ESKİ EŞLE YENİDEN EVLENMEK

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha önce eski eşimle yeniden evlensem mi diye bir konu açmıştım. Olumlu olumsuz yorumlarınız için teşekkür ederim biz yeniden evlenmeye karar verdik. Eski eşimin hatalarından ders aldığını düşünüyorum ve bu kez farklı olacağını hissediyorum. Yeniden denemek istiyorum ama şimdi sorunum başka bir şey.
Eski eşiniz bile olsa evlenmek için 300 gün iddet müddet süresi olarak beklenmesi gerekiyor dedi belediye bize. Eğer hemen evlenmek istiyorsak mahkeme kararı gerekiyormuş. Biz daha önce avukata sorduğumuzda eski eş ile evlendiğinizde bu karara gerek yok demişti.
Şimdi nasıl bir yol izleyebiliriz? Belki çevrenizde yaşamış olan ya da farklı bir fikri olan avukat arkadaşlar vardır diye soruyorum. Temmuzda boşanmamış olmamıza rağmen kararın onaylanma tarihi 11.09 olarak görünüyor. Bizde bu kadar beklemek istemediğimiz içim en kısa sürede halletmek istiyoruz.
Daha senesi dolmamış boşanmanın eski eş pişman olma düzelmeye ne ara fırsat buldu acaba siz ne ara böyle emin oldunuz ondan merak ettim

aynı tastan iki kez su içilmez derim ben. gerçi siz fikir almaya değil işi hızlandırmak yönelik fikir istemişsiniz ama benim çevremde ayrılıp iddeti müddeti dolmadan evlenmeye çalışan olmasigi için bilgim yok.

Aynı don 2 kez giyilmez de demişlerdi 😂

Benim size tavsiyem resmi nikah kıymakta acele etmeyin. Etmeyin ki birbirinizi gözlemleyin. Her iki taraf için diyorum verilen sözler tutuluyor mu ? Sorumluluklar yerine getiriliyor mu? Biz eşimle barıştıktan sonra 17 ay sonra resmi nikah kıydık hiç bir şey için acele etmedik. Daha önce acele ettik de ne oldu gördük çünkü. İddet süresi 10 aydi eşim dedi mahkeme kararı ile kaldırabiliriz. bende hayır dedim. En yakınlarımiza anama babama bile nikah kıydık dedim. Halbuki sadece imam nikahı vardı. Bir buçuk sene sonra evet biz çoğu şeyi hallettik birçok şeyi geride bıraktık artık yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi dedik ve gün almaya gittik. Nikah şahitlerimiz yoldan geçen iki yabancı oldu. İkinci nikahimiz olalı 9 sene olmuş. İlk nikahta 13 sene önceydi.

Benim size tavsiyem resmi nikah kıymakta acele etmeyin. Etmeyin ki birbirinizi gözlemleyin. Her iki taraf için diyorum verilen sözler tutuluyor mu ? Sorumluluklar yerine getiriliyor mu? Biz eşimle barıştıktan sonra 17 ay sonra resmi nikah kıydık hiç bir şey için acele etmedik. Daha önce acele ettik de ne oldu gördük çünkü. İddet süresi 10 aydi eşim dedi mahkeme kararı ile kaldırabiliriz. bende hayır dedim. En yakınlarımiza anama babama bile nikah kıydık dedim. Halbuki sadece imam nikahı vardı. Bir buçuk sene sonra evet biz çoğu şeyi hallettik birçok şeyi geride bıraktık artık yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi dedik ve gün almaya gittik. Nikah şahitlerimiz yoldan geçen iki yabancı oldu. İkinci nikahimiz olalı 9 sene olmuş. İlk nikahta 13 sene önceydi.
evet ender rastlanan durumlardan biri. Peki mutlu musunuz??

Daha önce eski eşimle yeniden evlensem mi diye bir konu açmıştım. Olumlu olumsuz yorumlarınız için teşekkür ederim biz yeniden evlenmeye karar verdik. Eski eşimin hatalarından ders aldığını düşünüyorum ve bu kez farklı olacağını hissediyorum. Yeniden denemek istiyorum ama şimdi sorunum başka bir şey.
Eski eşiniz bile olsa evlenmek için 300 gün iddet müddet süresi olarak beklenmesi gerekiyor dedi belediye bize. Eğer hemen evlenmek istiyorsak mahkeme kararı gerekiyormuş. Biz daha önce avukata sorduğumuzda eski eş ile evlendiğinizde bu karara gerek yok demişti.
Şimdi nasıl bir yol izleyebiliriz? Belki çevrenizde yaşamış olan ya da farklı bir fikri olan avukat arkadaşlar vardır diye soruyorum. Temmuzda boşanmamış olmamıza rağmen kararın onaylanma tarihi 11.09 olarak görünüyor. Bizde bu kadar beklemek istemediğimiz içim en kısa sürede halletmek istiyoruz.
Eskiden yeni olmaz diye düşünüyorum. Yamarsınız yamarsınız bir süre sonra o yamadaki dikiş izleri batar size.

Mahkemenin kalemine gittim hakimle konuşmak istediğimi söyledim hakimin odasında aynı adamla evlenmek istiyorum iddet muddetini kaldırır mısınız dedim tamam dedi yazı verdi. O yazıyı nikah dairesinde gün alırken ekledim dosyaya. Nikah memuru o yazıyı okudu onay verdi nikahımi kiydi
Peki eşiniz düzelmiş miydi? Merak ettim nasıl aranız?

Yorumlarınız için teşekkür ederim fakat ben evleniyorum öneri verin diye konu açmadım. Konumu lütfen okuyup hangi konuda öneri istediğimi göz önünde bulundurursanız sevinirim.
Dininiz ne bilmiyorum ama bir kere boşanınca aynı adamla evlenmek için başkasıyla evlenmek lazım diye biliyorum ben. Ne mantıklı aslında bu uygulama. Tam bilmiyorum bilenler yazar zaten :)

Dininiz ne bilmiyorum ama bir kere boşanınca aynı adamla evlenmek için başkasıyla evlenmek lazım diye biliyorum ben. Ne mantıklı aslında bu uygulama. Tam bilmiyorum bilenler yazar zaten :)
Her şeye dört dörtlük uyuluyor da buna uyulacak 😅😅 yapan yoktur hiç bunu

Artık hatalarından ders aldığını düşünüyorum yeniden denemek istiyor olmam bu yüzden. Yoksa bende aynı şeyleri yaşamak için dönecek değilim fakat inanıyorum eskisi gibi değil görüyorum.
Arada çocuk olsa tekrar deneyin derdim ama sanırım çocuğunuz yok. En azından zamana bırakın. Erkekler nasil ki sevgililik döneminde kadını elde etmek için harika gibi görünüyorsa , ayrılık aşamasında da yine öyle oluyorlar. Evlenince yine özüne dönecek. O yüzden en azından süreci hizlandirmaya çalışmayın. İddet süresini bekleyin. Bir de eski konularınızi tekrar okuyun. İnsan unutuyor yaşadığını. Tekrar bunu daha düşük şiddette bile yaşasam katlanir miyim diye düşünün.

Çocuksuz ayrılmak büyük nimet. Liseden bir kız arkadaşım büyük aşkla evlendiği eşinden 6-7 yıl sonra boşandı. Üzüldü, düştüğü zamanlar oldu ama sonrasında daha önce evlilik yapmamis birisi ile ilkinden daha güzel şekilde evlendi. Maşallah diyeyim, yakın zamanda 2. Çocukları oldu. Fotoğraflarina denk geldikçe, mutluluğunu gördükçe içimde çiçekler açıyor. Çocuğu olsaydı çok daha zor olurdu.
aynen öyle ben şimdiki aklım olsa çocuk yapmazdım diyorum. çünkü çocukla boşanınca çok zor oluyor iletişim ister istemez kurmak zorunda kalıyorsun nefret de etsen arada bir çocuk var. ben çocukla boşananların da eski eşle yeniden evlenmesine karşıyım. yahu adam olsa zaten boşanmazdın ki. malesef kadın olarak fazla duygusal bakıyoruz. değişti işte ders aldı diye düşünüyoruz ama ben değişip desr alabileceklerini düşünmüyorum. 7 sinde neyse 70 inde de odur diye boşuna dememişler.

Arada çocuk olsa tekrar deneyin derdim ama sanırım çocuğunuz yok. En azından zamana bırakın. Erkekler nasil ki sevgililik döneminde kadını elde etmek için harika gibi görünüyorsa , ayrılık aşamasında da yine öyle oluyorlar. Evlenince yine özüne dönecek. O yüzden en azından süreci hizlandirmaya çalışmayın. İddet süresini bekleyin. Bir de eski konularınızi tekrar okuyun. İnsan unutuyor yaşadığını. Tekrar bunu daha düşük şiddette bile yaşasam katlanir miyim diye düşünün.
Bence zaten bu acele koşa koşa çocuk yapmak için.

Kalbinin sesini dinle ….. Allah ikinizin kalbinde verdiyse bir mutluluk huzur vardır bunda da bir hayır ama dinen bu sekılde tekrar bir araya gelemezsiniz bilmiş ol cnm

Sizin boşanmanızda iki tarafında da hayatına birileri girdi diye hatırlıyorum.
İki taraf da bu bir sene içinde daha iyisini bulamamış evliliği bence bu yapılacak olan.

Arada güçlü bir bağ olmadığı için, taraflardan biri bu ikinci perdede yeni birini evliyken bulacak, diğeri de o arada bebek büyütüyor olacak. Sonra yine boşanılacak, bu kez daha gürültülü ve kaoslu.

Klasik hikaye.

Bence en azından çocuk yapmayın bir kaç yıl.

Sizin boşanmanızda iki tarafında da hayatına birileri girdi diye hatırlıyorum.
İki taraf da bu bir sene içinde daha iyisini bulamamış evliliği bence bu yapılacak olan.

Arada güçlü bir bağ olmadığı için, taraflardan biri bu ikinci perdede yeni birini evliyken bulacak, diğeri de o arada bebek büyütüyor olacak. Sonra yine boşanılacak, bu kez daha gürültülü ve kaoslu.

Klasik hikaye.

Bence en azından çocuk yapmayın bir kaç yıl.
Sizin bu yorumunuzu ikinci eş olmanızdan kaynaklı olduğunu düşündüm nedense. Çünkü eşinizin eski eşi size sıkıntı çıkarıyormuş vs.biliyorum önceki yorumlarınızdan.
Zaten çocuk istiyorum gibi bir yorumum olmadı burada benim anlamadığım ben eski eşimle evlenicem evleneyim mi evlenmiyim diye sormadığım halde neden bunlara cevap veriliyor ısrarla. BEN SÜREÇLE İLGİLİ NE YAPABİLİRİM DİYE SORDUM. Ama cevaplara gerek kalmadı zaten adliyeye gittim bugün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X