Eşimin sevgisi gerçekmiydi

Kaplagrisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2017
147
77
Selamlar🙋‍♀️
Ben 8 yıldır evliyim öncesin de 2 senelik beraberliğimiz vardı.aklimda hep sorular vardi fakat çok sevdiğim için soruların cecabını kendime doğru verdim mi bilemiyorum hala içinden çıkamadım rahatsız eden konuları sizede açmak istedim. Bu evlilik hakkında tarafsız olarak yorumlarınızı merak ediyorum.eşim peşimden çok koştu sonunda bende görüştüm ve aşık oldum.fakat benden önceki uzun ilişkisi vardi eşimi çok sevmiş herkez onlarin ilişkisini biliyormuş evlenecekler gözüyle bakıyormuş ama eşimin ailesi hic istememiş çünki kız zengin ve rahat yetişmiş esimin ailesi geri kafali insanlar eşimde birkac yalanini yakalayinca bırakmış onu. ama kiz heryerde hala beni seviyor diye konuşuyordu.bende içten içe hep hala onu sevdiğini ben sakin ve uyumlu olduğum için beni seçtiğini düşünmekten alı koyamadım kendimi.sorun surda başlıyor evlenince artan ilgisizlik fakat ayrilmaya kalktıgımda ayrilmamak için hep çabalaması ben ailemden böyle gördüm belli edemem falan bende sevdiğim için gidemiyordum ama düşününce hep saf olduğumu düşünüp mahvoldum.esim kahve delisi surekli kahveye gider gezmek.oldumu arladaslariyla durumu çok iyi o yüzden cevrede yalakası da çok ama bana gelince Kaynanamla oturayim ev işi yapayim işe gidip geleyim olay o.kayinvalidem ile altli üstlü oturuyoruz köyde şehirde 2 ev olmasina rağmen benim gözüm onun malında hiç olmadı o yüzden köye dedi köye gelin gittim ama zamanla saf niyetimin kullanıldigini gördüm durumumuz iyi diyorum ama esimin ailesi var yemez bende öyle olayim istiyorlar diğer doğalgazlı evlerimizde kiracılar otururken ben köyde soba yakiyorum çalışıyorum paramı eşim çekiyor üstüme başıma bisey almaya kalksam köyde oturunca ozellikle esimde götürmez herzaman kendine olunca en iyi markalar en pahali eşyalar ben olunca düşünmez çalışsamda benim istediğim olmazdı bana gelince hep birsey cikardı.kayinvalidem isten gelince yorgunda olsam mahalleye gitmek isterdi yanliz gitmesin die benide götürürdü ben patlardım hepsi50 yasinda ben 22iydim cay dökerdim onlara hayir diyemezdim surat yapardi huxursuzluk olmasin die isten gelince mahallelerde gezerdim eşimde kahvede arkadaşlarıyla gülüş cümbüş otururdu. sarildigi öptüğü de oldu kaybetmekten korktuğunuda çok gördüm eşimin beni ama bana karşı bukadar bencil olan biri nasıl beni sevmiş olabilirdi.sen beni sevmiyorsun iyi niyetli gördüğün sakin bulduğun için benimle evlendin ailene uymadığı için sevdiğini bıraktın değilmi dediğimde öyle şey olurmu ben niye sevmedigim biriyle evleneyim sevsem onu alırdım ben kimseyi dinlemezdim diyor beni susturuyordu yillar oldu ben hala eşimin bencilliği ve ilgisizliğinin sebenini düşünüyorum sizce gerçekten sevildim mi ben bencil davranan biri seviyor olabilir mi ayni zamanda söylediği gibi karakter meselesi olabilir mi bu.

Suc sizde. Esinizin ve ailesinin her dedigini kabul etmissiniz bastan.
Bence esiniz ne eski iliskisindeki kadini nede sizi seviyor.
Ailesi onu bencil yetistirmis. Köye tasinmaniz ve maasiniz kocaniza vermeniz büyük hata.

Bundan sonra kendi isteklerinizi dile getirmekten cekinmeyin.

Sevip sevmediğini bilemeyiz sonuçta kimsenin kalbini açıp bakamıyoruz. Şahsen şöyle bir düşüncem var; bir insan bencilse, önce kendi rahatını düşünüyorsa sevgisi bunun önüne geçemiyor. Sevgili de olsa eş de olsa hatta ebeveyn olsa bile bencil bencildir. E siz de köye gelin gitmiş her şeye tamam demişsiniz adam ne diye bunu aşmaya çalışsın. Belki seviyordur ama yeteri kadar değildir sizin gibi her şeyi kabullenen birini kaybedip risk almak istemiyordur. Ve emin olun o çook sevdiği kızla da evlense bir zaman sonra yine bencillik yapardı çünkü karakter bu er geç ortaya çıkar.

Kartınız eşinizde ve bir yere onsuz gidemeyen, istediğini alıp giyemeyen, eşi arkadaşlarıyla kahvede vakit geçirirken kayinvalidesini gönlünü eyleyen haliniz devam ediyor mu hala? Bunlarda eşinizden çok siz suçlu olursunuz kabul ettiğiniz ve hala devam ettiğiniz için.

Eşiniz bencil kesinlikle, seven insan da sevgisini bir şekilde hissettirir. Gösterilmeyen sevginin var olduğuna inanmıyorum açıkçası.

Eşinizle aranızdaki problemleri de eski sevgilisi üzerinden konuşmanız ilk önce kendinize saygısızlık, ondan ayrı değerlendirin yaşadığınız şeyleri.

8 yıl olmuş evleneli neden eşinizin bencilliklerini 8 yıl önceki kişiye bağlıyorsunuz
Hayır tam olarak öyle değil ilgisizliğini sevmiyor oluşuna bağlıyorum diğer kişi zamaninda başkasını severken benimle mi evlendi diye düşünmüştüm onu yazdim sadece şuan o bayanla ilgili bir düşüncem yok inanin dışarıdan kizilacak safliklar var biliyorum ama severken bunlari yasarkem mantikli olamadim gerçeğin yüzüne sertçe çarpılmasıyla yüzleşmek için yazdım buraya sanırım.

Bunu sadece eşinizin isteklerini yapmaktan vazgeçip, hayatı birazda kendiniz için yaşamaya başlayarak anlayabilirsiniz, siz bu hayattan ne bekliyorsunuz, şehirde mi yaşamak istiyorsunuz, istediğinizi almak mı istiyorsunuz , eşinizle kaliteli zaman geçirmek, tatillere mi gitmek istiyorsunuz, bunları bir bir belirleyin, eşinizi çekin karşınıza konuşun, şartlarınızın sunun , bunlar olmazsa bu evliliği devam ettirmeyeceğinizi, böyle mutlu olmadığınızı, tek taraflı fedakarlıkla bu işin devam etmeyeceğini belirtin, eğer sizi seviyorsa kaybetmemek için bence son derece makul olan şartlarınızı kabul eder, yok kabul etmiyorsa düşündüğünüzde haklısınız, o zaman sizde önünüze bakar en azından paranızı, hayatınızı,sizi umursamadan kendi keyfi için kullanan kocanıza değil kendi mutluuğunuza harcarsınız.

Seven bir insan karsidakine böyle davranmiyor üzgünüm. Ayrica neden köye gelin gittiniz anlamadim. Siz ne olarak calisiyorsunuz orda?
Sehirde calisiyordum fabrikada servis varınmış köye çiftçilikte babasina daha cok yardim etmesi için ve eşim köydeki arkadas ortamını bırakmadığı için köye evlendim burda hataliyim ama inanin böyle olacagini bilemedim ve sevdiğim zaman herkeze böyle fedakar oluyorum yani bu fedarkarliklar beni mutsuz bir hayata sürükledi.

Sehirde calisiyordum fabrikada servis varınmış köye çiftçilikte babasina daha cok yardim etmesi için ve eşim köydeki arkadas ortamını bırakmadığı için köye evlendim burda hataliyim ama inanin böyle olacagini bilemedim ve sevdiğim zaman herkeze böyle fedakar oluyorum yani bu fedarkarliklar beni mutsuz bir hayata sürükledi.

Fedakarli olmaniz kötü bir huy degil ki. Sadece esiniz buna layik degil gibi

Bu gerçekten yetiştirilme tarzıyla da alakalı. Mesela büyürken sevilmemiş yahut çevresinde birbirini seven insanları gözlemlememiş çocuklarda ileride eşlerine karşı ilgi-sevgi yetersizlikleri olabiliyor. Benim eşim de mesela bir aşk evliliğinin mahsulü değil, hiç anne ve babasının birbirine sevgili olduğunu görmemiş bu yüzden bana karşı her anlamda yetersiz kalıyor. Yani anlayacağınız katrandan şeker doğmuyor.🤷🏻‍♀️

Bunu sadece eşinizin isteklerini yapmaktan vazgeçip, hayatı birazda kendiniz için yaşamaya başlayarak anlayabilirsiniz, siz bu hayattan ne bekliyorsunuz, şehirde mi yaşamak istiyorsunuz, istediğinizi almak mı istiyorsunuz , eşinizle kaliteli zaman geçirmek, tatillere mi gitmek istiyorsunuz, bunları bir bir belirleyin, eşinizi çekin karşınıza konuşun, şartlarınızın sunun , bunlar olmazsa bu evliliği devam ettirmeyeceğinizi, böyle mutlu olmadığınızı, tek taraflı fedakarlıkla bu işin devam etmeyeceğini belirtin, eğer sizi seviyorsa kaybetmemek için bence son derece makul olan şartlarınızı kabul eder, yok kabul etmiyorsa düşündüğünüzde haklısınız, o zaman sizde önünüze bakar en azından paranızı, hayatınızı,sizi umursamadan kendi keyfi için kullanan kocanıza değil kendi mutluuğunuza harcarsınız.
Çok doğru söylüyorsunuz sevdiğim için yaptığım fedakarliklar beni mutsuz bir hayata sürükledi.isteklerimi hep söyledim ona hep bahaneler buldu ama şimdi biraz değişti şehirdeki evimize gidicez diyor ama kiracı çıkmadı ama okadar saf yerine konulduğumu hissettim ki yillarca kiracimi cikmadi onlarin isine mi öyle geldi bilemedim.cocugumuz oldu 1 yasinda o doğduğundan beri değişti benin isteklerimde dinlemeye yapmaya başladı insallah ben kendimi düşünmeyi oda fedakarlik yapmayı öğrenir.

Suc sizde. Esinizin ve ailesinin her dedigini kabul etmissiniz bastan.
Bence esiniz ne eski iliskisindeki kadini nede sizi seviyor.
Ailesi onu bencil yetistirmis. Köye tasinmaniz ve maasiniz kocaniza vermeniz büyük hata.

Bundan sonra kendi isteklerinizi dile getirmekten cekinmeyin.
Olay direk bu aklımın bana söylediği dr bu.yorumunuz için teşekkürler.

Emekli olmuşsunuz erkenden hem de.
Ne olsun isterdiniz mesela ?
Istediklerinizin oluru var mı?
Bence anlaşabilmek daha önemli.

Gercekten sert mesajlar alip kendinize gelmek istiyor musunuz? Biraz sert yazacagim cunku
Yazın tabiki ama sadece sürekli normal.hayatta da herkeze karşı böyleyim aptal değilim aslında bana göre insan kiramiyorum cevremde herkeze karşı kolayca fesakarlik yapiyorum aklim bana sert cevaplarla dövüyor zaten ama kalp ağrısı beynimi dinletmiyor ben bu yüzden hak ettim belki bunlari ama degistiremedim kendimi elimde değil.ne söyleseniz haklı olacağınızı düşünüyorum zaten kalbim belki iyi seyler de yazan olur die beni kandirdigi icin yazdim beraya belki ama beni tek kandiran kalbim aslinda.

X