Eşimin tavrına karşı nasıl davranmalıyım ?

Kabul edelim cicek almaniz gereksiz olmus erkekler cicekten hoslanmazki hele cicek koklamasini beklemek fazla romantik beklentiler hele isi gucu basindan asmis bir erkek icin :) erkekler okadar ince dusunmuyor ya takilmayin yani acip baksa tabiki hos olurdu ama dusunememistir

Ah benim ince laleciğim❤️senin gibi naif bir güzel hatundan da bu beklenir zaten. Eşin çok şanslı,maşallah ikinize de 🧿🧿🧿
Canım benim çok teşekkür ederim.

Aslında çok da naif sayılmam. Kocam bilir ters tarafımı. Kadının daha çok kıymet gören kısımda olması taraftarıyım. Hani eşitlik ilkeleri bana uzak.

Hepimize maşallah.

Allahım hepimizin yuvasına huzur versin inşallah arkadaşım.

Canım benim çok teşekkür ederim.

Aslında çok da naif sayılmam. Kocam bilir ters tarafımı. Kadının daha çok kıymet gören kısımda olması taraftarıyım. Hani eşitlik ilkeleri bana uzak.

Hepimize maşallah.

Allahım hepimizin yuvasına huzur versin inşallah arkadaşım.
Çok haklı bir taraftasınız. Peki bunu nasıl başarabiliriz ? Ne yapmalı veya ne yapmamalı? Yada bilmeyen erkeğe bu öğretilebilir mi

Çok haklı bir taraftasınız. Peki bunu nasıl başarabiliriz ? Ne yapmalı veya ne yapmamalı? Yada bilmeyen erkeğe bu öğretilebilir mi
Estağfurullah arkadaşım.

Yani bence tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.

İlk yorumumum arkasındayım. Sakin ve dinlenmiş bir anda derdinizi anlatın bakalım. O da anlayışla karşılar bence. Orayı bilmem de burada her köşe başında seyyar çiçekçi var. Bir demet çiçek almak zor değil bence.

Beklentilerinizi söyleyin ki o da bilsin.

Bile bile yapmıyorsa bir daha söyleyin.

Üzülerek söyleyin,kırılarak söyleyin,eğer hediye ve çiçek istiyorsanız almalı,almaya alışmalı.

Biz kadınlar mutlu olmayı hak ediyoruz ve bizi mutlu etmek çok kolay.

Konu basit ama biraz can sıkıcı.Dün eşimin doğum günüydü , bi önceki gün hiç uyumadan iş yetiştirmeye çalıştı.Neyse onu yemeğe çıkarmayı teklif ettim fakat kibarca yorgun olduğunu evimizde olalım dedi bende tamam dedim. Pasta aldım , çiçek aldım. Hediye bi gömlek almıştım onları ayarladım. Çiçeğe güzel not yazıp gömlekle yatak odamıza bıraktım gelince görsün diye.Geldikten sonra gördü neyse pastayı üfledi etti sadece notu okuduktan sonra geldi bu bi mesaj mı bana mı öğretiyorsun nasıl yapmam gerektiğini diyerek gülüp sarıldı. Bende ne alakası var sana sevgimi gösteriyorum dedim. Yemek falan yedik yorgun olduğu için bacağımda uyudu kaldı.Neyse dedim sabah bakar heralde..
Çiçek gömlek öylece kaldı sabah da bi açıp gömleğe bakmadı çiçeği koklamadı eline aldığını bile düşünmüyorum..hızlıca hazırlanıp işe gitti..
Gerçekten çok kırıldım tamam absürt bi tepki beklemiyordum ama en azından bi açıp deneyip yalandan güzel olduğunu falan söyleyebilirdi.Soğuğum ona karşı kırgınlığımdan içimden bişey gelmiyor ? Siz olsanız nasıl bi konuşma yapardınız nasıl davranırdınız ?? Ona güzelce bu davranışının doğru olmadığını anlatmak istiyorum.
Ben çiçek almazdim sanırım. Normalde hediyelere tepkisi nasıl ? Ya da o size yapıyor mu böyle suprizler.. eğer o da yapıyorsa önemsiyosa yoğun olduğu için bu kez böyle olmuştur ama hep ilgisiz bi tavrı varsa bişey demeye gerek yok daha az onemseyerek yaparsınız ya da hiç yapmazsınız..

Çiçeği koklamasını beklemek biraz fazla ama hediyeyi açmasını bekler insan.

Bu arada düşündüm de eşime çiçek ancak yeni iş falan vesilesi gönderirsem gönderirim, ki onda da genelde çikolata ya da başka bir hediyeyi tercih ediyorum.

Konu basit ama biraz can sıkıcı.Dün eşimin doğum günüydü , bi önceki gün hiç uyumadan iş yetiştirmeye çalıştı.Neyse onu yemeğe çıkarmayı teklif ettim fakat kibarca yorgun olduğunu evimizde olalım dedi bende tamam dedim. Pasta aldım , çiçek aldım. Hediye bi gömlek almıştım onları ayarladım. Çiçeğe güzel not yazıp gömlekle yatak odamıza bıraktım gelince görsün diye.Geldikten sonra gördü neyse pastayı üfledi etti sadece notu okuduktan sonra geldi bu bi mesaj mı bana mı öğretiyorsun nasıl yapmam gerektiğini diyerek gülüp sarıldı. Bende ne alakası var sana sevgimi gösteriyorum dedim. Yemek falan yedik yorgun olduğu için bacağımda uyudu kaldı.Neyse dedim sabah bakar heralde..
Çiçek gömlek öylece kaldı sabah da bi açıp gömleğe bakmadı çiçeği koklamadı eline aldığını bile düşünmüyorum..hızlıca hazırlanıp işe gitti..
Gerçekten çok kırıldım tamam absürt bi tepki beklemiyordum ama en azından bi açıp deneyip yalandan güzel olduğunu falan söyleyebilirdi.Soğuğum ona karşı kırgınlığımdan içimden bişey gelmiyor ? Siz olsanız nasıl bi konuşma yapardınız nasıl davranırdınız ?? Ona güzelce bu davranışının doğru olmadığını anlatmak istiyorum.
Allah aşkına kaç yıllık evlisiniz???Böyle saçma sapan tavırlar tripler...Adam düşmüş geçiminin derdine.Çiçek hele tam anlamıyla saçmalık😃😃😃Hele erkekten çiçek beklemek...Ne yani bunlar alınınca daha mı çok seviliyorsunuz😂Bakın keyfinize allasen.Allah başka dert vermesin

İşlerin hafiflediği dönemde oturup sakince konuşun. İnsanın beyni meşgulken çevresiyle çok ilgili olamıyor.

Bir de benim fikrim eşe o kadar büyük hazırlık yapmayın.

Sürpriz yapmak erkeğe yakışır.

Hediye tamam da çiçek almazdım ben olsam.

Çiçek alacaksam da hediye almam mesela.
Haklı olabilirsin Laale,aklıma Bihter'in Behlül'e yaptığı sürpriz doğumgünü partisi ve Behlülün tavrı geldi 😊

Estağfurullah arkadaşım.

Yani bence tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.

İlk yorumumum arkasındayım. Sakin ve dinlenmiş bir anda derdinizi anlatın bakalım. O da anlayışla karşılar bence. Orayı bilmem de burada her köşe başında seyyar çiçekçi var. Bir demet çiçek almak zor değil bence.

Beklentilerinizi söyleyin ki o da bilsin.

Bile bile yapmıyorsa bir daha söyleyin.

Üzülerek söyleyin,kırılarak söyleyin,eğer hediye ve çiçek istiyorsanız almalı,almaya alışmalı.

Biz kadınlar mutlu olmayı hak ediyoruz ve bizi mutlu etmek çok kolay.
Yani oturup ciddi bi şekilde söylemedim ama bana karşı evlendikten sonra değişti.İlgi sevgi anlamında bişey yok ama bi hediye bi hatırlanma veya anlamlı güzel bir söz söylemeyi zamanla bıraktı. Böyledir diyip kabul ettim. Ben haraketlerinden anlıyorum beni sevdiğini ama insan bazen duymak hissetmek istiyor sanırım. Ondan yana beklentiye girmemek adına kendime söz verdim. En azından ben yapayım dedim , dün ondan da vazgeçtim sanırım..

Yani oturup ciddi bi şekilde söylemedim ama bana karşı evlendikten sonra değişti.İlgi sevgi anlamında bişey yok ama bi hediye bi hatırlanma veya anlamlı güzel bir söz söylemeyi zamanla bıraktı. Böyledir diyip kabul ettim. Ben haraketlerinden anlıyorum beni sevdiğini ama insan bazen duymak hissetmek istiyor sanırım. Ondan yana beklentiye girmemek adına kendime söz verdim. En azından ben yapayım dedim , dün ondan da vazgeçtim sanırım..
Haklısın bence.

Ben de olsam hediye de güzel söz de çiçek de isterim.

Allahım gönlüne göre versin inşallah arkadaşım.

Balayında o romantiklikleri gördün gördün. Ondan sonra bekleyince üzülen sen olursun.
Çiçek değilde en sevdiği yemeği yapsan gözlerinde kalp işareti görebilirdin

Koyduğum yerden kaldırmayı düşünmüyorum.Akşamı bekleyeceğim bakalım
ya bence iletişime açık olun, neye üzüldüğünüzü güzelce söyleyin. bi sıkıntı varsa tepkisinden belli olur ha yok yorgunmuş gerçekten düşünememişse de belli eder zaten.
bu kadar her şeye tepkisel olup uzatmanın faydası olmaz evlisiniz bir hayatı paylaşıyorsunuz açık açık konuşabilmelisiniz bazı şeyleri

Denemeye usenmistir belki. Çiçek için sarılmış çünkü. Siz de diyebilirsiniz dene bence ben üzerinde görmek istiyorum falan diye bunlara takilmasaydiniz keşke. Bunun konuşulacak biseyide olduğunu düşünmüyorum bosyere gerginlik olur aranızda.

Beş Sevgi Dili diye bir kitap var.
Onu okursanız eşinize kurulmaktan vazgeçeceksiniz, eminim.
Bu kitabı okumadan kimse evlenmesin.😊

Evliliğinde otuz yıla yaklaşmış bir kadın olarak genç hanımlara tavsiyem;
kocalarınızı çok şımartıp tepenize çıkarmayın.
Hem çiçek, hem hediye, hem not çok fazla olmuş.
Umarım mum ışığında sofrayla üzerine tüy dikmediniz.😂

Evliliğinde otuz yıla yaklaşmış bir kadın olarak genç hanımlara tavsiyem;
kocalarınızı çok şımartıp tepenize çıkarmayın.
Hem çiçek, hem hediye, hem not çok fazla olmuş.
Umarım mum ışığında sofrayla üzerine tüy dikmediniz.😂
Ay konuyla alakasız bi konu hakkında da yorumunuzu alabilir miyim 🥲😅

X