Eşimle tartıştık evi terk ettim ama

Nişanlılıkta sevgililikte asla böyle bişeyi yoktu. Çok ilgili hediyeler alan biriydi. Ama daha sevgiliyken ilk tatilde bana direkt tatilin yarısı senin demişti. Orda anlamalıydım. Param yok vs dedi tamam dedim ne olacak ama büyük tartıştık ayrılıcam dedim kapımda yattı kalktı. Balayını ortak ödedik mesela.
Çok salakmış. Mutluluk huzur istedim benim için öyleydi zaten.
Evet düşünülecek bişey yok gibi. Ben de bu süreçte olmasam sizin gibi yazardım muhtemelen. Ama sonrasını düşünüyorum ailemin yanına gelicem yıllar sonra. 10 yıldır tek yaşıyorum. Sonrasında ayrı eve çıkarım. Ama o hayal kırıklığı çok kötü bişey.

Bir de hiç anlamadım hiç anlamayacağım da. O kadar şanslısınız ki aileniz var. Döndüğünüzde geri size ne yaparlar mesela. Döverler mi söverler mi? Baskıcı olsalar yalnız yaşamanıza izin vermezlerdi. Düzen dediğiniz nedir ki; biri bozulur diğeri yapılır. Yeter ki sağlık olsun. Ki önce akıl ve ruh sağlığı.
Değer görmediğiniz yerde kalmaktaki ısrarınız sizi değersizleştirir. O evliliği kurtarmaz. Devam ederseniz de (farketmezsiniz bile )sadece kocanızın hayatını kolaylaştıran kadın olursunız bu adamın manüpleleri ile.

X