Eşinde sperm sorunu ve kromozom analiz sonucunda xyy olanlar

Anladm ikisinin ayrımını sadece isim olarak biliyordum ayrıntılı araştırmadm ben ama eşimde bu sorunların hiç biri yok sadece testis küçüklüğü var ve lh hormonu yüksek. Klinefelter de sanırım testesteron hormonu düşük, fsh ve lh yüksek olıyor öyle değil mi ya da o da kişiden kişiye değişen bir durum mu acaba
Hormonal durum genetik anamoliyle pak bağdaşmıyor aslında kromozm bozuklugu olup hormonlar normal olabılır.
Genetik sonucunuzu beklemenizi tavsiye ederim. Henüz bir tanı yokken kendinizi bu girdapla yıpratmayın lütfen

Xyy nin en belirgin özelliği zeka geriliğiymiş. Öğrenme güçlükleri oluyormuş
Hayır aslında öle bişey yok :) internette yazan kirli bilgilerden biri sadece. Xyy de dıştan anlaşılabilecek tek durum boy uzunluğudur. Xyy sprem hep vardır. Sadece sayı hareket ve şekilde hep değişiklik ve bozukluk olur
Süper erkek diye geçiyor fazladan y fazladan erkek kromozomu spremin dengesini bozar yani
Ama sprem çıkışı 0 olmaz

Hayır aslında öle bişey yok :) internette yazan kirli bilgilerden biri sadece. Xyy de dıştan anlaşılabilecek tek durum boy uzunluğudur. Xyy sprem hep vardır. Sadece sayı hareket ve şekilde hep değişiklik ve bozukluk olur
Süper erkek diye geçiyor fazladan y fazladan erkek kromozomu spremin dengesini bozar yani
Ama sprem çıkışı 0 olmaz
Sperm çıkışı 0 olduguna göre xyy de diyemeyiz hiç sevineceğim yoktu sevindim 😀

Sperm çıkışı 0 olduguna göre xyy de diyemeyiz hiç sevineceğim yoktu sevindim 😀
Sprem çıkışı yoksa kromozom bozukluğu xxy olabilir, yada dediğim gibi kromozom bozukluğu yoktur ama sprem bulunamıyordur
Hormonal problem
Testisde tıkanıklılık
Küçükken geçirilen ateşli hastalık va va gibi sebepler olabilir

Sprem çıkışı yoksa kromozom bozukluğu xxy olabilir, yada dediğim gibi kromozom bozukluğu yoktur ama sprem bulunamıyordur
Hormonal problem
Testisde tıkanıklılık
Küçükken geçirilen ateşli hastalık va va gibi sebepler olabilir
Hormon tahlilinde fsh yüksek çıktı. Testisleri falan kontrol etti xxy olmadığını düşünüyorum dedi. Tekrar sordum klinefelter olma ihtimali var mı diye yok hayır dedi . Tabi kesin sonuç testle çıkar. Tıkanıklık olduğu nasıl anlaşılıyor

Hormon tahlilinde fsh yüksek çıktı. Testisleri falan kontrol etti xxy olmadığını düşünüyorum dedi. Tekrar sordum klinefelter olma ihtimali var mı diye yok hayır dedi . Tabi kesin sonuç testle çıkar. Tıkanıklık olduğu nasıl anlaşılıyor
Film çekiliyor, ama tıkanıklı varikösel ilerlemiş olsa gördüğünde muanede anlardı zaten doktr, demekki oda yok
Sadece fsh yüksekliği spremi 0 durumuna getirmez aslında dr bunu demiştir dimi

Film çekiliyor, ama tıkanıklı varikösel ilerlemiş olsa gördüğünde muanede anlardı zaten doktr, demekki oda yok
Sadece fsh yüksekliği spremi 0 durumuna getirmez aslında dr bunu demiştir dimi
Hayır hiçbir şey söylemedi. Enfeksiyon var gibi dedi onu nasıl anladı hormon tahlilinden bilemedik. Muayenede varikösel klinefelter olmadığını söyledi. 0 olduğu için tüp bebek gerekebilir büyük ihtimal dedi. 2 ilaç verdi 1 tanede vitamin verdi. Ekstra bitkisel bir kaç şey önerdi beslenmesine dikkat etmesini söyledi. Teste tekrar gelince genetik test yaparız gerekirse dedi.

Hayır hiçbir şey söylemedi. Enfeksiyon var gibi dedi onu nasıl anladı hormon tahlilinden bilemedik. Muayenede varikösel klinefelter olmadığını söyledi. 0 olduğu için tüp bebek gerekebilir büyük ihtimal dedi. 2 ilaç verdi 1 tanede vitamin verdi. Ekstra bitkisel bir kaç şey önerdi beslenmesine dikkat etmesini söyledi. Teste tekrar gelince genetik test yaparız gerekirse dedi.
doktorunuz kim ? Klinfelter olmadıgını muanede anlıyamaz ki tıp henüz o kadar gelişmedi kromozm bozuklugu bakınca anlaşılmaz.
Tüp bebek gerekebilir mi dedi
Sprem sayısı 0 değil mi doğru anladım ?
Gerçekten bazı doktorlar beni aşırı şaşırtıyor.
Eğer dogru anladıysam sprem yoksa
Norml yollq gebelik mi bekleyecek
Takviyeyle sprem cıkısı olurmu dıye fazla zaman kaybetmeden 2,3 ay bakar sonrasında yeterlı sayı cıkmazsa
Tese amelıyatı yapar
Amelıyatta sprem bulursa tup bebek olur
Bulamazsa tüp bebek bile olmaz, bi süre sonra tekrar tese de sprem aranır.
İşin gerçeği bu

doktorunuz kim ? Klinfelter olmadıgını muanede anlıyamaz ki tıp henüz o kadar gelişmedi kromozm bozuklugu bakınca anlaşılmaz.
Tüp bebek gerekebilir mi dedi
Sprem sayısı 0 değil mi doğru anladım ?
Gerçekten bazı doktorlar beni aşırı şaşırtıyor.
Eğer dogru anladıysam sprem yoksa
Norml yollq gebelik mi bekleyecek
Takviyeyle sprem cıkısı olurmu dıye fazla zaman kaybetmeden 2,3 ay bakar sonrasında yeterlı sayı cıkmazsa
Tese amelıyatı yapar
Amelıyatta sprem bulursa tup bebek olur
Bulamazsa tüp bebek bile olmaz, bi süre sonra tekrar tese de sprem aranır.
İşin gerçeği bu
Testis boyu vücut şekli testesteron sevitesi vs klinefelter için bir tanı veriyor demek ki doktordan daha iyi bilemem. En garanti sonuç genetik test tabiki ama onun içinde ilk olarak kendiliğinden sperm çıkışına bakacak herhalde. Baktı çıkmıyor o zaman genetik test ve tüp bebeğe yönlendircek. Tedavi ile kendiliğinden sperm çıkıp tüp bebek yapan çok insan var. Hayırlısı artık.

Testis boyu vücut şekli testesteron sevitesi vs klinefelter için bir tanı veriyor demek ki doktordan daha iyi bilemem. En garanti sonuç genetik test tabiki ama onun içinde ilk olarak kendiliğinden sperm çıkışına bakacak herhalde. Baktı çıkmıyor o zaman genetik test ve tüp bebeğe yönlendircek. Tedavi ile kendiliğinden sperm çıkıp tüp bebek yapan çok insan var. Hayırlısı artık.
Aslında aynı şeyi söylüyoruz tedaviyls sprem çıkarsa inşallah tüp bebek olur
Ama doktor “ tüp bebek gerekebilir “ demesine şaşırdım zaten en iyi ihtimalle sprem çıkarsa tüp bebek olur, normal yolla beklemek zaman kaybı hatadır.
Kliniferteri bu şekilde hiçbir dr bilemez kliniferter eşleriyle konuşun hepsinin eşinin belirtileri farklı yani..
zaman kaybetmeden doğru ellerde olmanız adına bunları yazıyorum.
Eğer yanlış anlamadıysanız ve Bunları dr soyledıyse doktor değişikline gitmek iyi bir seçenek olacaktır
Aynı yollardan geçtim.
Farklı dr fikir almak faydalı olacaktır
Yanlış ellerde harcanıp seneleri giden çok insan var
Doğru insanlarla karşılaşıp güzel sonuçlar alırsınız inşallah 🙏🏼

XYY diğer adı ile Jacob Sendromu, öğrenme güçlüğü zeka geriliği konuşma bozukluğu uzun boy infertilite(tüp bebek ile çocuk sahibi olunabilir)

Merhaba. Hayır 46 xy kromozomlar. Sadece y kromozomunda azfc delesyonu var
Peki tüp bebek felan denedinizmi çocuğunuz varmı şuan benim annem babam akraba evliliği teyze çocukları ve iki abimde aynı durumda azosperm ben tek kızım bendede sorun çıkmasından korkuyorum eşinizin kardeşlerindede aynı problem varmı yoksa sadece eşinizmi öyle cevaplarsanız çok sevinirim

Merhaba ailenin her erkek çocuğunda görülüyormu bu sendrom kardeşler arasında çünkü benim iki abimde aynı azosperm
100 kişiden 1 inde görülen bir durum. Eşimin dayısında zeka geriliği, konuşma bozukluğu vardı bekar kendisi. Bir kan hastalığı şüphesi ile hematolojiye yönlendirdim kendisini orada yapılması istenen genetik testte XYY çıktı ve şimdiye kadar bu mental durumunu çocukken geçirdiği havalelere bağlamışlar. Yeni öğrendik.

Peki tüp bebek felan denedinizmi çocuğunuz varmı şuan benim annem babam akraba evliliği teyze çocukları ve iki abimde aynı durumda azosperm ben tek kızım bendede sorun çıkmasından korkuyorum eşinizin kardeşlerindede aynı problem varmı yoksa sadece eşinizmi öyle cevaplarsanız çok sevinirim
Y kromozomundan dolayı olduğu için babadan erkek cocuğa geçiyor. Genetik test siz de yaptırın içiniz rahat etsin. Çocuğumuz yok tüp bebek denemedim henüz. Zaten yeni öğrendik. Bazı erkeklerde cıkış olmuyor bazılarında oluyor. Çıkış olmayanlarda ilaçla çıkış sağlayabiliyorlar ya da tese ile sperm buluyorlar. Eşimde kromozom sayısı 46 xy kromozomal test normal. Eşimin kız kardeşinde bir sorun yok dediğim gibi y kromozomu sadece erkekte oluyor.

Malesef bende tam olarak bilmiyorum ve ailemizde ne anne tarafımda ne baba tarafımda kısırlık yok annem babam akraba evliliği hadi bir abimi anlarım fakat iki abimde azosperm bende tek kızım ve normal olarak korkuyorum çünkü anormal bir durum ama galiba y kromozomu fazla çıkmıştı büyük abimde bende kadın doğuma gittim bekarım ultrasonla rahmime ve yumurtalıklarıma baktı bir sorunun yok dedi hormon testi felan vericem o yüzden sordum görümceniz varmı diye

X