Eski evlilikteki takılar

Ben olsam eski evliliğin hatırlatıcısından rahatsız olurum satarım. Aynı şekilde eski eşin hediyesini eşim kullansa yine rahatsız olurum.

Eski konularıma bakarsanız pek kimsem olmadığından bahsetmiştim hanımlar. O yüzden aa bu eski düğünde takılan dicek kimsem yok.
Bir diğer mevzu da saat ve bilekliğin hiçbir önemi yok onları satıcam set kalır büyük ihtimalle. Ben eşyalara pek aa o ondan gelmişti gözüyle bakmam. Sevgilimin ilk evliliği olucak ancak sözlüm de 2. Kez evlenecek ve o evlilikten altın takmış olsalardı ben o altına bişey demezdim kalsın. Saat vs tabii ki kullanmasın.
Mesela bir miktar para almıştım altınlarım için boşanırken böyle düşünürsem o paraya da dokunmamam gerekir gibi geliyor.

Tatile zaten gidecek param olduğu için ona dokunmadım. Ev almayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda o zamana kullanırım diye düşünmüştüm ancak şuan “yeni gelin” moduna girmeye başladım eski evliliğimde hiç o moda girememiştim sokturmamıştı beni kavgadan kıyametten şimdi gerçekten mutlu huzurlu olunca hiç takamadığım set beni cezbetti

Düşsün değeri ne olur?
Manevi değeri yok nasılsa. Yani günün birinde satarsanız o değer hep düşük olacak. E ömrünüz boyunca anmak istediğiniz biri değil ki saklayasınız.
Satmak annenize taktırıp nişanlınızı kandırmaktan daha makul bir hareket olur.
Nişanlınız annesiyle böyle bir politika(!) yapsaydı?

Bencede ver annenlere onlar takmış gibi yapın öylece tak. satma hiç setlerde el işçiliği olduğundan zarar ediyosun 3.000 liralik bi set alsan bozdururken 1500 oluyo ne gereği var hem sette de hevesin varmış gerçi tuğralı kolyelerde de zarar edion işçilik olduğundan

Tabiki takma olur mu öyle şey
bunu düşünmen bile çok yanlış

İstersen ilk evliligindeki gelinligide giy bi daha masraf olmasın

Bence sat gitsin onları değer kaybederse kaybetsin sanki sen verdin parasini

Hem yeni eşinize çok çok ayıp olur

Ben eşimin 2.evliliğiyim, eskiden kalan bir takı taksa değer verdiği bir şeyler olduğunu düşünür ve kırılırım
Yarın öbür gün biri görür üzerinizde densiz bir laf eder, zor durumda kalırsınız
Değeri ne olursa olsun, eskiyi eskide bırakın

Eşiniz eski eşinin aldığı saati vs. taksaydı ne yapardınız?
Buna cevabınız ne ise aynını siz de yapın.

Geçmişten hiçbir şey taşımazdım yeni hayatıma. Temiz bir enerji alırdım yanıma...

Eşimden ayrılalı 4 sene oldu. Şu an hala parmağımda tek taşım var. 0,76 karat G sınıfı taş. Bugün satsam 2-3 bin ancak verirler. Yeniden aynı ayar almaya kalksam 10 bin istiyorlar. Neden takmayayım???

Aynı şekilde sevgilim de eski eşinin aldığı saati takıyor. Neticede o bir saat. Sevgilim boşanmış. Mutlu olsa boşanmazdı. Benimle mutlu olmasa yanımda olmazdı. Benzer şekilde adamın bir sürü kıyafeti var evliyken aldıkları. Atsın mı hepsini???Bana saçma geliyor. Eşya onlar.

Nesnelere takılmıyorum. Sizin kalbiniz kimin için atıyor o önemli.

Bence anneniz taksın size.

ben olsam takmazdım. satar geçerdim. eşiniz yerinde olsam kırılırdım da nokta net

Ben bi sekilde öğrenirse denk gelir bi patavatsiz söyler falan diye takmazdim sanırım.
Tvde bi reklamda eski takinizi degistirelim diyor onu yapardim heralde cok icinizde kalcaksa

Yooo, sonucda altin yani.
Az politik ol. Ver annene onlar sana takmış gibi yapsinlar sonrada rahat rahat tak
Takdir edilesi.

Çok tanıdığınız da yoksa kim söyleyecek. Hevesinizi alırsınız. Sonra ister satar ister tutarsınız. Hem de aileniz de takı takmış olur... amannn o bu ne der diye takılmamak lazım. Ama tabi eşinize söylememenizi tavsiye ederim. Belki yanlış anlar.

kimseye birşey demeyin degiştirip yeni model alın
annenizin size dügün hediyesi olsun.
malum eski evliliginizde alındığını bilen bir yakınınız agzından kaçırsa tüm durum ortaya çıkabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…