Eşimle tartıştık evi terk ettim ama

Herkese merhaba nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum.
7 aylık evliyim. İkimizde çalışıyoruz. Benim evlenmeden önce kedim vardı. Eşiminde kedisi varmış kedimi çok sevdi evlendiğimizde de bizimle yaşadı bunu konuştuk ve gayet güzel gidiyordu. Kızım kızım diye aevip herkese fotolarını vs gösteriyordu.
2 hafta önce kedi ses yapıyor diye tartıştık. Dedim kedi yani bu hayvanın aklı yok hep yapıyordu zaten olabilir. Küstü bana. Ertesi gün bu kedi gidecek diye tutturdu. Göndermicem o bana allahın emaneti dedim. Anlamadı. Sonrasında her şeyime kulp buldu. Yok evi istediği gibi toplamıyormuşum, içimden gelerek çay demlemiyormuşum, akşam yiyelim diye meyve tabağı yapmıyormuşum. Şok oldum. Zaten ikimiz çalışıyoruz. Yemeği bulaşığı halledip oturuyorum saat 8 buçuk oluyor. Dedim ben mutfakta ayrı yiyip sana mı getirmiyorum çok yiyesin varsa sen yaparsın, yorgunsan bana rica edersin ben de yorgun değilsem yaparım.
Kavga ilerledi de ilerledi. Her gün laf soktu altında kalmadım. Derdin ne ya dedim ne var ne hiç bişey yok huzur battıyor heralde dedim. Evden çık git dedi. Benim evim sen git dedim. 2 kere gitmedim öyle sonra tartışırken bir daha dedi arkadaşımda kaldım ertesi gün geldim kediyi de bırakıyosun tabi enayiyim ben bu alemin dedi. Annemi aradım anlattım sen de aileni ara bilsinler dedi. Neyi anlattın dedim tartıştığımızı dedi. Niye anlatıyorsun biz aile değil miyiz dedim sonradan şok olmasınlar dedi. Ben ailemi aramadım saçma sapan bişeyden. Sonra kardeşimde kaldım tekrar geldim eve. En son yine yemek yaptım kendim yedim o gitsin tencereden alsın bana ne dedim yine kavga. Yok onu adam yerine koymuyormuşum takmıyormuşum çok rahatmışım. Ben de saydırdım artık yeter allah kahretsin seni diye. Kirasını ben veriyorum bu ev benim git dedi. İzin aldım kedimle birlikte ailemin yanına geldim. Evden çıkmama izin vermedi. Gidemezsin diye yarım saat kapıda bağırışıktık. Yalvarmadı gitme vs diye. Sadece göndermiyorum ben giderim siz kalın dedi. Gidicem dedim. O günde öğlen aramıştı ailemin yanına gidelim dedi hayır dedim. Ailemin yanına geldim. Ben anneme kedi yüzünden tartıştık gelince konuşuruz dedim. Ben uçaktayken babamı aramış. Kedi yüzünden biraz tartıştık yüzüğünü takmadı demiş. Babam da demiş çocuğum daha gelmedi onunla bir hasretleşelim diyip evlilikle ilgili öğütler vermiş. Sonrası babamla konuştuk anlattım her şeyi. Babam bana git dediğini duyunca şok oldu. Hak verdiler ilk zamanlar böyle anlaşmazlık olabileceğini söyleyip saçma sapan bir konu olduğunu söylediler verdiğin kararda arkandayız ilerisi için olmuyor diyorsan istediğin gibi davran dediler. Ertesi gün annem eşimi aradı. Yumuşak konuştu seviyor musun vs gibisinden evet dedi annem de dedi buraya gel konuşun biz kızımızın arkasındayız. Ben eşimle konuşurum dedi. Ertesi gün annesi aradı. Ne oldu niye böyle diye. Anlattım her şeyi. Kadının haberi yoktu sadece kedi yüzünden tartıştığımızı söylemiş. Evden git dedi kaç kere dedim inanamadı vs sonra dedim ben bu süreçte ailemin yanındayım eşim konuşmak istiyorsa gelsin yoksa dönüşüm ailemle olacak dedim. Hayırlısı olsun dedi kapattı. Sonrasında eşim aradı anneme saygısızlık ettin dedi dedim telefonla konuşmayalım gel konuşalım çok beklersin dedi kapattı.
Bugün annesi aradı yarım saat oğlunu övdü oğlu ben kovmadım kendi gitti demiş. Dedim ben yalan söylüyorum o zaman canım sıkıldı yuvamdan gittim öyle mi dedim. Yok demez yüzleşin diyip durdu. Yarım saat yok ütü yapmamışsın yok şu bu. En son dinlerken hı hı dedim köpek mi ürüyo burda dalga mı geçiyosun dedi. Dedim ne diyosunuz aşk olsun anladım ben sizi iyi günler dedim.
Yaşadığım şeye inanamıyorum. Ne yapıcam bilmiyorum. Babam dedi dediği şeyi bile kabul edecek yüreği yok. Hissizleştim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ne olacak ne yapacağım bilmiyorum. Rüyadayım sanki biri uyandırsın diye bekliyorum.
Karısını evden kovan kişide adamlığa dair bi şey aramamak lazım..

eşim ve ben 30 yaşındayız. Annesi ile konuşurken oğlum yalan söylemez aslaa hayır diye ortalığı inletti. Ona da dedim nasıl ya nasıl böyle diyebiliyor size diye.
Kendisine bir kere söyledim. Annesi aradı 2 kere anasına aratıyor. Ben kendim arayacağım böyle insanların araya girmesiyle olmuyor. Eğer bu evliliğin sürmesini istiyorsa fedakarlık yapıp gelip konuşacak. Eğer orda da her şeyi yakarsa ailmele evden eşyalarımı almaya gidicem. 1 hafta izin aldım. Haftasonu bu iş çözülecek. Boşanmaktan korkmuyorum. Gurursuzlukta yapmadım. Sadece nasıl böyle bir insana dönüşür inanamıyorum sürekli hediyler alan beni sevdiğini hissetiren insan nasıl böyle olabilir. Olmuyorsa olmuyor istemeyeni istemem. Olmuyorsa evime gidip altınlarımı alacağım. Ailemle boşanma sürecinde bir ev tutarız bu kadar basit.
Çok iyi niyetlisiniz gibi geldi bana. Öncelikle eve gidip altınları almayı unutun, o kayınvalide size yar etmez onları...

Çok iyi niyetlisiniz gibi geldi bana. Öncelikle eve gidip altınları almayı unutun, o kayınvalide size yar etmez onları...
Katılıyorum. Altınlar uçmuştur, mahkeme yolu ile varlığı videolarda ispat edilirse anca verirler, eşiniz kedi ile bile savaşa girmiş, altında heralde her şeyi yakar.
Senin benim davasında eşiniz
Kedi sizin ama "onun evinde" kediyi o almamış, kedinin bir dünya masrafı var ve kediye gıcık, kediyi sevmiyor değil kediyi sizin olduğu için dışlamış, kendi seçimi değil , eşiniz bencil yaklaşıyor kedi burda "araç" , köpek kuş falan da olsa aynısı olurdu, kedi olmasa başka bir şeye takardı.
N nevnev1

Aradım direkt dediği anneme saygısızlık yaptın özür dileyeceksin. Ne saçmalıyosun annem de dinliyordu öyle bişey yok dedim. Yok yine çayım meyvem diye tutturdu. Ben bekar hayatı yaşamaya devam edeceksen bu evden git dedim dedi. Dedim hiç mi sevmedin hiç mi değer vermedin. Sevdim ama yetmiyormuş dedi. Ben evdeyim geliceksen hala kocansam konuşuruz dedi. Ben ailemin evindeyim gelirsen konuşuruz yoksa bitti dedim. Gelmicem özür dileyecek bişey yapmadım dedi sen bilirsin dedim.
Ben neye düştüm o kadar şaşkınım ki.

Bu adamla barışırsanız onun hizmetçisi olarak hayatınıza devam edersiniz.
Çayımı getir, annemden özür dile, ayağına çağırmalar siz hala açıklama yapıyorsunuz.
Bir daha aramayın yazdık ama aramışsınız tekrar. Barışmaya yer arıyorsunuz gibi geldi bana, adam öyle dediğinde oldu senin hizmetçin mi olmak için evlendim diyemediniz mi?
Valla karar sizin artık adamın kumaşı belli evlenince benim ve annemin her istediğini yapacaksın diyor.

Paşama bak sen 😂Altınlar çoktan annesine gitmiştir bence.Bir de bu adama çocuk yaptığını düşünsene. Allah korumuş sizi

Altınları bozduracağını düşünmüyorum cesaret edemez eğer bozdurursa tamamen ortalığı yıkarım çünkü. O şimdi benim eve gelip barışacağımızı düşünüyor. Ki bozsa bile o güne ait benim sayımda çektiğim notlar var. Toplam ne kadar takılmış hep yazılı kağıtta. Ve videoda var.

7 aylık evliyim. İkimizde çalışıyoruz. Benim evlenmeden önce kedim vardı. Eşiminde kedisi varmış kedimi çok sevdi evlendiğimizde de bizimle yaşadı bunu konuştuk ve gayet güzel gidiyordu. Kızım kızım diye aevip herkese fotolarını vs gösteriyordu.
2 hafta önce kedi ses yapıyor diye tartıştık. Dedim kedi yani bu hayvanın aklı yok hep yapıyordu zaten olabilir. Küstü bana. Ertesi gün bu kedi gidecek diye tutturdu. Göndermicem o bana allahın emaneti dedim. Anlamadı. Sonrasında her şeyime kulp buldu. Yok evi istediği gibi toplamıyormuşum, içimden gelerek çay demlemiyormuşum, akşam yiyelim diye meyve tabağı yapmıyormuşum. Şok oldum. Zaten ikimiz çalışıyoruz. Yemeği bulaşığı halledip oturuyorum saat 8 buçuk oluyor. Dedim ben mutfakta ayrı yiyip sana mı getirmiyorum çok yiyesin varsa sen yaparsın, yorgunsan bana rica edersin ben de yorgun değilsem yaparım.
Kavga ilerledi de ilerledi. Her gün laf soktu altında kalmadım. Derdin ne ya dedim ne var ne hiç bişey yok huzur battıyor heralde dedim. Evden çık git dedi. Benim evim sen git dedim. 2 kere gitmedim öyle sonra tartışırken bir daha dedi arkadaşımda kaldım ertesi gün geldim kediyi de bırakıyosun tabi enayiyim ben bu alemin dedi. Annemi aradım anlattım sen de aileni ara bilsinler dedi. Neyi anlattın dedim tartıştığımızı dedi. Niye anlatıyorsun biz aile değil miyiz dedim sonradan şok olmasınlar dedi. Ben ailemi aramadım saçma sapan bişeyden. Sonra kardeşimde kaldım tekrar geldim eve. En son yine yemek yaptım kendim yedim o gitsin tencereden alsın bana ne dedim yine kavga. Yok onu adam yerine koymuyormuşum takmıyormuşum çok rahatmışım. Ben de saydırdım artık yeter allah kahretsin seni diye. Kirasını ben veriyorum bu ev benim git dedi. İzin aldım kedimle birlikte ailemin yanına geldim. Evden çıkmama izin vermedi. Gidemezsin diye yarım saat kapıda bağırışıktık. Yalvarmadı gitme vs diye. Sadece göndermiyorum ben giderim siz kalın dedi. Gidicem dedim. O günde öğlen aramıştı ailemin yanına gidelim dedi hayır dedim. Ailemin yanına geldim. Ben anneme kedi yüzünden tartıştık gelince konuşuruz dedim. Ben uçaktayken babamı aramış. Kedi yüzünden biraz tartıştık yüzüğünü takmadı demiş. Babam da demiş çocuğum daha gelmedi onunla bir hasretleşelim diyip evlilikle ilgili öğütler vermiş. Sonrası babamla konuştuk anlattım her şeyi. Babam bana git dediğini duyunca şok oldu. Hak verdiler ilk zamanlar böyle anlaşmazlık olabileceğini söyleyip saçma sapan bir konu olduğunu söylediler verdiğin kararda arkandayız ilerisi için olmuyor diyorsan istediğin gibi davran dediler. Ertesi gün annem eşimi aradı. Yumuşak konuştu seviyor musun vs gibisinden evet dedi annem de dedi buraya gel konuşun biz kızımızın arkasındayız. Ben eşimle konuşurum dedi. Ertesi gün annesi aradı. Ne oldu niye böyle diye. Anlattım her şeyi. Kadının haberi yoktu sadece kedi yüzünden tartıştığımızı söylemiş. Evden git dedi kaç kere dedim inanamadı vs sonra dedim ben bu süreçte ailemin yanındayım eşim konuşmak istiyorsa gelsin yoksa dönüşüm ailemle olacak dedim. Hayırlısı olsun dedi kapattı. Sonrasında eşim aradı anneme saygısızlık ettin dedi dedim telefonla konuşmayalım gel konuşalım çok beklersin dedi kapattı.
Bugün annesi aradı yarım saat oğlunu övdü oğlu ben kovmadım kendi gitti demiş. Dedim ben yalan söylüyorum o zaman canım sıkıldı yuvamdan gittim öyle mi dedim. Yok demez yüzleşin diyip durdu. Yarım saat yok ütü yapmamışsın yok şu bu. En son dinlerken hı hı dedim köpek mi ürüyo burda dalga mı geçiyosun dedi. Dedim ne diyosunuz aşk olsun anladım ben sizi iyi günler dedim.
Yaşadığım şeye inanamıyorum. Ne yapıcam bilmiyorum. Babam dedi dediği şeyi bile kabul edecek yüreği yok. Hissizleştim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ne olacak ne yapacağım bilmiyorum. Rüyadayım sanki biri uyandırsın diye bekliyorum.

Uyanmayı beklemek yerine uyan ve silkelen.
Bu adamdan hiç bir halt olmaz.
Çocuğun olmadan boşan.
İğrenç bir kişilik.

nişanlıyken hiç ufakta olsa göstermedi mi kendini?

maalesef böyle adamları eğitemezsiniz, ömür boyu kavga gürültü saçma bi hayat, hakkınızda hayırlısı olsun.

Kadinlar bu dunyaya erkeklere hizmet etmek icin gonderilmedi. Bastan haddini bildirmezseniz bu adamlar boyle tepenize cikarlar iste. Yemegi adama yaptirsaydiniz ya da bulasiklari o kaldirsaydi herkes kendi utusunu yapsaydi bunlar olmazdi. Adam hakimiyetinin sinirlarini bulmak istemis. Erkekim diye. Iyyk
Kesinlikle katılıyorum. Baştan öyle alıştırmak lazım. “Yeni gelin” olma gazına hiiiç gelmemeliyiz. Herkes kendi ütüsünü yapsın. Bakıyorum benim ütü isteyen kıyafetim okadar az ki ona göre alıyorum satın alırken. Temizlikçi miyiz biz? Annemizin evinde bişey yaptırmadılar. Temizliğin ütün yemeğin benden sözü vermedik, iyi günde kötü günde senin yoldaşınım sözü verdik. Karşılıklı.

Altınları bozduracağını düşünmüyorum cesaret edemez eğer bozdurursa tamamen ortalığı yıkarım çünkü. O şimdi benim eve gelip barışacağımızı düşünüyor. Ki bozsa bile o güne ait benim sayımda çektiğim notlar var. Toplam ne kadar takılmış hep yazılı kağıtta. Ve videoda var.
Haklısınız ama kuzu kuzu da vermez, dostluk ile düşmanlık başka , siz bile söylediklerine ve yaşadıklarınıza şaşırıyorsunuz. Altınlar sizin hakkınız yasal olarak, ama çok hoşgörülü bir süreç geçmez gibi tahminimce normal konuda bile orta yol bulmada sorun var şu an :) inşallah o raddeye gelmez hayırlısı ile

Adam sizi hiç sevmemiş o sizin ona hizmetçi olma ihtimalinizi sevip kediyi de öyle kabullenmiş. Bakmış siz istediği ayarda köle değilsiniz kediye de gerçek yüzünü göstermiş.

Anası ayrı yalancı kendi ayrı yalancı. Size iftira atıyor annesi farkındasınız değil mi? Sırf bu yüzden bile boşanılır siz hala konuşma derdindesiniz.

Kedi ile ilgili söylediklerine, sizi hizmetçi görmesine girmiyorum bile.

Çoluk çocuk yok iş var arkada aile var bu kadar düşünülecek nesi var anlamıyorum ki..

Kesinlikle katılıyorum. Baştan öyle alıştırmak lazım. “Yeni gelin” olma gazına hiiiç gelmemeliyiz. Herkes kendi ütüsünü yapsın. Bakıyorum benim ütü isteyen kıyafetim okadar az ki ona göre alıyorum satın alırken. Temizlikçi miyiz biz? Annemizin evinde bişey yaptırmadılar. Temizliğin ütün yemeğin benden sözü vermedik, iyi günde kötü günde senin yoldaşınım sözü verdik. Karşılıklı.
Ben hiç ütü yapmam mesela bulaşıkları eşime kaldırttırırım... Ama üşengeç olduğum için erkekliknegosu tavan yapmasın diye değil... Kendi rahatıma düşkünüm sebep bu biraz....

Nişanlılıkta sevgililikte asla böyle bişeyi yoktu. Çok ilgili hediyeler alan biriydi. Ama daha sevgiliyken ilk tatilde bana direkt tatilin yarısı senin demişti. Orda anlamalıydım. Param yok vs dedi tamam dedim ne olacak ama büyük tartıştık ayrılıcam dedim kapımda yattı kalktı. Balayını ortak ödedik mesela.
Çok salakmış. Mutluluk huzur istedim benim için öyleydi zaten.
Evet düşünülecek bişey yok gibi. Ben de bu süreçte olmasam sizin gibi yazardım muhtemelen. Ama sonrasını düşünüyorum ailemin yanına gelicem yıllar sonra. 10 yıldır tek yaşıyorum. Sonrasında ayrı eve çıkarım. Ama o hayal kırıklığı çok kötü bişey.

Okurken eski anılarım tetiklendi ve sizi şöyle iki omzunuzdan hızlıca silkeleyip “kendine gel” demek istedim.

Hani meyve kesip çayı içinizden gelerek demlemiyormuşsunuz ya (ne demekse), bunları yapsanız da bir sonraki adım “ben akşam yemeklerini çorbası, ana yemeği, pilavı, mezesi, salatası ve tatlısıyla istiyorum” diyecek, yapmayınca da anasını arayıp sizi şikayet edecek. Nerden mi biliyorum, “bir arkadaş” diyelim 🤪

Maalasef bu tip adamlara yapıcı davranmak işe yaramıyor. Lütfen artık daha fazla aramayın, bunların başınıza çocuk olmadan geldiğine şükredin ve önünüze bakın.

Kız kaç bu merhametsiz terbiyesiz rezil adamdan. Koca mı yok ya bu kadar yüz göz olduktan sonra o evlilikten hayır gelmez o eve gidersende uzatmaları oynarsın ve burnundan gelir. Kediyede eziyet eder gitmemya da o kediyi götürme:KK43:

X