Eşiniz borç verir mi?

Meraklihatunnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2021
1.029
1.019
Eşiniz kendi ailesine veya sizin ailenize ya da arkadaşlarına maddi olarak destek olur mu? Bundan rahatsızsanız nasıl engellersiniz? (sağlık sorunları dışında maddi destekten bahsediyorum) mesela ev aldı araba aldı onun borcuna yardım gibi konularda tavrınız ne olur?

Eşiniz kendi ailesine veya sizin ailenize ya da arkadaşlarına maddi olarak destek olur mu? Bundan rahatsızsanız nasıl engellersiniz? (sağlık sorunları dışında maddi destekten bahsediyorum) mesela ev aldı araba aldı onun borcuna yardım gibi konularda tavrınız ne olur?
İmkanı varsa ve yardım etmeye değer biriyse benim için bi mahsuru olmazdı.

Babam sıkısmıs esime demiş 3 bin borc gonderir misin? (Bu arada bende çalisiyorum ama esime demis aralari iyidir) esimde göndermis baba borc değil demis. sonra esimin ailesi peşin yapmasi gereken bir odemelerinde 3 bin eksik kalmiş kredi cekelim demisler ben duydum biz veririz 3 bin icin kredi cekilmez dedim esime dedim verelim biz diye onlarda borç demiş onlara da borç değil karşılıksiz veriyoruz dedik.

Verecek durumuz var cok sukur bizimde borclarimiz var ama kenardaki birikimimizden verdik iki aileyede.

İkimizinde ailesi sürekli beklenti icinde değildirler ve bizi okutan onlar gozuyle baktığımız icin veriyoruz geride almıyoruz.

Ama arkadas olsa güvendiği biriyse verebilir geride öder arkadaşi simdiye kadar odemeyen olmadı ama ödemeyecek kişıye eşimde vermez bende vermesini istemem.

Tabiki hayır okadar da değil ev araba idaha neler izin vermem net bir sekilde tavrımi koyarim.

Anladım siz de haklısınız 😊 bana garip geliyor nedense çokk çok zenginsek o ayrı tabii de ortalama bi hayat yaşıyorsak standartları düşürür gibi geliyor ve devamı gelir diye düşünüyorum
Eger maddi durum buna elverişli değilse tabi ki sıkıntı yaratabilir ama ne biliyim çok sevdiğim değer verdigin bi insan ev aldığında az bi paraya sıkıştıysa ve bende bunu karşılayacak güç varsa yardımcı olurdum

tabi bizimkiler arda yapılan ödemeler. aileler ev alsın araba alsın her ay taksitini biz odeyelim gibi değil. zaten ne benim ne esimin ailesinin öyle beklentileri yok. her ay zorundaymış gibi yapılan düzenli odemeler benimde canımi sıkabilir.

Babam sıkısmıs esime demiş 3 bin borc gonderir misin? (Bu arada bende çalisiyorum ama esime demis aralari iyidir) esimde göndermis baba borc değil demis. sonra esimin ailesi peşin yapmasi gereken bir odemelerinde 3 bin eksik kalmiş kredi cekelim demisler ben duydum biz veririz 3 bin icin kredi cekilmez dedim esime dedim verelim biz diye onlarda borç demiş onlara da borç değil karşılıksiz veriyoruz dedik.

Verecek durumuz var cok sukur bizimde borclarimiz var ama kenardaki birikimimizden verdik iki aileyede.

İkimizinde ailesi sürekli beklenti icinde değildirler ve bizi okutan onlar gozuyle baktığımız icin veriyoruz geride almıyoruz.

Ama arkadas olsa güvendiği biriyse verebilir geride öder arkadaşi simdiye kadar odemeyen olmadı ama ödemeyecek kişıye eşimde vermez bende vermesini istemem.
3 bin bişey değil fazlası icin olmaz tabi bizde karı koca calisiyoruz her ikimizde ufak ufak yardımda bulunuyoruz ailelerimize

Ya duruma bağlı ama şu devirde borç verilmez bence aile farklı tabi oda kişiden kişiye değişir bazı aileler malesef beklenti içerisinde oluyor vermek zorundasın gibi davranıyorlar.

Anladım siz de haklısınız 😊 bana garip geliyor nedense çokk çok zenginsek o ayrı tabii de ortalama bi hayat yaşıyorsak standartları düşürür gibi geliyor ve devamı gelir diye düşünüyorum
Kesinlikle hep bir beklenti olur kendimden örnek veriyim azda olsa aileme gonderiyorum gece annem yeğenim için gönderdiğim paranın üç katını gönder demişti mesela ama imkanların dahilinde az da olsa gönderiyorum.

X