Eşimle tartıştık eve gitmedim sizce haklı mıyım?

Şimdi babamın iş yerine geldim bu bir haftadır hep geliyorum yardımcı olmak için. Eşim kuduruyor tabi hep erkekler gelip gittiği için. Ama bana sesini çıkaramıyor. Bugün kaynanam kayınpederim geleceklerdi onları görmeye gidecektik evlerinde yemek yapacaktık ama ben eşimi engelledim bugünde gitmeyeceğim eltime diycem bi hastamız var ben gelemiyorum
Niye sen kötü oluyorsun bahane üretiyorsun hamileyim gece yarılarına kadar kahvede hatta orada kalmak istiyoru dayanamıyorum artık bu duruma de..Ailesi sana destek olmazsa ne olduklarını gör gidip de yemek yapma bı daha

Sen her akşam kvye ve annenlere gitmeyi bırak önce bence. Ona zemin hazırlıyorsun çünkü. Alışmış böyleye hiçbir yere gitme evde kal

İşte olması gereken bu aksini yaparsan zaten yüzsüzlük olur o da daha beterini yapar. Ben olsam bende aynısını yapardım. Ayrı ayrı yaşayacaksak ne demeye evlenip bir de elin oğlunun yemeğini çamaşırını vs yapıyoruz. Bildiğin otel hizmeti alıyor adam. Sakın geri adım atma. Burnu sürtsün bir süre
Asla atmam

Haftanın 2 3 günü bile fazla. Her gün dışarda çalışıyor herkesi görüyor zaten. Benimle zaman geçirmek yerine okey oynamayı tercih ediyor
Eşinizin birlikte okey oynadığı arkadaşlarının eşleriyle iletişim kurun. Hep birlikte oynayın okeyi. Çok eğlenirsiniz valla. Onlar erkek günü yapsınlar arada bir. Siz de aynı gün kadın günü yapın.

Niye sen kötü oluyorsun bahane üretiyorsun hamileyim gece yarılarına kadar kahvede hatta orada kalmak istiyoru dayanamıyorum artık bu duruma de..Ailesi sana destek olmazsa ne olduklarını gör gidip de yemek yapma bı daha
Ailesi beni destekliyor iki aydır da evde yemek yapmıyorum çamaşırları bile ona serdiriyorum

Sen her akşam kvye ve annenlere gitmeyi bırak önce bence. Ona zemin hazırlıyorsun çünkü. Alışmış böyleye hiçbir yere gitme evde kal
Her akşam gitmiyorum ki mesela bi akşam arkadaşları çağırıyor öbür gün eltim yani illaki kendine yol yapıp gidiyor ben 12 ye kadar orda bekliyorum aynı şekil diğerlerinin eşi de

Eşinizin birlikte okey oynadığı arkadaşlarının eşleriyle iletişim kurun. Hep birlikte oynayın okeyi. Çok eğlenirsiniz valla. Onlar erkek günü yapsınlar arada bir. Siz de aynı gün kadın günü yapın.
İnan o kadar kıskanç ve dedikoducular ki hiç bir araya bile gelmek istemiyorum onlarla. Anca bi yemek bi düğün bi nişanda görüyorum

Kardeşimi arayıp evin anahtarını istiyor zorla telefonu ona ver diyor. Bana diyorki anahtarı getir. Dedim anahtar yok. Tamam dedi yüzüne kapattım. Yani insan başka bişey söyler yalandan konuşmaya çalışır ama demekki umrunda bile değil

Kardeşimi arayıp evin anahtarını istiyor zorla telefonu ona ver diyor. Bana diyorki anahtarı getir. Dedim anahtar yok. Tamam dedi yüzüne kapattım. Yani insan başka bişey söyler yalandan konuşmaya çalışır ama demekki umrunda bile değil
İşte alışmış sizin hep orda burda durmanıza. Ailenize açtınız mı konuyu biliyorlar mı ?

Eşimle bu aralar sık sık tartışıyoruz. Kardeşleriyle ve arkadaşlarıyla hep cafede oturmak istiyorlar. Cafe dediğim de yani kahveye çevirmişler hepsi erkek. Sık sık gidiyor zaten. Dün akşamda gidip oturdu gece de maça gitti hep beraber. Bugünde bana diyor ki babanın evine git seni almaya gidicem. Gittim gece 12 ye kadar gelmedi. Diyor ki arkadaşlar demiş burda sabahlayalım yemek yapıp yiyelim. Senin gönlün olursa kalırım olmazsa eve gideriz diyor. Bende tartıştım. Yani sen 5 saattir oturuyorsun orda evine gitmeyi bilmiyor musun? İlla benim mi onu zorla eve götürmem gerekiyor? Ben artık kendimi gurursuz hissediyorum. Mesaj atmayana kadar beni almaya gelmiyor annemlerden veya annesigilden. Bende artk ailelere gitmemeye başladım bi süreden sonra. Şimdi bugünde böyle oldu. Bende sinirlendim resti çektim bitti dedim. Geldi yarım saatten fazla kapıda bekledi mesajlar attı aradı cevap vermedim. Annemi aradı. Dedim söyle gelmeyeceğim. Ne hali varsa görsün. Sonra annem dedi sen git evine bugün kızım burda kalmak istiyor sende git uyu dinlen. Yni ben haksız mıyım böyle davranarak ? Babamda diyorki haksıza haksızla gitmeyeceksin.

Başta fazla yüz bulmuş.
Ara ara çıkarsında sürekli seni bi yere bırakıp sabahlamak nedir.
Bencede gitme biraz sürtsün burnu.
Çocuğun yoksa korun bi müddet.

Kendi evimizdeyken çıkamıyor. Zorla beni bahaneyle annemlere annesine gönderiyor. Dünde diyor ki sen git otur benn gelicem. Annesi gile gidiyorum mesela. Gelip yemek yiyip çıkıyorlar gece geliyorlar elli kere gel diyorum mesaj atıyorm tamam tamam diyip bekletiyor
Ayaklar sizin ayaklarınız değil mi? Anneme git deyince niye gidiyorsunuz?

Eşimle bu aralar sık sık tartışıyoruz. Kardeşleriyle ve arkadaşlarıyla hep cafede oturmak istiyorlar. Cafe dediğim de yani kahveye çevirmişler hepsi erkek. Sık sık gidiyor zaten. Dün akşamda gidip oturdu gece de maça gitti hep beraber. Bugünde bana diyor ki babanın evine git seni almaya gidicem. Gittim gece 12 ye kadar gelmedi. Diyor ki arkadaşlar demiş burda sabahlayalım yemek yapıp yiyelim. Senin gönlün olursa kalırım olmazsa eve gideriz diyor. Bende tartıştım. Yani sen 5 saattir oturuyorsun orda evine gitmeyi bilmiyor musun? İlla benim mi onu zorla eve götürmem gerekiyor? Ben artık kendimi gurursuz hissediyorum. Mesaj atmayana kadar beni almaya gelmiyor annemlerden veya annesigilden. Bende artk ailelere gitmemeye başladım bi süreden sonra. Şimdi bugünde böyle oldu. Bende sinirlendim resti çektim bitti dedim. Geldi yarım saatten fazla kapıda bekledi mesajlar attı aradı cevap vermedim. Annemi aradı. Dedim söyle gelmeyeceğim. Ne hali varsa görsün. Sonra annem dedi sen git evine bugün kızım burda kalmak istiyor sende git uyu dinlen. Yni ben haksız mıyım böyle davranarak ? Babamda diyorki haksıza haksızla gitmeyeceksin.
Yemek yapıp sabahlayalım bilmemne yaşlar kaç acaba? Yapmak istediği etkinlik aşırı mantıksız ve ergence. Çalışmıyor mu eşin nasıl sabahlayacak? Ayrıca sen sanki onun annesiymişsin gibi eve giriş çıkışını belirlemeni beklemesi ona göre ayak uydurmaya çalışması ayrı sinir bozucu. Kendi aklı fikri mantığı yok mudur kocanın? Eve kaçta gidilir düzen nedir vs bilmiyorsa niye evlenmiş anlamadım. Koyun gibi onu mu güdeceksin. Düzgün bir kişiliği otursun sonra devam et bence. Sen onun annesi değilsin karısısın bunun idrakına varsın önce

X