Eşinde sperm sorunu ve kromozom analiz sonucunda xyy olanlar

Senibeklerkenben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2020
588
511
32
Öncelikle hepinize merhabaa :)
Uzun zamandır kadınlar kulubü okuyucuyum ama ilk kez yazıyorum.
2 yıllık evliyim çocuğumuz olmadıgı için infertiliteye başvurduk ve yaklaşık 8,9 aydır hastanelerdeyim tüm testlerimizi defalarca yaptırdık. Eşimin ilk sperm sonucu 1 buçuk milyon çıkınca tüp bebek diye söylendi ama 1 ay klomen kullanarak test tekrarlandı 2. Test de 3,4 adet sprem cıktı sonra tekrar farklı bı ılac verıldı tekrar yapıldı yıne 3,4 adet ve en basından bu işin sonu tüp bebek denmişti. Biz zaten bunu kabullenmiş ve biran önce tüp bebek raporunu almak için uğraşıyorduk. Doktorumuz genetik test yaptırıp sonra tüp bebeğe başlayacağımızı soylemıstı bugun genetık test sonucumuzu aldık ve eşimin kromozomu 47, xyy çıktı genetık doktorunun anlattıklarını pek anlamasamda bı beni korkutup üzdü. Sonuc olarak doktorumuz tup bebek ıcık ımzalı kagıdını verıp adetın 3 gunu tup bebek servısıne gıtmemıs soyledı. Tup bebek ıcın hevesle beklerken bu genetık test olayı benı bı haylı ürküttü ve saatlerdir araştırdıkça girdaplardan çıkamıyorum. Lütfen bu durumda olanlar bana yaşadıklarını anlatabilirmi? Cocuk sahibi olabildiniz mi? Belki çok karışık yazdım bu psikolojle ama tekrar başa dönüp okumadan bu şekilde yayınlıcam yazımı. Şimdiden teşekkür ederimmm

2 yıllık evliyim çocuğumuz olmadıgı için infertiliteye başvurduk ve yaklaşık 8,9 aydır hastanelerdeyim tüm testlerimizi defalarca yaptırdık. Eşimin ilk sperm sonucu 1 buçuk milyon çıkınca tüp bebek diye söylendi ama 1 ay klomen kullanarak test tekrarlandı 2. Test de 3,4 adet sprem cıktı sonra tekrar farklı bı ılac verıldı tekrar yapıldı yıne 3,4 adet ve en basından bu işin sonu tüp bebek denmişti. Biz zaten bunu kabullenmiş ve biran önce tüp bebek raporunu almak için uğraşıyorduk. Doktorumuz genetik test yaptırıp sonra tüp bebeğe başlayacağımızı soylemıstı bugun genetık test sonucumuzu aldık ve eşimin kromozomu 47, xyy çıktı genetık doktorunun anlattıklarını pek anlamasamda bı beni korkutup üzdü. Sonuc olarak doktorumuz tup bebek ıcık ımzalı kagıdını verıp adetın 3 gunu tup bebek servısıne gıtmemıs soyledı. Tup bebek ıcın hevesle beklerken bu genetık test olayı benı bı haylı ürküttü ve saatlerdir araştırdıkça girdaplardan çıkamıyorum. Lütfen bu durumda olanlar bana yaşadıklarını anlatabilirmi? Cocuk sahibi olabildiniz mi? Belki çok karışık yazdım bu psikolojle ama tekrar başa dönüp okumadan bu şekilde yayınlıcam yazımı. Şimdiden teşekkür ederi

2 yıllık evliyim çocuğumuz olmadıgı için infertiliteye başvurduk ve yaklaşık 8,9 aydır hastanelerdeyim tüm testlerimizi defalarca yaptırdık. Eşimin ilk sperm sonucu 1 buçuk milyon çıkınca tüp bebek diye söylendi ama 1 ay klomen kullanarak test tekrarlandı 2. Test de 3,4 adet sprem cıktı sonra tekrar farklı bı ılac verıldı tekrar yapıldı yıne 3,4 adet ve en basından bu işin sonu tüp bebek denmişti. Biz zaten bunu kabullenmiş ve biran önce tüp bebek raporunu almak için uğraşıyorduk. Doktorumuz genetik test yaptırıp sonra tüp bebeğe başlayacağımızı soylemıstı bugun genetık test sonucumuzu aldık ve eşimin kromozomu 47, xyy çıktı genetık doktorunun anlattıklarını pek anlamasamda bı beni korkutup üzdü. Sonuc olarak doktorumuz tup bebek ıcık ımzalı kagıdını verıp adetın 3 gunu tup bebek servısıne gıtmemıs soyledı. Tup bebek ıcın hevesle beklerken bu genetık test olayı benı bı haylı ürküttü ve saatlerdir araştırdıkça girdaplardan çıkamıyorum. Lütfen bu durumda olanlar bana yaşadıklarını anlatabilirmi? Cocuk sahibi olabildiniz mi? Belki çok karışık yazdım bu psikolojle ama tekrar başa dönüp okumadan bu şekilde yayınlıcam yazımı. Şimdiden teşekkür ederimmm
Öncelikle cok gecmis olsun Allah yâr ve yardımcınız olsun bizdede benzer bor sorun var bizim de somuclar 47 xxy mozaik klinefelter sendromu diyorlar doktorlar net bisey demiyor tup bebekten baska care yokmus bende cok arastirdim yillar once bu sitede yazilan klinefelter le ilgili cok yazi okudum suan bir cogu bebislerini kucaklarina almis firsat bulamadiklari icin siteye giremediklerini yazmislar sizde 1 tane bile sperm varsa suan 1-0 önde sayılırsınız içini rahat tutmaya çalış azospermi olup tese yoluyla sperm elde ederek tup bebekte basarili olan bir cok insan var bizde onlardan biri olabiliriz. 1 ayı gecmis sen konuyu acali ne yaptiniz durumlar neler

Merhaba 1 seneyi geçmiş ben yeni giriyorum :) evet xxy kromozunlu çok kişi var hepsini okudum çok daha fazla görülen bir durum ama malesef xyy kimse yok gibi bişey. Bi örnek bulamıyorum bizim gibi olan:/ 1. Deneme olumsuz trasfer bile olunmadım embriyolar kalitesiz fazladan y kromozomu olduğu için. 2. Deneme için eşim ilaç tedavi sürecinde.. sizde durumlar nasıl umarım meleğinize kavuşmuşsunuzdur. Rabbim yüzünüzü güldürsün

Biz de bülent hoca da tedavi görüyoruz. 3 ay takviye verdi kullansın bakalım çikmazsa tese dedi. Siz hic tese oldunuz mu ? Size ne dedi ?
Bizede aynı şekilde demişti. Benim eşim tese olmadı. Ama sizin durumunuzla bizim durumumuz fatklı sanırım sizin eşinizde sperm sayı düşüklüğü var sadece dimi ? Benim eşimde genetik sorun olduğu için sprem sayı hareketlılik şekil vs etkiliyordu bu durum. Son tahlilinizde sayı kaç çıkmıştı?

Bizede aynı şekilde demişti. Benim eşim tese olmadı. Ama sizin durumunuzla bizim durumumuz fatklı sanırım sizin eşinizde sperm sayı düşüklüğü var sadece dimi ? Benim eşimde genetik sorun olduğu için sprem sayı hareketlılik şekil vs etkiliyordu bu durum. Son tahlilinizde sayı kaç çıkmıştı?
Bizde azosperm. Ve eşim 45xy çıktı. Genetikte tüp bebeğe geçince genetik inceleme şartlandı yani. O yüzden sordum bize de takviye verdi 3 ay sonra tese düşünülebilir çıkıs olmazsa dedi. Hala bülent hoca da mi tedavi goruyorsunuz ?

Bizde azosperm. Ve eşim 45xy çıktı. Genetikte tüp bebeğe geçince genetik inceleme şartlandı yani. O yüzden sordum bize de takviye verdi 3 ay sonra tese düşünülebilir çıkıs olmazsa dedi. Hala bülent hoca da mi tedavi goruyorsunuz ?
Evet eşim bülent hocada tedavi gördü ama tedavi süreci bitti. Biz şuan transfer gününü gününü bekliyoruz. Bizede aynısı denmişti ama tese olmadı eşim. O yüzden sordum sprem sayınınz kaçtı diye ? belki küçük ihtimalde olsa kendinizi hazırlamanız için söylemiştir olmasına gerek kalmaz.belkide sayınız çok düşüktür bilemiyorum, Yani hastalıklar farklı olduğu için değişkenlik gösterebilir tedavi süreci.

Evet eşim bülent hocada tedavi gördü ama tedavi süreci bitti. Biz şuan transfer gününü gününü bekliyoruz. Bizede aynısı denmişti ama tese olmadı eşim. O yüzden sordum sprem sayınınz kaçtı diye ? belki küçük ihtimalde olsa kendinizi hazırlamanız için söylemiştir olmasına gerek kalmaz.belkide sayınız çok düşüktür bilemiyorum, Yani hastalıklar farklı olduğu için değişkenlik gösterebilir tedavi süreci.
Bizim azosperm sperm yok yani sayi yok. Düşük olsaydı keşke. Tese ihtimali çıkış olmazsa yüksek. Sizde sperm sayisi kaçti da dedi ? Bizde hiç yok o yüzden dedi

Bizim azosperm sperm yok yani sayi yok. Düşük olsaydı keşke. Tese ihtimali çıkış olmazsa yüksek. Sizde sperm sayisi kaçti da dedi ? Bizde hiç yok o yüzden dedi
Büyük ihtimalle tese olur eşiniz. Genetik hastalıklar farklı xyy de sayı sıfır olmuyor sayı haraket şekil bunların dengesini çok bozuyor bizde. Bizde sayı hiç sıfır olmadı yani milyonlarcada oldu 4 adet de hep uç noktalarda değişkenlik oluyor.

Merhaba tedaviniz nasıl gidiyor benim eşim de 47 xxy Celalettin peru da tedavindeyiz. Bülent erol nasıl tedavide hangi aşamadasınız

Merhaba tedaviniz nasıl gidiyor benim eşim de 47 xxy Celalettin peru da tedavindeyiz. Bülent erol nasıl tedavide hangi aşamadasınız
Merhaba, 1 hormon 5 tane de takviye kullanıyoruz şuan. Celalettin hoca çok fazla maliyetli olduğu için gitmedik biz ona önce bi burda deneyelim dedk henüz hastalığı öğreneli 3 ay oldu zaten çok yeni. 1.5 ay sonra tekrar sperm testine gidicez. Allah büyüktür. Genetik sorunlarda eninde sonunda tese oluyor zaten. Normal çıkış sağlayan kişi çok çok az. En son çare tese ama Amacımız en azından tese de bir şeyler bulunabilsin diye uğraşıyoruz o aşamaya kadar.. Allah büyüktür kader napalım... Siz neler kullanıyorsunuz ?

Merhaba, 1 hormon 5 tane de takviye kullanıyoruz şuan. Celalettin hoca çok fazla maliyetli olduğu için gitmedik biz ona önce bi burda deneyelim dedk henüz hastalığı öğreneli 3 ay oldu zaten çok yeni. 1.5 ay sonra tekrar sperm testine gidicez. Allah büyüktür. Genetik sorunlarda eninde sonunda tese oluyor zaten. Normal çıkış sağlayan kişi çok çok az. En son çare tese ama Amacımız en azından tese de bir şeyler bulunabilsin diye uğraşıyoruz o aşamaya kadar.. Allah büyüktür kader napalım... Siz neler kullanıyorsunuz ?
Merhaba Bizde hem iğne hem bitkisel ilaçlar kullanıyoruz kullandığımız ilaçlar çok fazla. Bülent hoca da çok iyi diye duydum inşallah hepimiz sonuç alırız. Spermiyogram seviyeniz nasıl sc1 ve sb2 grade 2 seviyesinde bizim.

Eşim 35 yaşında. Biz de hiç tese olmadık. Bu gidişle olucaz gibi maddi yönden toparlandıktan sonra. Allah büyüktür nasipte varsa oyle de böyle de olur zaten. Sizin eşiniz kaç yaşında ?
Eşim 33 yaşında ben 31. Kesinlikle inşallah nasibimizde varsa olur. Tedavi uzun sürüyor emin olmadan tese yapılmasını istemiyor celalettin hoca. Sabırlı olup tedaviyi uygulamamız lazım, inşallah ilk denemelerimizde olur

X