Eşimle ailem kavgalı 1 yıldır görüşmüyorlar

Eşim ailemden rahatsız olabilir zaten başta sorun yaşadık aileler arasında. Ben illa kök aile ile görüşelim demiyorum sadece iki aileminde düşman gibi olması beni hzursuz ediyor varsın görüşmesinler ancak bayram gibi özel günlerde senede 2 gün 15 dk bir araya gelinebilir. En kötüsü de hem hasta hem lohusayken eşimin bir anda aileme öfkeleneceği tuttu. En zor zamanlarımda annem evime gelemedi tek kaldım.Daha önce olsaydı ya da 3 yıl önce yaşanan olaydan hemen sonra böyle bir tepki verseydi anlardım. Biriktirip de tam doğumdan sonra mı olması gerekirdi
Su an kayinvalidemi değil 15 dakika 15 saniye sesini telefondan duysam tüylerim diken diken oluyor.
İnsanlarda nefret uyandıran olaylar olduysa esinizi rahat bırakmak zorundasınız.
Babanıza uzun ömürler diliyorum ama eşiniz eğer önümüzdeki 30 sene hiç sevmediği bir insanla siz mutlu olun diye görüşmek zorunda olursa sadece mutsuz olur. Hasta olur. Bencillik etmeyin.
Bakın hepimiz 20 30 yaşlarda evlenip gidiyoruz. Ailemizle 20 yil 30 yıl geçiriyoruz ama kalan 50 seneyi kocanız ile geçiriyorsunuz. Çocuklarınız da gidecek. Yanınıza kalan o olacak.
Dedem yatalak olduğunda mezardaki anası kalkmadı onu temizlemek için. Anneannem baktı o vefat edene dek. Eşinizi üzmeyin.

Benim ailemin olduğu doğum gününde eşim olmayacak ama onun ailesi ile olanda hem ben hem eşim olacak biraz haksızlık gibi geliyor o yüzden hiç yapmadım. Eşimin ailesi de sütten çıkmış ak kaşık değil bana çok çektirdi annesi de hiben kinci olmadığım için affedip uzatmamıştım. Ancak karşılığı olmadığı için benimde görüşesim gelmiyor.

Niye haksizlik olsun? Baban görüşmek istiyormu eşinle?

Kadın lohusa haliyle annesine en çok ihtiyaç hissettiği noktada esinin dellenmeleri sebebiyle ortada kalmış, bebek olmuş annesi desteğe gelememiş. Lohusa halde kavgalar çıkmış kadinin sütü mü gider dememişler. Ben olsam iki tarafa da hakkımı helal etmezdim. En çok bu kısmına takıldım ve içim acıdı diyebilirim. Babanız bıçak çekmiş, sınirlidir diyip normallestirmissiniz. Eşiniz siz o haldeyken size acimamis milletle kin derdine düşmüş. Evde ailenizi istemiyorsa usulünce size söylerdi İki gün aileniz kalır giderdi. Ne gerek varmış bunlara yani!

Damadına bıçak çeken adam damadının annesine de küfür etmiş olabilir bence. Bana çok uzak gelmedi bu ihtimal.

Bu adamlar bir araya gelmesin zaten ayrı olmaları çok daha hayırlı olur.
Allah'tan bıçak olayını konu sahibi gözleriyle görmüş, yoksa ona da inanmazdı. Gördüğü için çok üstüne gidemiyor eşinin.

Lohusasınız eşinizin size prenses gibi davranması gereken bir dönem bir de bu dönemde kavgalar çıkarıyor hem de geçmişle ilgili ! Yerinizde olsam eşimin ailesi ile görüşmem ben de. Ne alaka üç sene önceki olayı açıyor ailesi mi doldurdu ? Babanızın öfkesi de normal değil ama bana da anlatmadığınız şeyler var gibi geldi tam olarak

Hamileliğimin son aylarında eşim geçmişte yaşanan bir olaya takılıp aileme kinlenmeye başladı. Doğuma gidip geldik hala sezeryan dikişlerim düşmedi eşim kavga çıkarmaya başladı. 3 yıl öncesinin olaylarını öne sürmeye başladı. Şöyle ki eşimin ailesi beni hiç istemedi o yüzden de sorunlar oldu. Eşim şehir dışındaydı görev gereği Ankaraya geldi o sırada da babam anjiyo olmuştu bize gidelim geçmiş olsun oradan sizinkilere gideriz demiştim ama küplere binmişti gelmemişti kavga etmiştik ben tek başıma gitmiştim. Babamlada telefonda konuşurlarken babam annesine küfür etmiş ama ben duymadım babamda etmediğini söylüyor ama eşim etti diyor bu olay 3 yıl önce yaşandı tabi. Bu zamana kadar böyle bir sorun yoktu geliyordu gidiyordu. Ne oksuysa doğumdan sınra oldu. Çok üstüme geldi o halde bir de hastalığım çıktı. Annemlerde hayırdı bir sorun mu var oğlum diye konuşmaya gelmişlerdi eşim dolu olduğu için ters cevap verdi yaygara koptu birbirlerine girdiler. Babam sinirli bir adam o anda çok sinirlenip bıçak aldı eşimde babamın yakasına yapıştı. O günden sonra konuşmadılar. Ama bu düşmanlık beni sürekli huzursuz ve mutsuz ediyor. En azından bayramda ya da çocuğumun doğum gününde bir araya gelseler…ne yapacağımı şaşırdım
Ayy keşke duymasaydı buna benzer bir olay yaşamıştım düğün öncesi bir tartışma anında annem mutfağa kaçıp kaynanama saydırıyordu o sırada eşim geldi arkadan duydu 🤣🤣 boşver hakketmiştir .. şaka yana 3 yıl olmuş yani şöyle söylim

Bir insan birine veya bir olaya istediği kadar kinlensin bir yerden sonra insan yoruluyor nasıl yoruluyor biliyormusun ? Gönlüne artık yük oluyor içine kırgınlıkları ve öfkeyi attıkça insan artık yoruluyor o kin gönlüne yük oluyor hasta eder insanı. Eşin ne olursa olsun çok haklı gerçekten bende bu konudan çok çektim evliliğimin ilk yılı eşim döndü dolaştı yüzüme vurdu şimdi annemle kanka gibiler şaka gibi :) Zaman herşeyin ilacı olduğuna inanıyorum ben. Sizin olay ama çok büyümüş baba bıçak bile eline almış sinirli olsa da olgun bir baba değil malesef benim babamda çok sinirlidir aşırı hemde ama tek yaptığı şey kapıyı sert çarpıp evden çıkmak olurdu hep. En doğrusu da bu sakinleşmek yangına körükle gitmemek.. eşiniz de bu arada terbiyesizleşmiş yaşını almış bir adama neden yakasına yapışıyorsun yani kızıla evlisin hayırdır çok yanlış .. babanın neden küfür ettiği ile alakalı bir fikrin varmı acaba ? Yani durduk yere de kimse küfür etmez belki annesinin bir saygısızlığı oldu babanlara karşı ? Aklıma türlü türlü şeyler geldi tövbe estafurullah..

Siz istiyorsunuz diye koca koca yetişkin insanlar görüşmek zorunda mı? Kimse bir yere gitmiyor, anneanne dede bir tarafta babaanne dede diğer tarafta duruyor. Herkes torununu ve evladını görüyor. Yok ben istiyorum kızımın doğum gününde ve bayramda toplanılacak ve herkes birbirine katlanacak. Niye ne mecburiyetleri var, siz eşinizle evlenince 2 krallık birbirine mi bağlandı? Bıçak çeken adam küfür de etmiştir, öfke kontrolü yok çünkü. Lohusa kızım var yeni doğmuş torunum var dememiş, tutan olmasa torunu babasız kalmıştı belki.

Sorun mu var diye eve hesap sormaya gelmek neyin nesi, eşinizin ailesi bunları yapsa veya kayınpeder size bıçak çekse kabul eder misiniz? İnsanları rahat bırakın, siz evlendiniz onlar değil. Belli ki frekansları tutmuyor. Siz eşiniz zorlamadığı halde ailesiyle görüşmeyi tercih etmişsiniz. Her şey benim dediğim benim istediğim gibi olsun kafasından çıkın. Din, büyükler, aileler vs. diyorsunuz. Dinin neresinde yazıyor kayınpeder dünürüne küfredebilir damadına bıçak çekebilir diye?

Benim ailemin olduğu doğum gününde eşim olmayacak ama onun ailesi ile olanda hem ben hem eşim olacak biraz haksızlık gibi geliyor o yüzden hiç yapmadım. Eşimin ailesi de sütten çıkmış ak kaşık değil bana çok çektirdi annesi de hiben kinci olmadığım için affedip uzatmamıştım. Ancak karşılığı olmadığı için benimde görüşesim gelmiyor.
Ben sizi anladım. Ama siz de eşinizin ailesi ile görüşmeyin derim. Niye size çektiren insanları affediyorsunuz ki? Yarın aynı şeyi yapmayacakları ne malum.

Ayrıca Niye doğum günü yapmıyorsunuz ki? Başkaları yüzünden evladınıza ait alanları kısıtlıyorsunuz. Yerinizde olsam büyük doğum gününü kendi ailemle yaparım. Eşiniz gitsin kendi ailesi ile hazırlasın. o da orada kutlasın.

aileniz size karşı iyi insanlarsa onlarla aranızı bozmayın derim. Bu adam bir gün size de böyle kinlenirse işiniz zor

Son düzenleme:
Allah'tan bıçak olayını konu sahibi gözleriyle görmüş, yoksa ona da inanmazdı. Gördüğü için çok üstüne gidemiyor eşinin.
Ben eşimin hiç üstüne gitmedim aksine hep onun yanında oldum ancak annesi bana kötü davrandığında eşim maalesef yanımda olmamıştı. Şöyle ki ilk başta annesi ailemi ve beni küçğk gördü. Hatta daha evlenmeden beni çağırıp oğluna uygun olmadığımı onun yüksek meslek sahibi olabileceğini söyledi halbuki aynı okuldaydık. Haliyle kınama falan gelmedi yok saydı düğün günümdede beni ağlattı o dönem stresten dolayı hastanelik oldum baktım eşim çok üzülüyor 1 hafta sonra evlerine beraber gittik annesidir araları kötü olmasın dedim hoşgeldin bile demedi ama eşim için orada yarım saat oturdum onlar aralarını düzelttiler. Ailem de böyle böyle ailesine doldu dediğim gibi babamda öfke problemi var anında patlar ama hemen diner. Eşime hiç bi zaman savunmadımki onun yanında oldum ben öncesinde de sonrasındada sadece ben çok kötü bir durumdayken 3 yıl öncesini açmasına gerek yoktu böyle bir problemi vardı söylese ben sanki yine yanında olmucak mıydım bu arada doğumdan sonra ölümcül hastalık geçirdim o haldeyken benim suçum yokken bana bağırıp çağırdı ve 3 yıl öncesi için o an olan bir olay bile değil.

Siz istiyorsunuz diye koca koca yetişkin insanlar görüşmek zorunda mı? Kimse bir yere gitmiyor, anneanne dede bir tarafta babaanne dede diğer tarafta duruyor. Herkes torununu ve evladını görüyor. Yok ben istiyorum kızımın doğum gününde ve bayramda toplanılacak ve herkes birbirine katlanacak. Niye ne mecburiyetleri var, siz eşinizle evlenince 2 krallık birbirine mi bağlandı? Bıçak çeken adam küfür de etmiştir, öfke kontrolü yok çünkü. Lohusa kızım var yeni doğmuş torunum var dememiş, tutan olmasa torunu babasız kalmıştı belki.

Sorun mu var diye eve hesap sormaya gelmek neyin nesi, eşinizin ailesi bunları yapsa veya kayınpeder size bıçak çekse kabul eder misiniz? İnsanları rahat bırakın, siz evlendiniz onlar değil. Belli ki frekansları tutmuyor. Siz eşiniz zorlamadığı halde ailesiyle görüşmeyi tercih etmişsiniz. Her şey benim dediğim benim istediğim gibi olsun kafasından çıkın. Din, büyükler, aileler vs. diyorsunuz. Dinin neresinde yazıyor kayınpeder dünürüne küfredebilir damadına bıçak çekebilir diye?
2 krallık nedir neden bağlansınki. Brn onlar olsun istemiyorum ki zaten ama çocuğumun doğum gününde babası olmasın mı havadan mı geldi. Ayrıca benim istediğim olsun diye bir derdim yok bu zamana kadar kimseden de bişey isteyip tutturmadım iki ailemin düşman olması sadece huzursuz ediyor sanırım yaşamayan anlamıyor . Bir de sizin de evladınız ölümle mücadele ederken torununuz küvözdeyken eşi saçma sapan triplere girerse kızınıza destek olacağına burnundan getirirse gözünüz dönebilir yanlış hareketler yapabilirsiniz.Ben haklı demiyorum yanlış anlamayın ama insan psikolojisi bu

Kadın lohusa haliyle annesine en çok ihtiyaç hissettiği noktada esinin dellenmeleri sebebiyle ortada kalmış, bebek olmuş annesi desteğe gelememiş. Lohusa halde kavgalar çıkmış kadinin sütü mü gider dememişler. Ben olsam iki tarafa da hakkımı helal etmezdim. En çok bu kısmına takıldım ve içim acıdı diyebilirim. Babanız bıçak çekmiş, sınirlidir diyip normallestirmissiniz. Eşiniz siz o haldeyken size acimamis milletle kin derdine düşmüş. Evde ailenizi istemiyorsa usulünce size söylerdi İki gün aileniz kalır giderdi. Ne gerek varmış bunlara yani!
Tam olarak takıldığım yer burası affediliyor ama unutulmuyor.

Su an kayinvalidemi değil 15 dakika 15 saniye sesini telefondan duysam tüylerim diken diken oluyor.
İnsanlarda nefret uyandıran olaylar olduysa esinizi rahat bırakmak zorundasınız.
Babanıza uzun ömürler diliyorum ama eşiniz eğer önümüzdeki 30 sene hiç sevmediği bir insanla siz mutlu olun diye görüşmek zorunda olursa sadece mutsuz olur. Hasta olur. Bencillik etmeyin.
Bakın hepimiz 20 30 yaşlarda evlenip gidiyoruz. Ailemizle 20 yil 30 yıl geçiriyoruz ama kalan 50 seneyi kocanız ile geçiriyorsunuz. Çocuklarınız da gidecek. Yanınıza kalan o olacak.
Dedem yatalak olduğunda mezardaki anası kalkmadı onu temizlemek için. Anneannem baktı o vefat edene dek. Eşinizi üzmeyin.
Vallahi benim kayınvalidemin nefes alması bile batıyordu haklısnız ancak ben eşimi çok severek evlendim o zaman benle annesi arasında kalıp çok üzülüyordu annesi asla ona adım atmıyordu bğtün nefretimi kenara bıraktım eşimin öyle sürekli üzügün olmasına dayanamadım ve onunla beraber evine gittik özür dilemeyeki suç kadındaydı yani. Neyse demek istediğim insan sevdiği için böyle şeyler yapabilir ben üzerine durmadıkça o mefretim azaldı artık yoldan geçen biri gibi arada sırada gördüğüm bir komşu gibi gelmeye başlado şuan ne seviyorum ne de sevmiyorum nötr yani. Bu nedenle eşimin bu kadar inadına ve kinine üzülüyorum zaten.çocuk olunca mı aklına geldi

2 krallık nedir neden bağlansınki. Brn onlar olsun istemiyorum ki zaten ama çocuğumun doğum gününde babası olmasın mı havadan mı geldi. Ayrıca benim istediğim olsun diye bir derdim yok bu zamana kadar kimseden de bişey isteyip tutturmadım iki ailemin düşman olması sadece huzursuz ediyor sanırım yaşamayan anlamıyor . Bir de sizin de evladınız ölümle mücadele ederken torununuz küvözdeyken eşi saçma sapan triplere girerse kızınıza destek olacağına burnundan getirirse gözünüz dönebilir yanlış hareketler yapabilirsiniz.Ben haklı demiyorum yanlış anlamayın ama insan psikolojisi bu
Eşimin hakkından ben gelirim babamı karıştırmam Bizim hiç bir meselemize karışmadılar karışmazlar çünkü bilmezler. Eşiniz saçma sapan triplere girerken siz niye müdahale etmediniz de babanızı devreye soktunuz? Ayrıca niye tribe girdi?Çocuğunuzun doğum gününde babası niye olmuyor? Evinizde anne baba çocuk ayrı bir doğum günü yapın. Aileleriniz de ayrı doğum günü yapsın kimse birbirine bıçak çekmez bu durumda.

Eşim de bazı doğum günlerinde yanımızda değildi, iş için yurt dışındaydı, benim çocuklar havadan mı gelmiş oluyor? İki aile sizlerin sayesinde düşman olmuş. Sizi istemediklerini açıkça söylemiş hatta düğününüzde sizi ağlatmış insanların evlerine kadar hem de davet edilmediğiniz çağırılmadığınız halde gitmişsiniz. Beni isteyenle beraberim zaten istemeyen gitsin köşede takılsın. Evlendikten sonra da rahat durmamışlar ama siz yine de görüşüyorsunuz. Babanız tekrar bıçak çektiğinde tutamazsanız ne olacak, çocuğunuz babasız mı kalsın?

Evet 15 dk da olsa görüşsünler isteğiniz için sizi hala haksız buluyorum. Kocanızı da tamamen akladığımı söyleyemem, o da başka bir ruh hastası.

Ben eşimin hiç üstüne gitmedim aksine hep onun yanında oldum ancak annesi bana kötü davrandığında eşim maalesef yanımda olmamıştı. Şöyle ki ilk başta annesi ailemi ve beni küçğk gördü. Hatta daha evlenmeden beni çağırıp oğluna uygun olmadığımı onun yüksek meslek sahibi olabileceğini söyledi halbuki aynı okuldaydık. Haliyle kınama falan gelmedi yok saydı düğün günümdede beni ağlattı o dönem stresten dolayı hastanelik oldum baktım eşim çok üzülüyor 1 hafta sonra evlerine beraber gittik annesidir araları kötü olmasın dedim hoşgeldin bile demedi ama eşim için orada yarım saat oturdum onlar aralarını düzelttiler. Ailem de böyle böyle ailesine doldu dediğim gibi babamda öfke problemi var anında patlar ama hemen diner. Eşime hiç bi zaman savunmadımki onun yanında oldum ben öncesinde de sonrasındada sadece ben çok kötü bir durumdayken 3 yıl öncesini açmasına gerek yoktu böyle bir problemi vardı söylese ben sanki yine yanında olmucak mıydım bu arada doğumdan sonra ölümcül hastalık geçirdim o haldeyken benim suçum yokken bana bağırıp çağırdı ve 3 yıl öncesi için o an olan bir olay bile değil.
Her gelin kaynana arasında olabilen fix olayları anneye hakaret ve öldürme teşebbüsü ile bir tutmanız enteresanmış. Sizin aileniz de damadı beğenmeme ile sınırlı kalsaymış aralarında kıyas yapılabilirmiş ama bi tarafta klasik gelin beğenmeme mevzusu varken diğer tarafta öldürme teşebbüsü var şimdi.

Herkes babanıza saydırmış kocanız ak kaşık sanki.. Al birini vur ötekine.. Sizin ailenizle görüşmenize karışmıyorsa, boşanmayacaksanız (ki baba evine dönmeniz pek doğru olmaz gibi) bu durumu bian önce kabullenin ve görüştürmeye çalışmayın..

Eşimin hakkından ben gelirim babamı karıştırmam Bizim hiç bir meselemize karışmadılar karışmazlar çünkü bilmezler. Eşiniz saçma sapan triplere girerken siz niye müdahale etmediniz de babanızı devreye soktunuz? Ayrıca niye tribe girdi?Çocuğunuzun doğum gününde babası niye olmuyor? Evinizde anne baba çocuk ayrı bir doğum günü yapın. Aileleriniz de ayrı doğum günü yapsın kimse birbirine bıçak çekmez bu durumda.

Eşim de bazı doğum günlerinde yanımızda değildi, iş için yurt dışındaydı, benim çocuklar havadan mı gelmiş oluyor? İki aile sizlerin sayesinde düşman olmuş. Sizi istemediklerini açıkça söylemiş hatta düğününüzde sizi ağlatmış insanların evlerine kadar hem de davet edilmediğiniz çağırılmadığınız halde gitmişsiniz. Beni isteyenle beraberim zaten istemeyen gitsin köşede takılsın. Evlendikten sonra da rahat durmamışlar ama siz yine de görüşüyorsunuz. Babanız tekrar bıçak çektiğinde tutamazsanız ne olacak, çocuğunuz babasız mı kalsın?

Evet 15 dk da olsa görüşsünler isteğiniz için sizi hala haksız buluyorum. Kocanızı da tamamen akladığımı söyleyemem, o da başka bir ruh hastası.
Babamı bende karıştırmıyorum hiç bir kavgamızı bilmezler sadece eşimin onlara olan tavrından benim ruh halimden yola çıktılar bir de bize gelmeyin bir süre dedim bu kadar yani. İstenmediğim yere gitmedim eşimin annesi eşimle konuşmak için ikimizin de gidip özğr dilemesini bekledi bende sırf eşim canını sıkmasın diye gittim meraklısı değilşm zaten senede 1 ya da 2 çağırırlarsa ancak giderim orada demek istediğim şey bambaşka seven insan sevdiğinin üzüntüsüne dayanamazdı siz farklı yorumlamışsınız. Bide sorun benden kaynaklı çünkü kimseyi kıramıyorum fazla empati yapıyorum herkes mutlu olsun derken paspas gibi oldum

X