eşimin evden uzaklaşması!

Çocuk sesinden kaçıyor demişsiniz.
Çocuklar eşinizin isteği dışında mı oldu?
Yani sadece siz mi istediniz bebek sahibi olmayı yoksa o da istiyor muydu?

Esim eve gelmiyor ki.. izni de yok.
Yani ne benimle ne cocuklariyla kaliteli gecirdigi hic zamani yok yada o yaratmak istemiyor bilmiyorum.aksam 9.30 dan sonra ne yapilabilir? Hic bisey.
ne demek izni yok? hergün çalışıyor mu bu adam? hep mi böyleydi? ne iş yapıyor merak ettim.
bir gün izin alıversin o mümkündür heralde..söyleyin beeraber vakit geçirmek istiyorum,çcukları anneme bırakacağım,sen de izin al..diyin...
buna da itiraz ediyorsa,işin içinde başka şeyler vardır.

Okadar aktif bi hayatim vardi ki, bu kadar sorumluluk bana cok agir geliyor.cocuklarimin ikisi de kucuk oldugu icin istedigim zaman istedigim yere gitme lüksüm yok.anneme yada kv birakacak olsam bile esimin gelip beni almasi gerekiyor cunku koca bi bavul 2 kucuk cocukla disariya cikmam pek mümkün olmuyor.
Her konuda ona muhtac olmaktan cok rahatsizim.
Kavga etmiyorum, rica ediyorum.
Buna ragmen bana bu kadar is vermek zorunda misin diyor.. evet zorundayim.
Ben bebegi emziriken büyügün tuvaleti geldiyse ilgilenir misin demek zorundayim, yada ben yemek yaparken kücügü agladiginda oyalayabilir misin demek zorundayim..
Ama o durumu böyle görmüyor, ondan hep yardim dilendigimi dinlenmesine mahal vermedigimi düsünuyor ve ben buna cok üzülüyorum.çunku isin aslı bu degil, isin aslı yetisemiyor olmam.
Aksam 9.30a kadar iki cocukla ilgilenmek düşünüldüğü kadar pozitif bi durum maalesf degil.
Tek çözüm anlatan ve anlatilani anlayan bi es..
Ama biz en başta bunu beceremiyoruz.
Oturup yorulmadan dakikalarca anlattim, yoruluyorsun ama ben de tükeniyorum, biraz destegini bekliyorum diyorum.fakat ben bunlari anlatirken o "hadi bitirde yatalim" modunda dinliyor beni, cok kiriliyorum.
bu saydıklarınız lütuf değik olması gerekenler..siz rica minnet çocuğu tuvalete götür derseniz o da nimetten sayar kendini..zaten olması yapması gerekn birşey bu..
o da baba neticede.
2. çocuğu isteedi mi kendisi?

Çok güzel anlatmışsın derdini de.
Çocukların zor, huysuz çocuklar mı da evden kaçıyor adam?

Böyle birini duymuştum eve gitmek istemiyor işte kendine iş çıkarıyormuş devamlı.
Eve gitmek istemiyorum çocuk rahat vermeyecek diyormuş.

Karısı da 2. bebek düşünüyormuş bu herife:KK14:

Kadıncağız belki bilmiyordur bile adamın kafasındakileri yazık yaa.

Sizin çocuklar onun isteği dışında mı oldu acaba?

Böyle bencil bir yaşama boyun eğmek zorunda değilsin.
Ne demek geç kalıyorum diye çıkıp annemde kahvaltı ediyorum demek.
Heralde b.k ye diye bağrır kapatırdım suratına.

Pis benciller!

bu durumu esinizle konustunuz mu hic.
yaptigi hic hos degil, madem vakti var niye annesiyle kahvalti yapiyor da evde yapmiyor

Çocuk sesinden kaçıyor demişsiniz.
Çocuklar eşinizin isteği dışında mı oldu?
Yani sadece siz mi istediniz bebek sahibi olmayı yoksa o da istiyor muydu?
Aksine, ilkinin biraz daha gec olmasini istedim ama o hemen yapmayi cok istedi.ikincisine spiral+ geri cekilmeyle hamile kaldim.bizim icin cok büyük sürpriz oldu.ben de hazır degildim ama aldıramazdımda.. yani o nekadar ßok yaşadiysa ben de en az onun kadar şaşırdım.2 senede 2 sezeryan dogum yaptim

Canım bence ilk önce çocukların uyku düzenini değiltirmeye çalış erken uyusunlar hem sağlıklı olan bu hem esinde eve erken gelir hemde sen dinlenirsin biraz

Okadar aktif bi hayatim vardi ki, bu kadar sorumluluk bana cok agir geliyor.cocuklarimin ikisi de kucuk oldugu icin istedigim zaman istedigim yere gitme lüksüm yok.anneme yada kv birakacak olsam bile esimin gelip beni almasi gerekiyor cunku koca bi bavul 2 kucuk cocukla disariya cikmam pek mümkün olmuyor.
Her konuda ona muhtac olmaktan cok rahatsizim.
Kavga etmiyorum, rica ediyorum.
Buna ragmen bana bu kadar is vermek zorunda misin diyor.. evet zorundayim.
Ben bebegi emziriken büyügün tuvaleti geldiyse ilgilenir misin demek zorundayim, yada ben yemek yaparken kücügü agladiginda oyalayabilir misin demek zorundayim..
Ama o durumu böyle görmüyor, ondan hep yardim dilendigimi dinlenmesine mahal vermedigimi düsünuyor ve ben buna cok üzülüyorum.çunku isin aslı bu degil, isin aslı yetisemiyor olmam.
Aksam 9.30a kadar iki cocukla ilgilenmek düşünüldüğü kadar pozitif bi durum maalesf degil.
Tek çözüm anlatan ve anlatilani anlayan bi es..
Ama biz en başta bunu beceremiyoruz.
Oturup yorulmadan dakikalarca anlattim, yoruluyorsun ama ben de tükeniyorum, biraz destegini bekliyorum diyorum.fakat ben bunlari anlatirken o "hadi bitirde yatalim" modunda dinliyor beni, cok kiriliyorum.

Eşiniz umarım düzelir. Bende sırf bu nedenlerden 2. çocuğa cesaret edemedim. Eşim benim de ne yazık ki fazla destek olan bir eş değildi. Çabuk bunalır söylenir.. Kadının canı yok ki bunların zihniyetinde..

ne demek izni yok? hergün çalışıyor mu bu adam? hep mi böyleydi? ne iş yapıyor merak ettim.
bir gün izin alıversin o mümkündür heralde..söyleyin beeraber vakit geçirmek istiyorum,çcukları anneme bırakacağım,sen de izin al..diyin...

bu saydıklarınız lütuf değik olması gerekenler..siz rica minnet çocuğu tuvalete götür derseniz o da nimetten sayar kendini..zaten olması yapması gerekn birşey bu..
o da baba neticede.
2. çocuğu isteedi mi kendisi?

Eşim organik yumurta üretimi yapıyor ve caddede pastanesi var, yani kendi işini yapıyor.çalışanlar var ama o hergün başında olmak durumundaymış!! Zaten ola ki bi güne kendine ayırdı, hemen kv arayıp "gezmenin tozmanın sırasımi, birakmisin isini elin adamlarina sen götünun keyfindesin" diye söylenmeye başlıyor, sanane dese de sanırım huzursuz oluyor ve ben bi dükkana geceyim deyip basıp gidiyor..

Ikinci cocuk ikimize de sürpriz oldu, düşünmüyorduk.

Ne sacma bisey tek dogum yapan senmisin der gibi iki yakin yas ne kadar zor olur bi ben degilim ama bu stresi zorlugu benim yerime baskasi degil ben cekiyorum ben ilk defa yasiyorum bu zorlugu de banana baskalarindan bi saat cocuga bak desn hemen zorlanirlar

bencil eş sendromu!

bir arkadaş vardı. sabah erkenden kalktım iki çocukta uyurken not yazdım çıktım evden demişti..
mesela "cnm bugün biraz işim var çocuklarla ilgilen geç kalmam" gibi.
kalsın birazcık çocuklarla da abartma aşkım iki çocuk büyüten tek sen misin demeyi görsün..

Eyvahlar olsun.. oncelikle sen bi uyku duzenlerini ayarla. En gec 9 30 da yatmalari gerek. Hatta kucugun 8 de. Size vakit kalmiyorki beraber geçirin konusun dertlesin. Esinde anlasilan rahatina duskun biri. Esine zit gidersen hersey bomb.k olur. Bosanmayi düşünme hemen. Asilabilir bir durum bu

Canım bence ilk önce çocukların uyku düzenini değiltirmeye çalış erken uyusunlar hem sağlıklı olan bu hem esinde eve erken gelir hemde sen dinlenirsin biraz

Disiplinli bi anneyim, bağirmam ama kural koyarım.
Uyku rutinlerini hic atlamam, banyo, beslenme masal uyku.. yillardir böyle devam ediyor.
Büyük oglum emzigi birakana kadar da aynen böyle devam ediyordu, emzik gitti yıllarca kurmaya calistigim düzen yerle bir oldu.yine ayni saatte de yatirsam 12.30dan önce uyumuyor ve biz 30 kere odasina giriyoruz sürekli bize seslendigi icin.
Bu 3 aydir böyle, kücügümse zaten uyumayan bi cocuk gündüz toplam 1 saat uyuyor (2 saatte bir 15 dk) e uyumayan cocugada hic bisey yapilmiyor maalesef..

Herseyi gectim, cocuklarim erken yatsa bile babalarini bir dk bile göremicekler.. böyle bi hayat var mi? Bu cocuklarin babaya hic mi ihtiyaci yok? Evlatlarima aciyorum, inanin.

Ben şahsen böyle bir durumda olsam sağlam bir patlama yaşardım. İçimdeki her şeyi söylerdim. Bana kıymet veriyorsa düzelir yok vermiyorsa yapacak bir şey yok

Eşiniz aşırı derecede bencil bir kere !
Nasıl bir tatmindir !bu halde size yardımcı olmadan işe diye çıkıp annesine kahvaltı yapmaya gitmek !!!
Çok çirkin ya !!
Bu çocuklar onun da çocukları yorgunsa yorgun yani,
Keyif yapmanın ne sırası ne zamanı
O çocukların babalarınada ihtiyacı var sizin eşinize ihtiyacınız var.
Doğru bulmadım resmen kavga nedenim olabilir bu bencillik hiç çekemem bu tipleri !

Annenize gitmenizi kafa dinlemenizi öneririm
Orada farklı ses ve insanlar var en azından
4 duvar arasına sıkışmaktan çok çok iyidir.
Annenizde kalma fikri rahatsız ediyorsa kendisine çeki düzen versin

Aksine, ilkinin biraz daha gec olmasini istedim ama o hemen yapmayi cok istedi.ikincisine spiral+ geri cekilmeyle hamile kaldim.bizim icin cok büyük sürpriz oldu.ben de hazır degildim ama aldıramazdımda.. yani o nekadar ßok yaşadiysa ben de en az onun kadar şaşırdım.2 senede 2 sezeryan dogum yaptim

Bu durumda ikinci bebek ikiniz için de plansızdı.
Acaba o yüzden alışamamış olabilir mi diye düşündüm ben.

26 aylık olan anneannesinde falan kalır mı mesela ?
1-2 gün çocuk içinde değişiklik olur , sizin içinde.
Ama şunu unutmayın iki tane pırlanta var elinizde.
Onları düşünün en kötü en bunaldığınız zamanlarda mutlu olma sebebiniz
eşiniz bencil, kendini düşünen birine benziyor anlattıklarınızdan yola çıkarak.
O evlatların tek senin değil ikinizin.
İnsan onları özlemez mi? Oynamaz mı?
Allah hidayet versin ,ama sakince derdinizi anlatın, belki istediği beklediği birşey vardır. Önce siz onu konuşturun sonra siz dökün içinizdekileri

Kıyamam :KK43: benzer durum benim de. Kızım 18 aylık dıger kızımda 3 aylık. Eşim yardımcı olmuyor daralıyorum cok üzülüyorum.

Bence yavrularını 9;30 da uyut. Bıraz esine zaman ayır o sekılde eve bağlamaya calıs.suslen falan, eve geldıgınde cilve falan yap.o sekılde bıraz kendını ozel hissetsin. Cocuklarini gunduz nasıl uyutuyorsun kacta uyanıyorlar

Ayrılmayı aklından cıkar derım.eşini eve bağlamaya calıs.benım gıbı olsan napardın. Ben yurt dışındayım evdeyım hep.ıkı yavrum var ustte yazdım. Daha once ayrılmayı dusundum ama ınan ayrılmak hıc olmuyor. Eşini eve bağlamaya bak.yavrularınla sen oyna, eglenın.evin içinde oyun bul ınan senın zorunda bu 3'4 ay sonra hersey cok guzel olur. Kucuk yavruna anlar bıraz sonra ıkı arkadaşın olur babalar anneler gıbı degıl.o yuzden sen bıraz daha esine zaman ayırmaya bak

Peş peşe çocuk büyütmek çok zor çok. Benim çocuklarımın arasında 16 ay var ve eşim büyürlerken emzirmek dışında her şeylerine yardım etmiştir. Buna rağmen bunalırdım,sıkılırdım,yetemezdim.

Şimdi çok zorlanıyorsun ama inan gün geçtikçe daha rahat edeceksin. 2.nin gelişiyle büyüğün uyku düzeni falan uçup gitmişti bizde de. Zombi gibi geziyordum artık.

Erkeklerin bazı şeyleri kendisinin anlamasını bekleme. Ne işin var annende kahvaltıda diye çemkir gerekirse. Ufak bir patlama her şeyi çözebilir belki ama iş Oraya gelmeden düzelse keşke.

X