Eşimin şiddet bağımlısı ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne demek kocam beni nasıl burada tutar? Bağladı mı adam sizi gitmeyin diye? Koca kadınsınız tek başınıza çıkıp gidemiyor musunuz? Kayınvalide küfür etmiş, kayınpeder dayakla tehdit etmiş oturacak mısınız bu lafların üstüne hala orada?

tartışman iyi hakkını arayan zaten tartışır , tartışa tartışa ya ev ayrılır ya boşanılır ya da sen bir hastalığa yakalanırsın evlilik değil bu yaşadıkların senin ki kölelik gibi birşey eşin işi kolay olsun diye anasının eteği altından ayrılma cesareti göstermemiş fedakarlık senden olmuş zora katlanamayan erkeğin sonu hazin tabi yanındaki kadının da

Ne alaka? Böyle düsünmek yerine: 6 senelik beraberlikte hic mi gelecek plani kurmamis diye düsünmeniz daha mantikli olurdu. 6 sene hic mi birikim felan yapilmadi ikinizin tarafindan.
Diger sorumu da tekrar etmek istiyorum: annenize kim bakiyor?
Profilinde 20 yaşında yazıyor. Yani eğer doğruysa bu ilişkiye zaten 14 yaşında başlamış. Tabi 14 yaşında yaşanana da ilişki denirse tam olarak...

Evleneli 1 ay oldu , köyde yaşıyoruz ve ailesiyle birlikte oturuyoruz eşim köyden asla vazgeçmeyen birisi . Annesi adeta sinir hastası bana iş yaptırmıyo kahvaltı hazırlatmıyo yemeğe yardım ettirmiyo bunları yapmayınca yine afra tafra yapıyo kocamla baş başa sohbet edemiyorum lafa atlıyolar . 2 gün önce sabah yumurta koydum haşlansın diye geldi bana sormadan niye yumurta koydun ben başka bir şey yapacaktım deyince tepem attı kavga çıkardım bana ağza alınmayacak küfürler etti kadın . Ben dışarı çıktım eşyalarımı topladım gideceğim dedim babası geldi tehdit etti seni dayaktan gebertirim bi yere gidemezsin diye . Kocam arada kaldı ona da kızgınım bunca soruna rağmen nasıl beni burda tutar . Çaresizim ne yapmam lazım . Kocam köyden vazgeçmiyor , annemlerin yanına mı gitsem çok psikolojim bozuldu sakinleştirici iğnelerle kendime geldim. Köyle bir sorunum yok isteyerek geldim geçici olarak birlikte oturmaya anlaştık ama daha ilk günden şiddet olayları yaşadım
Konu ile direk alakalı bir yorumum yok ama telefonunuza KADES uygulamasını yükleyin muhakkak.Bir ayda yaşananlara bakılırsa ihtiyacınız olacak.

Eşim değil de sorun benim sessiz ve kimsesiz olmam desem . Diğer gelinlerine bunu yapsalar ki yapamazlar ama , kendileri pişman olurlardı . Ben anladım ki insan sahipsiz olunca ezeni de çok oluyomuş
Hayatimizin bir doneminden sonra hepimiz yalniz kalacagiz, allah sirali olum verirse hepimiz anasiz babasiz kalacagiz anasiz babasiz herkesi ezmiyorlar.
Siz pasifsiniz biraz sanirim kendinizi arkasiz hissedip sineye cekme egiliminiz var sanki.
Ne munasebet kayinbabaniz size seni dayaktan gebertirim diye biliyor.
Anasi babasi olmayipta kayin pederin agzina o lafi tikacak bir suru insan var eminim.
Anneyi babayi birak once sen kendine sahip cik, insanlar nerede duracagini bilmiyor belliki.
Gidecek yerim beni almaya gelecek biri yok diye bakarsan olaya hep oldugun yerde kalirsin.

35 sene önce annem 23 yasındayken kpderi(dedem) biseye kızınca gelmis annemin kolunu sıkmıs.
Buarada babannem gece gündüz siddet görürmüs ses cıkarmazmıs.
Annem almıs eline tavayı senin demis kafayı yararım bana dokunursan,bu kadına dokunırsan bi dha:KK70: Ki acımaz Allah ne verdiyse girisirdi annem valla.
Bu iiyi bir örnek değil evet ama o gün annem ses etmeseydi hem annem hem babannem siddet görecekti.
Annem bırakır giderdi baba evine ama babannem dayak yemege devm ederdi.
35 sene önce bir gelin su cesareti gösterebiliyırsa,siz de en azından o evden cıkın.
Yoksa dayak yemeği normallestirirsiniz bi süre sonra.
Annenizin elinden öpüyorum 😂

6 sene birlikteliğim olan adamla evlenmeyip ne yapacaktım . Zaten başta bana gerçek yüzlerini göstermiş olsalar şimdi mağdur olmazdım .
Biz de erkek arkadaşımla 6 yıldır birlikteyiz. Üniversite okuduk, mesleklerimiz var, yaşlarımız da sizden büyük. Ama maddi imkanlarımız tamamen olgunlaşmadan, bir evi birlikte çekip çeviremeyecekken evlenmiyoruz.

Yani 6 yıl sevgili olmuşsunuz, 1 sene kv kp yanında yaşayana kadar 7 yıl sevgili olmanızda sıkıntı olmazdı, bekleyebilirdiniz de.

22 yaşındayım yazdı geride. 16 yaşından beri birlikteler demek ki, ha bu da çok fark etmedi ama yine 14’ten bir tık iyidir 😅.
Gene çok küçük delfino. :KK43: Ha 16 ha 14... Bu yaşlarda ilişki yaşamak normal ama bu yaşlarda başlanan ilişkilerin sonucu evlilik ile bittiğinde mutlu olunduğuna nadir rastladım ben. İstisnalar vardır elbet.

Uzaktan yorum yapması kolay işte birisi söylese bunları nasıl aynı evde duruyorsun çek git derdim gidemiyorum sorun orda geçici olarak annemlerde kalcam diye kandırarak gideceğim ailemin yanına sonrasında da Allah büyük daha dönmem
Jandarmayı ara ölümle tehdit ediyorlar beni alın de.
En azından açacağım davada bu durum delilin olur.
Az akıllıca hareket edin.

Bu hikayede çocuk eksik hemen çocuk yapmalısın ki eminim 2 gün sonra hamileyim diye konu açar o evden kurtul tavsiyelerimizi de ama çocuğum vaaaarrrr diye uygulamazsın.

Eşiniz anne baba karımla boyle konuşamazsiniz diyemedi mi? Arada kalmaktan ziyade hakkini arayamayan, ailesinin gudumunde biri bence.
Daha önce de yazdim, ayri ev kuramayan erkek evlenmesin! Ayrica es ailesi ile oturmak bosanma sebebi bilginiz olsun. Esinizi ve köyü seviyorsaniz koyde baska ev mi yok tasinin iki oda olsun ama huzurunuz olsun.

Bu kafayla seni daha cokkkkk ezerler. Baştan tavrını koymalisin. Kp seni döverim dediği an çekip gidecektin. Kocana da resti cekecektin. Susup oturursan bunun bin katını yaşarsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X