Eski evlilikteki takılar

gucbendeartik

Popüler Üye
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
552
661
merhaba hanımlar;

Aklımı kurcalayan bir durum var size danışayım dedim. Ben evlenip ayrıldım ve yeniden evlenicem Allah’ın izniyle. Sizce eski evliliğimde bana takılan set bileklik saat falan var bunları kullanmam takmam hayatımdaki kişiye ayıp olur mu? Kayınannem buna takılır mı sizce? Açıkcası fikir yürütemiyorum bu konuda. bileziğim hiç yok o ş...siz almıştı elimden sadece set bileklik ve saat var.

Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Ben olsam takmazdım.Satar yerine değeri düşmeyecek bir şey alır kenara koyardım.Yada paraya dönüştürür bankaya koyar üzerine aydan aya 3-5 ekler birikim yapardım.

Ben eşinizin yerinde olsam takmanızdan rahatsız olurdum. Ne gerek var yani. Kayınvalidenize laf düşmez diye düşünüyorum. Yerinizde olsam bozdurur altın alır kenara koyardım.
Satıp parasını harca bence.
Ya da yeni takılar al o parayla.
Eski şahsın aldıklarını kullanma.

Set pırlantalı değeri çok düşüyor satarken ve bu evliliğimde set almıcaz bu tuğralı kolyelerden alınıcak benimde sette hevesim var aslında. Buarada evliyken hiç takma fırsatım olmadı o takıları.

Set pırlantalı değeri çok düşüyor satarken ve bu evliliğimde set almıcaz bu tuğralı kolyelerden alınıcak benimde sette hevesim var aslında. Buarada evliyken hiç takma fırsatım olmadı o takıları.
Ben takıya çok önem vermediğim için sizi tam anlayamam bu konudaki hevesinizi ama ben olsam bozdururdum şahsen. Düşsün değeri ne olacak ki parasını ex eş vermiş neticede.

Bende değiştirmen taraftarıyım ama tercih meselesi. Eski eşten geriye birşey görmek istemem şahsen.

Ozaman sizde altın hesabı açın her ay üzerine bir çeyrek falan ekleyin.Empati yapın siz eşinizin, eski eşinin hediye ettiği saati kullanmasını ister miydiniz?Ben istemezdim.

Ben olsam takmam, satıp başka takı alırım. Aynı şekilde eşim de eski sevgilisinin hediyesini kullansın istemem.
Set dediğiniz taşsız altın setse zaten fazla değer kaybetmez. Seti bozdurup tek bir zarif kolye veya yüzük almayı düşünebilirsiniz.

merhaba hanımlar;

Aklımı kurcalayan bir durum var size danışayım dedim. Ben evlenip ayrıldım ve yeniden evlenicem Allah’ın izniyle. Sizce eski evliliğimde bana takılan set bileklik saat falan var bunları kullanmam takmam hayatımdaki kişiye ayıp olur mu? Kayınannem buna takılır mı sizce? Açıkcası fikir yürütemiyorum bu konuda. bileziğim hiç yok o ş...siz almıştı elimden sadece set bileklik ve saat var.

nerden bilecek eski evliliğinizden oldugunu
söylemeyın
kayınvali,denizi ne ilgilendirir ki

altın sonuçta doğum gününde vs günlerde alınan hediye birşey değil öyle olsa kimse istemez
pırlantaymış setlerin değerleri gerçekten düşüyor satarken o yüzden
bence tak gitsin yeniden düğün vs yapıcaksan ver ailene taksın sana
hiç kimsenin aklında kalmamıştır bile o eskiden kalma diye..

merhaba hanımlar;

sen o takıları neden bozdurup bi tatile gitmedim ben ona takıldım yani eski evlilikten kalan takı neden saklanır zaten takamazsın bekarken de evliykende yarın önüne cıkar bugun esin takılmaz ama bi dengesiz gelir yanina dügünde bayram da aaaa tatlım yeni kocanın parasımı yoktuda eskilerle geziyosun der vardır her yerde bi dengesiz canın sıkılır bence onları hic oraya cıkarma bozdur ya lira yap ailene ver saklasın senin yerine yada bozdur güzel bi tatil yap son bekar günlerinde

X