Eşimin psikolojik sorunlari mi var?

suzn

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2009
3.061
5.083
39
mrb doktor hanim. öncelikle sunu söylemek istiyrm ben esimle 3,5 yildir evliyim. bi 4yilda flört dönemimiz oldu. ben avusturyada yasiyorum burda dogup büyüdüm esimi türkiyeden getirdim önce ben türkiyeye gitmistim orda denedim ama olmadi esimin tayini cikmamisti ve sonra avusturyaya yerlestik. bu arada onun akli hep türkiyede kaldi burda dil sorunu var ve pekte buraya alismaya gönlü yok ama ben bunlari psikolojik diyorum ama bunlari en iyi siz bilirsiniz. neyse yilbasindan önce esim gece isten geldi bende dedim ki ona "issizlik parasi aliyodum ya canim artik o parayi almicam o para kesilicek senin maasin yeterliymis" dedim. oda demezmi "ben senin o parayi aldigini bile yeni ögrendim bilmiyodum ben daha az aliyosun saniyodum ". neyse ben sinirlendim cünkü herseyi söylüyorum yalandan cok korkarim ve asla böyle basit biseylerde yalani sevmem söylememde neyse bana dedi "sen o parayi naptin? " "mutfak masraflarini onunla yaptim" dedim gercektende esimin maasi ev kira falan bunlara anca yetiyor sonra ee hepsinimi dedi bende yok biraz kaliyodu onuda kenara koyuyodum dedim oda kizdi bana onun haberi yokmus ben para kenara koyuyomusum ama bende esimin yakinda dogum günü var ona o parayla istedigi biseyin ön ödemesini yapicaktim. ayrilalim dedi bende oh ne güzel kücük bi sebepte hemen ayrilalim diyosun dedim.inanmiyrm güvenmiyrm dedi bana, uyduruyomusum. ona yapmacik geliyomusum artik herseyim ona patiyomus. sonra doktor hanim bu bikac gün küstü bana ve yatagini bile ayirdi neyse sonra düsünücem dedi. bende senin degil benim düsünmem gerek sen esine inanmiyosun beni yalanci yaptin dedim. neyse aradan gene 2gün gecti ee naptin düsündünmü dedim ve esim kalkip valize bikac biseyler koyup cekip gitmezmi. sonra ögrendim arkadasinda kalmis isarkadasina. (erkek) neyse aradan bi bucuk hafta sonra msj cekti eve gel konusalim diye. gittim evimize artik iste ayrilmak istedigini söyledi bu arada zaten ben önceden o evde kaldigi arkadasindan duymustum ailesini aramis onlara gelebilirim demis ama ablasinin borcu oldugu icin ablasina para gönderdigi icin o zor durumda kalmasin diyede gidemiyomus. neyse bunun ailesi ona türkiyeden is bile bakmaya baslamislar. bu arada giderken arabamizi ve laptopumuzu falan götürdü götürsün esimi kaybettikten sonra mali mülkü ben napayim. bana geldigindede sunu teklif ettim: sen bu evde kal ben annemlere gideyim dedim biraz daha düsün dedim! o kaldi evimizde ben annemlere gittim. bikac gündür annemlerdeyim bakalim ondan haber bekliyrm. ama doktor hanim sunu farkettim 2 defa agladi baya bunalimda sarildim elini tuttum öptüm yapma böyle ben yanindaym sana destek olucagim niye böyle yapiyosun gel bi doktora götüreyim yada evlilik danismanina gidelim dedim. yok dedi nsl ikna edebilirim sizce? baya sinirli falan yani hic durumu iyi degil biliyomusun ben ölmeyi bile düsündüm dedi yani cok korktum. bu arada bide bosanmayi konusuyo iste zorluk cikarmicakmisim nafaka isteme vicdanin varsa bi süre burda kalmayi düsünüyrm türkiyeden is bulana kadar, kendime ev falan tutmayi düsünüyrm iste param yok falan filan dedi. araba bende kalsin iste hangisini istiyosun laptopumu arabayimi falan filan sordu bende ben en degerli varligimi kaybettikten sonra bunlari konusmak bana cok sacma geliyo dedim ben napayim bunlari dedim. söz ver nafaka istemicegine falan dedi yani anliyacaginiz doktor hanim ne dedigini ne istediginide bilmiyor. ben sen beni sevmiyomusun dedim evet seviyorum dedi ama senin daha fazla aci cekmeni istemiyrm dedi sen benden biseyler bekliyosun ama ben yapamiyrm dedi, görmüyomusun disarda elini bile tutamiyrm icimden gelmiyor dedi. mutsuzmus bende mutsuzmusum bende yo bana benim sevgim yetiyo dedim. o ic dünyasinda mutsuz doktor hanim kendiyle barisik degil sürekli akli baska yerlerde konusurken bile sanki o hayal dünyasinda baska seyler düsünüyo, yada yasiyo. olmadik seyleri kafasinda büyütmüs, bana sen cok iyisin ama aileni dinliyosun dedi ailem cok karisiyomus. karisiyo dedigide annem dügünden sonra altinlari kayinvalideme sordu napalim diye oda iyi tamam bilezik yapin dedi ve annem altinlari kendi evinde tutuyodu hirsizliktan dolayi esimde bunu biliyodu. ama bu okadar dolmus ki daha eskileri bile kafasindan atamiyor diyorki ben daha kac altinimin oldugunu bile bilmiyorum yani böyle bisey olamaz ya biz calmisiz calma falan yok herseyi kendi inanmak istedigi gibi inaniyor. altinlar bankamda ve anahtarda evimizde.hani bana diyo ya daha fazla mutsuz olma diye bende sen beni birakirsan asil ozaman ben mutsuz olurum dedim. nlur simdiye kadar hep ben adim attim emek verdim cabaldim dedim. nlur bikerede vicdanin varsa sen bi adim at ama o adimin icin biseyler yap dedim yani biraz ilgi göster bana ya mutluluk nedir ki dedim herkes mutlulugu kendi yaratir. bakalim yapicakmi doktor hanim bilmiyorum ama ben onu cok seviyorum. bundanda hic gocunmuyorum evet beni cok yari yolda birakti hic beni düsünmeden ama bence psikolojik siz ne diyosunuz bu duruma? anlat anlat bitmiyoki bana diyoki ayrilirsak gene arkadas kalmayi isterim sana yardim ederim konusuruz falan filan ama ben onu severken nsl arkadas kalicaz. seviyorum diyo ama sogumus yani bu celiski degilmi sizce, sizce olmayan seyleremi inanmak istiyo bana inanmiyo...inanmamak isinemi geliyor yoksa sizce böyle bahanemi ariyor?

Suzn, eşinizi tanımadan sizin anlattıklarınızla duruma ve eşinize - siz de takdir edersiniz ki - teşhis koyamam.
Yazdıklarınızdan ilişkiye ve hayata sizin farklı, eşinizin farklı baktığını anlamak mümkün.
Madem eşiniz bir psikologa gitmiyor, o zaman öncelikle siz gidin. Psikolog zaten eşinizi de görmek isteyecektir.

tesekkür ederim. gitmeyi düsünüyorum zaten en kisa zamanda gidicem.

X