Eski sevgili niye susuyo? Bir kere kapima pismanim diye gelen tekrar bi adim atmamali mi?

Bu adamdan hayır geleceğine sizi inandıran nedir? Salın eski defterleri önünüze bakın
Cunku biz cok iyi anlasirdik. Hic saygisizca davranmadi bana arkadas gibiydik. Kalbime dokunan ilk ve tek erkek. Sanirim butun ailesi ustune yuklendi oda arada kaldi. Benden daha iyisini bulamadiklari icin yada gercekren ozledigi icin dondunu biliyorum. Yemege cikmak istedi konusmqk icin ama sanirim baska seylerde anlatacakti.

Bence unut bu adamı.
Gerçekten pişman olsa ne yapıp eder seni ikna eder.
Bizim gençliğimizde vardı o kapıda yatmalar, pencere altında beklemeler…
Sen affetmeye meyillisin ama onda hiç bir adım yok bence.
Aynen. Affetmek degilde dusunmek ve hatasini anlamis mi diye gozden gecirmek isterdim. Ama sanirim ailesi biliyo ve oyle bir aile aslinda ogluna demezki git kizin kapisina bir kez duzelt diye yollamazlar. Gururlular hatali olduklari halde kendilerini yere dusurmezler ve benim kabul etmeyecegimi biliyorlardi. Belki ben kizginim diye kucuk adimlarla gelecek bilmiyorum. Biz arkadas gibiydik va asla ondan yanlis gormemistim beni uzen bu. Ortada bisey yokken ailesi karisti. Belki ailesinin gercek yuzunu gordu bilemiyorum.

Biliyorum ama bizim is baya karisikti. Ben iliskiyi bitirmek istesem titrerdi aglardi resmen. Sonra bi olay oldu ve beni cook isteyip seven ailesi karismaya basladi. Bi teyzesi var aramizi yapan ve duyduguma gore ben yaptim ben bozacam demis. Ama sanirim pismanlar ki o teyzesi ailemi gordugunde kafasini yerden kaldiramamis ve ex kaynanam hala numarami silmemis. O kadin kafasinda bitirseydi beni silerdi cunku beni savunurdu herkeze karsi. Nazara mi geldik bilmiyorum. Ex sevgilim iste kafam karisikti dedi. O teyzesinin lafina kandi simdi de pisman. Beni ona bagli tutan sey de cok sevmemdi. Sevmemin sebebi bana karsi gitmekten baska asla yanlisi olmadi. Sevdi saydi yardimci oldu arkadas gibiydik. Birseye ihtiyacim mi var kosardi. Cok yazik oldu
Aklı başında, seninle evlenmeyi kafaya koymuş adam kimsenin lafıyla ilişkisini bitirmez. Yaeın başkalarının ağzına bakarak seni boşamaya kalkışsa ne ılacaktı. Nazar falan hikaye, karakter sağlam değilmiş. Elden duyduğun laflarla ısrar da bekleme. Bitti de hayatına bak. Beklenti yorucu bir şeydir
Boşa canın yanar

Şuan canınız acıyor ve duymak istediğiniz türden cümleler beklediğiniz için bu konuyu açtınız bana kalırsa.
Gelecek olan adam gelirdi, geliyor örnek çok. Yetişkin modda olan bir adam da ne anasının ne arkadaşının sözüne bakmaz kendi doğru bildiğini yapar bu da net. Bence yolunuza bakın, unutmaya çalışın.

Yakın kız arkadaşım ve erkek arkadaşının çok toksik bir ilişkisi olmasına rağmen en kötü kavgalarında bile erkek kişisi o günün akşamına kapıda bitiyor affet beni diye. Bence bekleme modundan çıkın. Gelse gelirdi yazsa yazardı.

Bir hafta oncesinde pismanlikla kapima geldi eski sevgili. Pismanmis yeni sayfa acalim dedi. Hala duygulari varmis falan. Bana sordu bende hislerim yok dedigimde inanmiyorum dedi . Ne yaparsam duzeltebilirim dedi? Sustum. Normalda tepki verirdim ama sadece sustum bu ona koyar mi? Hala ondan ses cikmadi bende susuyorum ve normalda iliskide yazardim duramazdim. Sanirim susmami da beklemiyodu. Sessizligim onu delirtiyomudur? Bana haksizlik yapilmisti ve bu erkek 30 yasina girecek. Hem neden susar ki? Beni yumusatmayi mi bekliyodur? Hislerim yok dedim diye hemen cekilirmi erkekler? Ona ragmen hala yeni sayfa acsak fln dedi ve bana gore pisman olan biri tekrar denemez mi ikinci kez belki kiz yumusar diye? Aslinda onu unutmustum tam unuttugum an karsima cikti ve kalbim yerimden cikacakti.. hem ona kosup sarilacagimi beklemiyodu sanirim? Her kiz boyle cevap verirdi sanirim
Anasından gizli gelmişti herhal..

Biliyorum ama bizim is baya karisikti. Ben iliskiyi bitirmek istesem titrerdi aglardi resmen. Sonra bi olay oldu ve beni cook isteyip seven ailesi karismaya basladi. Bi teyzesi var aramizi yapan ve duyduguma gore ben yaptim ben bozacam demis. Ama sanirim pismanlar ki o teyzesi ailemi gordugunde kafasini yerden kaldiramamis ve ex kaynanam hala numarami silmemis. O kadin kafasinda bitirseydi beni silerdi cunku beni savunurdu herkeze karsi. Nazara mi geldik bilmiyorum. Ex sevgilim iste kafam karisikti dedi. O teyzesinin lafina kandi simdi de pisman. Beni ona bagli tutan sey de cok sevmemdi. Sevmemin sebebi bana karsi gitmekten baska asla yanlisi olmadi. Sevdi saydi yardimci oldu arkadas gibiydik. Birseye ihtiyacim mi var kosardi. Cok yazik oldu

Sizce böyle bir aileye girmeyi istemek iyi bir fikir mi? 30 yasindaki insanin akli nasil karisiyor? Adam sizi zannettiginiz kadar sevmiyor, ama kiz tavlamakta beceriksiz ki araya teyzeler felan giriyor. Kapina dönmesi de ondan. Bir sene sonra pat diye "unutamadim" gecsin onlari. Seven insan o kadar zaman ayri kalamiyor

Bir hafta oncesinde pismanlikla kapima geldi eski sevgili. Pismanmis yeni sayfa acalim dedi. Hala duygulari varmis falan. Bana sordu bende hislerim yok dedigimde inanmiyorum dedi . Ne yaparsam duzeltebilirim dedi? Sustum. Normalda tepki verirdim ama sadece sustum bu ona koyar mi? Hala ondan ses cikmadi bende susuyorum ve normalda iliskide yazardim duramazdim. Sanirim susmami da beklemiyodu. Sessizligim onu delirtiyomudur? Bana haksizlik yapilmisti ve bu erkek 30 yasina girecek. Hem neden susar ki? Beni yumusatmayi mi bekliyodur? Hislerim yok dedim diye hemen cekilirmi erkekler? Ona ragmen hala yeni sayfa acsak fln dedi ve bana gore pisman olan biri tekrar denemez mi ikinci kez belki kiz yumusar diye? Aslinda onu unutmustum tam unuttugum an karsima cikti ve kalbim yerimden cikacakti.. hem ona kosup sarilacagimi beklemiyodu sanirim? Her kiz boyle cevap verirdi sanirim
Kimseyi bulamadigi icin arafta kalip, sana yoklama cekmis. Iyi ki bosta bulunup atlamamissin boynuna.

Birini buldugu an senin varligini bile hatirlamayacak emin ol. Takma bu konuyu, dusunme bile. Zamanina yazik

Sizce böyle bir aileye girmeyi istemek iyi bir fikir mi? 30 yasindaki insanin akli nasil karisiyor? Adam sizi zannettiginiz kadar sevmiyor, ama kiz tavlamakta beceriksiz ki araya teyzeler felan giriyor. Kapina dönmesi de ondan. Bir sene sonra pat diye "unutamadim" gecsin onlari. Seven insan o kadar zaman ayri kalamiyor
Haklisiniz ama mesela tanidigim birisi var 1 yil sonra tekrar bulustular ve suan evli mutlular. Onunda aile istemiyodu tekrar kavustular nasip herhalde. Yada 1 yil icinde ogullarina duzgun kiz bulamadilar oglani tekrar bana biraktilar ki kopek gibi kosa kosa geldi

Kimseyi bulamadigi icin arafta kalip, sana yoklama cekmis. Iyi ki bosta bulunup atlamamissin boynuna.

Birini buldugu an senin varligini bile hatirlamayacak emin ol. Takma bu konuyu, dusunme bile. Zamanina yazik
Aynen seni cok ozledim fln dedi. Ama aslinda beni seviyodu onu kim neden vazgecirdi bilmiyorum. Aile ve arkadas oldugundan eminim ama belki baska kiz da vardi ve kizi sevemedi. Derler ya ister dunyaguzeli bi manken bul kalbin kimi istiyosa onda kalirsin yani baskalari bos gelir. Canimi acitan su; bana gitmekten baska kotuluk yapmadi. Ne kisitladi ne kufur ne donmek. Arkadas gibiydik. Kendisi cok duygusal ve ailesine sozu gecmiyo. Ama suan gercekleri gordu mi bilemem. Cok zor bi durum

Şuan canınız acıyor ve duymak istediğiniz türden cümleler beklediğiniz için bu konuyu açtınız bana kalırsa.
Gelecek olan adam gelirdi, geliyor örnek çok. Yetişkin modda olan bir adam da ne anasının ne arkadaşının sözüne bakmaz kendi doğru bildiğini yapar bu da net. Bence yolunuza bakın, unutmaya çalışın.

Yakın kız arkadaşım ve erkek arkadaşının çok toksik bir ilişkisi olmasına rağmen en kötü kavgalarında bile erkek kişisi o günün akşamına kapıda bitiyor affet beni diye. Bence bekleme modundan çıkın. Gelse gelirdi yazsa yazardı.
Aynen. Bu kisi olgun adam gibi duruyo ama icinde cocuk varmis. Sevmese evlilik teklifi veya istemeye gelmezdi. Bi an biseyler degisti. Okadar masraf etmezlerdi. Yanina gittigim icin bile pismanim ama soyle bisey var kisa kesip yanindan ayrildim. Susup kaldi bisey diyemedi. Ben hep pesinden kosardim iliski icinde ama suan ilk defa hic sesimi cikarmadim cikarmamda.

Daha kaç konu açacaksınız ikna olmak için
Bir kerr gelmiş hem ailesi kafasını karıştırmış sizce düzelir mi bu insan sürekli birinin ağzına bakan hemen aklı karışan insandan fayda gelir mi? Neden kendi hayatınıza bakmıyorsunuz gerçekten yazık ediyorsunuz kendinize

Eger gercekten pisman ise ve hatali olan o oldugu icin bana gore savasmali.. ben yanlis yapsam pisman olsam kendimi affedirmek icin son noktaya kadar savasirdim. Pismansam tabi
İşte o sizsiniz. İster pişman olsun, ister adamın gözü aşkınızdan kör olsun bir önemi yok. Kişiliği, ilişkinizin dengesi bu. Bu saatten sonra hep siz verir o alır. Böyle de mutlu olamazsınız.

Daha kaç konu açacaksınız ikna olmak için
Bir kerr gelmiş hem ailesi kafasını karıştırmış sizce düzelir mi bu insan sürekli birinin ağzına bakan hemen aklı karışan insandan fayda gelir mi? Neden kendi hayatınıza bakmıyorsunuz gerçekten yazık ediyorsunuz kendinize
Haklisin. Sadece geldi pismanmidir diye dusundum

Haklisiniz ama mesela tanidigim birisi var 1 yil sonra tekrar bulustular ve suan evli mutlular. Onunda aile istemiyodu tekrar kavustular nasip herhalde. Yada 1 yil icinde ogullarina duzgun kiz bulamadilar oglani tekrar bana biraktilar ki kopek gibi kosa kosa geldi

Yakinda yine halasinin kiziyla nisanlandigini duysaniz sasirmayin. Bence geldiginden ailenin haberi de yok

Biz nisanlanacaktik bana evlilik teklifi yapmisti muthis sekilde. Aslinda beni cok seviyordu uzerime titrerdi ama sanirim hem aile hem arkadas kurbani oldu. Kafasi karisti kacmayi cozum sandi. Suanda pisman. Normalda ben cabalardim pesinden kosardim yapmadigim icin cepte olmadigimi fark etti sanirim. O benim kalbime dokunmustu ve unutamadim. Tam unuttum derken kapima geldi yurek yemis resmen. Ve merak ettigim ailesi biliyormudur? 80% biliyor diyor icim cunku ailesi rol aliyodu bu hikayede ve onlardan izin almadan gelecegini pek sanmiyorum. Ve eger aile biliyor ise kendi gururlarini yere indiirp git kiza ozur dile demezler. Demek ki var birseyler eger aile biliyosa ve bir kerelik git gorus de demezler.
Ailesi git dediğinde giden,gel dediğinde gelen, başkasını ağzına bakıp ilişki bitiren adam,pişman olsa ne olur olmasa ne olur .Bu yeni nesil kızlar niye böyle ??? Olmazı oldurmak, böyle adamlar için yanıp yok olmak.....Daha iyisini bulamamış gelmiş işte,unutuysaniz yolunuza bakın,aynı acıları sıkıntıları yaşamaya çok meraklisiniz.Neden neden????? diye düşünmek yerine olmamış diye şükür edin.......

Yakinda yine halasinin kiziyla nisanlandigini duysaniz sasirmayin. Bence geldiginden ailenin haberi de yok
Bence var ama haberimiz yoktu ayagi yapacaklar. Onlar tukurduklerini yalamazlar kapimiza gelmezler eger biraz taniyosam. Amac ogullarina izin vermek. Muhtemelen ailem bilmiyo diyebilir ailesi safa yatacak. Ama sadece merak ettigim pismanlikla kapima gelen yurek yemistir. Bunun devami olmali ama ne onu cozemiyorum. Belki Mira bana yazar tekrar ulasir yapamaz diye dusundu veya dusunduler. Ben susmaya devam

teyze neden ben bozscağım dedi? Ayrılma sebebi neydi?
Bilmiyorum baskalarindan duydum. Oglan cok sessiz ben ondan daha serttim. Ama annesi fln cok sertler ve sanirim korktular oglumuzu elimizden alacaklar diye. Soyle soyleyim: aile ayirdi sonra bana melek gibi davrandilar iste oglumuz istemiyo ayagina yattilar bende safi oynadim tabi. Hatta annesi elimi tuttu biraz zaman verin demisti en son. Annemi silmis annesi wapp dan ama beni hala silmemis gizliden baktim. Birsey var ama ne. Ve onlar sandi ki Mira sensiz yapamaz cok seviyo pesinddnnkosar birakmaz. Ben biraktigin an hayatimi yasamaya basladim. Sanirim gorduler tekrar denemek istediler vrya korktular bu kiz elimizden kacar diye.

Ailesi git dediğinde giden,gel dediğinde gelen, başkasını ağzına bakıp ilişki bitiren adam,pişman olsa ne olur olmasa ne olur .Bu yeni nesil kızlar niye böyle ??? Olmazı oldurmak, böyle adamlar için yanıp yok olmak.....Daha iyisini bulamamış gelmiş işte,unutuysaniz yolunuza bakın,aynı acıları sıkıntıları yaşamaya çok meraklisiniz.Neden neden????? diye düşünmek yerine olmamış diye şükür edin.......
Inanin sukrediyordum hatta kendimi yeni iliskiye hazirlamistim ve tam hazir oldugumda kapimdaydi sabah sabah. Ben rabbime hep sukur ettim dua ettim. Ama tekrar cikmasi kafami karistirdi. Onlarinda kizlari var inssan biraz Allahtan korkar demi.

X