Poğaçalar Eşimin Nöbet Poğaçaları (Pastane Poğaçası)

aysen_34 allah senden razı olsun. haftasonu oğlumun doğumgünü için yaptım poğaçalarını ve kapanın elinde kaldı herkes bayıldı. ellerine emeğine sağlık. çokkkk teşekkür ederim sana kocaman öpüyorum.:KK9::KK9::KK34:

Aysen_34 Senden Allah razı olsun Gerçekten yaptıklarını burda kendi Topic'iğinde yaz paylaş Teşekkür

ay canım benim allah sendende razı olsun ne demek
benim açtığım konulara bak orda tarfilerim var canım :KK16:
aysen_34 allah senden razı olsun. haftasonu oğlumun doğumgünü için yaptım poğaçalarını ve kapanın elinde kaldı herkes bayıldı. ellerine emeğine sağlık. çokkkk teşekkür ederim sana kocaman öpüyorum.:KK9::KK9::KK34:

ay ne güzel dualar alıyorum
afiyet olsun canım
bende öpüyorum oğluşunuda senide :KK16:

canım merhaba bende bu tarfi denedim ilk yaptığımda yumuşacıktı....sabah tadı güzeldi...ama sertti ben geceden yapıp ertesi gün yemek içi istiyorum..acaba yanlış bişeymi yaptım???*sabah sizinkiler nasıl???

canım fırının sıcağında neyi bekletirsen beklet kurutur
diğer tepsi normalmiş zaten
fırından çıkarınca biraz tezgah üstüne koyup soğut sonra onları kapaklı bi kaba al ki daha yumuşak kalsınlar

hafta sonu misafirlerime yaptım tek kelimeyle süperdi pek beceremezdim normalde bunu yaptım favori tarifim oldu çok teşekkürler

instant mayayı sıvı karışıma döküpmü çırpıyoruz önce yoksa sadece unla harmanlayıp, unla beraber mi sıvı karışıma koyuyoruz:26::26:

bi de benimkiler sizinkiler gibi yuvarlak formunu koruyamadı,:KK53: çatladı, neden olabilr,:26: pek anlamıyorum ya hamur işinden:44:

instant mayayı sıvı karışıma döküpmü çırpıyoruz önce yoksa sadece unla harmanlayıp, unla beraber mi sıvı karışıma koyuyoruz:26::26:

bi de benimkiler sizinkiler gibi yuvarlak formunu koruyamadı,:KK53: çatladı, neden olabilr,:26: pek anlamıyorum ya hamur işinden:44:

una karıştırıyoruz canım mayayı :KK42:

ceviz büyüklüğünde parçalar alıp top gibi yaparsan olur
yuvarladıktan sonra bastırma :KK34:

Annemim mayalı poğaçalarına çok benziyo, özellikle de şekli ama malzeme olarak biraz farklı, annem süt koymaz. Deneyeceğiz çok teşekkürler :)

Birde ağızda dağılan kurabiye arıyorum okuyorum bakıyorum ama denenmişler olursa iyi oluyor.

Ben bu siteden kremşantili kurabiye tarifini alıp denemiştim harika olmuştu. Malzemesi de çok az hem. Aldığım 2. tarif de bu poğaça zaten en kısa zamanda deneyeceğim diğer tarifleri de alacağım.

sizin esimin nobet pogacalari oldu sebnemin pogacalari :))) burada kime yaptiysam ayila bayila yedi ve hemen herkez tarifini istedi. ayni pastahane pogacasi gibi oluyor ya eh bizde hasret kalmisiz o lezzete ya bu tarifte yuzde yuz yakaladik o lezzeti. uzun bir aradan sonra bilassa tekrar size tesekkur etmek istedim...

Ben bu siteden kremşantili kurabiye tarifini alıp denemiştim harika olmuştu. Malzemesi de çok az hem. Aldığım 2. tarif de bu poğaça zaten en kısa zamanda deneyeceğim diğer tarifleri de alacağım.

Sağol canım.Ramazandan sonra yaparım artık.Böyle güzel denenmiş tarifleri birbirimizle paylaşınca sonuçlar muhteşem oluyor.

Aysen_ 34 canım ;Nöbet poğaçalarından Konya da oturan Annemin misafirlerine,Antalyadaki kardeşimin doğum gününde yaptım.Tarif sahibine minnet duygularını belirttiler.Kulaklarını çınlattık.Benim de senin o güzel tariflerini yaptığım için ellerine sağlık dediler.

X