Eşimle aramızda uçurum bı problem yok ama ailesi özellikle annesi yüzünden artık boşanmak istiyorum ama sonrasından korkuyorum

Ben kocama melek demedim ki bı kaç kişi ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamadım ben sadece yardım bekledim ne yapabiliri. Diye
Yapmanız gereken ikinizin de anne güdümünden çıkmanız, büyümeniz, kendi dünyanızda kendi ayaklarınız üstünde durmanız. Becerebilirseniz toparlama ihtimaliniz var.

Tüp bebeği 6 ay önce yaptım ve burda anlattığım sorunlar hergun yaşanan şeyler değildi birde geçen haftaya kadar ben boşanmayı düşünmedim eşim hergun kahvaltiyi hazırlar haftanın yarısında akşam yemeklerini yapar temizliğe yardım eder 2 yıl ben evlilik oturana kadar düşünmedim bile çocuk sonra bu dediğim şeylerin çoğu oturdu ama ailesi hariç tabi

Vay yemek yapan irkek! Sakin kaçirma derim ben. Yani kari durarken yimek yapan irkek vay caninaaa ah su kvde olmasa aah. Konu 7 sayfa olmus halen tam naptigini bilmiyoz bu kv'denin amaaaa suç tamamen onda olduğu kesin.

Yani yimek yapan irkek, tekrarliyorum yimek! Nerde görülmüs duyulmus böyle bisey?

Artik bu raddeden sonra ciddi cevap verilmez. Işiniz var, maaşiniz var ve toplum baskisi, yanlizliktan korkuyorsun diye adamin normal olan seylerini bile övüyorsun. Ha bunuda boşanmiş biri olarak yaziyorum, üstelik çocugumda var. Hani madem sordun. Ev işlerini yapmak seni harika eş yapmadiği gibi, eşinide yapmaz.

Ancak gerçekten merak ediyorum, bu kvde isteme nişan olaylarinda ne yapti ki annen beğenmedi? Kaç defa soruldu ve cevap vermedin. Ağir bisey olsa şimdiye kadar söylerdin diye düşünüyorum.

Paragraf, nokta, virgül diye birşey var.

Eşiniz iyi fln değil kandırmayın kendinizi. Sorun ailesi değil eşinizin ta kendisi. Isteseydi çok güzel devam ederdi evliliğiniz ama memleketimde memleketim ailem akrabalarim diyen bi insanla zaten olmaz.
Eşiniz evlendiğinin farkında bile değil bence, hemen doldursa gelip boşanmak istediğini söylemiş bunu sizin yapmanız gerekirken
Ama sizde annem annem diyorsunuz yaşlarınız kaç?

Kizlar kadın akıl hastanesinde yatmış ben bunu evlendikten iki yıl sonra öğrendim kocası çalışmıyor sürekli evde ve adam hiç bı iş yapamayan doğru düzgün konuşamayan insanlarla böyle biri aşırı pasif ve takıntılı en basitinden ATM'den para çekmeyin face fotoğraf yüklemeyin internet bankacılığı kullanmayın araba alacağız bizle geldi notere bile güvenmiyor hayatında bişey almamış para kazanmamış baba parası yemiş biri dolayısıyla kadininda psikolojisi iyi değil yani aile tam bı felekat 😭

Kizlar kadın akıl hastanesinde yatmış ben bunu evlendikten iki yıl sonra öğrendim kocası çalışmıyor sürekli evde ve adam hiç bı iş yapamayan doğru düzgün konuşamayan insanlarla böyle biri aşırı pasif ve takıntılı en basitinden ATM'den para çekmeyin face fotoğraf yüklemeyin internet bankacılığı kullanmayın araba alacağız bizle geldi notere bile güvenmiyor hayatında bişey almamış para kazanmamış baba parası yemiş biri dolayısıyla kadininda psikolojisi iyi değil yani aile tam bı felekat 😭

Paragraf, nokta, virgül diye birşey var.

Eşiniz iyi fln değil kandırmayın kendinizi. Sorun ailesi değil eşinizin ta kendisi. Isteseydi çok güzel devam ederdi evliliğiniz ama memleketimde memleketim ailem akrabalarim diyen bi insanla zaten olmaz.
Eşiniz evlendiğinin farkında bile değil bence, hemen doldursa gelip boşanmak istediğini söylemiş bunu sizin yapmanız gerekirken
Ama sizde annem annem diyorsunuz yaşlarınız kaç?
Annem annem demiyorum annemi senede iki kere görüyorum ama kadın evde yalnız ve ben karşımdaki adam ailesinden kopamazken neden ben kopiyorum o zaman kadın bide yalnızken diyorum

Hastalığı neymiş? Ben de klinikte yatmıştım birkaç gün, bu beni sorunlu yapıyorsa bırak yapsın. Asıl hasta kocası, kadın onun hasta ettiği. Lütfen boşanın. Eşinizin ailesini hiç görmeyeceksiniz diye bir dünya yok çünkü. Adamı o şehirden alıp götürseniz de aileyi silemezsiniz. Ailesini görmeye tahammül edemediğiniz adamlar ile evlenmeyin. En iyisi bile silmez ailesini.

Bi şey söyleyeyim mi
Siz bence boşanın
Ben kurtarabileceğiniz fikrimden vazgeçtim

Hastalığı neymiş? Ben de klinikte yatmıştım birkaç gün, bu beni sorunlu yapıyorsa bırak yapsın. Asıl hasta kocası, kadın onun hasta ettiği. Lütfen boşanın. Eşinizin ailesini hiç görmeyeceksiniz diye bir dünya yok çünkü. Adamı o şehirden alıp götürseniz de aileyi silemezsiniz. Ailesini görmeye tahammül edemediğiniz adamlar ile evlenmeyin. En iyisi bile silmez ailesini.
Çok sinirlendim gerçekten
Kadın çalmamış çırpmamış
Akıl hastanesinde yatmış
Yani psikolojik sorun yaşamış ve buna çözüm aramış

İlerde gelinim, damadım arkamdan kaç kere tedavi görmüş diyecek demek ki
Sizinkiler de klinikte yatmış diye ağzını yaya yaya konuşacak
Niye?
Çünkü çözüm aradık

Önceden yaşadığımız şehri eşim hiç sevmiyordu daha evlenmeden orada yaşamak istemediğini ileride farklı bir şehirde yaşamayı kabul edip etmeyeceğimi sormuştu tamam seni zorlayamam demiştim. Ben de öğretmenim eşimin ailesine 1 saat uzaklıkta bir yere geldim(onlar köyde) kendi aileme 1000 km uzaktayım kendi imkanlarıyla gelmezse senede 2 kere gidebiliyorum en fazla. Bu şehri sevmiyorum, eşimin gerçekten gelmek için haklı sebepleri vardı saygı duydum. Ama gelirken de uzaktan iyiyiz ama yakına gittiğimizde anam da anam dersen orada evliliğimizin üzerine bir huzursuzluk çökerse zırt bırt her boşlukta bana ayıracağın vakitten çalarsan ilk tayin hakkında basar giderim peşimden ister gelir ister gelmezsin demiştim.

Ona saygı duydum ailesine akrabalarına yakın geldim diye ömrümü burada geçireceğim garantisini vermedim.

Ha bana olmaz bundan sonra hayatımız orada geçecek oraya yerleşeceğiz ne olursa olsun ben onları bırakamam gibi üstten laflar deseydi ben de ağaç kovduğundan çıkmadım sana güle güle derdim.

Eşinizin bu şehirden çıkarsam adam değilim sözü bile çok çirkin ve bir evliliği fazlasıyla sarsacak bi laf.

Annelere hiç girmiyorum iki tarafın da hatası var bence.

Türkiyenin çok güzel yerlerinde zorunlu hizmet okulları var illa memleketinize gitmek zorunda değilsiniz. Annenize yakın bir yere gidebilirsiniz ya da her koşulda annemle yaşayacağım diyorsanız ve şu meşhur elalemden bu kadar çekiniyorsanız gideceğiniz yere onu da yanınıza alırsınız. Sıfırdan sizi kimsenin tanımadığı bir yerde mutlu mesut yaşarsınız.

Ağustos başı tayinler başlıyor bilginize :)

E nolmuş yatmışsaa orada her yatan deli mi? Etrafımızda oraya yatmayı kabul etmediği için gezen o kadar çok gerçek deli var ki!

Evliliğinizin kurtarılabileceği fikrinden vazgeçtim. Boşanın.

Annem annem demiyorum annemi senede iki kere görüyorum ama kadın evde yalnız ve ben karşımdaki adam ailesinden kopamazken neden ben kopiyorum o zaman kadın bide yalnızken diyorum
bende annemin yalnız olmasına çok üzülüyorum asıl benim onu düşünmem gerekirdi diye aslında boşanmak istiyorum
Bunu siz yazmışsınız. Bu anneden kopamamak değilde ne?

Bende ailemin yaşadığı şehirden ayriyim yani sadece siz değilsiniz bu şekilde evlenen. Ama kendi düzenim var, mızmızlanıp durmuyorum.
Ayrıca annesinin akıl hastanesinde yatmasıyla ilgili yazdığınız şey iğrenç! Insanlar oraya keyiflerinden gitmiyorlar. Eşiniz boşanmak istemekle doğru bir karar vermiş.

Boşanın zira zihniyetiniz kirli

Çok sinirlendim gerçekten
Kadın çalmamış çırpmamış
Akıl hastanesinde yatmış
Yani psikolojik sorun yaşamış ve buna çözüm aramış

İlerde gelinim, damadım arkamdan kaç kere tedavi görmüş diyecek demek ki
Sizinkiler de klinikte yatmış diye ağzını yaya yaya konuşacak
Niye?
Çünkü çözüm aradık
O kadını hasta edenler de yatsa idi keşke akıl hastanesinde. Ama onlar göze gözükmez, delirene dümdüz deli derler, kim delirtti diye sormazlar.

kendinizi daha fazla yıpratmadan boşanın , demek olmuyor eşiniz ailesinin sözünden çıkamıyor . Bir kavgada herkese boşanıcam diye haber yayan adamdan hayır gelir mi ? Toplum baskısı demişsiniz kabuğunuzu kırın biraz , ne toplum baskısı 21. yy da yaşıyoruz boşanmakta evlenmek kadar normal. İşiniz mesleğiniz var , aileniz arkanızda , çocuğunuz yok burda nasıl konular açılıyor ne durumdaki kadınlar boşanmak için mücadele ediyor . Öğretmen hanım siz de şartlarınız müsaitken boşanmaktan korkuyorsanız maddi durumu olmayan , ailesi arkasında olmayan kadınlar ne yapsın ?

İlk defa bdv konu açıyorum bundan önce hep çocuk isteme bölümlerine açardım 4 yıllık evliyim ikimizde öğretmeniz üniversitede sevgili olduk okul bitince aileleri tanistirdigimizda annem hiç istemedi çünkü annesi gerçekten çok farklı bı karakter bunu sadece ben değil tüm akrabalarım söyler ama ben yine de eşimi sevdiğim için kulak ardı ettim babam vefat etmisti biz küçükken sonra eşim askere gitti o zaman problemlerimiz başladı ilk defa ama ben asker diye görmemezlikten geldim gelince de evlenmek istedi annem istememesine rağmen yine de bana bıraktı bende farkındaydım annesinin zor biri olduğunu ama yine de eşime çok güvendim ve sevdim aslında ne kadar yanlışmis nişanlılık dönemimiz de sıkıntılı geçti annesi gereksiz yere bana ve aileme düşman gibi davrandı bizim çeyiz götürüp duzdugumuz eve benden habersiz akrabalarını götürüp herşeyin yerini değiştirdi falan ben çok sinir olmuştum ama yüzük atmak aklıma gelmedi bile şimdi çok pişmanım düğün salonundan annemler giderken güle güle bile dememiş ben bunları sonradan öğrendim üstelik ben eşimi bırakıp onun ailesinin olduğu ilde yaşamaya başladım ama evlendikten sonra eşim her hafta anneannesigile gitmeye alıştığı için bana teyzemlere dayimlara anneanme gitmiyoruz diye kavgalar çıkardı ilk bir yıl çok zordu ama aşktan onları bile görmedim üstelik eşim tek çocuk ailesi ona çocuk gibi davranıyor 30 yaşındaki adama babası da hayatı boyunca çalışmamış oda biraz değişik aşırı takıntılı bir insan tüm bunlar beni çok yoruyor ve ben hep utandım bunlardan düğünümde akrabalarimdan utandım herkes sen sabirlisin olsun tarzında konuştu düğün günü bana bir yılımızı doldurdugumuzda küçük bı kavga etmiştik ama gerçekten küçüktü ben yalnız kalmak istedim evden git dedim gitmek istemedi özür dilerim aşkım falan diyerek evden giden adam akşamına beni aradı ben boşanmak istiyorum diye ve tüm akrabalarına da yaymislar bunu annemi aramış annesi benim oğlum kızından boşanacak hiç mutlu değil demiş annemde altta kalmamış benim kızım çalışan birisi senin oğluna muhtaç değil demiş ve anlatacak o kadar şey var ki kizlar bunlar özet bile değil ve ben bu dört yılda çok dolduğumu düşünüyorum 2 yıldır da bebek olmadı tüp bile denedik olmadı belki bunda bı hayır vardır boşanmam için diyorum eşim aslında çok iyi bir insan ailesi dışında da bı problemimiz yok ama benim annem memlekette tek yaşarken aşırı ailesine düşkün sırf tek çocuğum diye hayatında üniversite de dahil hatta atandığı ilk yerde hep aynı şehir başka şehire çıkmam çıkarsam adam değilim diyor bende annemin yalnız olmasına çok üzülüyorum asıl benim onu düşünmem gerekirdi diye aslında boşanmak istiyorum ama hem toplum baskısından hemde yeni bı duzen kurmaktan korkuyorum tek başına sevgi yetmiyormuş annem ne kadar haklıymış zaten sevgimde ilk günlerdeki gibi değil hatta sadece alışkanlık bence
Öğretmenmişsiniz iyi güzel de ama neden paragraflara ayırmadınız da rahat okuyalım. Anasının dizinin dibinden ayrılamıyor birde çocuk istiyor.

Toplum baskısından korkmayın kararınız bu yönde olursa elalem iki gün konuşur üçüncü gün başkasını konuşur.Özgür kadınlara ihtiyacımız var.

Şimdilik başka problemleriniz yok ilerde çocuk olursa sizce eşinizin ailesinden çok müdahale olmaz mı ...Geçmişi değil de geleceği düşünerek karar verin :)

İlk defa bdv konu açıyorum bundan önce hep çocuk isteme bölümlerine açardım 4 yıllık evliyim ikimizde öğretmeniz üniversitede sevgili olduk okul bitince aileleri tanistirdigimizda annem hiç istemedi çünkü annesi gerçekten çok farklı bı karakter bunu sadece ben değil tüm akrabalarım söyler ama ben yine de eşimi sevdiğim için kulak ardı ettim babam vefat etmisti biz küçükken sonra eşim askere gitti o zaman problemlerimiz başladı ilk defa ama ben asker diye görmemezlikten geldim gelince de evlenmek istedi annem istememesine rağmen yine de bana bıraktı bende farkındaydım annesinin zor biri olduğunu ama yine de eşime çok güvendim ve sevdim aslında ne kadar yanlışmis nişanlılık dönemimiz de sıkıntılı geçti annesi gereksiz yere bana ve aileme düşman gibi davrandı bizim çeyiz götürüp duzdugumuz eve benden habersiz akrabalarını götürüp herşeyin yerini değiştirdi falan ben çok sinir olmuştum ama yüzük atmak aklıma gelmedi bile şimdi çok pişmanım düğün salonundan annemler giderken güle güle bile dememiş ben bunları sonradan öğrendim üstelik ben eşimi bırakıp onun ailesinin olduğu ilde yaşamaya başladım ama evlendikten sonra eşim her hafta anneannesigile gitmeye alıştığı için bana teyzemlere dayimlara anneanme gitmiyoruz diye kavgalar çıkardı ilk bir yıl çok zordu ama aşktan onları bile görmedim üstelik eşim tek çocuk ailesi ona çocuk gibi davranıyor 30 yaşındaki adama babası da hayatı boyunca çalışmamış oda biraz değişik aşırı takıntılı bir insan tüm bunlar beni çok yoruyor ve ben hep utandım bunlardan düğünümde akrabalarimdan utandım herkes sen sabirlisin olsun tarzında konuştu düğün günü bana bir yılımızı doldurdugumuzda küçük bı kavga etmiştik ama gerçekten küçüktü ben yalnız kalmak istedim evden git dedim gitmek istemedi özür dilerim aşkım falan diyerek evden giden adam akşamına beni aradı ben boşanmak istiyorum diye ve tüm akrabalarına da yaymislar bunu annemi aramış annesi benim oğlum kızından boşanacak hiç mutlu değil demiş annemde altta kalmamış benim kızım çalışan birisi senin oğluna muhtaç değil demiş ve anlatacak o kadar şey var ki kizlar bunlar özet bile değil ve ben bu dört yılda çok dolduğumu düşünüyorum 2 yıldır da bebek olmadı tüp bile denedik olmadı belki bunda bı hayır vardır boşanmam için diyorum eşim aslında çok iyi bir insan ailesi dışında da bı problemimiz yok ama benim annem memlekette tek yaşarken aşırı ailesine düşkün sırf tek çocuğum diye hayatında üniversite de dahil hatta atandığı ilk yerde hep aynı şehir başka şehire çıkmam çıkarsam adam değilim diyor bende annemin yalnız olmasına çok üzülüyorum asıl benim onu düşünmem gerekirdi diye aslında boşanmak istiyorum ama hem toplum baskısından hemde yeni bı duzen kurmaktan korkuyorum tek başına sevgi yetmiyormuş annem ne kadar haklıymış zaten sevgimde ilk günlerdeki gibi değil hatta sadece alışkanlık bence
Aynen öyle sadece düzen alışkanlığı. Mesleğin varsa inan bir dakika durma orda kalk git annenin yanına ordan aç davayı. Aslında o ilk bir yılın içinde bosanalim dediğinde yapacaktın. Çocuk olunca daha çok ağlarsın daha değişik psikolojilere girersin orda durdukça kendini ezdirmekten başka bişey yapmayacaksın

X