Eşimin babası doğmamış çocuğum için isim seçiyor

Merhaba kızlar. Eşimle üç yıldır evliyiz ve henüz çocuk yapmayı düşünmüyoruz. Eşimin babası sürekli çocuk yapın diye baskı yapıyor ayrıca daha çocuk yapma gibi bir düşüncemiz yokken kendi kendine çocuğunuz olursa ismi … olacak diye isim seçmiş sürekli bana bunu söylüyor hatta koymazsanız evinize gelmem falan dedi bide vasiyet etmiş kayınvalideme. Kayınvalidem bana bunu söylediğinde çok sinirlendim ve dokuz ay karnında taşıyacak olan benim babam buna neden karışıyor o bu şekilde baskı yaptıkça bende çocuk falan yapmıycam dedim. Ben bu şekilde konuştuktan sonra kayınvalidem eşimin babası bu konuyu açtığımda ona kızıyor öyle vasiyet olmaz diyor. Eşimin babası bunuda bana eşim yanımda yokken söylüyor genellikle çok kafama taktım onunla görüşmek bile istemiyorum eşimede bunu söyledim babam karışamaz bizim çocuğumuzun ismine dedim ama sessiz kalıyo. Neden sessiz kaldığını da anlamadım arkadaşlarıma anlatıyorum daha ortada çocuk yok şimdiden bunun tartışmasına girmek istemiyordur diyolar ama ben bu tür sorunlar olacak diye çocuk yapmayı bile düşünmüyorum artık çok bunaldım ne yapmam lazım sizce?
Ayy babası ne alakaaa yaa? Vasiyet etmiş birde tövbeler tövbesi 😳 kayınvalidenin tepki göstermesi gerekiyor öncelikle sanane be sana ne oluyor diye

Benin ilk kızımda kayinpederim kaynanin ismiyle annenin ismini koy demisti
Ama ikisi de konacak isim değil 🤣
Biz kimsenin adını koymayı düşünmüyoruz demistim ben de kayinvalidem de ben zaten istemiyorum demisti.
Hayir anlamıyorum milattan önce isimler verilerek be yapılacak
Tamam çok guzel isimler var eski ve anlamlı ama yine de seçerseniz tercih sizin

Benin ilk kızımda kayinpederim kaynanin ismiyle annenin ismini koy demisti
Ama ikisi de konacak isim değil 🤣
Biz kimsenin adını koymayı düşünmüyoruz demistim ben de kayinvalidem de ben zaten istemiyorum demisti.
Hayir anlamıyorum milattan önce isimler verilerek be yapılacak
Tamam çok guzel isimler var eski ve anlamlı ama yine de seçerseniz tercih sizin
O bilmişliği benim de kaynım yapmıştı .."sen benim annemin ismini koysaydın..benim de ilerde kızım olsaydı ..ben de senin ismini koyardım anneme " demişti😒 benim ismim çok güzel ..abes olmasa ben de kendi adımı koymak isterdim..ama sen kendi annenin ismini koyarsın kızına demiştim.Ne oldu ? Bu lafından 10 ay sonra oğlu oldu...babasının ismindeki bir harf bile yok oğlunun isminde 😏

O bilmişliği benim de kaynım yapmıştı .."sen benim annemin ismini koysaydın..benim de ilerde kızım olsaydı ..ben de senin ismini koyardım anneme " demişti😒 benim ismim çok güzel ..abes olmasa ben de kendi adımı koymak isterdim..ama sen kendi annenin ismini koyarsın kızına demiştim.Ne oldu ? Bu lafından 10 ay sonra oğlu oldu...babasının ismindeki bir harf bile yok oğlunun isminde 😏
Sizin isminiz ne alaka 😁 koymazsa koymasin cocuguna
Ben de kendi adımı seviyorum da torunum olsa koyun da demem yani
Eşi istememistir hakli olarak 😀

Şimdi hamile değilsiniz şuan düşünmüyorsunuzda neden kendinizi üzüyorsunuz siz evliliğinizin tadını çıkarın hamile kaldığınızda kayınpederiniz bu konuyu açarsa kendi babanızında isim düşündüğünü bir tarafın isteği kabul edilirse diğer tarafa haksızlık olacağını bu nedenle iki tarafında dediği ismi koymayacağınızı kibarca belirtin ısrar ederse sürekli bu açıklamayı yapın bir süre sonra vazgeçecektir. Yanlız hamile kalmadan önce eşinizdende bu konuda destek isteyin ağız birliğiniz olsunki sonra üzülmeyin.

Benim kv demde bana bundan sonra dogacak cocuklarin isimleri belli, şu şu şu olacak demişti ,
Bende onlarda kim dedim ? Kayınpederimin amcalarıymış :)) , güzelce cevap vermiştim şimdi tam hatırlamıyorum ama ben tanımıyorum onları filan gibi bişeylerdi:)

Merhaba kızlar. Eşimle üç yıldır evliyiz ve henüz çocuk yapmayı düşünmüyoruz. Eşimin babası sürekli çocuk yapın diye baskı yapıyor ayrıca daha çocuk yapma gibi bir düşüncemiz yokken kendi kendine çocuğunuz olursa ismi … olacak diye isim seçmiş sürekli bana bunu söylüyor hatta koymazsanız evinize gelmem falan dedi bide vasiyet etmiş kayınvalideme. Kayınvalidem bana bunu söylediğinde çok sinirlendim ve dokuz ay karnında taşıyacak olan benim babam buna neden karışıyor o bu şekilde baskı yaptıkça bende çocuk falan yapmıycam dedim. Ben bu şekilde konuştuktan sonra kayınvalidem eşimin babası bu konuyu açtığımda ona kızıyor öyle vasiyet olmaz diyor. Eşimin babası bunuda bana eşim yanımda yokken söylüyor genellikle çok kafama taktım onunla görüşmek bile istemiyorum eşimede bunu söyledim babam karışamaz bizim çocuğumuzun ismine dedim ama sessiz kalıyo. Neden sessiz kaldığını da anlamadım arkadaşlarıma anlatıyorum daha ortada çocuk yok şimdiden bunun tartışmasına girmek istemiyordur diyolar ama ben bu tür sorunlar olacak diye çocuk yapmayı bile düşünmüyorum artık çok bunaldım ne yapmam lazım sizce?
Hic takma, He de gec. Gonlunu hos eyle. Torun hevesi sarmis, hayaller kuruyor. Bozma hayallerini.

Sen hele bir hamile kal, bak bakalim akan sular nasil duracak. Illa ki de istedigi isim diyorsa, gobek Adi olarak koy :)

Konu sahibi şurda sacma sapan tipler gelmiş kocanın babasına hakaret ediyor.
Sende alkış tutuyorsun .
Senin babana deseler yıkarsın ortalığı.
Niye öyle diyorsunuz? Konu sahibi kayınpederin malı mülkü üzerinde hak iddia edip, planlar yapabiliyor, beklentiye girebiliyor ama , onlardan gelen bir talepte deliriyor. ( bir önceki konusunda çok tepki almıştı, üyelik iptali yaptı bir süre ancak gördüğümüz üzere geri döndü)

Ha bence de kp nin isteği yanlış ama, böyle niyete böyle talepler. Karma resmen tıkır tıkır işliyor 😎

Siz kendiniz diyorsunuz zaten ortada olmayan çocuğun adının kavgasinimi yapsın eşiniz.

Niye öyle diyorsunuz? Konu sahibi kayınpederin malı mülkü üzerinde hak iddia edip, planlar yapabiliyor, beklentiye girebiliyor ama , onlardan gelen bir talepte deliriyor. ( bir önceki konusunda çok tepki almıştı, üyelik iptali yaptı bir süre ancak gördüğümüz üzere geri döndü)

Ha bence de kp nin isteği yanlış ama, böyle niyete böyle talepler. Karma resmen tıkır tıkır işliyor 😎
Kayınpederim üzerimden hak iddia etmedim hiç. Adalet istedim adalet sağlanmıyorsa da bizden götürüsü olmasın istedim. Size aynı şeyler yaşatılsa tepkiniz ne olurdu acaba? Bu kadar acımasız olmayın lütfen kimsenin parasında pulunda gözüm yok benim elimdekine göz dikmesinler yeter. Oturduğunuz yerden konuşması çok kolay. Kenara para koyamayıp sürekli eşinizin ailesine ihtiyaçları olmadığı halde gereksiz şeyler için para gönderdiğinizi düşünün, ev yada araba almak istediğinizde de dımdızlak kalıyosunuz işte.

İsmi koymazsanız evinize gelmem dediğinde siz bilirsiniz babacım zorla getirecek değiliz ya demek varrr.. 😀😀

Bi yorumda bulunmuyor sessiz kalıyor ama içten içe hak verdiğini düşünüyorum genelde sessizliğinin sebebi bu olur beni haksız görse kesin yükselirdi
Zaten esas sıkıntı bu .Eşiniz babasına karşı net bir sınır cizse alıp karşısına konuşsa o adam da böyle lambur lumbur konuşmazdi.
Böyle adamlar bende hiç saygı uyandirmiyor ya.
Haklısınız sinir olmakta bende çocuk yapma fikrini ertelerdim eşinizden de iyice emin olun derim daha şimdiden babasına bir şey diyemiyor çünkü.

Benim kv demde bana bundan sonra dogacak cocuklarin isimleri belli, şu şu şu olacak demişti ,
Bende onlarda kim dedim ? Kayınpederimin amcalarıymış :)) , güzelce cevap vermiştim şimdi tam hatırlamıyorum ama ben tanımıyorum onları filan gibi bişeylerdi:)
Bir insan neden torununa kocasının amcasının ismini vermek ister? Kocasından aferin almak icinmi 🙄

X