Eşimle ayrıldık…

Bynnbbssrra

Nasibini senin için koruyan saklayan Allah’a güven
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2021
79
487
Merhaba bilenler bilir beni hatırlayanlar eş dediğim ex kişisiyle ayrıldık biz ama şuan kendimi toplama aşamasındayım diğer süreçlere göre daha iyiyim ailemin yanındayım omu zallaha havale ediyorum ama onun o kadar mutlu olup benim böyle üzülmem normal mi sıkıntı bende mi 3 sene boyunca şiddet aldatma herşeyine göz yumdum yuvam diye ama ne yaptıysam olmadı…

Bende öyle yapacağım sürekli beni manipüle etti kendini öldürmekle tehdit etti yanımda ayrılcam dediğimde başına ve başıma silah dayadı çok şeyler oldu hep kendisine ve bana zarar verdi en son aileme geldim ve bi daha dönmek istemediğimi ayrılmak istediğimi söyledim daha fazla dayanamadım ama merak ettiğim ben kendime şimdi ne yapabilirim iş güç olarak ailem arkamda ayrı eve çık arabanı alalım iş kur para verelim yorlar ama ben kendimi değersiz hissediyorum :KK43:(

Merhaba bilenler bilir beni hatırlayanlar eş dediğim ex kişisiyle ayrıldık biz ama şuan kendimi toplama aşamasındayım diğer süreçlere göre daha iyiyim ailemin yanındayım omu zallaha havale ediyorum ama onun o kadar mutlu olup benim böyle üzülmem normal mi sıkıntı bende mi 3 sene boyunca şiddet aldatma herşeyine göz yumdum yuvam diye ama ne yaptıysam olmadı…
Şu uğruna ailenden bile vazgeçtiğin sana karım değilsin diyen ama buna rağmen ayrılmamak için dualar okuyan adamdan ayrılmana çok sevindim. Ben çocuk yapar her türlü eziyete katlanırsın diye düşünmüştüm. Beni yanılttın.
Bundan sornası iyi olur inşallah

Bence olaylarla baş etmenin ilk adımı kabullenmedir unutmayı bu kolaylaştırır kangren bölgeni kesip atmışsın işte şuan onun hayatı seni ilgilendirmiyor mutluluk içinde de olabilir ki ya da berbat durumda olsa sana ne faydası olacak ki bunun. Nötrleşmen lazım tabi zaman herşeyin ilacı.

Şu uğruna ailenden bile vazgeçtiğin sana karım değilsin diyen ama buna rağmen ayrılmamak için dualar okuyan adamdan ayrılmana çok sevindim. Ben çocuk yapar her türlü eziyete katlanırsın diye düşünmüştüm. Beni yanılttın.
Bundan sornası iyi olur inşallah
Hayır çok şükür o olaylardan sonra toparlanamadık zaten ama o çocuk için çok uğraştı ben kendimi korudum gizlice 1 sene önce de ayrılma kararı aldım ama maalesef kendisi narsist ve bipolar bozukluğu olan bi insan olduğu için bırakmadı ben kendimi suçlu hissettim ama şuan iyiyim sadece bana yaptıklarını Allah ondan çıkarsın istiyorum :KK43:

kendini öldürmekle tehdit etti yanımda ayrılcam dediğimde başına ve başıma silah dayadı çok şeyler oldu hep kendisine ve bana zarar verdi

Ee bunları mı yapsın yine değerli hissetmen adına. Ruh hastasından kurtulmuşsun işte. İşine gücüne baksana ailen de arkanda. Ailesi arkasında olmayanlar ne yapsın?

Hayır çok şükür o olaylardan sonra toparlanamadık zaten ama o çocuk için çok uğraştı ben kendimi korudum gizlice 1 sene önce de ayrılma kararı aldım ama maalesef kendisi narsist ve bipolar bozukluğu olan bi insan olduğu için bırakmadı ben kendimi suçlu hissettim ama şuan iyiyim sadece bana yaptıklarını Allah ondan çıkarsın istiyorum :KK43:
Mazlumun ahı kalmaz merak etme

Ben kendimi nasıl toparlayabilirim diyorum cirkin bi bayan değilim ama cirkin gibi hissediyorum kendimi değersizlik duygumu özgüvenimi tekrar nasıl kazanabilirim şuan hayata küsmüş gibiyim hiç bilet yapmak istemiyorum:KK43:

Ben kendimi nasıl toparlayabilirim diyorum cirkin bi bayan değilim ama cirkin gibi hissediyorum kendimi değersizlik duygumu özgüvenimi tekrar nasıl kazanabilirim şuan hayata küsmüş gibiyim hiç bilet yapmak istemiyorum:KK43:
Bence bu kadar ağır psikolojik şiddet gördüğünüz evlilikten sonra profesyonel destek almanız şart. Çünkü kendiniz başedemedikçe bir yanınız hep eksik kalacak. Bence uzman desteği alın.

Benim kardeşim boşandı. Destek almadı çok geç toparlandı ve çocukta sinir kaldı

Bu yazdıklarından bile ne kadar emek verdiğin anlaşılıyor. Sen elinden geleni yaptın, için rahat olsun ve bu defteri kapat artık. Bazen üstüne söylenebilecek tek kelime bile yoktur. Umarım hayatta güzelliklerle karşılaşırsınız.

Çirkin bir bayan olmadığını biliyorsun hayatım zaten. Bunu sana hissettiren başkaları, sana ait değil bu düşünce onların bakan çirkin gözlerinde. Kendine biraz zaman ver, acını yaşa sonrasında ferahlarsın inşallah.

Aileniz arkanızdaymış, bu harika bir şey. Sanırım maddi durumları da iyi. Öncelikle ailenizle konuşun ve bir terapistten destek alın. Mesleğiniz var mı bilmiyorum. Varsa eğer bir işe girin iş kurmadan önce. Biraz deneyim kazanın ve terapide de yol alın. Daha sonra kendinize güveniniz geldikçe zaten iş kurarsınız. Sosyal olmaya bakın. Arkadaşlarınızla dışarı çıkın, gezin, dolaşın. Spora yazılın ve gidin. Bir hobiniz varsa onu yapın. Bir bakacaksınız ki o kötü duygulardan kurtulmuşsunuz. Ayrıca, demek ki çok güçlü ve kendine değer veren bir kadınsınız ki bu manipülatif yaratıktan kurtulmuşsunuz. Çok zordur böyle birini terk edebilmek. Tebrik ediyorum sizi, zoru başarmışsınız. Bundan sonraki süreç size çerez gibi gelir. 🤗

Benim için çok zor bi 3 seneydi sınav gibiydi diyebilirim.. ama çok şükür bitirdim artık içim rahat çünkü her gece acaba kimle beni aldatıyor diye düşünmüyorum yada ağlayarak uyumuyorum beni üzen bi insan yok hayatımda üzüldüğümde bile kendimi suçlardım benim yüzümden derdim 1 senedir verdiğim savaşı kazandım diyebilirim belki yuva kaybettim ama kendimi kazandım iş kurucam ama öncelikle bi yerde çalışacağım tabiki direk işe atılamam önce evimi tutup arabamı alıp sonra da iş hayatına atılıcam Allahın izniyle herşey 2023 den daha güzel olcak buna çok inanıyorum çünkü Allah biliyor en ufak yanlış birşey yapmadım hep düzelir diye sabrettim ama baktım ki giden benim ömrümden gidiyor… herkesin yolu layıgına açık olsun…

Benim için çok zor bi 3 seneydi sınav gibiydi diyebilirim.. ama çok şükür bitirdim artık içim rahat çünkü her gece acaba kimle beni aldatıyor diye düşünmüyorum yada ağlayarak uyumuyorum beni üzen bi insan yok hayatımda üzüldüğümde bile kendimi suçlardım benim yüzümden derdim 1 senedir verdiğim savaşı kazandım diyebilirim belki yuva kaybettim ama kendimi kazandım iş kurucam ama öncelikle bi yerde çalışacağım tabiki direk işe atılamam önce evimi tutup arabamı alıp sonra da iş hayatına atılıcam Allahın izniyle herşey 2023 den daha güzel olcak buna çok inanıyorum çünkü Allah biliyor en ufak yanlış birşey yapmadım hep düzelir diye sabrettim ama baktım ki giden benim ömrümden gidiyor… herkesin yolu layıgına açık olsun…

Şöyle bir adam için buraya konu açıp vakit harcaman bile kendine hakaret.
O mutluyken ben üzgünüm demek de nedir, yani neyine üzülüyorsun bir düşün bu adamdan çocuk yapmadan kurtulduysan şu an en mutlu insan sen olmalısın.

Sizin üzülme sebebiniz boşanmaniz değil. Siz yıllarca bütün bunlara belki düzelecek umudu ile katlanıp gururunuzu hiçe sayıp kendinizden ödün vermissiniz ve yine de olmamış. Siz şuan biten evliliginiz için değil, bu evlilikte kendinizden gidenler için üzülüyorsunuz. Kendinize zaman verin ve değerinizin farkında olun.

Bende öyle yapacağım sürekli beni manipüle etti kendini öldürmekle tehdit etti yanımda ayrılcam dediğimde başına ve başıma silah dayadı çok şeyler oldu hep kendisine ve bana zarar verdi en son aileme geldim ve bi daha dönmek istemediğimi ayrılmak istediğimi söyledim daha fazla dayanamadım ama merak ettiğim ben kendime şimdi ne yapabilirim iş güç olarak ailem arkamda ayrı eve çık arabanı alalım iş kur para verelim yorlar ama ben kendimi değersiz hissediyorum :KK43:(
Afedersiniz ama sizinki de bir yerlerini killandirmak. Gidin bir psikoloğa ben sizin gibi insanların ailelerine çok uzuluyorum ya

X