Eşinizin ailesiyle ne sıklıkla görüşüyorsunuz

Evet yaza düğünüm var benim ailem çok uzak bir şehirde ben nişanlımın ailesiyle aynı şehirdeyim. Evlenince de burda yaşayacağız. Şimdi aklıma takılan ne kadar sıklıkla görüşmemiz gerekiyor. Her hafta kahvaltı yemek organizasyonları falan çok istemiyorum açıkçası. Emrivaki de sevmem hadi arayıp şuraya buraya gidelim ya da size çaya/yemeğe geliyoruz diye. eş ailesiyle şehirde yaşayanlar ne sıklıkla görüşüyor merak ediyorum
Bunu siz ve eş ailesinin davranışları belirler.Mesela bir arkadaşım var eş ailesi ile arası hiç iyi değil sıkıntılı insanlar karşı taraf.O yüzden görüşmez.Ana kuzenim eş ailesini çok sever çok iyi insanlar kuzenimin kendisi sık görmek ister.

Yani durum şu bence şimdiden kendinizi kurmayın akışına bırakın size olan davranışları sonucu bunun kararını verin.Belki çok iyi insanlar kendin görmek isteyeceksin.Kendi ailen uzakta diye böyle düşünüyorsun.Yani sana olan davranışlarını gor öyle karar ver bence.

Sayıdan ziyade bir rutin oluşturmayın derim. Mesela atıyorum her pazar kahvaltıya beklemesinler sizi. Siz yeni bir ailesiniz ve kendinize göre başka planlarınız olabilir.
Biz aynı mahallede oturuyoruz :) onlar aşırı sık beklediler ilk etapta. Ben de hep eşimle gittim. Bazen üstüste gittik bazen 15-20 gün gitmedik. Ama elimden geldikçe tepki çekmeyecek şekilde ayarladım. Mesela bazen bir kahve içip çıkacak şekilde ayarlamaya çalıştım. Bazen ki büyük çoğunlukta akşam yemeği yedik. Tabi çocuk olunca daha sık gidesim geliyor bunu itiraf etmeliyim :KK70: zaten haftada 2-3 gün kızıma onlar bakıyorlar çocuğu almaya gitmişken de görüşmüş oluyoruz.
Haftasonu eşimle bana aittir biz aile ziyaretlerini haftaiçi akşamları halletmeyi daha çok seviyoruz. Size de bunu öneririm :) tabi kötü niyetli rahatsız edici insanlar değilse.

Benim kayınvalidem kötü birisi değildir ama misafir çok sever evin için sürekli telaşlıdır. Buna rağmen ben işten gelince benden iş beklemez ben de gücüm yettiğince yaparım. Fazlasını zorlamam. Onu öyle kabul ettik eşim de bildiği için annesini politik davranarak ilerliyoruz.

Bir de baştan kendinizi kurmayın. İlk 1 yıl biraz zor geçer doğru hareket ederseniz zamanlar durulur her şey.

Ben aynı sizin gibiyim. Ailem uzakta, eşimin ailesiyle aynı şehirde yaşıyorum. Şu an torunları da olduğu için genellikle haftada bir görüşüyoruz. Semt olarak yakın olsa daha sık da görüşürdük.

Buna biraz insanları tanıdıktan sonra karar versen , görüştükten sonra eşin balon gibi şişiyor ablam şundan alınmış annem bu söylediğine bozulmuş gibi yorucu insanlarsa bir rutin yaparsın ama normal insanlarda bir ay gayet normal bir süre zaten doğum günleri bayramlar mecburen görüşülüyor.

Aslında hepsi bir kenara ‘hayır’ çok sihirli bir kelime kullanmayı öğrenen insan hiç bunları düşünmeye gerek duymuyor

Sırf onun da ailesiyle aynı şehirde olmamak için neden düzenimizi işimizi bırakıp başka bir şehire gidiyim fazlasıyla mantıksız
Bilemiyorum ya. Ben yine de bi yoluna bakardim şahsen. Aileci biri degilim. Aksine kendi ailemden de ayri kendi basimiza bir yerde yasamak en guzeli oldugunu düşünüyorum. Ama düşünsene onun bi teyzesi dayisi, falan filanını , lüzumsuz akrabalarini kendi annen daha çok göreceksin. Baya dramatik ve katlanmasi zor bi durum bence

Bilemiyorum ya. Ben yine de bi yoluna bakardim şahsen. Aileci biri degilim. Aksine kendi ailemden de ayri kendi basimiza bir yerde yasamak en guzeli oldugunu düşünüyorum. Ama düşünsene onun bi teyzesi dayisi, falan filanını , lüzumsuz akrabalarini kendi annen daha çok göreceksin. Baya dramatik ve katlanmasi zor bi durum bence
Ya zaten öyle mesela yıl içinde en az birkaç kez akrabaları gelir gider o zamanlarda mecburen gidip görüşeceğim evime davet edeceğim. Ama işte sırf böyle bir durumdan dolayı da kurulu düzenimizi bozup başka bir şehire gidemeyiz ki. Nişanlımın ofisi çevresi hep burada keza benim de öyle. Diğer yorumlarda okudum baştan güzelce sınırımı çizersem sonra öyle devam eder diye düşünüyorum ben de

Evet yaza düğünüm var benim ailem çok uzak bir şehirde ben nişanlımın ailesiyle aynı şehirdeyim. Evlenince de burda yaşayacağız. Şimdi aklıma takılan ne kadar sıklıkla görüşmemiz gerekiyor. Her hafta kahvaltı yemek organizasyonları falan çok istemiyorum açıkçası. Emrivaki de sevmem hadi arayıp şuraya buraya gidelim ya da size çaya/yemeğe geliyoruz diye. eş ailesiyle şehirde yaşayanlar ne sıklıkla görüşüyor merak ediyorum
Biz duruma göre bazen ayda bir ,bazen haftada bir degisiyor, arabayla 5 dk mesafedeyiz

Kendinizi şartlandırmayın öncelikle karşı tarafı tanıdıkça size davranışlarına göre şeklinizi alırsınız. Zaten çalışıyorsunuz sık sık gidebileceğinizi sanmıyorum boş vakitte dinlenmek istersiniz.
İlk başlarda 2 hafta da bir gidin akşam yemeğine yada siz onlar davet edin. Yaptığınız aktivite aile geleneğine dönmesin ama dikkat edin.
Ama emin olun çocuk öncesi ve sonrası çok değişiyor. Çocuktan sonra biz onlara bağımlı oluyoruz 🤭🤭 kayınvalidem çocuğuma bakar ben uyur dinlenirim, eşimle vakit geçiririm kendime zaman ayırırım. Çocuğumu spora okula dedesi ba babaannesi götürüp getirir. Kısacası aradaki iletişim önemli akışına bırakın derim.

Ben de kara kara bunu düşünüyorum. Bir buçuk yıllık evliyim şu an ayrı bir ildeyiz şark sonrası eşimin memleketi olacak muhtemelen. Telden bile rahat vermiyorlar iç içe yaşayan bir aile bunu da “bizde aile bağları kuvvetli” adı altında normalleştirmişler.
Tavsiyem çok iyi gözlemleyin, ona göre bir strateji belirleyin. Maalesef ben tanımadan kendi ailem gibi düşündüm. Siz öyle yapmayın. Çalışıyorsanız çok büyük bir avantaj olur sizin için. Ben şu an sınava hazırlanıyorum onların sınır bilmemezlikleri daha da kamçılıyor beni, umarım atanırım yoksa işim yaş 😅

X