Eşimin çalisma ortamı

Herkes sosyal oldugu halde gorucu usulu evlenmesine sasirmis ama cok normal degil mi? Gezip tozup eli erkek eline degmemis kiz ariyor cogu. Tam da bu zihniyette olanlar aldatmaya meyilli oluyor. Sonucta karisi baska, “eglendigi” kadin baska. Durum soru sahibinin anlattigi gibiyse bu adam bir noktada kesin aldatir diyorum.

Merhabalar herkese. Benim sorunum kendimle aslında. İcine kapanık bir insanım çocukluğumdan beri,böyle yetiştirildim,erkeklerle arkadaş olmam çocukken bile yasaktı,Ondan sebep ki üniverste yıllarımda dahi hiç erkeklerle iletişime girmedim,selamlaşmadım.Daha sonrasında görücü usulü evlendim.Eşimi seviyorum ama şu var ki eşim benim tam tersim.Evlenmeden önce birçok kız arkadaşı olan onlarla gezip,dolaşan,evlerine giden rahat bir insanmış.Benimle evlenmek için bu ortamlarını bıraktı,gerçekten de öyle dikkat etmeye gayret gösteriyor farkındayım.Bu seferde iş değiştirmek zorunda kaldı. Ful erkekli bir yerden baya da kadınların bulunduğu bir işe geçiş yaptı çevresinde şuan kadınlar var ve ben buna tahammül edemiyorum.Ya eskisi gibi olur onların yanında yine onlara karşı samimi olur diye kendimi yiyip bitiriyorum.Yakisikli da bir kocam var ve galba bu kıskançlık duygusundan oluyor.Geçen gün yanına bir kadın gelmiş ve işi çabuk öğrendin güzel çalışıyorsun demiş bahçede sigara içerken,iyi niyetli olsa bile bunu duymak beni çok kızdırdı çünkü ben hiçbir erkeğin yanına gidip bunu demem.Yagmurdan dolayı ayni ortamda sigara içmişler filan.Anlicağiniz ben bu duyguyu,bu kıskançlığı nasil yenerim bilmiyorum.Git sende erkeklerle bir arada dur onlarla karşılıklı sigara iç diyorum ama yapamam.Bana bir akıl verin lütfen suç sende demeden🙏
yetıstırılme tarzınıza uygun ınsanla evlebılırdınız. Kendısı suan sıze ayak uyduruyor ama sonradan bu ıs bozulacak maalesef. Cunku denk değilsiniz. 21. yuzyılda bu sekılde yasayabılen ınsanlara hayret edıyorum. Fanus ıcınde. Herkes kendıne gore ınsanla evlenmelı. Kafa yapılarınız farklı cunku özüne geri dönecek. hele sız bu sekılde sıktıgınız ıcın uzun surmeyecek

Merhabalar herkese. Benim sorunum kendimle aslında. İcine kapanık bir insanım çocukluğumdan beri,böyle yetiştirildim,erkeklerle arkadaş olmam çocukken bile yasaktı,Ondan sebep ki üniverste yıllarımda dahi hiç erkeklerle iletişime girmedim,selamlaşmadım.Daha sonrasında görücü usulü evlendim.Eşimi seviyorum ama şu var ki eşim benim tam tersim.Evlenmeden önce birçok kız arkadaşı olan onlarla gezip,dolaşan,evlerine giden rahat bir insanmış.Benimle evlenmek için bu ortamlarını bıraktı,gerçekten de öyle dikkat etmeye gayret gösteriyor farkındayım.Bu seferde iş değiştirmek zorunda kaldı. Ful erkekli bir yerden baya da kadınların bulunduğu bir işe geçiş yaptı çevresinde şuan kadınlar var ve ben buna tahammül edemiyorum.Ya eskisi gibi olur onların yanında yine onlara karşı samimi olur diye kendimi yiyip bitiriyorum.Yakisikli da bir kocam var ve galba bu kıskançlık duygusundan oluyor.Geçen gün yanına bir kadın gelmiş ve işi çabuk öğrendin güzel çalışıyorsun demiş bahçede sigara içerken,iyi niyetli olsa bile bunu duymak beni çok kızdırdı çünkü ben hiçbir erkeğin yanına gidip bunu demem.Yagmurdan dolayı ayni ortamda sigara içmişler filan.Anlicağiniz ben bu duyguyu,bu kıskançlığı nasil yenerim bilmiyorum.Git sende erkeklerle bir arada dur onlarla karşılıklı sigara iç diyorum ama yapamam.Bana bir akıl verin lütfen suç sende demeden🙏
Siz sapıksınız diye tüm kadınları öyle sanmanız üzücü.

2 şirketimiz, 37 çalışanlarımız var. erkekleri kadinlari ayırdık anca koridorlarda asansörde görebilirler birbirlerini. Maalesef bunu yapmak zorunda kaldık, çünkü artık insanlar hayvana dönüştü, edep kalmadı azmış azmış geziyor herkes. Erkek kadin fark etmez, evli veya evli değil neler gördüm neler duydum.
Bunun da Arap’la veya yobazla hiç bir alakası yok, modern insanız. Avrupa da doğduk büyüdük.
Acik giyinmeyi de severim.
Ama Maalesef böyle bir zamana geldik ki, herkes sapıttı . Yani kısacası işimizi bile kolaylaştırdı bu ayri ofisler
Söz sapıksınız o nedenle herkesi sapık sanıyorsunuz terbiyesiz. Orada ekmeğinin peşinde o kadar insan var. Biz de calışıyoruz. Sapık mıyız. Hadsiz

İyide hanımefendi kendinize güveniniz yok esinize güveniniz yok karşıdaki insanlara yok eee.Dünyaya kadere güveniniz yok.Madem çalıştırmayın eşinizi at gözlüğü gibi bişey takın .Olmadı dağın başına ıssız bir adaya yerlesin.Bakin kizmaca yok ama hayat böyle sinir olarak böyle ya biri bunu kaparsa kafasıyla gecermi???Kim yahu eşiniz miltimilyarder Johnny Depp mi?Omu size bu fikirleri asiliyan yoksa siz karakter yetiştirilme tarzı olarakmi bu kadar pasifize bir insansınız.Bunun yolu iyi bir terapi o kafadaki düşünceleri yıkmak.Bizi seven bizledir sevmeyene gitmesi için işaret gerekmez.Hic alay etmedim gayet yorum yaptım umarım bu hayatınızı dar eden sizi kötü hissettiren aslında kendinize saygısızlık yaptıran çirkin huyu yenebilirsiniz

Hayat korktuğumuz herşeyi yasatmadan üstelik başkaları için düşündügumuz haksız fikirleri bize yutturmadan bitmez bir an önce korktugunuz olmadan bu duyguları yenmenizi diliyorum.Sifa versin Allah çok yorucu yoksa sizinle hayat

Niye herkes özgüvensizsin falan demiş ama ben de aynı senin gibiyim ve gerçekten zoruma gidiyor hatta geçenlerde arabadaydık telefon arabaya yansımış Gülçin iş arıyor yazıyordu bütün gün kafama taktım mesela 😃 bu arada ben de imam hatip mezunuyum erkeklerle konuşmamız her zaman yasaktı okulda mahallede her yerde kısıtlayıcı da Bir ailem var bana böyle şeyler gerçekten çok acayip gelirdi hala da böyle şeyleri hazmetmiş değilim özgüvensiz değilim ama kıskançlık da değil sanki daha farklı bir şey bilemiyorum benlik değil yani

Niye herkes özgüvensizsin falan demiş ama ben de aynı senin gibiyim ve gerçekten zoruma gidiyor hatta geçenlerde arabadaydık telefon arabaya yansımış Gülçin iş arıyor yazıyordu bütün gün kafama taktım mesela 😃 bu arada ben de imam hatip mezunuyum erkeklerle konuşmamız her zaman yasaktı okulda mahallede her yerde kısıtlayıcı da Bir ailem var bana böyle şeyler gerçekten çok acayip gelirdi hala da böyle şeyleri hazmetmiş değilim özgüvensiz değilim ama kıskançlık da değil sanki daha farklı bir şey bilemiyorum benlik değil yani
e sizde özgüvensizsiniz işte

Sizin yetistirilme tarziniz kapali bi sekilde büyümüssünüz. Kendi kabuguna cekilip böyle yasam sürmez. Bunun özgüvensizligi senden kaynaklaniyor bu sekil yasanmaz terapi alsaniz sana iyi gelebilir belki de bilemeyecegim.

Akıl veriyorum:
Eşinizi durduk yere böyle konulardan darlarsanız eğer eşeğim aklına karğuz kabuğu sokmuş olursunuz.
Bir kadın ve bir erkek aynı ortamda eğitiö görebilir çalışabilir yemek yiyebilir sigara çay kahve içip sohbet edebilirler. Bu çok normal birşeydir.
Kadınlar şeytan değildir illa biri kocanıza yamanacak diye bir kural yok. Eşiniz yakışıklı da olabilir çirkin de olabilir bu insanın tamamen karakteriyle ilgili birşey. Bi erkek yü vermediği sürece bi kadın ona kolay kolay farklı bir gözle bakmaz.
Eşinize güveniyoranız kıskançlık etmenin bir anlamı yok.
Benim eşim de gayet yakısıklı ve çok sempatik bir tiptir şeytan tüyü var denilecek kadar sıcak kanlı nazik biridir. Ama ona çok güveniyorum. Çalıştığı ortamdaki tek erkek o müdürleri hariç.
Gereksiz munasebet görmediğin sürece böyle şeyleri sorun etme...

Yani böyle boş kıskançlıkları hiç anlamıyorum ya.
İki oturdu sohbet etti diye krizlere girmek o kadar tuhaf ki.
Sosyal canlıların, sosyal ortamlarımız var. Doğal olarak kadın erkek bir arada sohbet edebiliriz. Sağlıklı ve normal olan bu.
Bence sizin tavrınız, erkeklerden bu kadar kaçmanız tuhaf. Normal değil. Sorun sizde yani

2 şirketimiz, 37 çalışanlarımız var. erkekleri kadinlari ayırdık anca koridorlarda asansörde görebilirler birbirlerini. Maalesef bunu yapmak zorunda kaldık, çünkü artık insanlar hayvana dönüştü, edep kalmadı azmış azmış geziyor herkes. Erkek kadin fark etmez, evli veya evli değil neler gördüm neler duydum.
Bunun da Arap’la veya yobazla hiç bir alakası yok, modern insanız. Avrupa da doğduk büyüdük.
Acik giyinmeyi de severim.
Ama Maalesef böyle bir zamana geldik ki, herkes sapıttı . Yani kısacası işimizi bile kolaylaştırdı bu ayri ofisler
şaka mısınız?

bir de yobaz değilim diyorsunuz bu yobazlık değil de nedir???

tamam belki zamanında kötü olaylar yaşamışsınızdır ama 37 çalışanın 37sinin de tek derdi aşk yaşamak mı?

insanlar ekmeğinin peşindeler

ben yeri geldi tek kız olarak bir sürü işyerinde çalıştım hiçbiri de yan gözle bakmadı bana, aynı şekilde benim de aklıma gelmedi şunu ayartayım diye

hepimiz geçim derdindeydik, derdindeyiz çünkü

ayrıca maaşını siz veriyorsunuz diye insanlara hayvan deme hakkınız yok, azmış azmış geziyorlar falan ne kadar kötü tabirler

iyiki işverenim siz değilsiniz, sizin zihniyetinizde olan biriyle çalışmaktan Allah korusun beni

şunu da söylemeden geçemeyeceğim dervişin fikri neyse zikri odur derler bilmem bilir misiniz

Ay çok tuhaf çevreleriniz var.
Biraz bence kendinizi bu konuda açmaya çalışın. Böyle hayat en başta size zor. Kadın ve erkeği sosyal hayatta bu kadar izole etmek çok sağlıksız

Ay çok tuhaf çevreleriniz var.
Biraz bence kendinizi bu konuda açmaya çalışın. Böyle hayat en başta size zor. Kadın ve erkeği sosyal hayatta bu kadar izole etmek çok sağlıksız
Ya zaten eşim uzman çavuş çok fazla kız arkadaşı yok ona rağmen böyleyim haklısınız bir şey diyemiyorum veya duyduklarımız gördüklerimiz özellikle akraba çevremden o kadar çok karısını aldatan olduki iş arkadaşıyla belki de beynimize yer etmiştir

Akıl veriyorum:
Eşinizi durduk yere böyle konulardan darlarsanız eğer eşeğim aklına karğuz kabuğu sokmuş olursunuz.
Bir kadın ve bir erkek aynı ortamda eğitiö görebilir çalışabilir yemek yiyebilir sigara çay kahve içip sohbet edebilirler. Bu çok normal birşeydir.
Kadınlar şeytan değildir illa biri kocanıza yamanacak diye bir kural yok. Eşiniz yakışıklı da olabilir çirkin de olabilir bu insanın tamamen karakteriyle ilgili birşey. Bi erkek yü vermediği sürece bi kadın ona kolay kolay farklı bir gözle bakmaz.
Eşinize güveniyoranız kıskançlık etmenin bir anlamı yok.
Benim eşim de gayet yakısıklı ve çok sempatik bir tiptir şeytan tüyü var denilecek kadar sıcak kanlı nazik biridir. Ama ona çok güveniyorum. Çalıştığı ortamdaki tek erkek o müdürleri hariç.
Gereksiz munasebet görmediğin sürece böyle şeyleri sorun etme...
Yazınızı okudum da birşey dikkatimi çekti
Bir erkek yüz vermediği sürece mir kadın ona kolay kolay farklı bir gözle bakmaz mı?
Tam tersi değilmiydi o? Kadın yüz verince olmuyormuydu?yanlışsam düzeltin

X