Eşimin şiddet bağımlısı ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evleneli 1 ay oldu , köyde yaşıyoruz ve ailesiyle birlikte oturuyoruz eşim köyden asla vazgeçmeyen birisi . Annesi adeta sinir hastası bana iş yaptırmıyo kahvaltı hazırlatmıyo yemeğe yardım ettirmiyo bunları yapmayınca yine afra tafra yapıyo kocamla baş başa sohbet edemiyorum lafa atlıyolar . 2 gün önce sabah yumurta koydum haşlansın diye geldi bana sormadan niye yumurta koydun ben başka bir şey yapacaktım deyince tepem attı kavga çıkardım bana ağza alınmayacak küfürler etti kadın . Ben dışarı çıktım eşyalarımı topladım gideceğim dedim babası geldi tehdit etti seni dayaktan gebertirim bi yere gidemezsin diye . Kocam arada kaldı ona da kızgınım bunca soruna rağmen nasıl beni burda tutar . Çaresizim ne yapmam lazım . Kocam köyden vazgeçmiyor , annemlerin yanına mı gitsem çok psikolojim bozuldu sakinleştirici iğnelerle kendime geldim. Köyle bir sorunum yok isteyerek geldim geçici olarak birlikte oturmaya anlaştık ama daha ilk günden şiddet olayları yaşadım
İlla köy hayatı istiyorsa ayrı bir eve çıkın. Kocanız ana baba kuzusu vazgeçemediği köy hayatı değil onlar.

Köyü seven biriyim ailesi bana evlenene kadar bu yüzlerini görmedim bile bile lades durumu yok
Evlenen insanlar ev tutar, içini doldurup o evde yaşar. Siz bunu yapmadığınız için bile bile lades durumu var. Sahi neden yapmadınız?

Evleneli 1 ay oldu , köyde yaşıyoruz ve ailesiyle birlikte oturuyoruz eşim köyden asla vazgeçmeyen birisi . Annesi adeta sinir hastası bana iş yaptırmıyo kahvaltı hazırlatmıyo yemeğe yardım ettirmiyo bunları yapmayınca yine afra tafra yapıyo kocamla baş başa sohbet edemiyorum lafa atlıyolar . 2 gün önce sabah yumurta koydum haşlansın diye geldi bana sormadan niye yumurta koydun ben başka bir şey yapacaktım deyince tepem attı kavga çıkardım bana ağza alınmayacak küfürler etti kadın . Ben dışarı çıktım eşyalarımı topladım gideceğim dedim babası geldi tehdit etti seni dayaktan gebertirim bi yere gidemezsin diye . Kocam arada kaldı ona da kızgınım bunca soruna rağmen nasıl beni burda tutar . Çaresizim ne yapmam lazım . Kocam köyden vazgeçmiyor , annemlerin yanına mı gitsem çok psikolojim bozuldu sakinleştirici iğnelerle kendime geldim. Köyle bir sorunum yok isteyerek geldim geçici olarak birlikte oturmaya anlaştık ama daha ilk günden şiddet olayları yaşadım
Git ailenin yanına kafanizmi iyi yahu neden katlaniyorsunuz

Profilinde 20 yaşında yazıyor. Yani eğer doğruysa bu ilişkiye zaten 14 yaşında başlamış. Tabi 14 yaşında yaşanana da ilişki denirse tam olarak...
6 sene süren bi sevgilim yok zaten tanışıyoruz arkadaş olarak 2 senemiz sevgili gibi yakın geçti sonrasında ciddi adımlar attık .

işte nasıl değil

"babamın bir atı olsa binse de gelse" modunda kına türküsü mü bu

bu devirde taksi var mesela, otobüs var, polis, jandarma var

herkes tanıdık, ben gideme diyorsunuz ya babanızın şehrindeki polis jandarma kv kp in tanıdığı değil

yaşınız genç, o yaşta insanlar dünyayı değiştirmek amacı ile neler yapıyor, siz kendi hayatınızı değiştirmek için bir adım atmıyorsunuz

burada da değişik bahaneler yazıyorsunuz

alın elinize çantanızı, yürüyün ilçeye doğru

ne kaybedersiniz, en fazla kocanız nereye diye peşinizden koşar

şartlar uygun değil şartlar uygun değil de adam yıllar önce şimdi bile ücra kabul edilen köyde büyüyüp Nobel alıyor, günümüz gençleri her şey armut piş ağzıma düş olsun diyor

ayrıca da internet erişiminiz vs olduğuna göre o kadar da ücra bir yerde değilsiniz

yorumun konuyla alakası da şuradan var, hem bu kadar şikayetçisiniz hem de korunmuyorsunuz bile

eski üyeliğime giremedim hikayesi de değişik, zira ben yıllardır giriyorum aynı üyeliğe, bir gün sıkıntı da yaşamadım
Eski üyeliğime ne taktın kardeşim. E posta şifreni vs unutursan nasıl gireceksin .

Eski üyeliğime ne taktın kardeşim. E posta şifreni vs unutursan nasıl gireceksin .

Kardeşin değil annen yaşındayım

Yaşın kadar yıldır e posta hesabım var şifre vs unutmuyorum

Değişik banka hesaplarım iş hesaplarım sosyal medya hesaplarım var yine şifreleri vs unutmuyorum

Genç yaşınız ile yazdıklarınız örtüşmüyor dedim sadece

Bu arada ben de 6 yıllık sevgilimle evlenmiştim zamanında ama kv ve kp in evine misafir olarak gittim zira ikimiz de gelirimiz olmadan evlenmedik

Siz yaşayıp öğrenmişsiniz de ben okuyacak kızlara Öneri olarak yazayım “Bir sene birlikte oturacağız sonra ayrılacağız” diye söz veren olursa o bir sene anne baba evinde oturun, kv kp ile oturmaktan her zaman için iyidir

6 sene süren bi sevgilim yok zaten tanışıyoruz arkadaş olarak 2 senemiz sevgili gibi yakın geçti sonrasında ciddi adımlar attık .
Olsun yine çok erken. Yukarılarda 6 senelik ilişki demişsiniz ona ithafen söyledim zaten. O yaşlarda başlanılan ilişki isterse 10 sene sürsün yine zor yani. Ki sizin eş olacak kişi de iş yok ki bu da cabası. Daha da geç olmadan yolunuza bakın.

Sunu da eklemeden gecmek istemiyorum. Kendi hayatiniza cok sorumsuzca davranmanizi gectim, üstüne korunmuyorsunuz. Aslinda cocuk planinizda yokmus, ama korunmadiginizi da yazmissiniz diger konuda. Insan ancak bu kadar sorumsuzca bu durumda davranabilir böyle bir ortamda. Kesle büyümeyi bekleseydiniz evlenmek icin

Sunu da eklemeden gecmek istemiyorum. Kendi hayatiniza cok sorumsuzca davranmanizi gectim, üstüne korunmuyorsunuz. Aslinda cocuk planinizda yokmus, ama korunmadiginizi da yazmissiniz diger konuda. Insan ancak bu kadar sorumsuzca bu durumda davranabilir böyle bir ortamda. Kesle büyümeyi bekleseydiniz evlenmek icin
Çocuk olduktan sonra da artık çocuğum babasız büyümesin... Sonra burada niye çocuk yaptın yazınca da kızıyorlar.

Çocuk olduktan sonra da artık çocuğum babasız büyümesin... Sonra burada niye çocuk yaptın yazınca da kızıyorlar.

Genelde böyle konularda kadinlar daha kendilerine hayat alani kuramazken ve ailede belli bir agirlik koyamazken hamile kaliyorlar. Öyle bir ortamda bebek düsünebiliyormusunuz? Sonra neden korunmadiniz desek "Allah verdi de oldu. Sorgulamak haddinize degil" diyorlar. Eh tamam sen kendin edip buluyorsun da, cocugun günahi ne.

Genelde böyle konularda kadinlar daha kendilerine hayat alani kuramazken ve ailede belli bir agirlik koyamazken hamile kaliyorlar. Öyle bir ortamda bebek düsünebiliyormusunuz? Sonra neden korunmadiniz desek "Allah verdi de oldu. Sorgulamak haddinize degil" diyorlar. Eh tamam sen kendin edip buluyorsun da, cocugun günahi ne.
Hayır bir de korunmuyormuş... Kader falan değil bu tamamen seçim. Dediğiniz gibi arada kaynayan sadece çocuklar sadece. Anne de baba da tercihlerini yaşıyor ama çocuk gerçekten kaderini yaşıyor. Çocuk kendini kurtarirsa iyi yoksa o da bunlardan oluyor ve başlasın bir zincir. Mutsuz aile mutsuz insan mutsuz çocuk.

Yuj yani. Kayinbabaniz nasıl doverim demiş yaa. Eşiniz az insansa sizi de alır giderdi. Allah yardimciniz olsun. Baba rvine gidin ayri ev olursa gekirim deyin bari bu ne böyle

Bundan sonra sana sorarız kaç yaşında evlenmek gerektiğini. 22 yaşındayım 42 yaşında evlenecek değilim heralde . Gayet normal yaşımdayım . 30 yaşında evlensem farklı mı olcaktı nedir bu yaş takıntısı. Çocuk olayına gelince de korunmamı doktor önermedi bilip bilmeden yorum sallamayın

Kardeşin değil annen yaşındayım

Yaşın kadar yıldır e posta hesabım var şifre vs unutmuyorum

Değişik banka hesaplarım iş hesaplarım sosyal medya hesaplarım var yine şifreleri vs unutmuyorum

Genç yaşınız ile yazdıklarınız örtüşmüyor dedim sadece

Bu arada ben de 6 yıllık sevgilimle evlenmiştim zamanında ama kv ve kp in evine misafir olarak gittim zira ikimiz de gelirimiz olmadan evlenmedik

Siz yaşayıp öğrenmişsiniz de ben okuyacak kızlara Öneri olarak yazayım “Bir sene birlikte oturacağız sonra ayrılacağız” diye söz veren olursa o bir sene anne baba evinde oturun, kv kp ile oturmaktan her zaman için iyidir
Hala şifre kısmında takılı kalmışsın ne yani sen unutmuyosun bende mi unutmuyum . Takacak başka şey bulmanızı tavsiye ediyorum uzatmayın bence . Önerileriniz bittiyse başka konulara gidebilirsiniz

Gene çok küçük delfino. :KK43: Ha 16 ha 14... Bu yaşlarda ilişki yaşamak normal ama bu yaşlarda başlanan ilişkilerin sonucu evlilik ile bittiğinde mutlu olunduğuna nadir rastladım ben. İstisnalar vardır elbet.
Kendimi düşündüm de bir an 😂. 14 yaşındaki sevgilimle evlensem kesin eş ailesi yanında yaşayan (hem de ömür boyu) sabah akşam birilerine hizmet eden bir o eksikmiş gibi hemen birden fazla çocuk doğurmuş bir de onlara yetişmeye çalışan biri olurdum kesin 🤦🏼‍♀️. Çocuk açık açık “annem de kayınvalidesinden çok eziyet görmüş, onlara hizmet etmiş, herkes yapıyor bunu” diyordu. Belli ki annesi “ben çektim şimdi çektireceğim” kafasındaymış. Farklı şehirde üniversiteye gideceğim dediğim için ayrıldı. İyi ki o çocuk bırakmış beni de hayatımı kurtarmış. Benim gözüm 16’da açılmıştı bu konuda. Kimisinin 30’unda da açılmıyor tabi maalesef.

16 çok genç. Biz sevgilimle 19 yaşındaydık görüşmeye başladığımızda. Büyümemiz olgunlaşmamız paralel şekilde oldu, bazen “19 yaşında görüşmeye başladığın insanla ömrünü geçirmek istediğine emin misin” dediğim de oldu. Sevgilimin doğruluğundan eminim ama o kadar küçükken doğru kararı vermiş miyim diye dediğim de oldu. 16’yı 14’ü düşünemiyorum bile. İnsan daha kendini tanımıyor, karakterini oturtmamış oluyor :olamaz:.

Bundan sonra sana sorarız kaç yaşında evlenmek gerektiğini. 22 yaşındayım 42 yaşında evlenecek değilim heralde . Gayet normal yaşımdayım . 30 yaşında evlensem farklı mı olcaktı nedir bu yaş takıntısı. Çocuk olayına gelince de korunmamı doktor önermedi bilip bilmeden yorum sallamayın

Her sorumsuz davranisiniza bir bahaneniz var zaten. Madem doktor sizin korunmanizi önermiyor, esiniz korunabilir. Ama eminim onada bir bahane gelir simdi.
Yasiniza da gelince. Sorun yasiniz degil ki. Gayet 22 yasinda evlenip isini eline alip yuvasini kuran insanlar var. O insanlarin kendi yasam alanlari, düzenleri ve ailelerinde bir agirliklari da var. Sizin gördügünüz muameleyi o insanlara ama kimse göstermeye cesaret edemez kimse, cünkü kendi ayaklarinin üzerinde duruyorlar. Bunların hicbiri sizde yok anlattıklarınıza göre. Cocuk konusuna da bundan geldim: Siz yarin hamile kalsaniz tüm bu karmasaya ve siddet ortamina cocuk da getirirsiniz. Daha kendi yasam alaniniz olmadigi halde. Esiniz ailesine karsi sizi de koruyamiyor. Onun icin bari korunma konusunda sorumluluk sahibi biri gibi davransin. Biliyorum tüm bu dediklerim hic hosunuza gitmeyecek, ama gercekler bu. Gözünüzü acin ve bundan sonra hayatinizi baskalarin eline bu kadar birakmayin. Bunun arkanizda birilerin olup olmamasi ile de alakasi yok ayrica. Madem evlisiniz, evli yetiskinler gibi hayatinizi seklendirin.

Doktor evli bir çifte sadece çocuk istemi varsa korunmayın der. E siz istemiyormuşsunuz zaten?

uydurmayın o yüzden. Herkese atar yapıyorsunuz , insanlar size üzüldüğü için alttan alıyorlar ama herkesin bir patlama noktası var. Yani sinirlenebilen yalnızca siz değilsiniz. Hatırlatayım dedim. Kırıcı olmamaya çalışıyoruz burada ama herkesi tersliyorsunuz. Biraz sakinleşin.

inan tam kirk sene once annemin yasadigi seyleri anlatiyorsun. hem is yaptirmaz hem surat yapardi babannem.. ama iste o kirk yil once normal degilse bile katlanilabilir bir seymis. simdi kimse kabul etmez bu mualemeyi. hamile kalmayin. esinize baski yapin tasinma konusunda. arkanizda durmayacak, sizi boyle durumlarda korumayacaksa da bosanin acimayin. omrunuzu tuketir ancak boyle koca.

Evet farklı olacaktı. Hayatı görmüş geçirmiş olacaktın bir ağırlığın olacaktı. Böyle ezemeyeceklerdi mesela. Aman 22 yaşında evlenin geç kalmayın. Başınızda koca olsun elin erkeklerinin anne babalarına oyuncak olun. Çok önemli ve gerekli çünkü. Tabi ki bize sormayacaksınız. Zaten sorsanız bu hallerde olmazdiniz. Mahvolan sizin hayatınız. Biz sadece yorum yaparız. Siz de elin herifinin babasından tehdit yersiniz yapacak bir şey yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X