Eş ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yaşlı ve hasta değiller tansiyon hastalığı ülkede çok kişide olan genç insanlarda bile olan bir rahatsızlıktır. Sandığın gibi tansiyon ve şeker hastalığı insanın yaşam kalitesini yüksek oranda etkileyen bir hastalık değil
Ay ne çok biliyorsunuz ya. Annem hem şeker hem tansiyon hastası, ablam 25 yaşından beri tansiyon hastası. Ben ikisine de hem kıyıp hem de güvenip çocuk emanet etmem. Ne yaşadıklarını, nasıl zorlandıklarını görüyorum çünkü. Siz kendinizden başka kimsenin ne yaşadığını önemsemediğiniz için görmüyorsunuz muhtemelen zorlandıklarını.

Öyle bir durum olsaydı Allah korusun bizde ona göre çözüm yolu buluruz zaten. Ama öyle bir durum yok. Birilerine güvenemeyiz dediğin aile bireylerimiz onların lafına da güvenemeyeceksek biz ölelim o zaman. Zorlana baktırmıyoruz bakarım denilen lafın üstüne ona göre plan yapıyoruz bakılmayacak bir durum olsaydı yine ona göre plan yapardık
Bazen güven kelimesinin anlamı fazla genişletiliyor...

Ayrıca da önceki ilaçtq zorlanmamıştır şimdikinde zorlanmıştır olabilir yani her şey. Bir şeyi yok ya diye nasıl yorumlayabiliyosunuz rahatça ilginç valla.

yaşlı ve hasta değiller tansiyon hastalığı ülkede çok kişide olan genç insanlarda bile olan bir rahatsızlıktır. Sandığın gibi tansiyon ve şeker hastalığı insanın yaşam kalitesini yüksek oranda etkileyen bir hastalık değil
Değil mi? Yaşamadığınız hastalıklar hakkında bu kadar rahat konuşmayın bence. Ayrıca sizin çocuğunuza bakmak için kaç saatlik yol gelecek. Sanki bakmak zorundaymış gibi. Siz yeni eşyalar aldınız diye insanlar neden düzen bozsun? Eşleri ya da başka çocukları yok mu annelerinizin? Kaldı ki , gönüllü-gönülsüz yine de bakmayı kabul etmişler. Arayıp, kızgınlığımı söyleyeyim mi diyorsunuz.

Eger doktor degilseniz ve bu hastalıklarin tanısı size konulmamışsa, hastaliklarin yaşam kalitesini etkileyip etkilemedigine, kendi gözlemlerinizle ve tahminlerinizle karar veremezsiniz.
İlaçlarını kullandigi halde komalık olan insanlar var ki burada söz konusu insanlar muhtemelen 60 yaş üstü.
Bebekle yalnizken ne olacağını bilemezsiniz.
Kadının özel aracla alınmasına verdiginiz tepkide de haksizsiniz, kadın ima etmeden sizlerin biz gelip alalim demeniz gerekiyordu.
Şeker hastalarinin sık tuvalet sorunlari oluyor, hatta hastalığa bağlı idrar tutamama, bu kadin otobüs yolculuk esnasinda bu ihtiyaclarini nasil karşılayacakti?
Şoförlugunde sıkıntısı olmayan icin 14 saat gidiş geliş cok uzun bir zaman aralığı değil.
Siz istiyorsunuz ki, iki yetiskinin bile isteye dunyaya getirdiği, tum sorumluluğu sizde olan bir bebegin bakimi konusunda herkes sizin icin fedakarliklar yapsin, sizin konfor alanınız kisitlanmasin ama sizin icin o fedakarliklari yapan insanlar bunu yaparken siz hic bir şekilde parmağınızi oynatmayin, dünya sizin etrafinizda dönsün.

Şeker hastalığı nasıl insanın yaşam kalitesini etkileyen bi hastalık değil ya size inanamıyorum. Sallıyorsunuz. Yakınlarım da şeker hastası var o da uzun yol otobüse falan binemez. Şeker hastalığı insanın her şeyini etkiliyor

Bu durum yeni olan bir durum çok öncesinde söylenseydi zaten ayarlardık. Ama şurada azıcık kalan sürede üstelik küçük bi ilçedeyiz bulmamız mümkün değil. Ayrıca farklı bir şehirdeyiz ve bu şehirde 8 aydır ikamet ediyoruz öyle eşimiz dostumuz yok
Parasını vermeye razı olursanız bir günde de bakıcı bulursunuz.

Kızlar merhabalar. İşin içinden kendimce çıkamadığım bir durum var. Akıl alırım diye yazmak istedim. Eşimle 2 yıl olacak evliyiz. 6 aylık bebeğim var. Bebeğime 3 buçuk ay kendim baktım sonra işe dönmem gerekiyordu izin hakkım bitti. Eşime hamilelikten beri çocuğa kim bakacak diye konuşup dururduk. Hatta ücretsiz izne çıkmak istiyordum kendim bakmak istediğim için. Öğretmenim ve sadece 2 ay çalışmayacaktım zaten. Lakin yeni bir şehire tayin istediğimiz için sıfırdan eşya aldık ve ve doğal olarak baya bir borca girdik. Yani ücretsiz izine çıkmak bizi zorlayacaktı da. Annem çocuğa bakardı ama ananem alzheimer hastası ve ancak mayıs ortasına kadar bakabilecekti. Sonra geri dönmesi gerekiyordu ananemle ilgilenmesi için. İki aileden de farklı bir şehirdeyiz bu arada. Çocuk görmeye annesi babası geldiğinde annesi bana annen gelecek dimi bizim o zamana işlerimiz var dediği için ben annesinden içten içe çok ümitli değildim açıkçası. Eşime de bakıcı mı ayarlasak diyip duruyordum. Ama o, kızı çalışmadığı halde kızının çocuğuna yıllarca baktı benimkine de bir ay bakar diyordu. Kızının çocuğu 6 yaşında şu an hep kayınvalide bakmış yazın bile gittiğimizde çocuk hep orda. Velhasıl annem haftaya dönmek zorunda artık. Eşime anneni ara bir kaç gün önce gelsin çocuk yabancılık çekmesin alışsın en azından dedim. Bu arada annesi şeker hapını bıraktığı için öyle kafasına göre yani bırakmış, şekeri bir hafta önce yükselmiş doktor insülin vermiş alışırım ben buna diye onu da kullanmamış. Hatta eşim kızıyor hep böyle yapıyor bir hastalık çıkınca erteliyor bizi dinlemiyor yapmıyor ve sonra daha kötüsü oluyor ben bunların velisi gibiyim diye.( bu ilk değil) Neyse eşim annesini aradı Salı günü gel anne dedi hoparlör açık duyuyorum bende. Annesi dedi ki ne bileyimmmm ki hastayım da dedi. Ama öyle isteksiz ki telefonda eşimle birbirimize baktık. Gerçekten şaşırdık. Bende kim bakacak çocuğa dedim. Eşim de anne bakmayacaksan söyle yada en baştan söyleseydin biz ona göre yol arardık dedi. Yok yok bakarım daaa işte nasıl gelcem otobüste ya kötü olursa. Benim annemde tansiyon hastası ve geçen gün tansiyonu 19 a çıktı acile gittiler eşimle ona rağmen ertesi gün çocuğa yine baktı. Ben zaten haftada 4 gün gidiyorum ve 12 de çıkıyorum. 4 saat yokum yani evde. İdare etti yazık kadın hasta olduğu halde. Velhasıl gönülsüz bir şekilde annesi tamam dedi telefon kapandı. Eşim dedi ki ben almaya gideyim en iyisi. Arada 7 saat mesafe var. Aradı bir daha hafta içi almaya geleceğim dedi ve sadece tamam dedi. Benim eşim çalışıyor o kadar yol gidip ara vermeden tekrar geri dönmesi gerekiyor ki ertesi gün işe yetişsin. Hiç sorgulamadı oğlum çalışıyorsun nasıl olacak diye biliyor musunuz? Ve ben öfkeden deliye döndüm. Madem bakmayacaktın istemiyordun neden bizi zor durumda bırakıyorsun. Özelde çalışmıyorum işi falan bırakamam mecburum. O kadar yol gidecek yorgun argın dinlenmeden araba sürmesi gerekiyor ben tedirgin oluyorum kıyamıyorum ve kadın hiç sorgulamadı. Otobüse atlar gelirim demedi yaa. Ben ne yapayım sizce bu arada bu yapılan şeyler ilk değil yani sürekli bizim ailemizde yaptıkları ile huzurumuzu bozan davranışlar var. O yüzden bu kadar doluyum da aslında. Bu düşüncesizlik bana çok fazla geldi. Ve bu eşimin kabahati olmadığını biliyorum ama ona da çok öfkeliyim. Hastalık diyip sineye çekebileceğim bişey değil çünkü bu hastalık hep olan bişey zaten yani, bende de düşük tansiyon var mesela o zaman yolda bana bişey olur diye çıkmayayım hiç yola bunun gibi bişey yani. Ne yapmalıyım sizce geldiği zaman. Kırgınlığı hiç belli etmemeli miyim sineye mi çekmeliyim? Konuşup bu durum bizim huzurumuzu bozdu desem birşey değişir mi?

Öyle bir durum olsaydı Allah korusun bizde ona göre çözüm yolu buluruz zaten. Ama öyle bir durum yok. Birilerine güvenemeyiz dediğin aile bireylerimiz onların lafına da güvenemeyeceksek biz ölelim o zaman. Zorlana baktırmıyoruz bakarım denilen lafın üstüne ona göre plan yapıyoruz bakılmayacak bir durum olsaydı yine ona göre plan yapardık
Zorla baktırmıyor musunuz ? Kadını 7 saat uzaktaki bir şehirden torun bakmaya getiriyorsunuz; daha ne kadar zorlanabilir bir insan ?

Son düzenleme:
Ayy bazı insanlar kendini padişah sanıyor asla otobüs bs kullanmıyor illa oğlum götürsün getirsin özel aracı sanki bu durumu bende sevmiyorum arabada bi kuruş katkısı yok ama getir götür oh neyse sana gelince komşu teyze falan yokmu kamera koy eve komşuya emanet et birazda maaş ver en azından eve geldiğinde oda evine gider sürekli evde biri olmaz hele bu mızmız kaynana senin pek işine de yaramaz açıkcası gelir kendini gezdirtir yer içer hizmet bekler sonra vın orda burda da ayy ben hasta halimle baktım cok yoruldum diye ömür boyu konuşur

Şahsi araçla 7 saat süren yol, otobüsle kaç saattir sizce ? Üstelik burada gönüllüluk falan da yok. Çocuk sahibi olmaya karar veren sizde 2 yetişkin; annelerine zorla bakıcılık yaptırmaya çalışıyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X