eşimin evden uzaklaşması!

sersemsinem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Mart 2012
837
713
Fikirlerinize ve akıllı kadın stratejilerinize çok ihtiyacım var, ah tüh vahh degil duymak istedigim, parlak fikirler.. lütfen şu konunun bi ucundan tutun :KK43:

4,5 yıllık evliyim, 2 tanede cocugum var.
Eşimle genel olarak sakin bi evliligimiz var, tabi ben ben olmaktan çıktığımda.. onun olmamı istedigi gibi davrandigimda durum böyle.
Son zamqnlarda (ikinci bebegin gelmesiyle) esim iyice saldı herseyi.beni kendine mecbur hissettiriyor ve durum gercekten böyleymis gibi davraniyor.soguk, ilgisiz.. sadece bi kac ay önce bisey dicem diye gözlerimin icine bakan adam gitti ben biseyler anlatirken bile yüzüme bakmayan bi adam geldi.
Bu ara ev alma durumumuz var, başka zaman olsa bana sorardı,dinlerdi düşüncelerimi ama simdi semtine de yerinede kendi karar veriyor, ben bi fikir sundugumda he deyip gectigini hissediyorum.
2 küçük cocukla ilgilenmek çok zor (biri 26 digeri 6 aylik), bütün gün evdeyim daraliyorum, cok yoruluyorum dolayisiyla psikoloji olarakta cok saglikli sayilmam.icinde bulundugum durumu ben mi cok büyütüyorum acaba diyorum, istemsiz.
Mesela;
Isleri cok yogun ama calisanlari var, yani hemen ise yetismem lazım durumu yok.bu sabah cok gec kaldim deyip saat 10 gibi evden cikti, yarim saat sonra aradim "annemdeyim kahvalti yapiyoruz" dedi, çok garip oldum.
ikinci bebek geldiginden beri hic evde zaman gecirmiyor, kahvalti yapmiyor.
aksamlari erken gelebilme ihtimali varken o bi şekilde oyalanip aksam 9.30dan önce eve gelmiyor.
Biliyor ki evde ses var, bebek var, iş var..
Ne kadar geç gitsem kâr diye düşünüyor sanırım..
Peki ben? Ben ne hale geliyorum tek başıma 4 duvar arasında iki bebekle? Hiç mi yardıma ihtiyacım yok? Hic mi anliyorum seni denilmeye.. bebegimi emzirmeme ragmen son 1haftadir sigaraya meyletmeye başladım, kendi kendime konuşur oldum yalnızlıktan..
Kendimi sıkışmış hissediyorum,
Boşanmak istiyorum ama iki çocukla kendimi sığıntı gibi hissediyorum.
Yorgunum, savaşmaya, kendimi ifade etmeye gücüm yok.
Zaten yaziyi yaziş tarzımdanda anlaşılıyordur, kafam çok karısık.
Bugün, kalkayim gideyim biraz annemde kalayım diye düşündüm, eßim bu fikirden hiç hoşlanmaz ama ben de hoşlanmayacagı rahatsız olacagı seyler yapmak istiyorum.

Derdimi anlatabildim mi kızlar? Başaranildim mi?
Allak bullak durumdayim, sorunuz varsa sorun kafami toparlayamiyorum.

Çoğumuz bebeğimiz küçükken böyle stres yaşadık.Biraz gezmeye ihtiyacın var.Dediğin gibi annene git açılırsın.Eşine çok bunaldığını ,hislerini anlat,anlayış göstermesini iste.Bunlar tatlı dertler.1 yaşından sonra yavaş yavaş düzene girer.Şu an evlada sahip olmak için hastanelerde uğraşanları düşün,motive ol:KK66:

birileri dolduruyo olabilir.
ben benimkinin dolduruşa geldiğini anlarım hemen.
öyle bişi olmuş olabilir yani bi gözlemleyin.
iyi b.k yiyolar, bi akıllı onlar zaten.

annenize gitmeyin.
olayı yokuşa sürüklersiniz.
evin içinde çözün.
her erkek farklı dilden anlar.
kimi tripten, kimisi nazlayarak.
hangisi çözüyosa ona başvurun.
ben çok çözümsüz kalınca kavga çıkarıyom.
o da döküyo içindekileri o vesileyle.
siz daha iyi bilirsiniz hangisi sizin kocaya gider.

Eşin çok bencilmiş.benim de aynen senin gibi 26 aylık ve 4 aylık iki çocuğum var.çok çok zorlanıyorum.ama büyük olanı kreşe gönderiyorum.eşim saat 3 gibi işten dönerken çocuğumu alıp eve geliyorlar ve ya eşim yemek yapar ya da ben yaparken o çocuklara bakar.
Tek başına çok zor.benim de evde ruhum daralıyor uykusuzluk yorgunluk vs.madem eşin kaçıyor böyle sorumluluklardan,ya sana yardımcı tutsun ya da başka fedakarlıklar yapsın.

dur dur hemen boşanmayı düşünmelere getirme işi.. eşin demek ki biraz rahatına düşkün biri.. aslında insan çocuğuna kıyamıyor yoksa bırakıcan 3 ünü evde çekip gidicen bak o zaman senin ne yaşadığını anlıyor mu anlamıyor mu..

eşinle bu hissettiklerini açıkça konuşmalısın sakin bir şekilde.. sana nasıl hissettirdiğini söyle ona suçlar gibi değil ama ..
biliyorum bilinçli yapmıyorsun ama kırılıyorum vs de..

Sanırım cocuklardan kacıyor
bılmem bız erkek olsak boylemı yaparız acaba
aksam cocuklar kacta uyuyor

Sanırım cocuklardan kacıyor
bılmem bız erkek olsak boylemı yaparız acaba
aksam cocuklar kacta uyuyor
Aynen öyle çünkü bi kaç ay önce böyle degildi.kücügü 11.5 ta büyügü emzigi bırakalı 12.30dan önce uyumuyor.

dur dur hemen boşanmayı düşünmelere getirme işi.. eşin demek ki biraz rahatına düşkün biri.. aslında insan çocuğuna kıyamıyor yoksa bırakıcan 3 ünü evde çekip gidicen bak o zaman senin ne yaşadığını anlıyor mu anlamıyor mu..

eşinle bu hissettiklerini açıkça konuşmalısın sakin bir şekilde.. sana nasıl hissettirdiğini söyle ona suçlar gibi değil ama ..
biliyorum bilinçli yapmıyorsun ama kırılıyorum vs de..
Ne konusmalar ne konusmalar..
Aglayarak, bagirarak, yalvararak..
Anlatamiyorum.
Ben karsisinda eriyip gidiyorum diye aglarken o bana "abartma askim tek 2 cocuk büyüten sen misin?" Diyor.
Deliriyorum, bu ne gamsızlık.
Esim biraz erken gelse yada 1 gün izni olsa bu kadar çıkmaza girmez durumlar belkide.

Ne kadar zorlandığını,hissettikleri,yaşadıklarını eşine anlatsan? Eminim onun da sana anlatacakları vardır...Haftasonları çoluk çocuk beraber gezip dinlenseniz,evde de tartışma ortamından uzak olsanız,eşine hiç sitem etmesen...Bebek büyütmek zor,iki tane olunca eminim daha zordur ama onun sorumluluğu tek sende değil. Dayanamayacak gibi olduğunda eşinden destek iste,kavga ederek değil de gerekirse nazla niyazla.

Ikinci bebek henuz cok kucuk, degisen ortama belkide tam alisamadi. Onun acisindan bakacak olursak; yorgun bitkin hatta biraz depresif bir es, iki cocuk, bisuru gurultu, sorumluluklar, is stresi..filan var hayatinda. Sizin acinizdan bakacak olursak bu sorumluluklar ve agirliklari kat ve kat fazla evet. Ama kendi verdiklerinizi onun verdikleriyle kiyasladiginiz surece (hatta bunu biz kadinlar devamli yaptigimiz surece) sanirim mutlu olamayacagiz.
Onun uzerine biraz dusmemenizi tavsiye ederim. Annesinde kahvalti etmeyi tercihmi ediyor, etsin. Siz evlatlarinizla kaliteli zaman gecirmeye bakin. Evet havalar soguk, ama yinede cocuklarinizla cikin, aktiviteler planlayin, arkadaslarinizla bulusun.
Ayrica devamli 'anne' olmayin. Arkadaslarinizla bulusun tekrar 'kadin' olarak. Esinizle vakitlice anlasip 'su aksam yokum, cocuklara bakmani rica edebilirmiyim' diyin. Bakamam derse sorun yapmayin, annenize/kv ye birakin. Ama kendi planinizdan vazgecmeyin. Ve lutfen bu yuzden esinizlede tartismayin.
Bakiminiz vs nasil bilemem, ama tekrar ozenin kendinize eger biraz saldiysaniz. Kendiniz icin ama, onun icin degil. Once siz kendinize deger vermelisiniz ki beyfendi karsisindaki kadinin degerli olduguna inansin.

Gitmemenizi tavsiye ederim annenize. Evinizde once duzeni biraz oturtun.

Aynen öyle çünkü bi kaç ay önce böyle degildi.kücügü 11.5 ta büyügü emzigi bırakalı 12.30dan önce uyumuyor.
Eyvahlar olsun.. oncelikle sen bi uyku duzenlerini ayarla. En gec 9 30 da yatmalari gerek. Hatta kucugun 8 de. Size vakit kalmiyorki beraber geçirin konusun dertlesin. Esinde anlasilan rahatina duskun biri. Esine zit gidersen hersey bomb.k olur. Bosanmayi düşünme hemen. Asilabilir bir durum bu

Ah canim ya gercekten isin cok zor
Su erkekler disarida calisinca dunyada en cok kendilerinin yoruldugunu dusunmuyorlar mi sinir olunasi bir durum
Sen de yoruluyorsun senin de gezmeye tatile ihtiyacin var
Araba kullanabiliyor musun? Eger varsa araban eve kapama kendini, al cocuklarini dolas gez bari havan degissin

Ne konusmalar ne konusmalar..
Aglayarak, bagirarak, yalvararak..
Anlatamiyorum.
Ben karsisinda eriyip gidiyorum diye aglarken o bana "abartma askim tek 2 cocuk büyüten sen misin?" Diyor.
Deliriyorum, bu ne gamsızlık.
Esim biraz erken gelse yada 1 gün izni olsa bu kadar çıkmaza girmez durumlar belkide.

işte daha sakin konuşmalısınız belki de suçlayıcı şekilde değilde ..
eşin belli ki hafife alıyor durumunuzu.. bağırmadan ama net bir şekilde bu şekilde devam edemeyeceğinizi söyleyin sizi ciddiye almasını sağlayın.. tek 2 çocuk büyüten sen değilsin demesi aslında sizin yaşadıklarınızın hiçte farkında olmadığını gösteriyor..

geç kaldım deyip annesinde kahvaltı yapmak ?? daha burda büyük bir X yedi...kesinlikle annene git zaman geçir biraz dışarı çık hava al...umarım eşinin aklı başına gelir...

• Beğen
Reactions: anu
çocukları annenize veya kv ye bırakıp arada bir eşinizle başbaşa vakit geçiriyor musunuz hiç?
bu öküzden bozma odunları kendine getirmek lazım,loğusalık depresyonu yaşıyor zannımca..hem size hem eşinize iyi gelirdi biraz uzaklaşmak.1-2 saat bile olsa.bu şekilde konuşabilir,hasret giderirdiniz biraz.

Sonuna kadar hak verdim size.
Boşanmayı düşünmeden önce başka şeyler düşünmek lazım.
Annenizde kalmaya gidin mutlaka
Gelince durumunuz iyi ise eşinizden eve bir yardımcı bulmasını isteyin
sonra kurslara falan yazılın bu size iyi gelecektir eşinizin de size karşı davranışlarında etki edebilir yani kıskanabilir merak etmeye başlayabilir demek istediğim biraz rahatını sarsın yine mi olmadı boşanmayı o zaman düşünün hatta kendisine bunu söyleyin ve düşünmek için evden ayrılın bakalım kaybetme korkusu yaşayacak mı eğer yaşarsa sizin gönlünüzü almak için değişecektir.

Ikinci bebek henuz cok kucuk, degisen ortama belkide tam alisamadi. Onun acisindan bakacak olursak; yorgun bitkin hatta biraz depresif bir es, iki cocuk, bisuru gurultu, sorumluluklar, is stresi..filan var hayatinda. Sizin acinizdan bakacak olursak bu sorumluluklar ve agirliklari kat ve kat fazla evet. Ama kendi verdiklerinizi onun verdikleriyle kiyasladiginiz surece (hatta bunu biz kadinlar devamli yaptigimiz surece) sanirim mutlu olamayacagiz.
Onun uzerine biraz dusmemenizi tavsiye ederim. Annesinde kahvalti etmeyi tercihmi ediyor, etsin. Siz evlatlarinizla kaliteli zaman gecirmeye bakin. Evet havalar soguk, ama yinede cocuklarinizla cikin, aktiviteler planlayin, arkadaslarinizla bulusun.
Ayrica devamli 'anne' olmayin. Arkadaslarinizla bulusun tekrar 'kadin' olarak. Esinizle vakitlice anlasip 'su aksam yokum, cocuklara bakmani rica edebilirmiyim' diyin. Bakamam derse sorun yapmayin, annenize/kv ye birakin. Ama kendi planinizdan vazgecmeyin. Ve lutfen bu yuzden esinizlede tartismayin.
Bakiminiz vs nasil bilemem, ama tekrar ozenin kendinize eger biraz saldiysaniz. Kendiniz icin ama, onun icin degil. Once siz kendinize deger vermelisiniz ki beyfendi karsisindaki kadinin degerli olduguna inansin.

Gitmemenizi tavsiye ederim annenize. Evinizde once duzeni biraz oturtun.

Okadar aktif bi hayatim vardi ki, bu kadar sorumluluk bana cok agir geliyor.cocuklarimin ikisi de kucuk oldugu icin istedigim zaman istedigim yere gitme lüksüm yok.anneme yada kv birakacak olsam bile esimin gelip beni almasi gerekiyor cunku koca bi bavul 2 kucuk cocukla disariya cikmam pek mümkün olmuyor.
Her konuda ona muhtac olmaktan cok rahatsizim.
Kavga etmiyorum, rica ediyorum.
Buna ragmen bana bu kadar is vermek zorunda misin diyor.. evet zorundayim.
Ben bebegi emziriken büyügün tuvaleti geldiyse ilgilenir misin demek zorundayim, yada ben yemek yaparken kücügü agladiginda oyalayabilir misin demek zorundayim..
Ama o durumu böyle görmüyor, ondan hep yardim dilendigimi dinlenmesine mahal vermedigimi düsünuyor ve ben buna cok üzülüyorum.çunku isin aslı bu degil, isin aslı yetisemiyor olmam.
Aksam 9.30a kadar iki cocukla ilgilenmek düşünüldüğü kadar pozitif bi durum maalesf degil.
Tek çözüm anlatan ve anlatilani anlayan bi es..
Ama biz en başta bunu beceremiyoruz.
Oturup yorulmadan dakikalarca anlattim, yoruluyorsun ama ben de tükeniyorum, biraz destegini bekliyorum diyorum.fakat ben bunlari anlatirken o "hadi bitirde yatalim" modunda dinliyor beni, cok kiriliyorum.

çocukları annenize veya kv ye bırakıp arada bir eşinizle başbaşa vakit geçiriyor musunuz hiç?
bu öküzden bozma odunları kendine getirmek lazım,loğusalık depresyonu yaşıyor zannımca..hem size hem eşinize iyi gelirdi biraz uzaklaşmak.1-2 saat bile olsa.bu şekilde konuşabilir,hasret giderirdiniz biraz.
Esim eve gelmiyor ki.. izni de yok.
Yani ne benimle ne cocuklariyla kaliteli gecirdigi hic zamani yok yada o yaratmak istemiyor bilmiyorum.aksam 9.30 dan sonra ne yapilabilir? Hic bisey.

X