Poğaçalar Eşimin Nöbet Poğaçaları (Pastane Poğaçası)

dunden beri esimin agzinda sakiz olan cumle. 'hani su en son yaptigin gece 12 pogacasi vardiya yapsanda yesek artik ' :KK60: bugun yaptim gene cok guzel oldular.

kizlar hic korkmayin hemen deneyin benim gibi beceriksiz yaparsa siz hayli hayli yaparsiniz canim..hem cok lezzetli hemde pofuduk varmi otesi yahuu... bide tam olcu olsa isim dahada kolaylasicak ama ustamiz ser veriyo sir vermiyo :26:

Ellerinize sağlık.
sağol canım :KK16:
dunden beri esimin agzinda sakiz olan cumle. 'hani su en son yaptigin gece 12 pogacasi vardiya yapsanda yesek artik ' :KK60: bugun yaptim gene cok guzel oldular.

kizlar hic korkmayin hemen deneyin benim gibi beceriksiz yaparsa siz hayli hayli yaparsiniz canim..hem cok lezzetli hemde pofuduk varmi otesi yahuu... bide tam olcu olsa isim dahada kolaylasicak ama ustamiz ser veriyo sir vermiyo :26:

:KK1::KK1:
tam ölçü aslında sadece un konusu var onuda vericem nasipse ama bayadır yapmıyorum kilo alımından dolayı :KK53:

afiyet olsun :KK16:

ya aysencik.hatırlamassın gerçide ben yapmıştım bu tarifi 3 kere falan.Süper olmuştu.Hatta yiyen tarif isityordu benden.Ya şimdi yapamıyorum.Önce pofuduk oluyordu şimdi ise sertleşiyor fırından çıktıktan bi yarım saat sonra falan.Nazarmı değdiler ne oldu anlamadım ya.Bide acaba yarım su barğı sıvı yağ,yarım su bardağıda zeytinyağıda katıyordum.Acaba ondanmı olmuyorki şimdi.Hoş yapacak birşeyinde yok ta :)acaba seninde öle birşey başına geldimi.

a aysencik.hatırlamassın gerçide ben yapmıştım bu tarifi 3 kere falan.Süper olmuştu.Hatta yiyen tarif isityordu benden.Ya şimdi yapamıyorum.Önce pofuduk oluyordu şimdi ise sertleşiyor fırından çıktıktan bi yarım saat sonra falan.Nazarmı değdiler ne oldu anlamadım ya.Bide acaba yarım su barğı sıvı yağ,yarım su bardağıda zeytinyağıda katıyordum.Acaba ondanmı olmuyorki şimdi.Hoş yapacak birşeyinde yok ta :)acaba seninde öle birşey başına geldimi.

hemen nedne öyle olduğuna dair fikirlerimi sunayım :)
ununu birden koymuş olabilirsin
sütü yeterince sıcak olmayabilir
ununu çok koymuş olabilirsin sert hamur pofuduk olmaz
hamurun güzel mayalanmamış olabilir
yağ konusunda ben hep sıvı yağ koyuyorum 1 brdk mısır özü kullanıyorum

benim başıma ikinci yaptığımda gelmişti sonrası çok şkr bi sorun olmadı :KK16:

hemen nedne öyle olduğuna dair fikirlerimi sunayım :)
ununu birden koymuş olabilirsin
sütü yeterince sıcak olmayabilir
ununu çok koymuş olabilirsin sert hamur pofuduk olmaz
hamurun güzel mayalanmamış olabilir
yağ konusunda ben hep sıvı yağ koyuyorum 1 brdk mısır özü kullanıyorum

benim başıma ikinci yaptığımda gelmişti sonrası çok şkr bi sorun olmadı :KK16:

hım.Belki sütün sıcaklığı konusu doğru olabilir.Ama unu yavaş yaavaş katıyorum kolum kopuyor diyebilirim yoğururken:)yağdan değil demekki.Süte dikkat edecem birdaha.Demekki geliyormuş başa yani:)sağol canım.Yoksa mükemmel oluyordu hep.Hiç sorun yaşamamıştım çünki.

ayyyy canım tarifin için teşekkürlerr..
ben de yaptım manyak güzel oldu.
pamuk kadar yumuşak ve dedikleri gibi pastane poğacası gibi.

hatta resmini de eklicemmm...
ellerine sağlık $DSC03712.jpg

yalnız benimkilerin şekilleri biraz dağınık oldu.
ama ben en iyilerini seçtim:)))))

ama tam yaparken tatlı kaşığı demişsin ya
kararsız kaldım tatlı kaşığı şeker kaşığı mı?
çay kaşığı değil di mi???
amannnn gene de çoooookkk enfessss oldu
tam iki tepsi çıktı....

ayyyy canım tarifin için teşekkürlerr..
ben de yaptım manyak güzel oldu.
pamuk kadar yumuşak ve dedikleri gibi pastane poğacası gibi.

hatta resmini de eklicemmm...
ellerine sağlıkEki Görüntüle 164565
süper görünüyo canım :KK9::KK9:
eline sağlık rica ederim :KK16:

yalnız benimkilerin şekilleri biraz dağınık oldu.
ama ben en iyilerini seçtim:)))))

ama tam yaparken tatlı kaşığı demişsin ya
kararsız kaldım tatlı kaşığı şeker kaşığı mı?
çay kaşığı değil di mi???
amannnn gene de çoooookkk enfessss oldu
tam iki tepsi çıktı....
tatlı kaşığı canım :KK34:
evet 35 40 arası çıkıyo her zmaan bende :KK56:

Bende denedim.
Öncelikle eline sağlık çok güzel tarif olmuş.
Bende bir kaç şey ekleyeyim. Ben 2 tatlı kaşığı tuz koydum şekerli tat olmasın diye. Ayrıca kullanılan yağda çok önemli benimkinde yağ kokusunu alabildiğim için bir dahakine daha az koyacağım veya ayçiçek kullanacağım. Onun dışında bu ölçüye 1 kilodan fazla un gidiyor. Ve arkadaşın fotolarında gözüktüğü gibi 2 tepsi oluyor. Mini fırını olanlar için ölçüleri yarım olarak kullanmalarını tavsiye ederim. 30 dak civarında pişme süresi var belki daha bile azdır. Cam tepsi kullanmayın altları bu sürede tam pişmemiş oluyor. çok güzel kabarıyor ve tadıda mükenmel. Şöyleki gece yaptım sabah kahvaltıda yeriz diye birinci tepsi bitti, ikincide yarıya geldik sabaha bişiy kalmadı:KK56:

Son düzenleme:
valla tarifi paylaşan arkadaşım sana hamile halimle kaç kez Allah razı olsun paylaştığı için dediğimi hatırlamıyorum bile yaptım şu an yiyorum bile...NEFİSSS oldu ..tekrar tekrar sağol.. :KK71::KK71::KK71:

hem kolay hem lezzetli. bende paylaşayım yarım ölçü yaptımbi tepsiye 20 tane çıktı,yağ sıvıyağ yoktu zeytinyağımı kullandım gayet de güzel oldu. çabuk pişiyo evet benimki 20 dk. da filan pişti

bu tarifi veren arkadaşıma çok çok teşekkür ediyorum dün gecenin 4ünde yaptım nöbetten çıkan eşim çok beğendi gecenin bu saatinde bile yiyorum yaparken pek umudum yoktu çünki hangi tarifi yaptıysam poğaça türünde pek başarılı olamamıştım kabarırlardı tadı tuzu yerinde olmazdı bu tarifte ise hem kabardı hemde tadı mükemmel oldu eline koluna sağlık.:KK49::KK71:

Bende denedim.
Öncelikle eline sağlık çok güzel tarif olmuş.
Bende bir kaç şey ekleyeyim. Ben 2 tatlı kaşığı tuz koydum şekerli tat olmasın diye. Ayrıca kullanılan yağda çok önemli benimkinde yağ kokusunu alabildiğim için bir dahakine daha az koyacağım veya ayçiçek kullanacağım. Onun dışında bu ölçüye 1 kilodan fazla un gidiyor. Ve arkadaşın fotolarında gözüktüğü gibi 2 tepsi oluyor. Mini fırını olanlar için ölçüleri yarım olarak kullanmalarını tavsiye ederim. 30 dak civarında pişme süresi var belki daha bile azdır. Cam tepsi kullanmayın altları bu sürede tam pişmemiş oluyor. çok güzel kabarıyor ve tadıda mükenmel. Şöyleki gece yaptım sabah kahvaltıda yeriz diye birinci tepsi bitti, ikincide yarıya geldik sabaha bişiy kalmadı:KK56:
bende yağ kokusunu fazlaca alırım herşeyden bu yüzden mısırözü yağ kullanırım.şeker ve tuz konusu ağız tadına göre değişiyo tabi :)
afiyet olsun

valla tarifi paylaşan arkadaşım sana hamile halimle kaç kez Allah razı olsun paylaştığı için dediğimi hatırlamıyorum bile yaptım şu an yiyorum bile...NEFİSSS oldu ..tekrar tekrar sağol.. :KK71::KK71::KK71:
ayy canım benim çokk mutlu oldum hamile insanın duasını aldığıma banada dua et bir an önce hamiş kalayım diye :)
afiyet bal şifa olsun :KK16::KK16:

hem kolay hem lezzetli. bende paylaşayım yarım ölçü yaptımbi tepsiye 20 tane çıktı,yağ sıvıyağ yoktu zeytinyağımı kullandım gayet de güzel oldu. çabuk pişiyo evet benimki 20 dk. da filan pişti

bu tarifi veren arkadaşıma çok çok teşekkür ediyorum dün gecenin 4ünde yaptım nöbetten çıkan eşim çok beğendi gecenin bu saatinde bile yiyorum yaparken pek umudum yoktu çünki hangi tarifi yaptıysam poğaça türünde pek başarılı olamamıştım kabarırlardı tadı tuzu yerinde olmazdı bu tarifte ise hem kabardı hemde tadı mükemmel oldu eline koluna sağlık.:KK49::KK71:

rica ederim tatlım
afiyet şeker olsun :KK16::KK16:

sormak istediğim bişey var en başta mayayı hangi malzemelerle karıştırıyoruz ve ne kadar bekletiyoruz köpürene kadar mı_?birde ayçiçek yağı kullanılınca da aynı şekilde pofidik olurmu,zytinyağı kokmaz mı?

aysen 34 canım inşallah Allah kısa zamanda senin de hayırlısı ile sağlıkla hamile kalmanı nasip etsin diye ediyorum duamı..:nazar:

sormak istediğim bişey var en başta mayayı hangi malzemelerle karıştırıyoruz ve ne kadar bekletiyoruz köpürene kadar mı_?birde ayçiçek yağı kullanılınca da aynı şekilde pofidik olurmu,zytinyağı kokmaz mı?
mayayı una karıştırıyoruz...
kuru maya canım köpürme felan yok
zeytinyağlada olur kokacağını zannetmem :KK34:

aysen 34 canım inşallah Allah kısa zamanda senin de hayırlısı ile sağlıkla hamile kalmanı nasip etsin diye ediyorum duamı..:nazar:

sağol kuzum allah razı olsun sende bir avazda sağlıkla kucağına alırsın inşlh :KK16::KK16::KK16::KK16:

aysen arkadaşım tarifin süperrrrrrrrrrrrr güzel oldu ama evde yaş maya vardı onunla yaptım yinede süper oldu çokkkk teşekkür ederim denemeyenlerede mutlaka deneyin derim ALLAH ne muradın varsa versin ben pek cesaret edemem poğaça yapmaya ama bunu hep yapıcam.

aysen arkadaşım tarifin süperrrrrrrrrrrrr güzel oldu ama evde yaş maya vardı onunla yaptım yinede süper oldu çokkkk teşekkür ederim denemeyenlerede mutlaka deneyin derim ALLAH ne muradın varsa versin ben pek cesaret edemem poğaça yapmaya ama bunu hep yapıcam.

afiyet bal şeker olsun canım :KK16:
rabbim ne güzel dilekler dilemişsen başkalrı için sana 10 katını versin inşlh :KK16::KK16:

X