Eşimle tartıştık eve gitmedim sizce haklı mıyım?

Kızlar kayınpederim beni aradı. Dedi aranızda bişey mi var ? Demekki evine gitmediğim için şüphelenmiş anlamış. Bende dedim sadece kırıldım falan bana hak verdi. Aramış ağzından geleni saymış fırçalamış eşimi. Eşim annemi aradı dedi yaa karım benimle eve gelir ya da ben gider kendimi öldürürm ben artk kaldıramıyorum. Delirmişti resmen. Annem zorla beni gönderdi. Kaynanam aradı bana hak verdi ona kızdı. Şimdi sessiz sessiz oturuyor galiba hatasını anlamış ilk defa haklı değilim dedi.

Kızlar kayınpederim beni aradı. Dedi aranızda bişey mi var ? Demekki evine gitmediğim için şüphelenmiş anlamış. Bende dedim sadece kırıldım falan bana hak verdi. Aramış ağzından geleni saymış fırçalamış eşimi. Eşim annemi aradı dedi yaa karım benimle eve gelir ya da ben gider kendimi öldürürm ben artk kaldıramıyorum. Delirmişti resmen. Annem zorla beni gönderdi. Kaynanam aradı bana hak verdi ona kızdı. Şimdi sessiz sessiz oturuyor galiba hatasını anlamış ilk defa haklı değilim dedi.
Anneniz zorla gönderdi öyle mi, siz hiç gitmek istemediniz? Adamın anası babası arasın kızsın, kadının da annesi zorla göndersin ama bunun adı evlilik olsun. Neyse en azından bir kaç gün evde tutmayı başarmışsınız. Haftaya tekrar küser gidersiniz, kocanız da tekrar arar kendimi öldürücem der anneniz de tekrar zorla gönderir sizi. Eşinizi tebrik ederim, dediği olmuş istediğini yaptırmış, savurduğu tehditler işe yaramış.

Benim annem olsaydı o damadın içinden geçerdi mesela. Sen kimsin hayırdır ne haddine böyle arayıp tehditler savuruyorsun kim köpeksin derdi. Sıkıyorsa gel al kızımı derdi. İsterse 10 çocuğu olsun, kızım evimizde baş tacıdır derdi. Ele karşı savunmasız desteksiz bırakmazdı beni. Sen istediğin gibi takılacaksın, kızımı iki canlı evde tek başına bırakıp bekar gibi arkadaş eğlence hayatı yaşayacaksın, yok sana eş meş derdi. İyi ki annem böyleymiş çünkü onun sayesinde ben de iki kızımı nasıl koruyacağımı biliyorum.

Eşimle bu aralar sık sık tartışıyoruz. Kardeşleriyle ve arkadaşlarıyla hep cafede oturmak istiyorlar. Cafe dediğim de yani kahveye çevirmişler hepsi erkek. Sık sık gidiyor zaten. Dün akşamda gidip oturdu gece de maça gitti hep beraber. Bugünde bana diyor ki babanın evine git seni almaya gidicem. Gittim gece 12 ye kadar gelmedi. Diyor ki arkadaşlar demiş burda sabahlayalım yemek yapıp yiyelim. Senin gönlün olursa kalırım olmazsa eve gideriz diyor. Bende tartıştım. Yani sen 5 saattir oturuyorsun orda evine gitmeyi bilmiyor musun? İlla benim mi onu zorla eve götürmem gerekiyor? Ben artık kendimi gurursuz hissediyorum. Mesaj atmayana kadar beni almaya gelmiyor annemlerden veya annesigilden. Bende artk ailelere gitmemeye başladım bi süreden sonra. Şimdi bugünde böyle oldu. Bende sinirlendim resti çektim bitti dedim. Geldi yarım saatten fazla kapıda bekledi mesajlar attı aradı cevap vermedim. Annemi aradı. Dedim söyle gelmeyeceğim. Ne hali varsa görsün. Sonra annem dedi sen git evine bugün kızım burda kalmak istiyor sende git uyu dinlen. Yni ben haksız mıyım böyle davranarak ? Babamda diyorki haksıza haksızla gitmeyeceksin.
ᴀɴɴᴇ-ʙᴀʙᴀʟᴀʀ;
ᴇᴠʟɪʟɪᴋ ʀᴇʜᴀʙɪʟɪᴛᴀsʏᴏɴ ᴀʟᴀɴɪ ᴅᴇɢɪʟᴅɪʀ.
sᴜçʟᴜ ᴄᴏᴄᴜᴋʟᴀʀıɴıᴢı,
ʀᴜʜsᴀʟ sᴏʀᴜɴᴜ ᴏʟᴀɴ çᴏᴄᴜᴋʟᴀʀıɴıᴢı,
sᴏʀᴜᴍʟᴜʟᴜᴋ ᴀʟᴍᴀʏᴀɴ çᴏᴄᴜᴋʟᴀʀɪɴɪᴢɪ:
ᴅüᴢᴇʟɪʀ ᴅɪʏᴇ ᴇᴠʟᴇɴᴅɪʀᴍᴇʏɪɴ.
ɪɴsᴀɴʟᴀʀ çᴏᴄᴜᴋʟᴀʀɪɴɪ sɪᴢɪɴ
çᴏᴄᴜğᴜɴᴜᴢᴀ ʙᴀᴋıᴍ ᴠᴇʀᴍᴇᴋ,ᴋᴀʜʀıɴı çᴇᴋᴍᴇᴋ ɪçɪɴ ᴅᴏɢᴜʀᴍᴜʏᴏʀ.

Maşallah birileri sizi hep zorla bir yere gönderiyor. Nasıl oluyor zorla gönderme işi? Saçınızdan mı sürüklüyorlar. Bayıltıp arabaya mı atıyorlar? Çünkü iradesi ve aklı olan birisi için zorla gönderilmek kavramı komik

X