Eşimle tartıştık eve gitmedim sizce haklı mıyım?

Eşimle bu aralar sık sık tartışıyoruz. Kardeşleriyle ve arkadaşlarıyla hep cafede oturmak istiyorlar. Cafe dediğim de yani kahveye çevirmişler hepsi erkek. Sık sık gidiyor zaten. Dün akşamda gidip oturdu gece de maça gitti hep beraber. Bugünde bana diyor ki babanın evine git seni almaya gidicem. Gittim gece 12 ye kadar gelmedi. Diyor ki arkadaşlar demiş burda sabahlayalım yemek yapıp yiyelim. Senin gönlün olursa kalırım olmazsa eve gideriz diyor. Bende tartıştım. Yani sen 5 saattir oturuyorsun orda evine gitmeyi bilmiyor musun? İlla benim mi onu zorla eve götürmem gerekiyor? Ben artık kendimi gurursuz hissediyorum. Mesaj atmayana kadar beni almaya gelmiyor annemlerden veya annesigilden. Bende artk ailelere gitmemeye başladım bi süreden sonra. Şimdi bugünde böyle oldu. Bende sinirlendim resti çektim bitti dedim. Geldi yarım saatten fazla kapıda bekledi mesajlar attı aradı cevap vermedim. Annemi aradı. Dedim söyle gelmeyeceğim. Ne hali varsa görsün. Sonra annem dedi sen git evine bugün kızım burda kalmak istiyor sende git uyu dinlen. Yni ben haksız mıyım böyle davranarak ? Babamda diyorki haksıza haksızla gitmeyeceksin.
Evlenmeden önce bu adamın yaşam tarzını bilmiyor muydunuz. Evlenene kadar ailesinden, arkadaşlarından, gittiği ortamlardan bihaber miydiniz? Size has olduğu için söylemiyorum ama çoğu kadın, adamın nasıl yaşadığını, davrandığını görüp bile bile lades diyor. Evlenince düzelir kafasıyla tüm hayatını ipotek altına alıyor.

Bu vesileyle evlenmeyi düşünen kız kardeşlerimize bir tavsiye olsun.
1. Nikahta keramet yooook.
2. Evlenince yaşam tarzlarından vazgeçmiyorlar. Hatta kendilerini engellemeye çalıştığınızı fark edince daha da azıtıyorlar.

Konu sahibine gelince, çoğu kadın gibi bilip, görüp kabul ettiğinizi düşünerek söylüyorum. Ya bu deveyi güdeceksiniz, ya bu diyardan gideceksiniz.

Şimdi babamın iş yerine geldim bu bir haftadır hep geliyorum yardımcı olmak için. Eşim kuduruyor tabi hep erkekler gelip gittiği için. Ama bana sesini çıkaramıyor. Bugün kaynanam kayınpederim geleceklerdi onları görmeye gidecektik evlerinde yemek yapacaktık ama ben eşimi engelledim bugünde gitmeyeceğim eltime diycem bi hastamız var ben gelemiyorum
Muhtemelen nasıl olsa annemlere gidicez diye döneceğinizi düşünüyor. Peki size nasıl ulaşacak? Konuşmayı düşünmüyor musunuz?

Kendi evimizdeyken çıkamıyor. Zorla beni bahaneyle annemlere annesine gönderiyor. Dünde diyor ki sen git otur benn gelicem. Annesi gile gidiyorum mesela. Gelip yemek yiyip çıkıyorlar gece geliyorlar elli kere gel diyorum mesaj atıyorm tamam tamam diyip bekletiyor
kendi evinizde neden durmuyorsunuz
ohh kendi keyifte eş de ya annede ya kv de de

ben evimde oturacağım deseydiniz ya bu zamana kadar
size mi güvenmiyor nedir

dışarıya çıktığınızda da detay vermeyin arkadaşların dediği gibi bakalım ne olacak

sizi üzmek istemiyorum ama bu adam bu yıl böyle olmadı ki hep böyleymiş, siz de hamile kalmışsınız. neden bir şeyleri düzeltmeden bebek aşamasına geçtiniz.
bari iyice bir süründür bu sefer.

İnşallah biz o raddeye gelmeyiz. Gelirsekte ben kaybetmem o kaybeder. Benim gibi bir insan asla bulamaz mumla da arasa. Arkadaşları bile ona senin eşin gibi biriyle evlenmek istiyoruz baldızın var mı diye soruyor. Herkes özeniyor o da böyle kendini yapmaya devam ederse o kaybedecek
Kendinizi kandırmayın, kimse bulunmaz vazgeçilmez değil. Hamile olmanıza mı güveniyorsunuz? Burada kaç üyenin kocası kapılarda yatıp sensiz yapamam diyip sonra da basıp gitti. Aşk biter saygı sevgi kalır geriye. Gitsin babasının evinde takılsın bana ne diyen adam vefasızdır güvenilmezdir. Üstelik sizin gitmenizi fırsat falan da bilmiyor, direk sizi postalıyor. Adam garantilemiş sizi haberiniz yok. Çocuk doğunca ne olacak sanıyorsunuz, göstermelik bir süre duracak sonra yine devam edecek. Siz de rest diye diye oturup duracaksınız.

Amacım yangına körükle gitmek değil, gerçeğin farkına varın ona göre hamleler yapın. O kaybeder falan demeyin, hamile olmanız bile adamı etkilememiş. Bu kadın iki canlı, bir şey falan olur yalnız bırakmayayım demiyor. Böyle küsmeyle engellemeyle konuşmayla çözülecek şey değil bu. Mesela ailesine yalan söylemeyin bahane uydurmayın. Şu nedenle ben gelmiyorum diye gerçeği söyleyin. Adam için kalkıp bir de yalan söylemeyin. Eltiyle muhatap olmak istemiyorsanız annesi babasına söyleyin gelmiyorum diye. Ne sevgisine ne sadakatine, kocanıza çok güvenmeyin. Önceki yorumumda hamile olduğunuzu bilmiyordum korunun dedim ama geç kalmışım. Bu adamın neyine güvendiniz, birden evine ailesine bağlanacak dışarı çıkmayacak diye düşünüyorsunuz değil mi? İnşallah her şey gönlünüze göre olur ne diyeyim.

Bencede eltinize yalan söylemeyin açık açık doğruları söyleyin çok çok büyük birşey olmadıkca bu adam düzelmez. Sizi eminim dün geçe gelip alamadıktan sonra arkadaşlarının yanına dönmüştür. Blöf yapmayın boşuna boşanmaya niyetiniz yoksa. Çünkü böyle umursamaz adamlar 2gün sonra tamam boşanalım der.

Üzülerek söylüyorum kahve alışkanlığı olan kolay kolay bırakmıyor,babamın kahve alışkanlığı hiç olmadı, erkek kardesiminde yok hatta akrabalarımızda da yok ama babamın arkadaş çevresinde olanlar var ve görüyorum adamlar hergun gidiyor bıkmadan usanmadan yıllardır böyleler değişen birşey yok.

Hamilelik gelir yakında diyecektim, gelmiş zaten.

Doğumdan itibaren eve kadınlar doluşunca, sizin de bebekten gözünüzü açacak haliniz kalmayınca bu adam eve bir daha uğrarsa ben gerçek hayatta ismimi değiştiririm.

Bile bile lades demişsiniz. Şu an restiniz en fazla bebek doğuncaya dek iş görür.

Evlenmeden önce bu adamın yaşam tarzını bilmiyor muydunuz. Evlenene kadar ailesinden, arkadaşlarından, gittiği ortamlardan bihaber miydiniz? Size has olduğu için söylemiyorum ama çoğu kadın, adamın nasıl yaşadığını, davrandığını görüp bile bile lades diyor. Evlenince düzelir kafasıyla tüm hayatını ipotek altına alıyor.

Bu vesileyle evlenmeyi düşünen kız kardeşlerimize bir tavsiye olsun.
1. Nikahta keramet yooook.
2. Evlenince yaşam tarzlarından vazgeçmiyorlar. Hatta kendilerini engellemeye çalıştığınızı fark edince daha da azıtıyorlar.

Konu sahibine gelince, çoğu kadın gibi bilip, görüp kabul ettiğinizi düşünerek söylüyorum. Ya bu deveyi güdeceksiniz, ya bu diyardan gideceksiniz.
Yaa benimde uymayan şeylerim vardı ona en azından birbirimizi dizginleyecektik. Eskisi gibi hayatımız olmayacak sonuçta. Evet yaşım biraz küçük ama ben bilinçli bir şekilde evlendim kendimi öyle kuyuya atacak biri değilim. Olgunlugu konuşmaları hal ve hareketleri onu gösterdi. Ara sıra çıkarım dedi. Haftada bir en fazla iki o da geç gelmem. Bende dedim öyleyse iyi. Kendisinin dediği şey zaten eskisi gibi olamam artk yuva kuruyorum başka bir hayatımız olacak diyordu. Şimdi ise arkadaşları kardeşleri akrabaları sağolsun her zaman arayıp çağırıyor. Gitmeyince de aa senin karın izin vermiyor mu biz her gün dışardayız falanda filan

Muhtemelen nasıl olsa annemlere gidicez diye döneceğinizi düşünüyor. Peki size nasıl ulaşacak? Konuşmayı düşünmüyor musunuz?
Hayır konuşmayacağım. Evimizin iki anahtarı da bende. Annemi aramış evin anahtarını alıcsm demiş. Ama vermeyeceğim. Benle evlenmek için can attı iki yıl boyunca çabaladı. Asla ergen kafalı da değil aşırı olgun ama doğrularımız çok farklı

Hayır konuşmayacağım. Evimizin iki anahtarı da bende. Annemi aramış evin anahtarını alıcsm demiş. Ama vermeyeceğim. Benle evlenmek için can attı iki yıl boyunca çabaladı. Asla ergen kafalı da değil aşırı olgun ama doğrularımız çok farklı
Anahtarı alıp napıcakmış? Gelsin karısını alsın önce

Hamilelik gelir yakında diyecektim, gelmiş zaten.

Doğumdan itibaren eve kadınlar doluşunca, sizin de bebekten gözünüzü açacak haliniz kalmayınca bu adam eve bir daha uğrarsa ben gerçek hayatta ismimi değiştiririm.

Bile bile lades demişsiniz. Şu an restiniz en fazla bebek doğuncaya dek iş görür.
Kesinlikle öyle bişey olmayacak

Öncelikle hepinize teşekkür ederim beni kınamadan yargılamadan çözüm bulmaya yönelik eleştiri yapıyorsunuz yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Gerçekten ne yapacağımı artık bilmiyorum çok çabaladım eve bağlanması için her şeyi yaptım ara sıra git otur dedim karışmadım ama çığrından çıkabiliyormuş demekki

Eşimle bu aralar sık sık tartışıyoruz. Kardeşleriyle ve arkadaşlarıyla hep cafede oturmak istiyorlar. Cafe dediğim de yani kahveye çevirmişler hepsi erkek. Sık sık gidiyor zaten. Dün akşamda gidip oturdu gece de maça gitti hep beraber. Bugünde bana diyor ki babanın evine git seni almaya gidicem. Gittim gece 12 ye kadar gelmedi. Diyor ki arkadaşlar demiş burda sabahlayalım yemek yapıp yiyelim. Senin gönlün olursa kalırım olmazsa eve gideriz diyor. Bende tartıştım. Yani sen 5 saattir oturuyorsun orda evine gitmeyi bilmiyor musun? İlla benim mi onu zorla eve götürmem gerekiyor? Ben artık kendimi gurursuz hissediyorum. Mesaj atmayana kadar beni almaya gelmiyor annemlerden veya annesigilden. Bende artk ailelere gitmemeye başladım bi süreden sonra. Şimdi bugünde böyle oldu. Bende sinirlendim resti çektim bitti dedim. Geldi yarım saatten fazla kapıda bekledi mesajlar attı aradı cevap vermedim. Annemi aradı. Dedim söyle gelmeyeceğim. Ne hali varsa görsün. Sonra annem dedi sen git evine bugün kızım burda kalmak istiyor sende git uyu dinlen. Yni ben haksız mıyım böyle davranarak ? Babamda diyorki haksıza haksızla gitmeyeceksin.
Gerekeni yapmışsın. Seni istemeyeni sen neden isteyesin. Madem milletle oturacaktı ne demeye senle evlendi.

Gerekeni yapmışsın. Seni istemeyeni sen neden isteyesin. Madem milletle oturacaktı ne demeye senle evlendi.
İşte ben dedim ki madem beni istemiyorsun gece gündüz dışarda olmana rağmen eve gelmek istemiyorsan ben yüzsüzlük yapıp bu saatten sonra seni zorlayamam. Bin kere bunun için tartıştık ben bu saatten sonra tek kelime dahi etmeyeceğim çünkü beni istemeyeni bende istemiyorum dedim resti çektim

İşte ben dedim ki madem beni istemiyorsun gece gündüz dışarda olmana rağmen eve gelmek istemiyorsan ben yüzsüzlük yapıp bu saatten sonra seni zorlayamam. Bin kere bunun için tartıştık ben bu saatten sonra tek kelime dahi etmeyeceğim çünkü beni istemeyeni bende istemiyorum dedim resti çektim
İşte olması gereken bu aksini yaparsan zaten yüzsüzlük olur o da daha beterini yapar. Ben olsam bende aynısını yapardım. Ayrı ayrı yaşayacaksak ne demeye evlenip bir de elin oğlunun yemeğini çamaşırını vs yapıyoruz. Bildiğin otel hizmeti alıyor adam. Sakın geri adım atma. Burnu sürtsün bir süre

Ailesinden kadın erkek ilişkilerini ogrenememiş, eşiyle zaman geçirmeyi kılıbıklıkla karıştırıyor. Çevresi de öyle muhtemelen.

Sizin ailenizin beraber zaman geçirebilme dinamiğini kafası almıyor, alacağını da sanmıyorum çünkü dediğim gibi "bu akşam karımla zaman geçireceğim" dese karşısında dalga geçecek insanlar var.

Bu zihniyeti değiştirmesi zor... Sizinle takılırken de ne yapacağını bilemez zaten.

X