Eşimle konuşamıyorum

O paraya babanneye borç verilmemiş tahminimce. Ölünce nasilsa tarla size kalir diye düşünülüyordur.
Eşiniz calismiyor mu? esyali kiralik evlere çikabilirsiniz, ailenizin evine yerleşmeyin cok sorun yaşarsınız.

Herkese merhaba bundan 1 sene önce eşim babaannesine 10bin tl borç para vermişti. Şu an hamileyim durumumuz da normal denicek kadar ama borçlarımız var tabii kendi annem babamla kalıyoruz ve ben hamileyim yani bir yatak odası almamız şart çok detaya girmek istemiyorum. Bugün sorduk 7bin tl en uygunu bazası vs içinde elimizde biraz altın vardı topladığımız eşime dedim nasıl alıcaz çok tuttu diye bana dedi ya taksitle alırız ya da birazını altından veririz başka nasıl ödiycez diye. Ben bozdurmak istemiyorum yarın öbür gün çalışamazsam eğer bebeğimin ihtiyaçlarını karşılarım çok bişey yok zaten az var diyemedim bile babaannenle konuş topladığını versin en azından diye. Oturdum odada ağlıyorum sinirlerim bozuldu hamilelikten mi bilmiyorum çok gerginim nolur bi akıl verin nasıl söyliycem ne diycem insanın kocasıyla bike rahat konuşamaması çok kötü
Demek ki hepsi aynı altın gören kocalar harcamadan bozdurmadan içleri rahat edemez. Taksitle eşinin üzerine al bozdurma

Herkese merhaba bundan 1 sene önce eşim babaannesine 10bin tl borç para vermişti. Şu an hamileyim durumumuz da normal denicek kadar ama borçlarımız var tabii kendi annem babamla kalıyoruz ve ben hamileyim yani bir yatak odası almamız şart çok detaya girmek istemiyorum. Bugün sorduk 7bin tl en uygunu bazası vs içinde elimizde biraz altın vardı topladığımız eşime dedim nasıl alıcaz çok tuttu diye bana dedi ya taksitle alırız ya da birazını altından veririz başka nasıl ödiycez diye. Ben bozdurmak istemiyorum yarın öbür gün çalışamazsam eğer bebeğimin ihtiyaçlarını karşılarım çok bişey yok zaten az var diyemedim bile babaannenle konuş topladığını versin en azından diye. Oturdum odada ağlıyorum sinirlerim bozuldu hamilelikten mi bilmiyorum çok gerginim nolur bi akıl verin nasıl söyliycem ne diycem insanın kocasıyla bike rahat konuşamaması çok kötü
Bence eşinin babaannesi ne verdiği borç paradan daha çok fazla gerilmem gereken bişey varsa oda ailenin yanında yaşayıp çocuk yapman

Neden annenızle yaşıosunuz?

Ağlayıp kendinizi strese sokacağınıza neden eşinize direk bababanneye verilen borcu geri istemesini söylemiyorsunuz??

Altın bozdurup eşya alınması çok mantıksız geliyor bana ama tabi ki sizin bileceğiniz iş..

Açıkçası herkes gibi bende çok merak ettim neden kendi ailenizle kaldığınızı ama galiba buna cevap vermek istemiyorsunuz..

O evde anne baba varken ve yatak odası bile yokken çocuğu nasıl yaptınız? 😅 artık çocuk da doğunca birbirinizi cennete bulursunuz.

Ağlayıp kendinizi strese sokacağınıza neden eşinize direk bababanneye verilen borcu geri istemesini söylemiyorsunuz??

Altın bozdurup eşya alınması çok mantıksız geliyor bana ama tabi ki sizin bileceğiniz iş..

Açıkçası herkes gibi bende çok merak ettim neden kendi ailenizle kaldığınızı ama galiba buna cevap vermek istemiyorsunuz..
Evimizde yangın çıkınca geçtik

Yatak odası var fakat eski sizin hayal ettiğiniz gibi bir yerde kalmıyoruz kaldı ki sizi de ilgilendirmez
O zaman niye bizi ilgilendirmeyen konuları buraya yazıyorsunuz. Millette bi değişik. Eşine ağzını açamayan buraya çemkiriyor. Bu tavrınızı eşinize de gösterin lütfen. Tabi yapabilirseniz

Yatak odası var fakat eski sizin hayal ettiğiniz gibi bir yerde kalmıyoruz kaldı ki sizi de ilgilendirmez

Oymalı altın yaldızlı olsun diye mi altın bozduracaksınız o zaman

Bebek olunca bebek görmeye gelip yatak odanıza mı bakacaklar

Evimde yangın çıkıp anneme yerleşsem kanepede yatarım parayı kenara koyar en acil eşyalarımı almaya ve evimi kurmaya çalışırım

Annemin evinde binlerce liraya yatak odası alacağıma o paraya buzdolabı çamaşır makinası ucuzundan yatak koltuk alır bana ait ev edinmeye çalışırım

Aaa öyle mi çok geçmiş olsun yaa..
Teşekkür ederim
Oymalı altın yaldızlı olsun diye mi altın bozduracaksınız o zaman

Bebek olunca bebek görmeye gelip yatak odanıza mı bakacaklar

Evimde yangın çıkıp anneme yerleşsem kanepede yatarım parayı kenara koyar en acil eşyalarımı almaya ve evimi kurmaya çalışırım

Annemin evinde binlerce liraya yatak odası alacağıma o paraya buzdolabı çamaşır makinası ucuzundan yatak koltuk alır bana ait ev edinmeye çalışırım
ben eve çıkmak istiyorum demedim ki rahatsız değiliz halimizden bizim yargak odamız benim eski çocuk odam 3 kapaklı dolap ve yatak var sadece yani aşırı yetersiz eşyalarım kenarlarda hep herkes kendine göre anlamaya çok meraklı

Teşekkür ederim

ben eve çıkmak istiyorum demedim ki rahatsız değiliz halimizden bizim yargak odamız benim eski çocuk odam 3 kapaklı dolap ve yatak var sadece yani aşırı yetersiz eşyalarım kenarlarda hep herkes kendine göre anlamaya çok meraklı

İyi de paramız yok yatak odası almalıyız diyorsunuz

Yatacak yatak varsa param yokken yatak odası almam

Dolap lazımsa dolap alırım da ille de takım olsun diyemem

Konuyu ilk açtığınızda da sordum içinde ne var bu miktarın diye

Yataş bazalı yatak 2000 Bellona galiba yatak odası 5000 her gün reklamlarda

Bunların daha makulü de vardır

Teşekkür ederim

öncelikle geçmiş olsun ama burda bi tutarsızlık var siz ilk yazdığınızda evim yandı diye yazmamışsıniz ve herkes kendi fikrini söylüyor 10 binliraya yatak odasına vermek yerine eşyalı kiralık eve çıkmanız daha mantıklı değilmi çocuğunuz oluncada daha rahat edersiniz kendi annenizin evide olsa kendi evin gibi olmaz

İyi de paramız yok yatak odası almalıyız diyorsunuz

Yatacak yatak varsa param yokken yatak odası almam

Dolap lazımsa dolap alırım da ille de takım olsun diyemem

Konuyu ilk açtığınızda da sordum içinde ne var bu miktarın diye

Yataş bazalı yatak 2000 Bellona galiba yatak odası 5000 her gün reklamlarda

Bunların daha makulü de vardır
Ben de kalkıp oradan almıycam zaten kenar mahalle bir yer

öncelikle geçmiş olsun ama burda bi tutarsızlık var siz ilk yazdığınızda evim yandı diye yazmamışsıniz ve herkes kendi fikrini söylüyor 10 binliraya yatak odasına vermek yerine eşyalı kiralık eve çıkmanız daha mantıklı değilmi çocuğunuz oluncada daha rahat edersiniz kendi annenizin evide olsa kendi evin gibi olmaz
o doğru evet zaten yatak odası takımı 10 bin değil ki o kadar para zaten vermem ama doğumdan sonra çalışamam eğer kiraya çıkarsam çünkü annem gelip bebeğe bakamaz sürekli yani böylesi daha iyi olucak gibi bebeğe bakar bende çalışırım yoksa tabi ki kendi evim gibi olmaz. Zaten küçük bir yerde yaşıyorum öyle eşyalı evler vs yok burda ve kiralar aşırı pahalı geçinemeyiz. Herkes annenin evinde yok çocuk yapmasaydın vs demiş insanlar o kadar düşüncesizler ki anlamadan dinlemeden insanlrı aslında basit olan sözlerle dehşet yaralıyolar nerden biliyolar belki be kanserim ve bir daha bebeğim olmıycak belki rahimimin alınması gerekiyo veya tek şansım bu bebek insanların yaşadıklarını bilmeden bu tarz şeyler çok yanlış. Bir daha da asla yazmıycam zaten bu forumda birşey çok kötü kalpli insan var.

X