Eşimin hediye almaması normal mi?

Fazla sessizsiniz sanırım.esiniz deyince hadi ekmek yap diye sizde kırıcı olmadan ama kociş çok yoruluyorum kendime hiç vakit ayiramiyorum gibi birşeyler diyebilirsiniz .senin markete gitmek canım istemiyorsa ben gidebilirim gibi gibi .

Sessizim biraz. Bazen diyorum canim istemiyor diyorum marketten aliriz diyorum. Cok israrci oluyor o zaman bn yapayim diyor. Kıllı kollarıyla yogurmasin diye yine ben yoğuruyorum o da un döküyor :KK43: firinci gibi hissediyorum kendimi

Çünkü Eşine normal geliyordur hediye almamak ailesi nasılsa oda öyledir çünkü erkekler evlilik denilince kendi anne babasını baz alır onların ideal olarak düşünür.
Bende kendi doğum günüm gelmeden çeyrek altınlı bileklik istedim bir ay önceden başladım eğer istemesem bir kuru pasta bir geçerdi.

Evlendik evleneli hiç hediye almadı. (Yaklaşık 2 senedir) Meyve tabağı hazırlar, cogu zaman yemeklere yardim eder ama özel günleri hep unutur. Yildonumumuzde dışarıda yiyelim diye çıktık hadi evde yiyelim dedi. Gezdik yorulduk eve geldik yorgun yorgun bi de yemek yaptim kendisi cok yorulmuş yatti. Ben de sinirden yaptım yoksa yapmazdım. Sinirimi yemek yaparak çıkardım. Başkalarına hediye alıyor ama bana almıyor. Başkaları icin bunu sever şunu sever diyor hemen o an hediye alıyor. Bu konuyu konuşunca sana zaten alıyoruz her seyi diyor anlamıyor. Kendime aldığım kiyafetleri bile hediyeden sayıyor. Cok sinir oluyorum soğuyorum kendisinden. Sizin eşleriniz nasıl? Bu adam normal mi?
Bende 3 yıllık evliyim toplasan özel günde 3 kere falan hediye almıştır oda ben bi kaç gün önceden hatırlatırım öyle 🤣 çiçek desen 2 kere aldı ilk baslarda yapacak bise yok benim ki öküz dedim kabullendim😅 ama başkasına alması sıkıntı büyük sıkıntı çıkarırım valla bence sende konuş sana almıyosa başkasınada almasın o zman🤭

Çünkü Eşine normal geliyordur hediye almamak ailesi nasılsa oda öyledir çünkü erkekler evlilik denilince kendi anne babasını baz alır onların ideal olarak düşünür.
Bende kendi doğum günüm gelmeden çeyrek altınlı bileklik istedim bir ay önceden başladım eğer istemesem bir kuru pasta bir geçerdi.

Ailesi nasil bilmiyorum çok vakit geçirmedim bir kez geldiler bize. Babasinin tutumlu olduğunu farkettim. Bir de ailecek market raflarinin fiyatlarina cok bakiyorlar. Bizimkiler bakmazlardi zaten peynir alacaksan hepsi ortalama olarak aynı fiyat. 1 tl düşük fiyatlisini market market gezip arıyorlar. Esim de ayni o konuda. Hediye konusunu bilmiyorum arkadaslarina alıyor. Bir bana almıyor

Başkalarini bilemem de benim eşim her bayramda alir. Hem hediyesini aliyor, hem disari cikariyor.
Adam disarda yemek yemegi hediyeden sayiyor galiba. Kusura bakmayin ama eşinize sinir oldum. Dogum gununde ac ac hem disarda gezdirecek saatlerce, hem de yemek bile almayacak. Eşiniz size karşi cimri mi acaba?
Esinizle konusmuşsunuz belli ki, bir daha konusun, sık-sık konusun.Ne zaman anlayacak o zaman da birakirsiniz derdinizi anlatmayi

Bende 3 yıllık evliyim toplasan özel günde 3 kere falan hediye almıştır oda ben bi kaç gün önceden hatırlatırım öyle 🤣 çiçek desen 2 kere aldı ilk baslarda yapacak bise yok benim ki öküz dedim kabullendim😅 ama başkasına alması sıkıntı büyük sıkıntı çıkarırım valla bence sende konuş sana almıyosa başkasınada almasın o zman🤭

Konuştum. Benimki de 2 senede 0 hediye 0 cicek. Dal bile koparip getirmedi. Guzel soz de yok

Bizde de kimseye almaz bir tek bana alır :KK70: ama o da bir doğum günümde, yıldonumu falan onemli görmüyor o da bana önemli geliyor ama hediye anlamında degil sadece anlamlı geliyor bir cicek alabilir mesela

Başkalarini bilemem de benim eşim her bayramda alir. Hem hediyesini aliyor, hem disari cikariyor.
Adam disarda yemek yemegi hediyeden sayiyor galiba. Kusura bakmayin ama eşinize sinir oldum. Dogum gununde ac ac hem disarda gezdirecek saatlerce, hem de yemek bile almayacak. Eşiniz size karşi cimri mi acaba?
Esinizle konusmuşsunuz belli ki, bir daha konusun, sık-sık konusun.Ne zaman anlayacak o zaman da birakirsiniz derdinizi anlatmayi

Evet bana karşı cok cimri. Kendi kenara 3000 tl ayırır. Bu ay paramiz bitti der. Elimde olan 200 tl yi benden ister.Tamam birikim yapasın yapmasın demiyorum ama birikim o ay artandan yapılır. Biraz para biriktirip kendime şal almıştım. Olay çıkarttı vay efendim paramiz yokmus nasil alırmışım. Bilmiyor muymusum durumumuzu. Ben de ona elimde 200 tl param kaldi demistim 2 gun öncesinde." O 200 tl ile aldim sanip olay çıkartmış. Ayrica param olduğunu bilse kizmazmış." Elimden almasin diye şu kadar param var demiyorum. Az az kenara atıp kendime bir seyler alırım diye biriktiriyorum.

Evet bana karşı cok cimri. Kendi kenara 3000 tl ayırır. Bu ay paramiz bitti der. Elimde olan 200 tl yi benden ister.Tamam birikim yapasın yapmasın demiyorum ama birikim o ay artandan yapılır. Biraz para biriktirip kendime şal almıştım. Olay çıkarttı vay efendim paramiz yokmus nasil alırmışım. Bilmiyor muymusum durumumuzu. Ben de ona elimde 200 tl param kaldi demistim 2 gun öncesinde." O 200 tl ile aldim sanip olay çıkartmış. Ayrica param olduğunu bilse kizmazmış." Elimden almasin diye şu kadar param var demiyorum. Az az kenara atıp kendime bir seyler alırım diye biriktiriyorum.
Yuhhhh, cekilecek hayat degil. Boyle cimri biriyle hayat surulmez malesef. Adam tam bir öküz. Okurken sinir oldum.

Evlendik evleneli hiç hediye almadı. (Yaklaşık 2 senedir) Meyve tabağı hazırlar, cogu zaman yemeklere yardim eder ama özel günleri hep unutur. Yildonumumuzde dışarıda yiyelim diye çıktık hadi evde yiyelim dedi. Gezdik yorulduk eve geldik yorgun yorgun bi de yemek yaptim kendisi cok yorulmuş yatti. Ben de sinirden yaptım yoksa yapmazdım. Sinirimi yemek yaparak çıkardım. Başkalarına hediye alıyor ama bana almıyor. Başkaları icin bunu sever şunu sever diyor hemen o an hediye alıyor. Bu konuyu konuşunca sana zaten alıyoruz her seyi diyor anlamıyor. Kendime aldığım kiyafetleri bile hediyeden sayıyor. Cok sinir oluyorum soğuyorum kendisinden. Sizin eşleriniz nasıl? Bu adam normal mi?
Yani ben kendime alıyorum. Kılık kıyafet seçmez çünkü srçsede beğenmiyorum. Kartı bendedir. İstediğimde beğenip alırım. Amaa eve eli boş gelmez mesela çikolata çoook severim. Her gün ufakta olsa bşrtane alır. Akşamına baklava olsa da yesek desem ertesi gün elinde baklavayla gelir. Bunlarda hediye katogorisinde benim için.

Yuhhhh, cekilecek hayat degil. Boyle cimri biriyle hayat surulmez malesef. Adam tam bir öküz. Okurken sinir oldum.

Ilk zamanlar görmüyordum simdi daha fazla görüyorum. Soğudum sıkıldım guzel yanlarini gormeye çalışıyorum. Bazi davranislari olumlu yönde değişti. Bir insani degistirmeye calismak cok yorucu ve mantiksiz biliyorum.

12 yıllık evliyim. Benimki de hediye almaz. O gün öper kutlar beni. Akşam pasta alır ki genelde sorar alayım mı diye. Çünkü yaş pasta çok nadir yerim. Çünkü kremsanti vs ağzıma sürmem. İyi bir pasta ise al derim. Ya da hafta sonuna denk gelirse yemeğe götürür.

Hediye konusuna gelince zevklerimiz çok farklı. O yüzden çarşıya çık ne istiyorsan benden sana olsun der. Mont, ayakkabı, takı vs kendim alırım o da öder.

Tabi hediye paketi açmayı bende isterdim ama onun zevkini düşününce kesin değiştirmek zorunda kalacağımi da bilirim.

Yani bizimki de pek romantik değil. Ama biz alıştık.

Ben de ona hediye almam hiç. Çünkü giysi, ayakkabı vs çok düşünür seçer öyle alır. Dedim ya zevklerimiz farklı.

Ilk zamanlar görmüyordum simdi daha fazla görüyorum. Soğudum sıkıldım guzel yanlarini gormeye çalışıyorum. Bazi davranislari olumlu yönde değişti. Bir insani degistirmeye calismak cok yorucu ve mantiksiz biliyorum.
Cimri insan degismez. ALLAH sabr versin. İsiniz cok zor malesef.
Sevgiliyken de boylemiydi?

Ben bu aralar çok soğudum eşimden. Beklentilerim yüksek çünkü adam bana karsi cimrilik yapıyor. O cimrilik yaptikca ben uzerine gidiyorum. Kenara para ayırmış benden para istiyor. Onun ayırdığı para 3bin benim elimdeki 200tl. Guzel söz desen o da yok :KK43:
Eşiniz gercek bir cimri gerçekten üzüldüm sizin adınıza. Hayır ne demek kendisi kenarda o kadar biriktirip o paraya dokunmamak üstüne sizin 200 liranizi istemek. Baya sinir oldum yerden göğe haklısınız.
O zman ne yapacaksıniz sürekli üstüne gideceksiniz sizi anlayana kadar . Böyle olmaz hayır adam da güzel söz de yok bari onu yapsa neyse diyeceğim Allah yardımcınız olsun .

X