eşimle tartıştık tarafsız yorumlarınıza ihtiyacım var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sizi çok ıyı anlıyorum fakat annem o kadar mutlulukla beklıyor kı bızı aile evım sadece bayramlarda gıttıgımız yer halıne geldı onu bıle teke düşürme ısteğinı ıster yumusak soylesın ıster ınat yapsın anlam veremıyorum. benım annemde yaslı ve o halıyle kendını damadına begendırmeye calısıyor cok sevıyor dıye mutlu olsun ıstıyor esımın yaptığı bana sadece sımarıklık ve ustunluk savaşı gıbı gelıyor. uzgunum ama kavga olmasın dıye bı bayram senın aılenle bı bayram benım aılemle dıyemem. ılerde cocuklarımız oldugunda da bu kafa olmaması ıcın savas verıyorum. torunlarını görmek ıcın esımın gönlunun olmasını veya bayramı gözlemelerıne ıstemıyorum. eşim bunu ya kabul edecek ya da kabul etmeyıp gıdecek kafasındayım

Siz bayram ziyaretleri için söylemeniz gerekenleri söylemiş, ailenize gitme kararını da almışsınız, izninizi ayarlayın eşinizle de sakin bir kafayla konuşun, hala aynı tavırda olursa tek başınıza ailenize gider görürsünüz, o gitmezse sizin de gitmeyeceğinizi gidemeyeceğinizi zannediyor.

pekı bayrama kadar sakin ve aynı mı davranayım . olayları hıc açmayıp özür dilemesini mi beklemelıyım veya konuşmasını.

pekı bayrama kadar sakin ve aynı mı davranayım . olayları hıc açmayıp özür dilemesini mi beklemelıyım veya konuşmasını.
Bence kavga etmeden sakin ama tavırlı olun, zira söylediği sözler hiç hoş değil kimse kimseyi ailesiyle tehdit edemez, kendisi gelmeyebilir ama seni göndermem diyemez öyle bir hakkı yok, ki eşi ailesiyle görüştürmemek, ailesiyle görüşmesini engellemek boşanma sebebi sayılıyor.

Her yere eşle gitme muhabbetleri yüzünden böyle olduğunu düşünüyorum. Yıllardır eşim kendi ailesine giderdi ben kendi aileme bayramda. 2 tane bayram tatili var neden kendi ailem dışında bir yerde geçireyim ki? Neyse artık bir sürü yıllık iznimiz var da bitti bu dert. Ben olsam kalkar aileme giderdim ama ona gelene kadar izin vermediğini söyleyen çakma deli yüreği anasina postalar bir daha eve almazdım.

Ben anlamadım sanırım. Şimdi iki bayramda artı yaz tatilinde kendi ailenize gitmek mi istiyorsunuz? Eğer öyleyse siz de eşiniz de abartıyorsunuz. Bütün bayramları tatilleri ailelerle geçirmek istemeniz doğru değil.
Kendi adıma benim ailemle aynı şehirdeyiz. Eş ailesiyle üç saat mesafedeyiz.
Bayram tatili uzunsa gittiğimiz oluyor. Ama bu sene kurban tatili güzel denk geldi arifeden çekirdek aile tatile gideceğiz. Eşim yok senin ailenle hep görüşüyoruz boşver tatili illa aileme gideceğiz dese ben de kızarım.
Yani ya bir bayram sizinkiler bir bayram eş ailesine ve bir de çekirdek aile tatili yapacaksınız yada iki bayramı böleceksiniz.
Böyle hep benim aileme gidelim hevesliler demek de olmaz.
İkiniz de ailecisiniz gibi geldi bana

Ama aynı şey erkek ailesi için de geçerli bu durumda.
Her bayramda sadece kız annesine giderseniz de olmaz.
Aynı heves ve mutluluk diğer tarafta da var.
Bayram iki tane. Her bayram tek tarafa gidemezsiniz. Ya bayramın ilk iki günü son iki günü böleceksiniz yada bir bayramda gideceksiniz.
Bir de ben bu bayramda illa ailelere gitmeyi de anlamıyorum açıkçası. Mis gibi hazirana denk geldi gidin tatil yapın çocuk da yoksa mis gibi

Eşlerin sadece kendi aileleri varmış gibi davranmasından nefret ediyorum.
Biz bir iki kez bayramı eşimin ailesinde geçirdik, kp bana kendisi diğer bayramda size gidin onlar da beklerler dedi. Benim ailem daha uzak ve daha az gidebildiğimiz için gidince benimkilerde daha fazla kalıyoruz mesela. Ara tatilde 8 gün benimkilerde 5 gün eşimin ailesinde kaldık. Uzaklık ve gidiş gelişi düşününce normal olanı bu. Ama bunların hepsi insanın karakterinden geliyor. Yani ben eşimi bu konuda törpülemedim mesela. Kendisi hassas davranır ailesi de aynı şekilde.
Bence burdaki en büyük sıkıntı evlenmeden önce eşinizin bu konuda size büyük bir güven vermesi olmuş. Basbayağı kandırmış sizi. Fakat inatlaşmanızı tavsiye etmem. Sakince derdinizi anlatmanızı ve özellikle evlenmeden önce şöyle dedin böyle dedin diye hatırlatmalar yapmanızı tavsiye ederim. Başka türlü bir şey işe yarar mı bilmiyorum.

yok yanlıs anlasıldım sanırım normalde bayramlarda gıtme ısteğim vardı evlendıgımız ılk yıl kurbanı akraba çok kalabalıklar iş çok dıye son dk bıraktılar son dk yetısmedı gıdemedık bı sonrakı sadece kısa kısa da olsa ıkı aıleyıde gorduk ama esım ıstıyor kı gecen sene zaten aılemın yanına kurbanda gıtmısız bu senede gıtmeme ne gerek varmıs . normde ıkı gun onun aılesını gorup ıkı gunde kendı aılemı gorup gelıyorduk. bu sene o ıkı gunde gıtmeyelım her sene gıdıcez mı dıyor. aılemle tatıl yapmayı dusunmedım zaten o aklıma sokup ızınını beklet dedı sonrada ıznımı topluca tatılden yana gıtmekte kullandırmak ıstedı bende kabul etmeıdm basbasa gıttık. bu sene de aynı seyı uygulamak ıstıyor bende onden set çekıp yıllık ızın hakkımın 3 gununu kuban bayramı sonuna bağlayıp aılemle bıraz daha vakıt gecırmek ıstedım olay tamamen buydu aslında

işte esımde bunu kabul etmedı bayram bayram gıbı kutlanmalıymıs tatılın yerı ayrıymıs -ona göre-. zaten geçen sene bız ıkı gun onun aıesıyle ıkı gunde benım aılemi gorduk hiç sadece benım aılem dıye bı bakmadım konusmadım da o dırek bayramı bölme bı sene de gıtmeyı ver kurbanı burada rahatca gecırelım dıyor.

O zaman haklısınız.
İşi restleşmeye götürmeden konuşun.
İnatlaşmaya çevirmeniz kötü olur.
Yani illa bayram gibi bayram geçirelim diyorsa iki günde sizin ailenize gitmeniz lazım. Karar versin ya bir bayram arifeden gider tamamen sizin ailede olursunuz yada her bayramda ikişer gün böler gidersiniz. Hep onun tarafı da olmaz tabii

tabı üzüldüğüm konu da bu zaten . ben asla kendı aılem demedım hep burada bı arada olmamıza ragmen bayramlar butun akrabalarını gezmeden bayramlaşmadan gıtmıyoruz. aynı sayıgı ve berbaerlıgı kendı aılemle de yasamak ıstıyorum gonlunun olup konuyu konusmamızı beklıyor restlesmeden guzelce ızınımı ayarlmama gerektıgını konusunca zaten bı anda çırkınlestı olay. ınsanın eşi ile senın aılen benım aılem kavgasına gırmesı o kadar ıtıcı ve uzucu bı duurum kı ben yasamamak ıcın adaletlı olup çırpındıkça kullanılmaya çalışılıyormuşum gıbı hısettırıyor. kötü hıseedıyorum.

çok iyi cevaplar vermişsiniz
işiniz gücünüz var paranız da vardır
ona sormadan kendiniz biletinizi falan alsanız ne yapar
çok mu uzak aileniz size?

bu iş tatlılık ile olmayacak anlaşıldı

Bu barzo erkekler ve onların aileleri kendilerini ne zannediyorlar anlamıyorum. Yıllık iznimi neden kendi ailemle gecirmek veya kocamla başbaşa tatil yapmak yerine, eş ailesiyle tatile giderek geçireyim ki ya siz kimsiniz. Eşimin ailesi olma dışında ne gibi bir özelliğiniz var da kendi öz ailemi görmek yerine sizinle tatile gidicem. Bayramda istediğiniz kadar kalın, asla dinlemeyin. Bir kere ipleri eline verirseniz daha zor kurtulursunuz.

Izinizi yazdirmak icin neden ona danisip duruyorsunuz ki. Gidin yazın şu şu tarihlerde ailemin yanina gidecegim çok özledim tavirlarindan seni isteksiz gordugum icin karar senin saygi duyarim. eşlik edersen sevinir , memnun olurum demek cok mu zor anlamiyorum

Siz boyle ezik büzük dik durmadikca işin buralara gelmesi, bu lafları duymanız cok normal. Hangi cagda yasiyoruz izin vermezse gidemezmisim güleyimde bosa gitmesin bari biraz istikrarlı durun çizgileriniz olsun bakalim bu sekilde davranabilecekmi.

Pişman falan olmayacak, içindeki gerçek kimliğini gizlemeye çalıştığı için pişmanmış gibi davranmıştır ama artık bunu da yapmayacak ve daha da ileri götürecek siz gardinizi indirmediginiz sürece ki asla ama asla indirmeyin.

Ülkede iki kişi değil de iki aile evleniyor ve bu o kadar normallestirilmiş ki neden başkasının ailesi benimsensin ya neden sahiplenilsin?

Saçma sapan işler. Ve bu saçmalığın tek kurbanı da gelinler oluyor her zaman.

bazen bende oyle oldugunu düşünüyorum bılıyor musunuz bu davranıslarına etrfında bende dahil hıc kımse hak vermıyor kendıni tutuyor ama böyle onunla zıtlaştıgımda içindekı gizlediği karakterı çıkartıyor. sonra kavga tartsıma çıkınca uzulup pısman oluyor. ya tutarsa oynuyor gıbı. ıste evlılıgımızın ılk yılındakı kurban bayramında boyle oldu ben esımden benı götürmesin beklıyorum gelmeyecekse bende gıderim sorun da degıl fakat orada benım de bı aılem yokmus gıbı davrandı sonra zaten kurban bayramı dediğin erkek aılesının yanında gecer gıbı egosal kıro kıro hareketlere gırdı bunları cok sonra fark ettım tabı bı sonrakı sene guzel bı sekılde konusarak gıttık. bu sende gecen seneyı bahane ederek gıtmek ıstemıyrmus aılesının yanında gecırelımmış 15 dk mesafedeyız zaten bı fiil görüyor maksat benı götürmemek gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…