Eşimin düşüncesizliği ve kv derdi

Mimozaacicegi

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2016
357
160
Merhaba kk hatunları. Derdim bitecek gibi değil :KK61: bilmeyenler için kısaca bahsedip asıl konuma geleyim .
Benim eşim tek erkek. babası , eşim 17 yaşındayken vefat etmiş vefat etme sebebi böbrek yetmezliği . Eşimin annesi de kocasına böbreğini vermiş ama yine de kader ve vefat etmiş bunun üzerine annesi evlenmemiş ve çocuklarına bakmış. Benim eşim De okuyup meslek sahibi olup annesine bakmış. Eşimin annesine büyük zaafı var . Her seferinde annem babama böbreğini verdi evlenmedi bizi büyüttü hiç bir geliri olmadığı halde arkamızda durdu çile çekti deyip durur. Vakti zamanında evlenmeden önce kısa bir sevgililik dönemimiz olmuştu. Eşimle her şeyi konuştum aklınıza ne gelirse oda bana annesinin bizimle yaşayacağını söyledi . Ben bu duruma çok Karşıyken öyle güzel konuştu ki eşim, bende bir şey olmaz annem gibi yaşarım dedim ve kabul ettim ailem sen yapamazsın , ondan annesini bırakmasını bekleyemezsin ama ona evet demek zorunda değilsin dediği halde yok dedim ve evlendim . :kızgın:Her neyse gel gelelim şimdi ki duruma ... Dün doğum günümdü eşim bi pasta almış gelmiş eve. Ben yanlız değiliz diye beni dışarı çıkarmasını beklerdim ama olmadı. Eve geldi pasta filan her neyse ne bi pastada not ne bi romantik bir şey annesi gitti odaya biz romantik olacaz diye bekliyorum o sürekli annesini çağırıyor. Ben gıcık kaptım tabi . Sonra kız kardeşi gelecekmiş benim doğum günümü öğrenince gelmemiş eşim de anlatıyor işte geleceklerdi öğrenince gelmediler bende çok ısrar ettim gelin diye ama gelmediler . Bende eşime döndüm dedim ki kardeşin daha çok düşünmüş beni , sanki çok hoşuma gidecekmiş gibi bir de gelmeleri için çok ısrar ettim diyorsun . Oda neyse. bu doğum günümü kutladı hemen ardından annesinin hastahane randevusu vardı. Kız kardeşinin kocası arabayla geldi ki kv yi almaya benim koca da diyor ki ben de annemle gidecem sen kendine doğum gününü kutla birde şakaya vurup gülüyor. Annesi de alt tarafı emara girecek sanki gitmese ne olur yanlız kalsak ne olur . Bu annesiyle aşağı indi bende ağlamaya başladım sinirden . 3 dk geçmedi kapı çaldı eşim geldi ben gözyaşlarımı silip kapıyı açtım baktım eşim. Niye geldin dedim bana dediği şu işte kız kardeşim de gelmiş arabadaymış ben çok ısrar etmişim bende geleyim diye ama kız kardeşim yok sen erbus un yanına çık demiş bende onlar yanında diye geldim dedi . Bende hiç bir şey demeden üstümü değiştirmeye gittim regli de olmuşum karnım ağırıyor. Baktım peşimden geldi bende dedim sana çok sinir olmuşum benim doğum günüm senede bir kez o gün bile beni düşünmüyorsun filan sonra sustum . Aksam oldu eşim lavabodayken teli çaldı arayan abim mis eşim geldi baktı abim teli koydu dedi edemiyorum döneyim. Bende kızdım niye dönmüyorsun diye kendi ailene gelince ben bir yanlış yapmayayım diye aslan kesiliyorsun benim ailem olunca umursamıyorsun. Döndüm arkamı ağladım yattım. Neyse sabah oldu benim ağrım artmış kalktım kahvaltı yaptim dün gelmedi diye eşimin kız kardeşi de bize gelecek bunu biliyorum . Kahvaltıyı kaldırdım baktım kapı çaldı açtım eşimin amca karısı gelmiş kv de biliyor fakat ne bana sormuş ne söylemiş üstelik kabul etmiş benim sancım varken . Ben bu bozuldum diyorum anne niye bana söylemedin unuttum diyor ya . Sonra benim sancım coktu girdim odama uzanmak için kv kapıyı açtı bana tripli bakış attı gitti bende eşimi aradım dedim ben ne yapayım sancım çok hiç bana demeden misafir kabul etmiş annen de benden hizmet beklediği için suratını aşmış oturuyor ben ne yapayım. Eşim olacak insan da bana kızdı işte sen annenden nasıl görmüşsün De bu misafir de üstüne düşeni yap da falan da filan da bende eşime dedim ki siz bir gün hasta olanda bende size danışmadan misafir çağırayım da siz görün benim regli olunca ne kadar sancım olduğunu bildiğin halde böyle diyorsun vicdansızlar filan dedim teli kapattım eşim ise hiç hak vermiyor ana kuzusu .
Benim ailem geleceği zaman da evdekilerin suratı asılır kv ye sıkıntı basar bana niye sormuyorsun der. Halbuki kendi bana sormaz ben ondan öğrendim ki bunlar benim ailen annem babam ve ablam . Kızlar sorunum bu eşim çok ana kuzusu ben ne yapayım ya hep annesini düşünüyor beni hiç düşünmüyor sonra annesine ne laf söyler nede laf kondurur hep ben haksızım zaten... kv ise eve misafir haber edince hiç bana müsait misin kabul edeyim mi diye sormaz hep kendi kafasına göre hareket eder...
Bana evini ayır demeyin başta kabul ettim ayıramam. Ki hem borcumuz var hem kucuk bir memleketteyiz beni topa tutarlar ayrılma sebebi olur hem eşim ana kuzusu hayatta evimi ayırmaz hemde kv nin hiç bir ekonomik özgürlüğü yok . Ben çözüm odaklı yorumlar bekliyorum .lütfen empati kurup biraz beni anlayın ben ne yapmalıyım. Ben
nasıl hareket edeceğimi şaşırdım eşimin beni anlamasını nasıl sağlayacam bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum
uzun oldu ama kusura bakmayın okuyan hatunlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Ev Kv nin evi sana yenge gelsin mi demez

Eşine imalı konuşma açık ol

Bak Kız kardeşin doğum günümde yalnız olalım diye gelmemiş kadın kadından anlıyor de ima etme düz söyle

Beklentini düşür romantik söz vs Ada'mda yoksa yoktur

Kv ile iyi olduğunuz Zamanda arada kızına da gitmesini bazen de yalnız kalmamız gerektiğini bazen akrabaya oturmaya gitmesini bazen odasına çekilmesini tatlı tatlı anlat

Yenge gelince de ayy karnım çok kötü bu seferlik kusura bakma yenge deyip geçseydin odaya sıkıntı olmazdı

Çözüm aklından geçen dilinde olsun ve karşındakinin anlamasını bekleme

Eşinin de aman regl olmuş hassas vs demesini hiç bekleme zira kadın Halimle ben bile anlayamıyorum ağrın varsa ağrı kesici alır sıcak tutarsın ya da sıcak duş alırsın kaslar gevşer

Bu saatten sonra yapacak pek bişey yok aynı eve cıkmakla en büyük hatayı yapmışsınız.uzgunum ama kv bu sorunlar hep olacak ama korkmayın ayrı evde oluncada pek bişey degişmiyo erkekler evlendikten sonra aile delisi oluyo
Evet biliyorum İnanın ki bazen diyorum sadece kv de vefat ederse kendi evim düzenim sorumluluğum olur. Bana bunu bile dusunduruyorlar . Bazen diyorum acaba eşimle ne zaman yanlız tek kalacaz :63:

Kocadan ayrılamıyorum kendim bunu kabul ettim . Bu bir ayrılık sebebi değil
Iyi de nasıl bi çözüm istiyorsun anlamıyorum ki.Kayinvalideden kurtulma duası falan yok bildiğim kadarıyla gökten de sihirli değnek inmeyeceğine göre.Kabulleneceksin

Çok uzun olmuş üşendim:)))
Birlikte yaşarken olabilecek aksilikler

Bak Kız kardeşin doğum günümde yalnız olalım diye gelmemiş kadın kadından anlıyor de ima etme düz söyle

Kv ile iyi olduğunuz Zaman'da arada kızına da gitmesini bazen de yalnız kalmamız gerektiğini bazen akrabaya oturmakta bazen odasına çekilmesini tatlı tatlı anlat

Yenge gelince de ayy karnım çok kötü bu seferlik kusura bakma yenge deyip geçseydin odaya sıkıntı olmazdı

Eşinin de aman regl olmuş hassas vs demesini hiç bekleme zira kadın Halimle ben bile anlayamıyorum ağrın varsa ağrı kesici alır sıcak tutarsın ya da sıcak duş alırsın kaslar gevşer
Ne demek kv nin evi ben neyim peki . Öyleyse benim ailen gelende surat yamayacak. Zaten yengem git biraz uzan dedi ben öyle gittim ama kv nin suratı 5 karış asık ona ne demeli . Ayrıca ben 20 gün geciktim ağrı kesici alamam çünkü zaten 20 gün geçikmişim birde alsam adetim kesilecek bende bunu istemediğim için almadım. Fikrimi açık açık söylüyorum ama anlayan yok . Eşime de söylüyorum ama anlamıyor. Varsa yoksa annesi ben neyim peki . Onlara gelince çok düşünceli olan bir adam düşünceli demektir bana niye yok bu düşüncesi. Benim aklımı bunlar kurcalıyor

Öf özel gunumde değil misafir eşimi bebeğimi çekecek halde olmadığım için çok iyi anlıyorum maalesef hersey eşinde bittiği için yapacak bişey yok gibi ya bu deveyi gudeceksin ya bu diyardan gideceksin misali allah yardımcın olsun ..hadi esin anlayışlı değil düşünemiyor yada ..ama annesi de anlayışlı falan değil odaya gelip ters bakmak nedir ya

Ee ev ayiramam, kocamdan bosanamam ne diyelim? Adamin huyu bu onun tek degerlisi var annesi. Ben de bunu anlamiyorum bi'insan ayni anda iki kisiye deger veremiyo mu yani.
Ailen bile demis, bu adam degismez.
Bana kalirsa cocuk falan yapma.

Iyi de nasıl bi çözüm istiyorsun anlamıyorum ki.Kayinvalideden kurtulma duası falan yok bildiğim kadarıyla gökten de sihirli değnek inmeyeceğine göre.Kabulleneceksin
Güldürdünüz beni ☺ hayır nasıl hareket edeceğimi şaşırdım eşimin beni anlamasını nasıl sağlayacam bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum

kocanın karakterı onemlı ayrı evde degıl ayrı memlekette olsanda cok degısen bısey olmayacaktı senın doğum gunun olacaktı kv arayacaktı hastayımda hastanelere kendım bı basına gıttımde oysa ben sızı ne zorluklarla buyuttumde bı vıcdan ıkı gozyası kocanın suratı dusecek sen yıne bı basına kutlayacaktın hımm aynı evde olunca ne oluyor olay sayısı artıyor ha bı defa kırılık kocanın karakterını ogrenmıssın haa gunde 10 defa belkı affetmesı kolay olurdu uzakta
Benim ailem senın ailen muhabbetıne hıc gırmıyorum aynı dert bende de var farkettıgım erkek aılelerın beklentısı baskısı daha fazla benım eşim annemlerı aramaz ama kendısı annesını aramadıgım dıye uzulur bu en basıtı bende artık ne verırsen onu alırsın dedım kımseyı sallamıyorum

Kayinva.iden seni kendine hizmetci ogluna odalik almis ,sende goz goregore kabul etmissin ,
Ne evi ayririm ne de bosanirim diyorsun ,
Bu durumda senini cikarma otur ,bekle birgun elbet yalniz kalirsiniz o gune kadar insallah kocan bu eskidi yenisini aliyim demez

Bu yaşayacaklarınız evlenmeden önce gün gibi ortadayken bile bile evlenmişsiniz.
Biz ne diyelim ki size yani?
Bu ana kuzusu tipler asla değişmez çünkü bence bu bi psikolojik rahatsızlık.
Böyle olup da değişen tek bi kişi bile görmedim ben hayatımda.
Kadını ve eşinizi bildiğiniz halde şimdi kvyle saçma bi güç yarışına girip daha da batıyosunuz.
Ne diyelim kvnin ölmesi için dua edin o zaman mı diyelim yapacak bişey yok bol şans

Ama sonunun bosanmak oldugunu biliyorsundur sanirim cunku zaman gectikce sabrin tasacak; tahammulsuzlugun artacak;kocan degismeyecek ve sen degisirsen bu evlilik yurur, diger turlu kocanla yuz goz olursun ve kacinilmaz son...

Kv ile iyi olduğunuz Zamanda arada kızına da gitmesini bazen de yalnız kalmamız gerektiğini bazen akrabaya oturmaya gitmesini bazen odasına çekilmesini tatlı tatlı anlat

Cok hakli :)

Keske misafiriniz geldiginde kapiyi acsaydin hatta birlikte oturup boyle agrim var ne yapayim tavsiyeniz varmi falan filan deseydin illaki dusunceli davranicaklardi tavsiyeleri varsa soylerdi yengesi olmasada halden anlar dinlen derlerdi :) ha sen boyle yaptigin hakde onlar seni hala yoruyor hizmet bekliyor olsalardi belki sananbiraz bunkonuda hak verirdim ama sen kv nin evine tasinmissin canim ne yazikki surekli iyilik le karsilamalisin herseyi....

Cok hakli :)

Keske misafiriniz geldiginde kapiyi acsaydin hatta birlikte oturup boyle agrim var ne yapayim tavsiyeniz varmi falan filan deseydin illaki dusunceli davranicaklardi tavsiyeleri varsa soylerdi yengesi olmasada halden anlar dinlen derlerdi :) ha sen boyle yaptigin hakde onlar seni hala yoruyor hizmet bekliyor olsalardi belki sananbiraz bunkonuda hak verirdim ama sen kv nin evine tasinmissin canim ne yazikki surekli iyilik le karsilamalisin herseyi....
Ben sancım var dediğim halde kv nin morali bozuktu zaten

X