Eşimle ailem kavgalı 1 yıldır görüşmüyorlar

Peki bunların dışında ,evinizde nasılsınız?
Eşime hiç bi zaman savunmadımki onun yanında oldum ben öncesinde de sonrasındada sadece ben çok kötü bir durumdayken 3 yıl öncesini açmasına gerek yoktu böyle bir problemi vardı söylese ben sanki yine yanında olmucak mıydım bu arada doğumdan sonra ölümcül hastalık geçirdim o haldeyken benim suçum yokken bana bağırıp çağırdı ve 3 yıl öncesi için o an olan bir olay bile değil.
Buraya yazdığınız gibi sordunuz mu eşinize?

Düşüncenize saygı duyuyorum ancak katılmıyorum. Benim korumadığımı nereden çıkardınız ?? Ya da yaranmaya çalıştığımı ?? bence siz biraz kendinizi yarandırmaya çalışmışsınız kendi annesinden ne diye koruyasınız kocaman adamı.. Neyse uzatmak istemiyorum sağlıcakla kalın
Ben ona yaranmadım hakkını verdim. Çünkü zamanında sorun yaşadık, aileme rağmen evlendim diye güçsüz görüp ezmeye kalkmadı, nasılsa gidemez demedi, ev alacaktık babam borç vermedi mesela, orda bana yapılana kızdı, ama bir kere bile, en şiddetli kavgamızda bile öne sürmedi bunu. Başka adam olsa 1000 defa burnuma sokmuştu, ama o dedi yüzlerine karşı " Ben oldukça Katip'in sırtı yer yüzü görmeyecek, kimseye minnet etmeyecek siz merakta kalmayın." . Bu işler böyledir, kapını kapattığında yanında kim kalıyorsa önceliğin o olacaktır, yoksa hayatında hiçbir şey yolunda gitmez.

Peki bunların dışında ,evinizde nasılsınız?

Buraya yazdığınız gibi sordunuz mu eşinize?
Evimizde iyiyiz eşimi bir şeye zorlamam ben onu anlıyorum eşime de böyle bir durumda olduğum için üzüldüğümü belirttim ama kendini baskı hissetmesin diye fazla uzatmadım. Zaten o da bnm öyle bir durumdayken bana öyle yaptığına pişman olduğunu dile getirdi özürler diledi orada kapattık. Sadece böyle bayramlarda kimsesiz gibi kalmak üzücü içim buruk bu kadar.. sanki zorla görüştürmeye çalışıyormuşum gibi bir algı olmuş ama öyle bir durum yok herşey kendi içimde yaşadığım duygular bunlar paylaşıp biraz rahatlamak istedim

Evimizde iyiyiz eşimi bir şeye zorlamam ben onu anlıyorum eşime de böyle bir durumda olduğum için üzüldüğümü belirttim ama kendini baskı hissetmesin diye fazla uzatmadım. Zaten o da bnm öyle bir durumdayken bana öyle yaptığına pişman olduğunu dile getirdi özürler diledi orada kapattık. Sadece böyle bayramlarda kimsesiz gibi kalmak üzücü içim buruk bu kadar.. sanki zorla görüştürmeye çalışıyormuşum gibi bir algı olmuş ama öyle bir durum yok herşey kendi içimde yaşadığım duygular bunlar paylaşıp biraz rahatlamak istedim
Siz kapattıysanız bişey diyemem artık.
Kimsesiz falan kalmadınız ki. Ne güzel eşiniz zorlamıyor, siz de onun ailesine gitmeyin. Haklı sebepleriniz var sonuçta. Herkes kendi ailesine yalnız gitsin ne var?
Ben de yarın kendi aileme çocuklarımı alıp gideceğim çünkü eşim çalışıyor. Gayet de olabilir.

Doğum günlerini de çok abartmayın. Sadece arkadaşlarını ve bikaç sizin arkadaşınızı çağırırsınız olur biter.

Siz kapattıysanız bişey diyemem artık.
Kimsesiz falan kalmadınız ki. Ne güzel eşiniz zorlamıyor, siz de onun ailesine gitmeyin. Haklı sebepleriniz var sonuçta. Herkes kendi ailesine yalnız gitsin ne var?
Ben de yarın kendi aileme çocuklarımı alıp gideceğim çünkü eşim çalışıyor. Gayet de olabilir.

Doğum günlerini de çok abartmayın. Sadece arkadaşlarını ve bikaç sizin arkadaşınızı çağırırsınız olur biter.
Haklısınız zaten bu olaylar olmadan öncede bnmde eşim çalışıyordu gidemiyorduk gidememek ayrı arada nefret olması geriyor yoksa illa öyle olması gerekmiyor tabiki

Haklısınız zaten bu olaylar olmadan öncede bnmde eşim çalışıyordu gidemiyorduk gidememek ayrı arada nefret olması geriyor yoksa illa öyle olması gerekmiyor tabiki
Bana kalırsa çok zorlamayın.
Bi tarafta size en zor zamanlarınızda hayatı zehir etmiş eşiniz var.Siz bunları unutup affetseniz bile aileniz unutmaz.
Diğer taraftan da kendi adıma kayınvalidem bana bıçak çekmiş olsa ömrüm boyunca bir daha yüzüne bakmam sanırım.

Ben eşimin hiç üstüne gitmedim aksine hep onun yanında oldum ancak annesi bana kötü davrandığında eşim maalesef yanımda olmamıştı. Şöyle ki ilk başta annesi ailemi ve beni küçğk gördü. Hatta daha evlenmeden beni çağırıp oğluna uygun olmadığımı onun yüksek meslek sahibi olabileceğini söyledi halbuki aynı okuldaydık. Haliyle kınama falan gelmedi yok saydı düğün günümdede beni ağlattı o dönem stresten dolayı hastanelik oldum baktım eşim çok üzülüyor 1 hafta sonra evlerine beraber gittik annesidir araları kötü olmasın dedim hoşgeldin bile demedi ama eşim için orada yarım saat oturdum onlar aralarını düzelttiler. Ailem de böyle böyle ailesine doldu dediğim gibi babamda öfke problemi var anında patlar ama hemen diner. Eşime hiç bi zaman savunmadımki onun yanında oldum ben öncesinde de sonrasındada sadece ben çok kötü bir durumdayken 3 yıl öncesini açmasına gerek yoktu böyle bir problemi vardı söylese ben sanki yine yanında olmucak mıydım bu arada doğumdan sonra ölümcül hastalık geçirdim o haldeyken benim suçum yokken bana bağırıp çağırdı ve 3 yıl öncesi için o an olan bir olay bile değil.

Sizi istemeyen bir aileye bir aileye niçin gelin gittiniz ?

Bakın kayınvalidem psikolojimin içine mıçtı. Antidepresanlarla geçti 2 yılım. Benim ailem de istemedi eşimi. Ama benim babam eşime bıçak çekmedi. 34 yıllık ömrümde eski kayınvalidem kadar beni aşağılayan hor gören fesat kötü toksik bir insan görmedim.

Kayınvalidemi dövmeli miydim ? Hakaret mi etmeliydim ? Surat mı asaydım bayramda ?

Sizin ve sizin gibilerin (bir zamanlar benim de dahil olduğum grup) kavrayamadığı şey şu : Bizim ülkemizde iki kişi değil, iki aile evleniyor Tango değil halay çekiyoruz !

Bizim büyüklerimiz evlatlarının ayrı bir birey olduğunu kabullenemiyor. Dolayısıyla kendi kültürümüzden ve çevremizden evlenmek zorundayız.

Sizin babanız kıymetli ise kocanızın da anası babası kıymetli. Kimse ağaç kavuğundan çıkmadı. Cami avlusunda bulunmadı. Hangi anne oğlunu bıçak çekilen can güvenliğinin olmadığı yere gönderir ? Kayınvalideniz sabırlı kadınmış. Benim de erkek kardeşim var. Sabah konunuzu anneme okudum. Paralarım o gelini kovarım evden, dedi.

Kafanızı kullanmazsanız kan çıkacak. Babanız hapse, kocanız mezara girecek. İstediğiniz bu mu ?

Kocanız haklı / haksız farketmez. İki insanın anlaşamıyor, frekansları tutmuyor, birbirlerini boğazlama noktasına gelmişler. Siz hala daha görüştürmeye çalışıyorsunuz.

Kocanızı sahiplenmiyorsunuz. Kocanızı aileniz olarak görmüyorsunuz.

Sizin evliliğiniz uzun sürmeyecek. Suçlu sizsiniz. Mesafe bırakmıyorsunuz. İnsanları bi salın yaa ne bu toksik Türk aile yapısından çektiğimiz ne o öyle mıc mıc ilişkiler..

Kimse kimseyle görüşmek zorunda değil

Sizi istemeyen bir aileye bir aileye niçin gelin gittiniz ?

Bakın kayınvalidem psikolojimin içine mıçtı. Antidepresanlarla geçti 2 yılım. Benim ailem de istemedi eşimi. Ama benim babam eşime bıçak çekmedi. 34 yıllık ömrümde eski kayınvalidem kadar beni aşağılayan hor gören fesat kötü toksik bir insan görmedim.

Kayınvalidemi dövmeli miydim ? Hakaret mi etmeliydim ? Surat mı asaydım bayramda ?

Sizin ve sizin gibilerin (bir zamanlar benim de dahil olduğum grup) kavrayamadığı şey şu : Bizim ülkemizde iki kişi değil, iki aile evleniyor Tango değil halay çekiyoruz !

Bizim büyüklerimiz evlatlarının ayrı bir birey olduğunu kabullenemiyor. Dolayısıyla kendi kültürümüzden ve çevremizden evlenmek zorundayız.

Sizin babanız kıymetli ise kocanızın da anası babası kıymetli. Kimse ağaç kavuğundan çıkmadı. Cami avlusunda bulunmadı. Hangi anne oğlunu bıçak çekilen can güvenliğinin olmadığı yere gönderir ? Kayınvalideniz sabırlı kadınmış. Benim de erkek kardeşim var. Sabah konunuzu anneme okudum. Paralarım o gelini kovarım evden, dedi.

Kafanızı kullanmazsanız kan çıkacak. Babanız hapse, kocanız mezara girecek. İstediğiniz bu mu ?

Kocanız haklı / haksız farketmez. İki insanın anlaşamıyor, frekansları tutmuyor, birbirlerini boğazlama noktasına gelmişler. Siz hala daha görüştürmeye çalışıyorsunuz.

Kocanızı sahiplenmiyorsunuz. Kocanızı aileniz olarak görmüyorsunuz.

Sizin evliliğiniz uzun sürmeyecek. Suçlu sizsiniz. Mesafe bırakmıyorsunuz. İnsanları bi salın yaa ne bu toksik Türk aile yapısından çektiğimiz ne o öyle mıc mıc ilişkiler..

Kimse kimseyle görüşmek zorunda değil
Tüm yazdıklarımı okusaydınız. ben zorlamıyorum ki görüştürmek için zaten bu dueumda olduğum için üzülüyorum sadece. eşim sizce bilmiyor mu onun yanında olduğumu onu her zaman ailem gördüğümü yoksa neden dursun. Bakın anneniz gelini paralıyormuş demekki evlat kıymetli değilmi evladınız gözünüzün önünde zarar görürse insan hatalar yapabiliyormuş. Anneniz de durduk yere paralamaz herhalde

Tüm yazdıklarımı okusaydınız. ben zorlamıyorum ki görüştürmek için zaten bu dueumda olduğum için üzülüyorum sadece. eşim sizce bilmiyor mu onun yanında olduğumu onu her zaman ailem gördüğümü yoksa neden dursun. Bakın anneniz gelini paralıyormuş demekki evlat kıymetli değilmi evladınız gözünüzün önünde zarar görürse insan hatalar yapabiliyormuş. Anneniz de durduk yere paralamaz herhalde
bı arada benim gözümde iki tarafta suçlu sadece eşim daha önceliğim onun yanında oldum. Kimse kimseye durduk yere bir şey yapmadı etki tepki oldu kesinlikle doğru bulmuyorum bu duruma düşmüş olmak zaten beni üzen huzursuz eden

Su an kayinvalidemi değil 15 dakika 15 saniye sesini telefondan duysam tüylerim diken diken oluyor.
İnsanlarda nefret uyandıran olaylar olduysa esinizi rahat bırakmak zorundasınız.
Babanıza uzun ömürler diliyorum ama eşiniz eğer önümüzdeki 30 sene hiç sevmediği bir insanla siz mutlu olun diye görüşmek zorunda olursa sadece mutsuz olur. Hasta olur. Bencillik etmeyin.
Bakın hepimiz 20 30 yaşlarda evlenip gidiyoruz. Ailemizle 20 yil 30 yıl geçiriyoruz ama kalan 50 seneyi kocanız ile geçiriyorsunuz. Çocuklarınız da gidecek. Yanınıza kalan o olacak.
Dedem yatalak olduğunda mezardaki anası kalkmadı onu temizlemek için. Anneannem baktı o vefat edene dek. Eşinizi üzmeyin.
Yorumunuza inanamadım ne kadar haklı, ne kadar yerinde bir yorum.
Bende kayınvalidemden nefret ederim.
Yaptıkları aklıma geldikçe eşimden soğuyorum hatta.
Yıllarca her bayram eş hatırı diye katlandım lanete. Ne oldu biliyormusun ürtiker oldum.
2 yıl tedavi gördüm. 3 günde bir acillik oluyordum. “Eşimin hatırına”. Ya benim hatırım? Sağlığım. Şimdi düşünüyorum neden yani katlanmışım kim benden daha değerli olabilir. Şuan kesinlikle görüşmüyorum arada huzursuzluk oluyor haliyle. Eşime diyorum ki boşanabiliriz ben bir dk daha annen baban yüzünden mutsuz olmak istemiyorum.
Konu sahibi birbirlerini gördüklerinde mutsuz oluyorlarsa zorlamayın. İnanın tahammül bittiğinde geri dönüşü olmuyor.

X