Eşimle tartıştık

Babam öleli üç dört ay olmuştu yengem beni bir gün kenara çekti "bak canım görüyorsun abinin de çocukları var saba babalık yapamaz öyle çok bişey bekleme yani" dedi. Tamam dedim zaten öyle bir beklentim hiç olmadıki annem öyle bir şey hissettirmedi vay babası öldü naparım gibi. Neyse büyüdüm nişanım oluyor abim bana 100 lira taktı. Yengem kıyameti koparttı biz parayı kolay mı kazanıyoruz diye. Abime gittim al dedim parayı geri aranız bozuldu yüz tl için. O da aldı yani geri taktığı parayı akskdlgllghl
Abinizin yaptığı,yengenizin 10 yaşındaki çocuğa söyledikleri inanılır gibi değil,allah herşeyin hayırlısını versin iyi ki bir oğlum yok dedim yine.kızım tek çocuk bize birşey olsa en azından böyle bi şeye maruz kalıp canı daha fazla yanmayacak diye düşündüm..allah yengenizi de bildiği gibi yapsın

Iyi geceler arkadaslar ,
Burda paylasiyorum cünkü baska türlü kimseye icimi dökemiyorum esimle tartistik bügün haftasonu onun ailesini ziyarete gittik,kücük kiz kardesi var böyle lunapark gibi biyere gitmek istedigini belirti babasina babasida saglik sorunlari yasadigi icin gidemiyor benim esimde hemen biz götürebiliriz aslinda dedi ,kiz kardeside (birtane daha abisi var ) ona sorayim dedi oda tatilde ya dedi böyle ara kızıştırmak ister gibi daha 12 yasinda ama akli her türlü seye calisiyor affedersiniz…sonra eşim benimle konuştu bende ben pek sıcak bakmadığımı söyledim..ama olur dedim sonra biraz düşümdüm birsürü masraf olacak bize yurtdışında yaşıyoruz en azından 300 euro..istemiyorum okadar masraf yapmayı hem onun ailesi bize maddi konuda hiç desteği olmuyor birşeyde istemiyorum zaten ikimizde çalışıyoruz çok şükür birde eşimin güya arabası vardı evlenmeden önce onu aldılar sattılar parasını bize vermediler küçük oğlan şimdi araba aldı ..neyse sonra eşime lunaparka gitmek istemediğimi söyledim birsürü masraf olacak dedim hemde daha yeni izinden geldik yani..iyi ozaman dedi ben kardeşlerimle giderim dedi benim çok zoruma gitti ..ne için çalışıyorum dedi vesayre bende dedim madem kardeşina babalık yapacaktın evlenmeseydin aklıma geleni saydım …neymiş kardeşine söz vermiş..o parka gidilmesini istemiyorum inat ettim sizce tutumum nasıl olabilir ?
Gerçekten böyle kadınları aklım almıyor . Adam evlendi diye ailesine zaman ayıramaz mı 12 yaşında çocuk bir lunapark ne kadar masraf olabilir ki 🤦🏼‍♀️
kardeşi ya kardeşi çok mu zor bir çocuğun gönlünü etmek iyi ki kocanız sizi dinlemeyip gitmiş size sormuş gitmek istememişsiniz daha ne olacak yani . Tutumunuz çok yanlış böyle yaparak eşinizi kendinizden uzaklaştırırsınız

Evet haklısınız...ben küçük bir şehirde yasıyorum buralı değilim. Buradaki akrabalarda gozlemledigim şey bu. Genelde getirilen miraconi makarna 😒 Gerçekten çok sinir bozucu. Dediginiz gibi görgü ve kültür durumuna göre de degisiyordur.
Makarnami Turkiyede yokmu sanki
Alasi var
Gorgu meselesi kesinlikle kimseden bi beklentim yok hediye verirken ama benim hediyemi begenmeyip laf eden olursada o verdikleri corabida ellerine veririm bidaha corapda verip zahmet etme derim yani lutfen
Hediyelesmek guzeldir karsiliksiz olur

Konuyu dağıtacağım ama, bilmediğim için soruyorum, mesela Türkiye'de de Bershka, Zara vs var, neden sizden istiyorlar ki ? Daha mı ucuz orada ? Yani birim olarak illa ki daha ucuz da, Euro kuruna vurunca benzer fiyatlardır galiba. Yoksa parasını mı vermiyorlar size, ondan mı sizden istiyorlar ? Bedava olsun diye mi yani. Biraz saçma sordum ama 🤭
Ben bu yil ozellikle Turkiyedeki zara ve bershkaya gittim burada 20 euro olan sey orada 200 tl, bizim icin ayni sey
Ama orada yasayan kisi icin tabiki fazla miktar oyuzden istiyolardir heralde

X