Eşimin doğum günü bana da sürpriz oldu

Biliyorum ablamızın bazı tavırlarından rahatsız olduğunuz için kötüye yoruyorsunuz. Ben olsam ben de siz gibi düşünürdüm. (Ablam bi değişik olduğu için)
Böyle durumlarda sürprizi kimin düzenlediğini değil iki ailenin birlikte yaptığını vurgular ablamı silik gösterirdim.
Güzel yöntemmiş baska zaman kendini ön plana almaya çalıştığında yapabilirim. Sevdim bunu🤣😍

Ne düşünebilirim ki ailemin eşime karşı düşünceli tavrı sürpriz yapmaları beni mutlu ederdi, işin tuhafı siz bu olay karşısında tam olarak ne düşünüyorsunuz?
Ablamin gereksiz gizemler oluşturup beni arka planda birakmaya calistigini düşünüyorum. Önceden de arkadan annemle gizlice dedikodumu yapip benim ona bir şeyler ima ettigimi söyleyip aglayarak kendini acindirdigi ve benim de evliligim hakkinda ileri geri konustugu için.

Ablamin gereksiz gizemler oluşturup beni arka planda birakmaya calistigini düşünüyorum. Önceden de arkadan annemle gizlice dedikodumu yapip benim ona bir şeyler ima ettigimi söyleyip aglayarak kendini acindirdigi ve benim de evliligim hakkinda ileri geri konustugu için.
Sadece bu anlattiklarinizdan yola çıkarak böyle bir şey olduğunu söyleyemeyiz. Niye bilendiniz ki bu kadar ablaya? Ablam anneme benim hakkımdaki endişelerini anlatabilir. Suprizde de kötü niyet göremedim. Her şeyi sizin gicikliginiza yapıyor olamaz ya?

Sadece bu anlattiklarinizdan yola çıkarak böyle bir şey olduğunu söyleyemeyiz. Niye bilendiniz ki bu kadar ablaya? Ablam anneme benim hakkımdaki endişelerini anlatabilir. Suprizde de kötü niyet göremedim. Her şeyi sizin gicikliginiza yapıyor olamaz ya?
Ablamla annem düşman mi başlıklı actigim formda daha iyi anlaşılıyor durum. Endişe anlatmak gibi degildi anneme söyleyişi. Haftalar sonra arkadan fitne cikarmakti. Endişesi olan zamaninda gelir yüzüme söyler. Ben zaten eleştiriye açık biriyim mutlu olurum.

İlgisi yok da kıskançlık ve kendini beğenmişlik var. Evet sadece söylemiş olsaydi yeterliydi. Bütün emegi anlam kazanacakti. Ilgisi olsa anlarim ve edepsiz degildir öyle şeyler yapmaz. Beni küçük düşürme peşinde. Ama bunu tatlilikla veya kendini acindirarak yapıyor
Of çok kötü bir durum açık açık konuşsanız çeki düzen vermez mi?
Yoksa az görüşmekte fayda var üzüldüm doğrusu.

Ablamla annem düşman mi başlıklı actigim formda daha iyi anlaşılıyor durum.
hatırladım .
evet ablanız bi tuhaf, anneniz de ondan tuhaf.
yukarda bir üyenin yazdığı mantıklı bir yol gibi görünüyor, o birşey yapınca ablam yaptı değil, ailelerimiz yaptı diyin. ona istediğini vermeyin.
ve ablanızla sakın başbaşa kalmayın. herşeyinizde yanınızda size şahit olacak biri olsun.
bana kalsa görüşmeyin, baya uzak durun derim ama siz kıyamıyorsunuz sanırım

hatırladım .
evet ablanız bi tuhaf, anneniz de ondan tuhaf.
yukarda bir üyenin yazdığı mantıklı bir yol gibi görünüyor, o birşey yapınca ablam yaptı değil, ailelerimiz yaptı diyin. ona istediğini vermeyin.
ve ablanızla sakın başbaşa kalmayın. herşeyinizde yanınızda size şahit olacak biri olsun.
bana kalsa görüşmeyin, baya uzak durun derim ama siz kıyamıyorsunuz sanırım
Evet tam olarak dediğiniz gibi kiyamiyorum ben de aldaniyorum güler yüzüne. Böyle yorumlarla haklılığımi anlıyorum ama. Yalnız kalmamak da mantıklı önceki olayda kuzenim yanimdaydi onu sahit tuttum mesela. Tabi annem yine onu koruduğu için görüşmemek en iyisi.

Böyle konuları okudugumda kızım tek cocuk diye üzülmeyeyim diyorum.Ama biz de 4 kardesiz 3 kız.Canimizi veririz birbirimize
Evet üzülmeyin arkadaşlariyla kuzenleriyle gidersin kardeşlik duygusunu. Zira ben oyle yapıyorum çok daha samimi, daha kuvvetli bağım onlarla. En azından böyle sıkıntıları olmaz. Maşallah daim olsun kardeşlerinizle muhabbetiniz. Öyle aileler de var. Buradaki ince nokta birbirini kıskanmayıp, mutluluğu ile mutlu olabilmek. Bunu basabilmissiniz ne güzel

X