Eşimin psikolojik rahatsızlığı

Anneme gitsem de beni dışladınız dicek.ben yanlış yaptığımda dışlanan ben oluyorum beni dışladınız diyecek.O kadar ezberledim ki artık.Basımı alıp anneme dahi gitmek suç.Gel ağzıma s*c sonra sen de gel birlikte anneme kafa dinlemeye gidelim dememi bekliyor heralde

Annesi buna zamaninda nasil davranmi biliyormusunuz?

Kimse kimsenin terapisti ya da annesi/bakicisi olmak için evlenmiyor. Ve kimse kimsenin bozuk psikolojisini de cekmek zorunda değil. Diyelim ki cocukluk travmasi var eeee sonuc? Terapi almiyor ilac kullanmiyor durtulerini kontrol etmiyor bagirinca da sizi manipule ediyor oldu canim baska istegi var miymis!
Lütfen kendiniz de terapi desteği alın bebeğiniz küçük, siz de taze annesiniz. Yorulmaniz, yipranmaniz cok normal. Sadece diyebilecegim sey çekmek zorunda hissetmeyin çünkü mecbur değilsiniz.
Kendinize sorun ben bu adami ömür boyu ceker miyim?
Sorun belli çözüm belli ama hem çözüme karşı hem de sorunlar devam ediyor peki bu evlilik sadece sizin sorumlulugunuzdaysa onun vasfı ne?
Yani kendinize bu tür sorular sorun ve ne istediginize karar verin.
Önce kendi sağlığınızı sonra evladinizi dusunmek zorundasınız.
Bu adam ne kadar ebeveynlik yapabilir?
Diyelim ki siz cocugu ona biraktiniz bakar mi? Cocukla ilgili ne tür bir sorumluluk aliyor?
Durtusel insanlar genelde her turlu sorumluluktan kaçıyorlar. Suclu hep başkaları çünkü kendi sorumluluklarini almaktan acizler. Yani siz onun esi degil annesi gibi oluyorsunuz ama siz kocaniza annelik yapmamalisiniz. Bunlari düşünün kendi içinizde en dogru karari verirsiniz diye düşünüyorum

Babası ve üvey annesi tarafından büyütülmüş annesi velayetini babasına vermiş çok küçükken pek sevgiyle de büyümemiş bulunduğu evde

Yani böyle heriflerle cok güzel psikolojik oyunlar oyanabilir de. Ama bence siz hayatinizi kurtarmaya bakin. Siz ayrilmaya karar verince birden aglayip.zirlamaya baslasa da sasirmayin ama

Yok bebeğe karşı çok sakin.Genelde bana uzak.Genel olarak sakin ummadık anlarda dürtü kontrol bozukluğu devrreye giriyor.En güzel gün mahvoluyor güzel bir an mahvoluyor i.Hersey yolunda giderken saçma sapan bir şekilde Hersey mahvoluyor.
Bu nasıl oluyor? Yenidoğan bebeğin saati sağı solu yoktur devamlı ağlar meme ister. Eşiniz gibi biri bu durumda sakin kalamaz. Kendinizi kandırmayın. Çocuk bu sözlü şiddetten payını alacak, aklı ermeye başlayınca da size yapılanı görecek anlayacak. Size bağırıp ona bağırmayınca iyi baba mı oluyor?

Benim kızım 2 aylıkken eşim yanında yüksek sesle hapşırdı. Çocuk öyle korktu ki çığlık çığlığa uyandı. O günü dar ettim ona. Eşiniz ağa - paşa gibi geziyor ortalıkta. Karısına yaptığı eziyet yetmiyor karısının annesinin yanında bağırıyor hatta kardeşini kıskanıyor. Annen kardeşini benden daha çok seviyor diyen adamın durumu ciddidir. Ailesi öyleymiş babası şöyleymiş geçin bunları artık. Size muhtaç, maddi manevi bakımınıza ihtiyacı olan bir bebek var ortada. Böyle evde böyle ortamda ne huzur ne sevgi saygı var. Çocuğunuz da sizinle aynı kaderi mi paylaşsın? Aklım almıyor adam annemin ve bebeğimin yanında devamlı çığlık çığlığa bağıracak hakaretler edecek ben de ama onun şusu busu var diyeceğim. İlaç kullanmak kullanmamak keyfi olmamalı. Ya düzenli doktora gider ilacını alır tedavisini olur ya da defolur gider.

.Eşim merhametli ,iyi kalpli ve çocuk ruhlu bir insan
.Eşim sinirlendiğinde inanılmaz bağırıyor.
Mutsuzluk ve sorun çıkartmaktan keyif alıyor gibi bir yapısı var.Ne desem yıllardır başka anlıyor.Dogruyu söylesem hakaret ettin oluyor günlerce haftalarca uzaklaşıyor.Söylediğim seyleri evirip çevirip sen bana hakaret ettin diyor.dısarıda bir şey olduğunda deli gibi bağırıyor
Hayatındaki her yaşadığı şeyin suçlusu beni görüyor resmen.
Öfkesini kontrol etmekte güçlük çekiyor
Eşin merhametli ya da iyi değil. Sen onun stres topu olmuşsun.

Anneme gitsem de beni dışladınız dicek.ben yanlış yaptığımda dışlanan ben oluyorum beni dışladınız diyecek.O kadar ezberledim ki artık.Basımı alıp anneme dahi gitmek suç.Gel ağzıma s*c sonra sen de gel birlikte anneme kafa dinlemeye gidelim dememi bekliyor heralde

Esiniz asiri yorucu, hep suçlayıcı. Dedigim gibi adamda baska psikolojik sorunlarda var bence

Seni aşırı manipüle ediyor. Farkındasın bunu. İzin verme. Onun çocuklukta yaşadıkları ve travmaları onu bağlar.

Canım bak benım de psikolojik sorunlarım var bağırmak cagırmak bunlar cocugu geriledir bizim eşimle tartışmalarımız oldu bilmiyorum bunların da etkisi oldu mu cocugumda suanda otizm başlangıcı var 2 aylık bebek bak ben simdi ılac kullanıyorum lohusalıgim başlangıcından beri ılac kullanıyorum baktim gecen gün kötüyüm gene psikiyatriden randevu aldım. Esının tedavi olması lazım cocuga gunah saglam bır rest cek

Tanı su dürtü kontrol bozukluğu ilaç tedavisi uygun görüldü uzun bir zaman kullandı ancak son zamanlarda kendisini mal gibi hissettiğini söyleyerek başka bir prsikiyatriye gidip ilacı bıraktı
ya terapiye başlar ve yeniden kimyasını düzenleyecek ilaçlara başlar ya da sen artık onun yanında olmazsın. Blöfsüzce bir defa net bunu söyle ve düşünmesi için onu bırakıp ailene git kafanı dinle biraz.
Çocuk büyüdükçe atakları krizleri istekleri… ya kendisini kontrol etmezse? O bağırmalar yüksek sesler onu senin karnındayken de etkiledi, senin hamileliğini lohusalığjnı mahvetmiş yine çocuğu etkiledi. Fakat bundan sonra fiziksel olarak zarar verirse ne olacak?
Şimdilik sabrın var sanıyorsun bebek büyüdükçe ona ancak yetecek. Sen de cinnet geçirebilirsin. Ailene de yazık.

böyle delileri baba yapıyorsunuz ve bu psikolojisi bozuk insanlar katlanarak çoğalıyor. size ve bebeğinize yazık değil mi? iki kizim var onların eşleri tarafından böyle muamele görmeleri demek bir anne için ne büyük yıkım. biz evlatlarımızı pamuklara sararken elin deli oğlu benim kızımı incitecek. anneniz, babanız varsa kardeş veya büyükleriniz bilse ya da biliyorsa kimbilir nasıl üzülüyorlardir. ilaç kullanınca mallasiyormus demek? normal içmeyince de mal belliki. lütfen kusuruma bakmayın ama tertemiz kızlarımızın kötü birilerine denk gelip de güzelim hayatlarının zindan olması beni çok üzüyor. lütfen 2.çocuğunuz olmadan bu adamı hayatınızdan çıkarın. biliyorum söylemesi çok kolay. size sabır ve güzellikler diliyorum

Kendisi iş veren yoksa bir yerde anlaşıp çalışması imkansız

Yine de böyle birinin sosyal ilişkileri olmaz gibi geliyor bana. Kendi işi de olsa muhatap olduğu kimse yok mu? Boyle birinin yaninda kimse de calismak istemez zaten, baska iş bulan kaçar devamli.
Aile, arkadaş ortami olmaz boyle? Var mi?

Bosanma ya da ilaclarina devam etmeden eve gelememesi gibi bir karariniz olursa, icten icten esinizden cok buyuk tepki goreceginizden ve agir sekilde suclanacaginizdan korkuyorsunuz.

Bu korku,endise haline sizi sokan kisi o iyiniyetlidir dediginiz manipulatif esiniz.Cok bastirmis sizi. Bu davranislarinin ne aciklamasi olursa olsun, eger bir yetiskinse,kocaysa, babaysa kendisi problemini halletmek zorunda.

4 yil sonra cocuk sahibi olmussunuz. Annesinin babasinin da cesitli psikolojik rahatsizliklari varken, esiniz ilacli ya da ilacsiz bu haldeyken ne cesaret bebek sahibi olmaya karar verdiniz?!!

O zaman icin dogru karari vermemissiniz ama bence simdi vermelisiniz, sirf kendiniz icin degil, size emanet bebeginiz icin.

X