Eşimle surekli tartisiyoruz bana fikir verin ne yapmam gerek

pnrlale

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2024
7
-25
Merhabalar, burda yeniyim neyi nasıl yapacağımı tam bilmemekle beraber buraya sıkıntılarımı yazıyorum umarım sizler tarafından görünür. 6 senelik evliyim. Aslında evliligiimizin baslarinda esime cok guvenirdim . bir gun oyle elime telefonunu alip bakim dedim. benden gizli sosyal medyada kizlara yazmis. yikildim resmen.sordugumda özür dileyip bir daha asla yapmayacağını söyledi. Fakat ben gene kaç defa bu tarz şeyler yakaladım gene yemin etti yapmayacağım dedi . Aileler araya girdi onlardan da özür diledi benim şuan ki sıkıntım şu ona asla güvenmiyorum artık nereye gitse ne yapsa acaba gene birine mi yazıyor biriyle mi konuşuyor diye düşünmekten kafayı yicem onada kendimede hayatı zehir ettim ne yapmam gerek sizden fikir almak istiyorum.

Ay ne diye kurcalıyorsunuz o zaman susun oturun o zaman işte.
Siz rahat o rahat, hayirli isler.
Ben rahat olsaydim buraya bu konuyu açarmıydım sizce farkındaysanız öneri istediğim için yazıyorum soruyorum işte ne yapmam gerektiğini bu üslubunuz doğru mu sizce doğru düzgün yapmayacaksınız görmezden gelip yazmayabilirsiniz.

Evet sabır testi bir konu daha. Sürekli gözü dışarda aranan eş ve tedavi ile çocuk yapmaya çalışan kadın. Bu mutlu ailede bir tek çocuk eksik çünkü. Ömür boyu aldatılacaksınız bunu kabullenin gözünüzü kapatın. Boşanmayacaksınız neden telefon kurcalıyorsunuz anlamıyorum gerçekten. Zaten yapabileceğiniz hiçbirşey yok. Yazdığınıza göre eğer boşanırsanız toplu katliam olacakmış e zaten aşıksınız da bir iki yazar hevesini alır!

Ben rahat olsaydim buraya bu konuyu açarmıydım sizce farkındaysanız öneri istediğim için yazıyorum soruyorum işte ne yapmam gerektiğini bu üslubunuz doğru mu sizce doğru düzgün yapmayacaksınız görmezden gelip yazmayabilirsiniz.
Aldatan herife napabilirsiniz ki, sanki mutfakta püf nokta onerisi istiyor.
Bosanamam diyorsunuz, seviyorum diyorsunuz
Hic mi gurur yok demek yerine, görmezden gelin diyorum ne diyeyim?
Aldatana çözüm yok bacım, aldatilmaya devam edileceksiniz üzgünüm, dua edin de sizi geri postalamasin🥲 sonra ne der millett:)

Haklısınız galiba bende o şekilde düşünüyorum artık evet boşanamam akraba evliliği aileler arasında sorun olur diye korkuyorum eşimi seviyorum bide

O zaman ne akıl verelim biz size?
Affetmemişsiniz ki siz bu adamı, bedel ödememiş onun yaptığı hatanın bedelini siz için için kendinizi yiyerek ödüyorsunuz.
Seviyorum diyorsunuz.
Boşanmak söz konusu bile olamaz diyorsunuz.
Çocuk için de tedavi görüyorsunuz.
Bu adam bir kere yaptıysa yine yapacak, yarın bir gün çocuk olursa hamilelikte benimle ilgilenmedin yok ben seni kadın gibi değil çocuğumuzun annesi olarak görüyorum diyerek aldatmak için sizi bahane gösterecek. Değersiz olmadığınız halde kendinizi değersiz hissedeceksiniz.
En azından çocuk için çaba göstermeyin.

Akraba evliliginden dogacak cocuklariniz icin nasil gelecek planlariniz var merak ettim, hic bahsetmemissiniz.

Calisiyor musunuz, iki gun sonra esiniz hic affedemeyeceginiz bir durumla karsiniza gelirse, o cocuklariniz icin ne yapmayi planliyorsunuz?

Boyle bir adami sanki cok hakediyormus gibi neden hangi sebeple baba yapmaya calisiyorsunuz? Evde nasil anne baba gorecekler, buyuyunce kimi ornek alacaklar, abilerinden tirsan annelerini mi ornek alsinlar, annelerini al-da-tan babalarini mi?

Hic soru sormamis gibisiniz kendinize, burada yazilanlara da seviyorum kocami demissiniz, bravo aynen devam..

Maalesefki adamın gözü dışarda sürekli arayışta yemin etmesine rağmen bunun üzerine birde akrabasınız çocuk istiyorsunuz hamilelik sürecinizde de aldatır bu adam. Aileler sorun edecek diye kendinize hayatı zehir etmeyin edeceksenizde var mı bilmiyorum tüp bebekte akraba evliliği olduğunu belirtip yaptırın bir taraması testi vardır heralde

Merhabalar, burda yeniyim neyi nasıl yapacağımı tam bilmemekle beraber buraya sıkıntılarımı yazıyorum umarım sizler tarafından görünür. 6 senelik evliyim. Aslında evliligiimizin baslarinda esime cok guvenirdim . bir gun oyle elime telefonunu alip bakim dedim. benden gizli sosyal medyada kizlara yazmis. yikildim resmen.sordugumda özür dileyip bir daha asla yapmayacağını söyledi. Fakat ben gene kaç defa bu tarz şeyler yakaladım gene yemin etti yapmayacağım dedi . Aileler araya girdi onlardan da özür diledi benim şuan ki sıkıntım şu ona asla güvenmiyorum artık nereye gitse ne yapsa acaba gene birine mi yazıyor biriyle mi konuşuyor diye düşünmekten kafayı yicem onada kendimede hayatı zehir ettim ne yapmam gerek sizden fikir almak istiyorum.
Akraba evliliğinde kocanız sizi aldatmaya korkmuyorda siz boşanmaya mı korkuyorsunuz? Bırakın Allah aşkına. Ne yapacağınız konusunda fikir isteyip aynı zamanda asla boşanamam bi de üstüne çocuk yapacağım diyorsunuz. Susup oturacaksınız ve çocuk büyüteceksiniz o halde. Telefonu kurcalamayıda bırakın, eşiniz muhtemelen sağa sola yazmaya devam edecektir, bu durumu kabullenmeye bakın.

Ay şu kaosun ardından gelen eşimi çok seviyorum cümlesi beni bitiriyir ya . Benim kocam başka kadınlarla konuşacak bende çok seviyorum diceem ha boşanamamaniza yorum yapmıyorum ama bu nasıl bir gurur ya çok seviyorum cümlesi..

Sen telefonları kurcala o işi büyütüp gazinolara bi süre sonra da imam nikahli metrese doğru level atlayarak geçicek. Burnunu sürtücek biri yok ne de olsa.

Yani burda bizim diyeceğimiz şeyi mutlaka sen de biliyorsundur ama kalbini rahatlatırz zannettiysen düzelir diyeceğimizi zannettiysen maalesef böyle insanlar değişmez. Karakteri kimse değiştiremez bence. 6 senelik evlilikte böyle yapıyorsa ileriyi düşünemiyorum. Tabiki tedavi ol ama çocuğu askıya al. İnsan güvenmediği birinden çocuk yapmamalı. Ben de çok kıskanç biriyim . Bence kimse bulunmaz Hint kumaşı değildir. Sen kendi kendine sinir olup durursun hayatın zehir olur sadece. Hep onu kontrol edemezsin ki sonuçta. Eşin dedigin insan senden çok uzakta başka bir ülkede kizların arasında bile olsa sen gözün arkada kalmiyorsa kalbin rahat uyuyosan o zaman senin eşindir. Kimse kusura bakmasın aldatan birgün aldatilmayi beklesin. Yuvası bozmak istiyorsa bırak bozsun kendi eliyle. Bı de herşeyi delil olarak kaydet sakla.

[
Haklısınız galiba bende o şekilde düşünüyorum artık evet boşanamam akraba evliliği aileler arasında sorun olur diye korkuyorum eşimi seviyorum bide

Kaçıp gitmişsin ama diyeyim ben o konuştuğu kadınlardan biriine kapılıp giderse seni laps diye çocukla ortada bırakırsa görürsün öyle 3 maymunu oynamakla olmaz o işler. Ailelere ne biraz dik duruşun olsun.

Akraba evliliği + ailelerin gereksiz müdahalesi + kadının ekonomik özgürlüğünün olmaması + eşin genç kızlara yazması= Mutlu bir evlilik. Bu evliliğe bir çocuk yakışır. Siz en iyisi çocuk yaparak bu mutlu evliliği taçlandırın.(!) Şimdi aileleri bahane ediyorsunuz, çocuk olunca da çocuğum için dayanıyorum diyerek çilekeş, arabesk anne moduna geçersiniz. Sizi baştan uyarayım şimdiki nesil böyle bahaneleri yemiyor. Bu replikler Küçük Emrah filmlerinde kaldı. Yarın bir gün çocuğunuza senin için babana katlandım derseniz çocuk dönüp katlanmasaydın bana ne? diyecek.🤷🏻‍♀️

haklı olmakmı istiyorsun yoksa mutlu olmakmı ona karar ver

X