Eski sevgilim psikolojimi bozdu

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
216
174
20
Bak, 18 yaşından büyüksen eline valizini alıp çıksan baban nereye gidiyon diyemez kanunen. Savcılığa gitsen babana haber verilmez. Okuldan almaya, evlendirmeye falan kalkarlarsa, ortalığı ayağa kaldırırsın, kadın sığınma evine yerleşirim diye. Bu kadarını da yapmazsan ya korku ile yaşarsın, ya da sana birilerinin çizdiği kadere razı gelir onu yaşarsın.
Ama ben bunlari yasamak istemiyorum. Ailemin gozunde basina bunlar gelmis biri olaraj gorunmek istemiyorum. Hatirlamasinlar bunlarj diye.Bu yuzden aileme bir sey demedim. Bu yuzden hep alttan alip karsidakiyle yuzlesmedim. Sessizce bu olaylardan kurtulmak onu uzak tutmakti amacim.

Louder

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.704
1.434
Baban erkek arkadaşın olduğunda seni öldürecek biri ama sen erkek arkadaş edinme hususunda bu kadar rahatsın ? Çelişiyor ya babandan söylediğin kadar çok korkmuyorsun ya da baban söylediğin gibi biri değil. Babanı berbat biri gibi anlatıyorsan annen erkekler konusunda hep suçlayıcı ise hep seni suçluyorlarsa neden sevgili edindin ? o vakit korkmadın mı babam duyar da öldürür diye ? baban ilişki bitince mi öldürüyor sadece ilişki içindeyken öldüremiyor mu ?
Annesi babası normal insanlar değil diye sevgili edinmeyecek miydi? Bkz. Nereden vuracağını şaşırmak...

derinss

Guru
Pro Üye
26 Eylül 2007
14.919
16.564
Sonraki yazdiklarimi okumadiniz mi? Boyle biriyle mi sevgili oldun sen dicek. Hayatima o karar vermeye baslicak istese okula gondermicek. O kisi gidip de babama yalan yanlis seyler anlatirsa benim aile icinde yuzum kalmicak. Babam da ona ne diyorsun sen dicek insan degil. Gelir beni dover ne diyor bu der.Ben boyle bir insani ellerimle gidip secmedim. Ben babam beni oldurur de demedim ayrica.
Boynunu ailene eğ, döven baban olsun, ezen baban olsun. Anlattığın türk filmi tadında senaryo gerçek değil. Baban standart bir baba ise seni kaybetmek istemez. Kötü yola düş bir erkeğin elinde oyunca ol istemez. Yarın başka birine aşık olacaksın onun düzgün olacağına garanti veriyor musun ? bu işin çözümü bu değil, tabii sen görmüş geçirmişsin sen en iyisini bilirsin kardeşim. Bize laf düşmez.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.009
81.175
34
Fikir istiyor, yardım istiyor, ne isteyecek başka?
Kendisini tehdit eden adama atar gider yapamıyor diye haksız yere üstüne gelen herkese de atar gider yapamayacak mı? Gayet de yapar, kız bu suratını görünce ayrıldım başıma bunlar geldi diyor. Onu tatlı tatlı ikna etti diye sizi de edecek mi sandınız. Dürüstçe anlatmış işte.
aılene soyle dedık
soylememem dedı
polıse gıt dedık
gıdemem dedı
savcılıga gıt dedık
gıdemem dedı
bızde o yuzden ne ıstıyorsunuz o zaman bızden dedık

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1915 gün geçti.

derinss

Guru
Pro Üye
26 Eylül 2007
14.919
16.564
Annesi babası normal insanlar değil diye sevgili edinmeyecek miydi? Bkz. Nereden vuracağını şaşırmak...
Sizinle konuşamam , çünkü eski konunuzda tanıyorum. Sağlıksız kararlar konusunda deneyimleriminiz sizinle iletişim kurmamı engelliyor. Sağlıksız kararlar verenler , bir terör örgütü olup birbirini destekliyor sanırım 😂

Louder

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.704
1.434
Sizinle konuşamam , çünkü eski konunuzda tanıyorum. Sağlıksız kararlar konusunda deneyimleriminiz sizinle iletişim kurmamı engelliyor. Sağlıksız kararlar verenler , bir terör örgütü olup birbirini destekliyor sanırım 😂
Valla çaresiz ve korkutulmuş bir insana car car baskı kuracak biri değilim o da bana yeter, eski konumdan tanıyorsanız ne kadar yardımsever biri olduğumu da biliyorsunuz demektir :))

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.009
81.175
34
bence sız konuyu bastan sona okuyun oyle yorumları alıntılayın :KK70:
babası sevgılın olursa soyle dıyormus aslında babası anormal falan degıl
anormal adam sevgılın olursa bılelım der mı ?
bu adam ıcın sankı kendısını öldururlermıs gıbı konustu aılene soyle dedık o yuzden soyleyemem dedı
polıse de gıdemem dedı
ne yapalım ne yapsın hadı sız soyleyın

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1915 gün geçti.

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
10.946
36.494
32
Ama ben bunlari yasamak istemiyorum. Ailemin gozunde basina bunlar gelmis biri olaraj gorunmek istemiyorum. Hatirlamasinlar bunlarj diye.Bu yuzden aileme bir sey demedim. Bu yuzden hep alttan alip karsidakiyle yuzlesmedim. Sessizce bu olaylardan kurtulmak onu uzak tutmakti amacim.
Ailen hatırlarsa hatırlasın. Hiç yoktan aile içinde kalır. Ama o keko durmayacak, biliyorsun değil mi?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

derinss

Guru
Pro Üye
26 Eylül 2007
14.919
16.564
Evdeki "masum prenses " modu yerle bir olsun istemiyor. Evde anlattığı gibi kölelik sistemi vs yok. Benim anladığım konunun sonunda bu. Ailem beni kötü kız bilmesin diye düşünüyor. Hepimizin çocuğunun başına gelebilir , ben kızımı değil kendimi suçlarım bu durumda duygusal olarak Allah sınamasın.

Louder

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.704
1.434
bence sız konuyu bastan sona okuyun oyle yorumları alıntılayın :KK70:
babası sevgılın olursa soyle dıyormus aslında babası anormal falan degıl
anormal adam sevgılın olursa bılelım der mı ?
bu adam ıcın sankı kendısını öldururlermıs gıbı konustu aılene soyle dedık o yuzden soyleyemem dedı
polıse de gıdemem dedı
ne yapalım ne yapsın hadı sız soyleyın
Benim babam da eskiden öyle biriydi. Biz arkadaşız kızım her şeyi bana anlat derdi. Azıcık anlatsam sonra en ufak hatamda kullanırdı bunu. Konu sahibinin yapmasını tavsiye edeceğim şey korkak davranmaması, onu ikna falan etmeye çalışmaması. Böyle tiplere korktuğunu belli etmek en büyük hata. “Gel de anlat, anlatmazsan şerefsizsin” modunda üzerine gidip “benim yumuşak karnım yok” demeli diye düşünüyorum

derinss

Guru
Pro Üye
26 Eylül 2007
14.919
16.564
Valla çaresiz ve korkutulmuş bir insana car car baskı kuracak biri değilim o da bana yeter, eski konumdan tanıyorsanız ne kadar yardımsever biri olduğumu da biliyorsunuz demektir :))
Bilmez miyim sırf sizi sevsinler diye neler neler yapmıştınız .. Mükemmel birisiniz 💕 tırnağınız olamam , idolümsünüz 😬

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
216
174
20
Fikir istiyor, yardım istiyor, ne isteyecek başka?
Kendisini tehdit eden adama atar gider yapamıyor diye haksız yere üstüne gelen herkese de atar gider yapamayacak mı? Gayet de yapar, kız bu suratını görünce ayrıldım başıma bunlar geldi diyor. Onu tatlı tatlı ikna etti diye sizi de edecek mi sandınız. Dürüstçe anlatmış işte.
Boynunu ailene eğ, döven baban olsun, ezen baban olsun. Anlattığın türk filmi tadında senaryo gerçek değil. Baban standart bir baba ise seni kaybetmek istemez. Kötü yola düş bir erkeğin elinde oyunca ol istemez. Yarın başka birine aşık olacaksın onun düzgün olacağına garanti veriyor musun ? bu işin çözümü bu değil, tabii sen görmüş geçirmişsin sen en iyisini bilirsin kardeşim. Bize laf düşmez.
Bundan sonra Size daha tek kelime bile cevap vermem. Ben babam bilmesin aile icinde boyle anilmamak icin elimddn gelen hdr seyi yaptim diyorum siz hala ne diyorsunuz. Aylarca boyle yasadim zaten. Yoruldum ve yiprandim. Tek korkum tekrar yasanmasi. Ama tekrar yasanirsa da farkli tavir takinacagim net. Tek istegim kimse bilmeden bu beladan kurtulmakti.

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
6.561
13.833
Baban erkek arkadaşın olduğunda seni öldürecek biri ama sen erkek arkadaş edinme hususunda bu kadar rahatsın ? Çelişiyor ya babandan söylediğin kadar çok korkmuyorsun ya da baban söylediğin gibi biri değil. Babanı berbat biri gibi anlatıyorsan annen erkekler konusunda hep suçlayıcı ise hep seni suçluyorlarsa neden sevgili edindin ? o vakit korkmadın mı babam duyar da öldürür diye ? baban ilişki bitince mi öldürüyor sadece ilişki içindeyken öldüremiyor mu ?
Ve böyle ana-babalara sahip kizlar bu yolda gidiyor.... Babam öldürür,anam döver diyip bile bile o yolda gitmek de bu tarz kızlara has bir özellik 🤷 Rabbim kız evlatlarımıza akıl, fikir ; ana-babalara da sabır ve doğru evlat yetiştirme basireti versin ne diyelim😪

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 42 gün geçti.

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
216
174
20
Benim babam da eskiden öyle biriydi. Biz arkadaşız kızım her şeyi bana anlat derdi. Azıcık anlatsam sonra en ufak hatamda kullanırdı bunu. Konu sahibinin yapmasını tavsiye edeceğim şey korkak davranmaması, onu ikna falan etmeye çalışmaması. Böyle tiplere korktuğunu belli etmek en büyük hata. “Gel de anlat, anlatmazsan şerefsizsin” modunda üzerine gidip “benim yumuşak karnım yok” demeli diye düşünüyorum
Tesekkurler. Tekrarlanirsa dediginI gibi yapacagim. Evet babam da dddiginiz gibi. Anlatmami ister, hosuna gitmezse de kendi bildigini yapar.