Eski eşimin davranışları..

Ben 33 o 38, ben kendimi suçluyorum yeterli olamadım işte olmadı ben çok önceden kendim ayrılmak istemiştim çünkü ağır geliyordu sürekli ilaç kullanıyordum. Zaten 19-20 yaşımda tanıştık 22 yaşımda evlendim. Ciddi söylüyorum hayatta hiç bir şey yaşamadan evliliğe atıldım ama aşırı üzgünüm, ne oldu terkedildim

Yahu genceciksin kızım 33 ne ki ... işin yoksa güzel bir işe başla, yaz geliyor tatile çık biraz etrafına bak , yaşıtlarınla konuş flört et ... şu evlen evlen diye baskı yapan ailelere de çok kızıyorum gencecik kızları zorla kart heriflerle evlendirip hayatlarını mahvedşyorlar. Bana kalırsa o adamla da ailenle de görüşme kendine yepyeni bir sayfa aç.

Tekrar zırvalarsa da al eline tellefonu

oğlum sen deyyus musun insan nikahlı karısını başka erkeklle düşünür mü seni gvat

yaz sonra da engelle. Aillen de kötü, akrabaların da toptan kafadan sakat hepsnini engelle bana kalırsa imkanın varsa da başka bir şehre taşın.

Geri dönmek mi? Ben geri birleşmek isteyen tarafatim ama istemiyorum dedi öyle bit inat etti ki asla o kararından dönmedi işte biz kadınlar bunu yapamıyoruz hemen bitiremiyoruz. Sizin çocuklarınız varmı? Eski eşiniz ne zaman tekrar evlenmeye yeltendi?
İstemediği için, arada çocuklar da olduğu için siz de evlenirseniz, bence konu kapanır hır gür olmaz diye düşünüyor olabilir.
Erkekler sevdiği zaman boşanmıyor, ben sevip de boşanan kadın gördüm ama erkek hiç görmedim. Yani boşanmayı kabul etmiyor dediğim şu, zaten kadını boşanma evresine getirmez, hatalarını telafi eder gerekirse kapısında yatar.

Bence ona dair umut beslemeyin. Siz evlenip, yeni bir hayat kurarsanız hem ona dönüş olmaz, hem çocuklar bundan etkilenmez, hem çevre çenesini kapar. O da rahat eder. Bunu düşünüyor.

Kadınların en büyük hatası, boşanmayı bir blöf olarak yaşamak, sanki adam yalnız kalacak, çok büyük acılar çekecek, geri dönüp sonsuza dek kadını el üstünde tutacak. Bir de sizin de dediğiniz gibi "ben onun çocuklarının anasıyım" kısmı var. Bu beklenti maalesef kadını hayatına devam etmekten alıkoyuyor.

Erkekler bırakın evliliği, sevgilikte bile günlerce kapı önünde yatıyor, yıllarca unutmuyor. Biz kadınlar koşmayız mesela, gururumuz kırılır, bize bu öğretilmez fakat ayrılığı kabul eden/boşanan erkek net sizi istemeyen erkektir.

Bence bu açıdan yaklaşırsanız, siz de çok daha kolay toparlanırsınız.

X