Eşimin eski sevgilisi...!

Bence kültür değil de hiçbir kadın kaldırmak istemez yaşadıklarınızı

Cok buyutuyorsunuz, adama aranizda kurmasi gereken dengeyi sasirtiyorsunuz
O kadar absurd seylere takiliyorsunuz ki adam gozunuzde surekli onlari koruyormus gibi geliyor
Denge kurmasına gerek var mı ben eşiyim o arkadaşı hatta eski sevgiliden arkadaş. Ağır gelen o mu benmi olmalıyım. Kiminle denge kurması gerekli? Siz evli misiniz yada bir sevgiliniz var mı merak ettim???

Çok haklısınız aslında yavaş yavaş başladım da tavrımı koymaya o da fark etmeye başladı da üstelik. Yine eşimin ailesini kötülüyordu bu konuyu kapatalım bence deyip susturdum kendisini. Bundan sonra onlarla bir yerede gitmeyi kabul etmeyeceğim. Ya herro ya merro bu saatten sonra. İnsanı insanlıktan çıkartıyor böyleleri.

Çok teşekkür ederim bende bazı şeylerin farkındayım sürekli sanki ben suçluymuşum, sorunları ben çıkartıyormuşum, ben takıntılı, ben kıskançmışım gibi davranan biri olunca karşısınızda. Ve kıskanç olduğumu daha ilk tanıştığımızda ben vurgulamış olduğumdan bunu da bana sürekli koz olarak kullanmış, sen kıskançsın ondan böyle davranıyorsun diyerek bostan genişliğinde rahat davranan bir eşiniz olunca bu hale gelip sürekli kendinizi sorgulıyorsunuz demek ki

Ya
Yasadıklarınız çok zor.Öadem bu kadar kopamıyolardı evlenselermiş.Delilermi neler.Allahım bu rahatlık çok fazla.

Hepsini dittir er evden yabancılar normal onlarda oyle arayip müsade istemeden kimse kimsenin evine gitmez cok yuz vermeyin esinizrde onlarada al anahtarlari koy kapinin onune hepsini

Benim kendisine en çok sorduğum soru bu, madem onlardan kopamadın benimle niye evlendin? Çünkü seni seviyorum ve çünkü ben hayatımda kimseyi senin kadar sevmedim. Hayatımızda bir sorun yok ben seni üzecek birşey yapmıyorum sorunları sen çıkarıyorsun. Herşeyi sorun olarak görüyorsun. İnsanlar evime gelince ben gidin mi diyeyim gelmeyeyin mi diyeyim. Ee o zaman tavrını koy mesafeni ayarla gelmesinler. Sevmek yetmiyor birini seviyorum demekte yetmiyor. Nasıl yapacağını bilmiyor o tarafı kıramadığı için beni kırıyor. Ama artık sanırım benim devreye girip benim onlara kötü olmam gerekiyor çünkü bu gidişle evliliğim bitecek.

Teşekkür ederim. Aptallığımı aleni şekilde yüzüme vurduğunuz için, eğer insanşar bu şekilde haklı oluyorsa o da sizin takdiriniz. İnsanız beşeriz de şaşarız da. Eşimin kötü biri olmadığını ben değil tüm çevresi söylüyor cebinde 10 varsa 9 unu verir, çok iyi niyetlidir kendini kullandırır diye ama sorun şu ki hayatında yaptığı en büyük kötülüğü galiba bama yaptı, beni kaybetmemek adına söylediği yalanı yazdığım gibi tolere edebilirim ettim de. Parayı birlikte çalışır birşeyler yapar kazanırız sorun değil.Ama bu insanlara beni tercih etmesini daha fazla beni kırmasını kabul etmeyeceğim ister aptal bulun ister salak. Herkes yaşattığını yaşamadan ölmeyecek bu hayatta...

Sizce oradan bakınca mantığı ile mi duyguları ile mi hareket eden biriyim. Aşk değil de dediğiniz gibi mantık olsaydı pardon sizce bu kadar üzülürmüydüm bu olanlara. Aha yurtdışı aha dil de öğreniyorum 1 yış dayanır süresiz otururumu alır boşarım deyip hiççç sallamazdım bu olanları. Yargısız infaz..!

Bencede kesinlikle bu saatten sonra diş göstermeniz gerekiyor.... Siz üzüleceğinize onlar üzülsün :)

Ne saçma yerinizde olsam kadınla konuşur kocamla muhabbetinden rahatsız olduğumu artık ondan ve evimizden uzak durmasını söylerdim kısa ve net.

Valla böyle bir insanı Türkiye de görmedim
O o kültürle büyümüş
Sen etkilenmemişsin belki de
Dediğim gibi bana da ters
Sen tartışsan ne olucak ki adam sana değer vermiyor üzüleceğini bile bile yine görüşüyor
İstersen yasak koy dinler mi?
Yada sabaha kadar kavga et ne olcak?
O evi bırakıp gitmezsen böyle gider bu

Bakın ama siz hatayı yanlış yerde arıyorsunuz. İlişkilerde ilişkiyi bozan ya da güzelleştiren ilişkinin taraflarıdır. Üçüncü kişiler yalnızca taraflardan biri izin verir, partnerinin önünde tutarsa o ilişkiyi etkileyebilir. Yani sizin muhattabınız eşiniz kızacaksanızda tavır alacaksanızda ona alacak, sorununuzu onla çözeceksiniz, yoksa dili çok iyi öğrendiniz, çok güzel kadına çattınız, kadın size deseki kocan benle ilişkisiden memnun, bu ikimizin ilişkisi derdini kocana anlat, ona gücün yetmiyor, seni dinlemiyorsa bana bulaşma dese ne diyeceksiniz, ben olsam yerin dibine girerim. Çünkü haklı , nikah cüzdanı kişilere karşı tarafın tapusunu vermez, sadece eşine resmi olarak önceliğinin o olduğunun, sadakatinin resmi beyanıdır o kadar. Taraflar evliliğe uyguun davranmazsa üçüncümkişilere çatmak yerine kendisine verdiği sözü tutmayan eşi ile kozunu paylaşmalıdır. Yani kocam çok iyi niyetli saf falan diye kendini kandırma, iyi niyetli saf olmak böyle değil, onlara iyi niyetli olan kocan sana neden değilde onları masum seni kıskanç görüyor. Ayrıca hayatı işi ile ilgili senin deyiminle seni kaybetmemek için yalan söyleyen eşinin o kadınla ilişkisi hakkında doğru söylediğini nereden biliyorsun. Anladığım kadarı ile sen onları yatakta görmedikten sonra boşanmazsın, zira bütün hayatını dağıttığın için kendince tek seçeneği kocan gibi görüyorsun, ama bence kendine orada altarnatif bir hayat planı bulmalısın, senin yaşın göz önüne alındığında muhtemelen eşinde senle aynı yaştaysa bu zamana kadar sağlayamadığın önceliği bu saatten sonra sağlayamazsın, ve bence kendine yapabileceğin en büyük kötülük bu adamdan çocuk yapmak olur, karısı ile eski sevgili arasında bile önceliği yapamayan bir adam size ironi gibi gelecek ama çocuğu ile köpeği arasında bile yapamaz, kendinize yaptığınız bu kötülüğü bari çocuğunuza yapmayın, zira o koca anlatığınız gibiyse size dayattığı gibi çocuğunuzun hayatına da dayatır, o kadını çocuğunuza cici anne yapmaya kalkar haberiniz olsun.

Ben objektif yorum almak istediginizi sanmistim, bilseydim sizi gaza getirecek pohpohlayacak seyler soylerdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…