Eşinizin ailesiyle ne sıklıkla görüşüyorsunuz

gamzeligunler

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2022
177
166
Evet yaza düğünüm var benim ailem çok uzak bir şehirde ben nişanlımın ailesiyle aynı şehirdeyim. Evlenince de burda yaşayacağız. Şimdi aklıma takılan ne kadar sıklıkla görüşmemiz gerekiyor. Her hafta kahvaltı yemek organizasyonları falan çok istemiyorum açıkçası. Emrivaki de sevmem hadi arayıp şuraya buraya gidelim ya da size çaya/yemeğe geliyoruz diye. eş ailesiyle şehirde yaşayanlar ne sıklıkla görüşüyor merak ediyorum

Ben mesafeliyim ayda bir belki 2 haftada bir görürüm nasilsın derim kv ye iyi sen der iyiyim derim bitti muhabbet.Kp ile daha detayli sohbet ederiz tabi aramız iyi.Bence ne cok mesafeli ol ne de cok yakin ol orta kararda ol kendi sınırlarını çiz

Evet yaza düğünüm var benim ailem çok uzak bir şehirde ben nişanlımın ailesiyle aynı şehirdeyim. Evlenince de burda yaşayacağız. Şimdi aklıma takılan ne kadar sıklıkla görüşmemiz gerekiyor. Her hafta kahvaltı yemek organizasyonları falan çok istemiyorum açıkçası. Emrivaki de sevmem hadi arayıp şuraya buraya gidelim ya da size çaya/yemeğe geliyoruz diye. eş ailesiyle şehirde yaşayanlar ne sıklıkla görüşüyor merak ediyorum

Şükür biz yurtdışında yaşıyoruz eş ailesi türkiyede o yüzden fazla görüşmüyoruz.
Telefonlada ayda bir felan arıyoruz birbirimizi. Ek olarakta bayramlarda kandillerde arıyorum.
6 tane eltim var. Sadece biriyle gidip geliyorum. Gerisiyle hiç muhabbetim yok. Sadece bayramlarda ara ara görüyorum.

Kendi ailem bu ülkede ama bir saat uzaklıkta. Haftada bir yada iki giderim görmeye. Sık sıkta ararım.

Eşimde bir kaç ayda bir gider annesini görmeye bir hafta kadar kalır gelir.

Yakın otursalardı haftada bir görüşebilirdim yada çağırırdım (tabi eğer normallerse)

Bence kendini şartlandırma. Eğer eş ailesi iyi insanlarlarsa ikinci bi ailen olur. Tabi eğer fitne fesat olup aranızı bozuyorlarsa mesafenizi baştan koyun.

Her aile ilişkisinin dinamiği farklı. Siz ayda bir deseniz bile başlangıçta çok yüz göz olmak isteyen bir aile yapısı olabilir. Kararlı bir şekilde davranıp mesafeyi ayarlamak size düşebilir.

Gelicez dedikleri gün ya da gelin dedikleri gün kibarca reddedip bir sonraki güne program yapmanız bile kararlı bir duruştur. İstedikleri an cepte görmemeleri açısından söylüyorum. Belki onlarda mesafeli olmak ister o zaman sıkıntı kalmaz :)

Bence en baştan net olman iyi olur örnek veriyorum 15 20 günde bir görüşülebilir. İdeal bence. İlk zamanlar abartırlarsa müsait değiliö falan de 15 20 günde bir müsait oldugunu göster, ki baştan kabuş etsinler. İlk zamanlar sürekli görüşür sonra azaltırsan dikkat çeker ve değişti derler. Bir de eşin gitmek isterse o kendisi gitsin sen 2 3 haftada bir gör. Çok yüz göz olmak sorunlara yol açıyor dünyanın en iyi insanları olsanız bile

Bunun bir matematiği yok ki. Bir arkadaşım var her her sonu neredeyse görüşüyorlar ben hep eşi ısrarcı sanıyordum bir gün görüştük yoo ben istiyorum çok iyi anlaşıyoruz, güzel vakit geçiriyoruz dedi. Daha evlenmeden bunun kararını vermek için erken bence. Kendinizi şartlamayın. Duruma göre bakarsınız.

Bu durum herkesin aile dinamiğine göre değişir. Eş ailesiyle mutlu mesut güle oynaya görüşen de vardır, nefret edip yaka silken de.

Bizde ortalama iki haftada bir yemek hazırlarlar yakın kişiler çağrılır kayınvalideme hazır yemeğe gider yeriz çay içeriz eve geçeriz bu hoşuma gider hizmet beklemezler iki tabak kaldırmak bana koymaz yemek sonrası da kalabalık olduğumuz hazır yemeğe gitmeyi severim 🤭 daha sık yapsalar ona da giderdim bana hiç gelmediler öyle kalabalık şekil beklentileri yok bu aile yapısıyla alakalı
Ben evlenmeden sohbet sırasında hiç misafir ağırlamadım hayatımda ne güzel sizin elinizden geliyor ben anlamam demiştim 😅 aslında bilerek demedim ama ağzımdan çıktı

Kendi ailenden uzakta, es ailesiyle ayni sehirde yasamayi tercih etmemelisin bence. Ben bunu düpedüz haksizlik olarak görüyorum. Ayrica esin de seninle ayni fikirde degilse ne kadar diretsen de sınırlarını koruyamazsin. Emin misin eşinden bu konuda?

Ben kendi ailemle aynı şehirdeyim eşimin ailesi başka şehirde. Kendi ailemle akşam yemeği vs şeklinde 2 haftada 1 görüşüyoruz eşimle beraber. Onun dışında ben o işteyken annemlerle oluyorum haftada 1 falan. Bence 2 haftada 1 ideal daha sık olmasın

Bizde bir rutin yok haftada bir, iki haftada bir gibi canim ne zaman isterse gidiyoruz. Esim her haftasonu ugruyor ihtiyaclarini aliyor yasli olduklari icin alamayacaklari seyleri. Bana israr etmezler. Her ailede boyle olacak diye birseyde yok belki gitmeyi seveceksiniz siz daha fazla gitmek isticeksiniz belki istemiceksiniz daha uzun sure gorusmiceksiniz buna evlenince karar verirsiniz.

Şükür biz yurtdışında yaşıyoruz eş ailesi türkiyede o yüzden fazla görüşmüyoruz.
Telefonlada ayda bir felan arıyoruz birbirimizi. Ek olarakta bayramlarda kandillerde arıyorum.
6 tane eltim var. Sadece biriyle gidip geliyorum. Gerisiyle hiç muhabbetim yok. Sadece bayramlarda ara ara görüyorum.

Kendi ailem bu ülkede ama bir saat uzaklıkta. Haftada bir yada iki giderim görmeye. Sık sıkta ararım.

Eşimde bir kaç ayda bir gider annesini görmeye bir hafta kadar kalır gelir.

Yakın otursalardı haftada bir görüşebilirdim yada çağırırdım (tabi eğer normallerse)

Bence kendini şartlandırma. Eğer eş ailesi iyi insanlarlarsa ikinci bi ailen olur. Tabi eğer fitne fesat olup aranızı bozuyorlarsa mesafenizi baştan koyun.
6 elti kız Allah sabır versin

6 elti kız Allah sabır versin

Ahaha evet herkes böyle diyor ama inan hiç görüşmüyoruz. Eşim en küçükleri. Sadece bayramlarda gidip 10ar dakka oturuyoruz 5inde.
Birde işte düğün nişan cenaze gibi durumlarda.
Numaraları bile yok bende.
Sadece Biriyle gidip geliyoruz samimiyetimiz var.
Allaha şükür eşimde hiç sorun etmez.🤣

Ahaha evet herkes böyle diyor ama inan hiç görüşmüyoruz. Eşim en küçükleri. Sadece bayramlarda gidip 10ar dakka oturuyoruz 5inde.
Birde işte düğün nişan cenaze gibi durumlarda.
Numaraları bile yok bende.
Sadece Biriyle gidip geliyoruz samimiyetimiz var.
Allaha şükür eşimde hiç sorun etmez.🤣
Aman maşallah diyelim 🧿🧿😁

Kendi ailenden uzakta, es ailesiyle ayni sehirde yasamayi tercih etmemelisin bence. Ben bunu düpedüz haksizlik olarak görüyorum. Ayrica esin de seninle ayni fikirde degilse ne kadar diretsen de sınırlarını koruyamazsin. Emin misin eşinden bu konuda?
Sırf onun da ailesiyle aynı şehirde olmamak için neden düzenimizi işimizi bırakıp başka bir şehire gidiyim fazlasıyla mantıksız

X