği için diyorum.
bu boşanma durumunu da ağzınıza sakız yapmışsınız, siz de adam yaptıklarından pişman olsun diye bir nevi blöf yapıyorsunuz çünkü aile evine dönmek istemiyorsunuz. adama da sürekli bu şekilde davrandığınız ve sevginizi hissettirmediğiniz için size yaranmaya bile çalışıyor olabilir.. ya boşanacağım deyin boşanın ya da artık boşanmayı ağzınıza almadan aile terapistine de giderek bir yol çizin.

Diğer konularınızı bilmiyorum sadece bu konu özelinden yazayım.

Bir ara bunların benzerlerine ben de maruz kalmıştım. "Gittiğim yerden beni sakın arama ölürsem sana mutlaka haber veren olur, rahat hissetmek istiyorum, lazım olursan ben seni ararım" diye çemkirmiştim. Başka konularda da benzer sorunlar yaşadık ama biz tartışarak aşmayı başardık. Bence bu düzeltilebilir bir davranış ama eşinizin diğer defolarıyla birleşince size nasıl geliyor orasını bilemem.

Esinizin ofkesi muhtemelen "biraz da beni gör" deme sekli. Anladigim kadariyla esiniz sevildigini hissetmiyor. Sizin onu gormediginizi dusunuyor. Bu sekilde kendini fark ettirmeye calisiyor. Beraber birsryler yapmaktan hoslanmiyorsunuz anladigom kadariyla, oysa esiniz sizinle vakit gecirmekten keyif aliyor. Esinizi sevmiyorsaniz bu zulmu esinize daha fazla yapmayin, bosanin. Evlilik cocuk oyuncagi degil. Bosanacagim kelimesi bir kez kullanilmali, kullanildiginda da uygulamaya gecilmeli. Tehdit unsuru gibi her seferinde bosanacagim denmemeli. Siz ne istiyorsunuz onca ona karar verin. Anladigim kadariyla hayatinizi esinizle gecirmek istemiyorsunuz. Aile evine de donmek istemiyorsunuz. Kimse bana karismasin, tek basima kendi hayatimi yasayim, duzenimin kurulu oldugu bir ev olsun, o evde esim olmasa da olur ben istedigim gibi yasayim, bunu mu istiyorsunuz? Ev arkadasligi gibi birsey mi sizinkisi, bilemedim.

Konuya biraz fransız kaldık. Erkeklerin gece geç grlip evdeki kadını delirttiklerine alışmışım ya. Bu hikayeye empati yapamadım0

Umarım kocanız sizin onu sevmediğiniz gerçeğini kabullenip ayrılır bir güzel. Siz dönecek yeriniz olmadığı için bu evliliği sürdürüyorsunuz ama eşinizin size karşı bir mecburiyeti yok aslında.
Öyle bol keseden nasılsa benden ayrılmaz diye söyleyip durduğunuz boşanma lafı birgün boğazınıza dizilir. Bir aydınlanmaya bakar hepsi. Kimse vazgeçilmez değil.

Ay kocayı evde bırakıp 10'a kadar arkadaşlarla takılıp sonra bundan sebep boşanma dilekçesi hazırlamak bana biraz abartı geldi ya.
Kocayı eve bırakıp 10 a kadar takılmanın nesi kötü ki ? Kocamızı cebimizde mi taşıyalım ? Akşam ezanında evde mi olalım ?

E
Iniz saplantılı olmus ama kibarca yapmaya calismiş. Restinizden sinra fikkat eder bence. Yine de bir terapi alsa ikinize de iyi gelir hem kendi iyileşir. Ben daraldım okurken

Ay kocayı evde bırakıp 10'a kadar arkadaşlarla takılıp sonra bundan sebep boşanma dilekçesi hazırlamak bana biraz abartı geldi ya.
Ben bunda bir problem göremiyorum.Bende insanım benimde sosyal çevrem ve arkadaşlarım var akşam 10 da evde olmak gayet doğal.Eski zamanlarda kaldı annelerimiz zamanıydı o akşam ezanında evde olmak kavramı.Şu anki jenerasyonda normal bir durum.

X